Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κάτι τρέχει με το νερό...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 21

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  19:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν είναι να εξαρτάται το αν πρέπει να ανοίξουν Κυριακές τα καταστήματα από το αν έχει δουλέψει υπάλληλος ο Ρίγκο, κάπου το πήγατε στραβά σύντροφοι!!!!!! Για να μην φτάνουμε λοιπόν σε τέτοια άτοπα λέμε πάλι: κρίνουμε απόψεις και όχι ανθρώπους και δε μας νοιάζει αν ο Ρίγκο υπήρξε μαγαζάτορας ή μπακαλογατί ή αν τώρα είναι "βαθιά βολεμένος" στον καναπέ του και μας μιλάει "αφ'υψηλού"!

Edited by - Gypaetos on 14/09/2014 19:36:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  19:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΕΣΜΑ 1ης ΠΑΝΝΕΛΛΑΔΛΚΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΩΝ ΝΕΡΟΥ

ΚΑΛΕΣΜΑ
Για την 1η Πανελλαδική Συνάντηση συντονισμού συλλογικοτήτων για τη διαχείριση του νερού

20-21 Σεπτεμβρίου 2014, Θεσσαλονίκη

Προς: Όλες τις συλλογικότητες,που αγωνίζονται για την υπεράσπιση του νερού ως κοινού αγαθού

Συναγωνιστές,

Σε όλη τη χώρα απλώνονται κοινωνικοί αγώνες από κάθε μορφής συλλογικότητες ενάντια στη νεοφιλελεύθερη πολιτική της ιδιωτικοποίησης των κοινών μας αγαθών. Μεταξύ αυτών, ξεχωριστή θέση έχει το νερό, η ιδιωτικοποίηση του οποίου σε όλο τον κύκλο του, από τις πηγές μέχρι τη βρύση, θα έχει δραματικές επιπτώσεις στη ζωή και στο περιβάλλον και ιδίως, στην ποιότητα του νερού, τη διαθεσιμότητά του, την ελεύθερη πρόσβαση σε αυτό, τις υποδομές και την τιμολόγησή του.

Είναι προφανές, ότι οι αγώνες για την υπεράσπιση του νερού ως κοινού αγαθού θα είναι τόσο περισσότερο αποτελεσματικοί και νικηφόροι, όσο ενδυναμώνεται η αλληλεγγύη, η δικτύωση και ο συντονισμός των επιμέρους συλλογικοτήτων.

Γι’ αυτόν το λόγο, η Κίνηση 136 πήρε την πρωτοβουλία - και μόνον αυτό - να καλέσει όλες τις συλλογικότητες, που αγωνίζονται για την υπεράσπιση του νερού ως κοινού αγαθού σε μια πρώτη πανελλαδική συνάντηση για να γίνει ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών, ανοιχτός διάλογος και προσπάθεια συνθετικής σύγκλισης:

* Στην προσέγγιση του θέματος του νερού ως κοινού αγαθού

* Στα μοντέλα διαχείρισης του νερού, κρατικό-δημοτικό-συνεργατικό, καθώς και τη διερεύνηση της δυνατότητας σύνθεσης αυτών

* Στην αξιολόγηση της υπάρχουσας κατάστασης, των διαγραφόμενων εξελίξεων για το νερό και των μορφών του αγώνα και του κινήματος

* Στην υλοποίηση μιας πολιτικής αλληλεγγύης, δικτύωσης και συντονισμού των αγώνων των κινημάτων νερού.

Οι διαδικασίες για όλα τα παραπάνω δεν μπορεί παρά να έχουν χαρακτηριστικά άμεσης δημοκρατίας, «από τα κάτω», χωρίς εξαρτήσεις από την κρατικο-κυβερνητική εξουσία, μακριά από κομματικούς και παραταξιακούς διαχωρισμούς, χωρίς γραφειοκρατία και παραγοντισμό, δουλεύοντας οργανωτικά σε κύκλο και όχι σε πυραμίδα.

Σας καλούμε να συμμετέχετε ενεργά στη συνάντηση και να συμβάλλετε στη διαμόρφωση του συντονισμού όλων των συλλογικοτήτων.

Θεσσαλονίκη, 17.6.2014

Η Γενική Συνέλευση της Κίνησης 136

www.136.gr

Email: info@136.gr

____________________________________
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  19:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι ρίγκο , είχες μαγαζί δηλαδή και το πηγες το θέμα περι λογικής πλάνης. Χαχα, τρελίτσα...

