Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  09:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα ... στη συνεχεια 2x3220 μετρα σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 10' αργο τρεξιμο ενδιαμεσα ... και τελος 10' αποθεραπεια ... συνολικα 11550 μετρα σε 58'!Στο τελος ειχα την ευκαιρια να τα πω με τον Αργυρη για λιγο, αλλα και με τον Μανωλη, που για αλλη μια φορα μου εδωσε τα φωτα του ... στις πολλες αποριες που εχω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  11:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
30 πρωινά ποδηλατικά χλμ με 26,6 μέση και μετά 1 χλμ κολύμπι σε 34'.



Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  13:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Hill intervals σήμερα αφού πέρασα από το γήπεδο να πω την καλημέρα στον Τρεχαντίρη και τους άλλους δρομείς.
Πολλή ζέστη όμως βρε παιδί μου. Ο Μανώλης γελούσε όπως ήμουν μετά από μόλις 10 λεπτά ζέσταμα



...ο spy "έβγαλε" την μπλούζα του τώρα με τις ζέστες, το ίδιο και εγώ, το ίδιο και ο echetlos, το ίδιο και ο sotos-marathon...άντε, σιγά-σιγά να παίρνεις σειρά και εσύ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  14:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλοι οι πορνοστάρ μαζεμένοι...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  14:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα ... στη συνεχεια 2x3220 μετρα σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 10' αργο τρεξιμο ενδιαμεσα ... και τελος 10' αποθεραπεια ... συνολικα 11550 μετρα σε 58'!Στο τελος ειχα την ευκαιρια να τα πω με τον Αργυρη για λιγο, αλλα και με τον Μανωλη, που για αλλη μια φορα μου εδωσε τα φωτα του ... στις πολλες αποριες που εχω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...και ήμουνα έτοιμος να σε "μαλώσω" για τη 2η διαλειμματική μέσα στην εβδομάδα, αλλά τώρα κατάλαβα ότι αυτό τείνει προς το "tempo" τρέξιμο...οπότε μια χαρά!

...και μην το ξεχάσω: όσο πάει, όλο και πιο πρωινός γίνεσαι εσύ!...

Στα δικά μου: ζεεεέστηηηηηη!

Το Σάββατο μια πολύωρη προπόνηση στην Πάρνηθα, ξεκινώντας στις 04:39 με φακό στα σκαλάκια και μετά Χούνη-Μπάφι-Κεραίες-Κορομηλιά/Μεσιανό-Μπάφι-τρελή κατάβαση της Χούνης με ΡΒ και στις 09:00 η προπόνηση έλαβε τέλος.

Δευτέρα, μια "σκαλοθεραπεία" στα σκαλάκια της Φιλοθέης (14 Χ 145 σκαλάκια, πάνω-κάτω).

Σήμερα 13.5Κ σύνολο με 10 Χ 400άρια στο 3'40'' με 1' διάλειμμα. Απλά για το ξεκάρφωμα και για να μη "χρεπιάσει" τελείως το σώμα! Το καλό είναι ότι μυϊκά τουλάχιστον τα πόδια "πετούσαν", όντας δυνατά από το βουνό! Οι αναπνοές καλές, αλλά η ζέστη δε βοηθούσε ιδιαίτερα...

...σιγά-σιγά πέφτει η αυλαία για τον ΟΜ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  16:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να είχε και δροσερό καιρό !!

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα ... στη συνεχεια 2x3220 μετρα σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 10' αργο τρεξιμο ενδιαμεσα ... και τελος 10' αποθεραπεια ... συνολικα 11550 μετρα σε 58'!Στο τελος ειχα την ευκαιρια να τα πω με τον Αργυρη για λιγο, αλλα και με τον Μανωλη, που για αλλη μια φορα μου εδωσε τα φωτα του ... στις πολλες αποριες που εχω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...και ήμουνα έτοιμος να σε "μαλώσω" για τη 2η διαλειμματική μέσα στην εβδομάδα, αλλά τώρα κατάλαβα ότι αυτό τείνει προς το "tempo" τρέξιμο...οπότε μια χαρά!

...και μην το ξεχάσω: όσο πάει, όλο και πιο πρωινός γίνεσαι εσύ!...