Κοιταξε να δεις , δεν αμφισβητώ οτι είχες, για να το λές ετσι θα είναι. Παρόλα αυτά καλό είναι όταν ο άλλος σε ρωτάει να του λες ναι είχα μαγαζι και θα ήθελα να το ειχα ανοιχτό τις κυριακές για τον α και το β λόγο. Για να μπορέσουμε να συνενοηθούμε. Κάτι τέτοιο βέβαια δεν το έκανες , μόνο εσύ ξέρεις γιατί.

Τώρα τα υπόλοιπα περι επιθεσης στο προσωπο σου είναι υπεκφυγές, για άλλη μια φορά.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 14/09/2014 19:59:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  20:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by andrem


Οσο για το 75% της κυριακης αυτο προ μνημονιου, γνωστος μου επιασε δουλεια σε κατασκευαστικη εταιρια στα εργα των εθνικων οδων ,22€ μεροκαματο για πανω απο 10 ωρες την ημερα και 12 ενσημα το μηνα , κυριακη εννοειται τιποτα παραπανω,αν και σπανια δουλευουν την κυριακη.



Αυτό δεν μπορεί να είναι έτσι, είναι μικρότερο από τα ελάχιστα δυνατά, πόσο μάλλον για δουλειά βαριά & χειρονακτική. Εκτός αν ήταν σε τεχνική εταιρία με έργα μεν, αλλά σήκωνε τηλέφωνα δε. Όσον αφορά τα 12 ένσημα το μήνα φαντάζομαι αφορά 12 μέρες εργασίας το μήνα.

Αυτό που λέω είναι απόλυτο, αν τώρα τον έκλεβαν στα ίσια, δεν είναι θέμα νόμου ή συμβάσεων, είναι θέμα απλής κλεψιάς, όπως εμένα μια φορά μου είχαν διαρήξει το σπίτι και με είχαν κάνει καλοκαιρίνο. Και αυτό για διάρηξη πρόκειται. Δεν προβλέπεται πουθενά κάτι τέτοιο, δλδ 2.2ευρώ/ώρα ωρομίσθιο. (ή αλλιώς ~2,6 περίπου μικτά)

Η λύση σε αυτό λέγεται Σ.Ε.Π.Ε., και για τέτοιες καραμπινάτες περιπτώσεις, ειδικά όταν η εταιρία έχει 200-300-500ευρώ, και δεν μιλάμε για καμιά επίσχεση από 150 εργαζόμενους μαζί, που ζητάει ο καθένας από 10.000 και εκεί απλά ΔΕΝ έχει ο άλλος, όσο μπορώ να ξέρω δεν τα χάνεις.
Αλλά τέτοιες εταιρίες, επειδή εξάλλου είναι και ανώνυμες, χτυπάνε διαγωνισμούς δημοσίου, έχουν οργανωμένα λογιστήρια, δεν τους παίρνει να έχουν σοβαρές εκκρεμότητες με ΙΚΑ κτλ, και δεν είναι μια χαζή ταβερνούλα κάπου με έναν μπάρμπα αφεντικό, δεν μπαίνουν σε τέτοιες διαδικασίες χαζο-κλεψίματος. Κάνουν χοντρές λαμογιές όταν είναι.


Edited by - Deorum on 14/09/2014 20:30:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  20:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι Ρίγκο, και όταν σου λένε ότι πρέπει να 'σαι βαθιά βολεμένος, ανέβασε και την φορολογική σου δήλωση, "για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε" βρε αδερφέ... Αφού τοποθετείσαι, θα κριθείς, όπως ειπώθηκε και στο φόρουμ, για να δούμε, λέει, αν είσαι συνεπής με τον τρόπο που ζεις...
Περιμένω ακόμα να μου απαντήσει ο xipolitos, όπως υποσχέθηκε, για το κατά πόσο ήταν σύμφωνο με το ελληνικό δίκαιο το "δημοψήφισμα", όπως έλεγε η ανακοίνωση...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  20:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Ναι ρίγκο , είχες μαγαζί δηλαδή και το πηγες το θέμα περι λογικής πλάνης. Χαχα, τρελίτσα...

Κοιταξε να δεις , δεν αμφισβητώ οτι είχες, για να το λές ετσι θα είναι. Παρόλα αυτά καλό είναι όταν ο άλλος σε ρωτάει να του λες ναι είχα μαγαζι και θα ήθελα να το ειχα ανοιχτό τις κυριακές για τον α και το β λόγο. Για να μπορέσουμε να συνενοηθούμε. Κάτι τέτοιο βέβαια δεν το έκανες , μόνο εσύ ξέρεις γιατί.

Τώρα τα υπόλοιπα περι επιθεσης στο προσωπο σου είναι υπεκφυγές, για άλλη μια φορά.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Ρε Fid, είσαι ιεροεξεταστής; Από πού κι ως που να ρωτάς και να σε νοιάζει δημόσια τι είμαι και τι έχω κάνει στη ζωή μου και από πού κι ως πού να ...πρέπει να απαντήσω;;;;;; (και απαντώ και μου λες ότι πουλάω τρελλίτσα!!!!)

Γιατί να έχει σημασία;

Πόσο δύσκολο σου είναι να συζητήσεις και να κρίνεις απόψεις;

Όσο για τις υπεκφυγές, εσένα βλέπω να μην απαντάς σε πολλά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  20:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian
Ρε Fid, είσαι ιεροεξεταστής;


Σε ρώτησα αν έχεις μαγαζί.
Ετσι εκαναν και στον μεσαίωνα οι κληρικοί, και οποιος δεν είχε μαγαζί τον καιγανε ζωντανό.

quote:
Από πού κι ως που να ρωτάς και να σε νοιάζει δημόσια τι είμαι και τι έχω κάνει στη ζωή μου και από πού κι ως πού να ...πρέπει να απαντήσω;;;;;; (και απαντώ και μου λες ότι πουλάω τρελλίτσα!!!!)

Α αυτό δεν το ρώτησα, ολα και όλα. Μην λες ψέματα.
Αρκεί που είχες τελικά καποτε μαγαζί, γλύτωσες την πυρά...

quote:
Γιατί να έχει σημασία;

Για τους προφανείς λόγους. Γιατι η εμπειρία ενισχύει την θεωρία και το αντιστροφο. Ισως να είχες κατι ουσιαστικό να μου πεις. Τώρα λες ΕΙΧΕΣ μαγαζί και κάτι ουσιαστικό ακόμα δεν έχω ακουσει.


quote:
Πόσο δύσκολο σου είναι να συζητήσεις και να κρίνεις απόψεις;

Καθόλου δύσκολο.

quote:
Όσο για τις υπεκφυγές, εσένα βλέπω να μην απαντάς σε πολλά...


Ποια εννοείς. Σε όλα σου έχω απαντήσει. Υπάρχει κάτι που μου έχει διαφύγει; ευχαρίστως...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν θυμάμαι καλά rigelian εσύ και κάπποιοι άλλοι εδω μέσα χαιρόσουν που ξεπουλούσαν την ΕΡΤ
αντί να αισχύνεσαι για όλη αυτόν τον ξεπεσμό και την κατάντια επικροτούσες!
Ερχεσαι τώρα να μας πεις περί ελευθερίας.. και οτι και τα μαγαζιά πρέπει νάναι ανοικτά και τις Κυριακές
και οι σκλάβοι εργαζόμενοι πρέπει δουλεύουν κατά τις επιταγές του κεφαλαίου.
Επικροτείς τα μνημόνια που φέρανε έναν ολόκληρο λαό στην ένδοια και την απόγνωση
για νάρθουν τα κοράκια μέσα και έξω να τα πάρουν όλα πλουτοπαραγωγικές πηγές,
παραλίες, συγκοινωνίες, νερά, λιμάνια, αεροδρόμια, ακόμα και τον αέρα που αναπνέουμε.
Κατάντησαν έναν ολόκληρο λαό επαίτη και την χώρα πλιάτσικο!
Φεύγω τώρα γιατί έχω να πάω σε μια εκδήλωση για την οικονομική ενίσχυση των συσσιτίων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(ρε Fid, δεν βλέπεις στίβο από το Μαρόκο; )

Μείνε στις απόψεις, όπως λες δεν σου είναι δύσκολο, και μην προχωράς στην κρίση ανθρώπων. Τι σχέση έχει πάλι η θεωρία και η εμπειρία με τις απόψεις;;;; (γιατί δεν μπορείς να σχολιάσεις τις απόψεις μου χωρίς να πάει το μυαλό σου στο τι έχω κάνει και αν έχω ή είχα ποτέ μαγαζί; )
Ουσιαστικό είχα και έχω, σε τόσες σελίδες έχω αναπτύξει τις απόψεις μου, να τις ξαναγράψω;;;;;