Στα δικά μου: ζεεεέστηηηηηη!

Το Σάββατο μια πολύωρη προπόνηση στην Πάρνηθα, ξεκινώντας στις 04:39 με φακό στα σκαλάκια και μετά Χούνη-Μπάφι-Κεραίες-Κορομηλιά/Μεσιανό-Μπάφι-τρελή κατάβαση της Χούνης με ΡΒ και στις 09:00 η προπόνηση έλαβε τέλος.

Δευτέρα, μια "σκαλοθεραπεία" στα σκαλάκια της Φιλοθέης (14 Χ 145 σκαλάκια, πάνω-κάτω).

Σήμερα 13.5Κ σύνολο με 10 Χ 400άρια στο 3'40'' με 1' διάλειμμα. Απλά για το ξεκάρφωμα και για να μη "χρεπιάσει" τελείως το σώμα! Το καλό είναι ότι μυϊκά τουλάχιστον τα πόδια "πετούσαν", όντας δυνατά από το βουνό! Οι αναπνοές καλές, αλλά η ζέστη δε βοηθούσε ιδιαίτερα...

...σιγά-σιγά πέφτει η αυλαία για τον ΟΜ!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  22:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τέμπο σήμερα, 9 χιλ. στο 5.15"/χιλ.Βγήκε εύκολα.Αύριο πάμε για χαλάρωμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2015 :  10:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθες 6άρι για ξεμούδιασμα - χαλάρωμα.

Σήμερα εναλλακτική : Ποδόσφαρο η Κ13 της ΠΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ με τους πατεράδες. Ξεκρέμασα λοιπόν κάτι παλιά ποδοσφαιρικά παπούτσια και με μεγάλη χαρά θα τα ξαναφορέσω σήμερα.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2015 :  19:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα στο Δημοτικο Σταδιο του (βρωμο)Ζηρινειου ... 5 χλμ ανυποδητο τρεξιμο στο χορτο του γηπεδου σε 22'35"!Δυστυχως, εκανα το λαθος να τρεξω γυμνος απο τη μεση και πανω (οπως ο @trexantiris)...ηρθε καποιος υπευθυνος κι αρχισε να μου φωναζει να βαλω μπλουζα ... εγω δεν υπακουσα και τον αγνοησα...κι αυτος μου πηρε τα παπουτσια και τη μπλουζα, ζητωντας μου να περασω απο το γραφειο του γηπεδου για να τα ζητησω.Μολις τελειωσα τη προπονηση πηγα, βριστηκα μαζι του (κατι που δεν το συνηθιζω), συγχυστηκα, πηρα τα πραγματα μου κι εφυγα!Μου ανακοινωθηκε οτι απαγορευεται να τρεχω χωρις μπλουζα...επειδη ειναι προκλητικο, αφου απογευματινες ωρες προπονουνται οι παιδικες ομαδες στο γηπεδο...κι οτι θα φωναξει την αστυνομια!Δεν αστειευομαι ... μιλαω σοβαρα!Τρεχω πλεον μια φορα την εβδομαδα στο γηπεδο αυτο...κι αυτο για να μην χανω επαφη με γνωστους και φιλους...αλλα πραγματικα σκεφτομαι σοβαρα πια να μην ξαναπατησω εκει...και να "μετακομισω" πλεον μονιμα στο γηπεδο Χαλανδριου!Στην Κηφισια κανουν ο,τι μπορουν για να διωχνουν τον κοσμο που θελει να αθληθει, δημιουργωντας θεματα απο το πουθενα χωρις λογο!Ζητησα το κανονισμο του γηπεδου...που φυσικα δεν μου επιδειχθηκε...και αντ'αυτου μου ανακοινωθηκε οτι μπορω να τρεχω στο στιβο μονο μετα τις 8 το βραδυ!Να το χαιρονται το (βρωμο)σταδιο τους...