Απάντηση για το νερό και τους κάστορες περιμένω. Σε ποιον ανήκουν τα φράγματα. Για τα χελιδόνια, σε ποιον ανήκουν τα υλικά που χρησιμοποιούν για να χτίζουν τα σπίτια τους. Για τα μηρμήγκια, σε ποιον ανήκουν τα φαγητά τους; (για να μείνουμε στο θέμα με τα αγαθά της φύσης)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

Πολύ μελετημένος ο Ψ! Όταν θα καταλάβει βέβαια (όχι μόνο αυτός) ότι συζητάμε όχι με βάση τον συνομιλητή (και μάλιστα αυτών που εμείς υποθέτουμε για τον συνομιλητή) αλλά με βάση τις ιδέες και τις απόψεις του, θα έχει κάνει ένα μεγάλο βήμα.




Το μεγαλώνω, του αλλάζω χρώμα μήπως και διαβαστεί.
(ελπίζω να γίνει και κατανοητό...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Μη γλύφετε τόσο πολύ τον βολεμένο Μπαξεβάνη. Συστημικός τσάτσος του Λαμρπάκη ήταν και αυτός παραμένει...




Πόση ανακολουθία να αντέξει κανείς?

Edited by - sam on 14/09/2014 21:28:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by KostasPVol

Αφού λοιπόν γίνεται μόνο με πρωτοβουλία και έγκριση της βουλής, τι έλεγες πριν ότι τα δημοψηφίσματα επιτρέπονται και ότι το πρόβλημα ήταν η χρήση εκλογικών καταλόγων και η χρήση των εκλογικών κέντρων?



Πλάκα μου κανεις; Είπα εγώ κάτι τέτοιο; Εξήγησα ότι το πρόβλημα δεν ήταν να γίνει το επονομαζόμενο δημοψήφισμα που στην πραγματικότητα δεν ήταν δημοψήφισμα, αλλά το να γίνει μέσα στα εκλογικά κέντρα και με εκλογικούς καταλόγους.



(Δηλαδή αν εγώ παρουσιάσω ένα δημοψήφισμα που δεν θα το έχω κάνει σε εκλογικά κέντρα, και δεν θα έχω χρησιμοποιήσει καταλόγους, τότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
Ήμαρτον!
Ε τότε να κάνω αύριο ένα για ρίξω το μνημόνιο)

Έχουμε και λέμε λοιπόν:
Το πρώτο (μέσα στα εκλογικά κέντρα) τηρήθηκε και έγινε εκτός των εκλογικών κέντρων.
Το δεύτερο εξ ανάγκης δεν τηρήθηκε, μια και αν δεν λαμβάνονταν υπόψη οι κατάλογοι, θα λέγαμε ότι ψήφησαν και τα δέντρα.

Δηλαδή ισχυρίζεσαι πως αν τηρούταν και το δεύτερο (δημοψήφισμα χωρίς καταλόγους), θα ήταν περισσότερο έγκυρο από όσο έγκυρο (ας δεχτούμε ότι δεν είναι 100% έγκυρο) είναι τώρα?


-Εσύ να μας πεις Τάσο πως εννοείς να είναι 100% σύμφωνο με το ελληνικό δίκαιο ένα οποιοδήποτε δημοψήφισμα, από τη στιγμή που η κυβέρνηση αρνείται να το κάνει η ίδια.
Τι τέχνασμα μπορεί να δημιουργήσει ο οποιοσδήποτε φορέας πολιτών ώστε να είναι 100% νομότυπο.
Φυσικά δεν υπάρχει τρόπος.
Μπορεί να κάνει όμως, και αν το κάνει με σοβαρές διαδικασίες όπως αυτό που συζητάμε, αποτελεί βρόγχο για αυτόν που το αρνούταν.

Αυτό που έκαναν στη Θεσσαλονίκη, είναι άτυπο δημοψήφισμα, ουσιαστικά ισάξιο βάσει των δυνατοτήτων που υπήρχαν με δημοψήφισμα που θα οργάνωνε το κράτος, και που κάνει ρόμπα την εξουσία που το απέφευγε. Δηλαδή τι να πει η εξουσία, ότι είναι αστήρικτο? Ε ας κάνει η ίδια στηριγμένο, να δει αν οι εκατοντάδες χιλιάδες ψήφοι ήταν ψεύτικες. Και αν βγει αντίθετο αποτέλεσμα, να κάνει ρόμπα με τη σειρά της αυτούς που το οργάνωσαν.
Απλούστατα πράγματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

(ρε Fid, δεν βλέπεις στίβο από το Μαρόκο; )


Εχει στίβο; Ωπ δεν το ήξερα. Γιατί δεν μου το πες νωρίτερα. Κρίμα.

quote:
Μείνε στις απόψεις, όπως λες δεν σου είναι δύσκολο, και μην προχωράς στην κρίση ανθρώπων. Τι σχέση έχει πάλι η θεωρία και η εμπειρία με τις απόψεις;;;; (γιατί δεν μπορείς να σχολιάσεις τις απόψεις μου χωρίς να πάει το μυαλό σου στο τι έχω κάνει και αν έχω ή είχα ποτέ μαγαζί; )


Ριγκο, η επικληση στην προσωπική πείρα δεν καθιστά επιθεση. Σαν μαγαζάτορας θα έπρεπε να είχες πολλά να μοιραστείς. Πούντα;

quote:
Ουσιαστικό είχα και έχω, σε τόσες σελίδες έχω αναπτύξει τις απόψεις μου, να τις ξαναγράψω;;;;;


Ποιες αποψεις εννοείς. Μία είχες άποψη για το ζήτημα. Το μόνο επιχειηρμα που έχεις αναφορικά με το καθεστως του ωραρίου είναι η υπεράσπιση της ελευθερίας του να ανοίγει ο κάθενας οποτε θέλει. Αυτό το επιχείρημα ομως δεν αρκεί καθώς δεν λαμβάνεις υποψην σου ουσιαστικά προβλήματα ενός τέτοιου μέτρου, τα οποια και σου υπεδειξα.

Μετά αρχίζεις τις "στρεψοδικίες" με τους ταξιτζήδες τα νοσοκομεία κ.ο.κ. (πιάσε το αυγό και κουρευτο....)

(απλά για ενημερωσή σου, ΕΙΧΑ μαγαζί για 20 χρόνια και τα 4 τελευταία εργάζομαι σαν υπάλληλος σε μεγάλη τουριστική μονάδα της χαλκιδικής...)

quote:
Απάντηση για το νερό και τους κάστορες περιμένω. Σε ποιον ανήκουν τα φράγματα. Για τα χελιδόνια, σε ποιον ανήκουν τα υλικά που χρησιμοποιούν για να χτίζουν τα σπίτια τους. Για τα μηρμήγκια, σε ποιον ανήκουν τα φαγητά τους; (για να μείνουμε στο θέμα με τα αγαθά της φύσης)



Σε αυτά πιο ειδικός είναι ο Γιώργος. Αυτός έχει τις διασυνδέσεις με το Μέγα Κοστορα που είναι στα τσιπουκια μάστορας.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 14/09/2014 21:44:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και για να τελειώνουμε ...γιατί μας έχουν βγει τα μάτια με αυτά που διαβάζουμε με τις διαρκείς και ανελέητες ad hominem (ωραίος και εντυπωσιακός διαβάζεται ο όρος τη πρώτη φορά αλλά μετά την 1531η ειναι βαρετό) επιθέσεις κατά του ρίγκο!

Τα χουμε κανει λίγο σαλάτα με τους ορισμούς και μάλλον λέμε σοφιστίες ή στη χειρότερη ανοησίες (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ).

Προσωπική επίθεση είναι να μου πεις ...."Να δουλεύουν οι υπάλληλοι 15 ώρες το 24ωρο" και εγώ να σου πω: "Τι μας λες τώρα? Εσύ είσαι ΧΟΝΤΡΟΣ/ΠΥΡΓΙΩΤΗΣ/ΑΡΓΟΣ/ΒΡΩΜΑΝΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ κλπ"

Προσωπική επίθεση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να μου πεις "Να δουλεύουν οι υπάλληλοι 15 ώρες το 24ωρο" και εγώ να σου πω "Μάλλον είσαι βολεμένος και τα λες αυτά"

.-

Edited by - sam on 14/09/2014 21:38:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  21:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι, ναι, ο ant1 έχει τον τελικό
παιδιά χαλαρώστε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 21 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000