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2015 :  21:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4η μέρα αποχής σήμερα και συνεχίζουμε! λίγο το διάβασμα, λίγο ο καιρός, λίγο η απόφαση να ξεκουραστώ με κρατάνε σπίτι. κανένα μήνα θα κόψω τα πολλά και θα επικεντρωθώ στα μπάνια και το αγαπημένο μου beach volley!!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2015 :  23:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris....και είχα αρχίσει να ανησυχω


quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 10'ζεσταμα ... στη συνεχεια 2x3220 μετρα σε ρυθμο 4:25 το χλμ με 10' αργο τρεξιμο ενδιαμεσα ... και τελος 10' αποθεραπεια ... συνολικα 11550 μετρα σε 58'!Στο τελος ειχα την ευκαιρια να τα πω με τον Αργυρη για λιγο, αλλα και με τον Μανωλη, που για αλλη μια φορα μου εδωσε τα φωτα του ... στις πολλες αποριες που εχω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...και ήμουνα έτοιμος να σε "μαλώσω" για τη 2η διαλειμματική μέσα στην εβδομάδα, αλλά τώρα κατάλαβα ότι αυτό τείνει προς το "tempo" τρέξιμο...οπότε μια χαρά!

...και μην το ξεχάσω: όσο πάει, όλο και πιο πρωινός γίνεσαι εσύ!...

Στα δικά μου: ζεεεέστηηηηηη!

Το Σάββατο μια πολύωρη προπόνηση στην Πάρνηθα, ξεκινώντας στις 04:39 με φακό στα σκαλάκια και μετά Χούνη-Μπάφι-Κεραίες-Κορομηλιά/Μεσιανό-Μπάφι-τρελή κατάβαση της Χούνης με ΡΒ και στις 09:00 η προπόνηση έλαβε τέλος.

Δευτέρα, μια "σκαλοθεραπεία" στα σκαλάκια της Φιλοθέης (14 Χ 145 σκαλάκια, πάνω-κάτω).

Σήμερα 13.5Κ σύνολο με 10 Χ 400άρια στο 3'40'' με 1' διάλειμμα. Απλά για το ξεκάρφωμα και για να μη "χρεπιάσει" τελείως το σώμα! Το καλό είναι ότι μυϊκά τουλάχιστον τα πόδια "πετούσαν", όντας δυνατά από το βουνό! Οι αναπνοές καλές, αλλά η ζέστη δε βοηθούσε ιδιαίτερα...

...σιγά-σιγά πέφτει η αυλαία για τον ΟΜ!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  08:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Χθες 6άρι για ξεμούδιασμα - χαλάρωμα.

Σήμερα εναλλακτική : Ποδόσφαρο η Κ13 της ΠΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ με τους πατεράδες. Ξεκρέμασα λοιπόν κάτι παλιά ποδοσφαιρικά παπούτσια και με μεγάλη χαρά θα τα ξαναφορέσω σήμερα.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Μέσω του παιχνιδιού έτρεξα, περίπου, 6,5 χλμ. Ήταν σα να έκανα διαλειμματική. Το κακό είναι ότι σ' ένα spreed έπαθα τράβηγμα στον προσαγωγό.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  18:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Όλοι οι πορνοστάρ μαζεμένοι...

"My sport is your sport's punishment"



ααααχαχαχαχαχαχα!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  18:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Που να είχε και δροσερό καιρό !!

=================================



...σήμερα το πρωί είχε υπέροχη δροσιά...αλλά προτίμησα τελικά τον γλυκό τον ύπνο!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  18:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδω και 4-5 μερες νιωθω φοβερη αδυναμια. Χτες πηγα για σαρανταλεπτο και μετα βιας εκανα μιση ωρα σπασμενη στα δυο. Νωθω ολη τη μετα κουραδμενος και νωθρος. Πηγα σημερα για αιματολογικες, ολα καλα. Δε θυμαμαι να εχω ξαναπαθει κατι αναλογο. Συνολικα εβδομαδιαι χιλιομετρα 28, ολα μεταξυ 445 και 5. Αυριο το απογευμα θα παω στο πενταρι, υπολογιζα για ενα μεσο ρυθμο της ταξης του 340-350. Ετσι οπως ειμαθ αν καταφερω σαμπ 19 θα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Παιζει και να το παρατησω. Πραγμστικα δε ξερω τοι μου συμβαινει. Περασα μια ιωση γαστρεντεριτιδας τη προηγουμενη εβδομαδα αλλα ποσο ακομα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000