Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 energizer run
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  14:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά με βολεύει, γιατί δουλεύω κάπου εκεί κοντά. Αλλά θα έπρεπε να δίνονται τα νούμερα και στην αφετηρία. Ακριβώς όπως κάνανε στο 20ρι του ΣΔΥΑ.

Πάντως, έχει δίκιο ο Τακης. αυτό με τον φακό δεν το πολυκατάλαβα. Γιατί πρέπει να στηθώ σε δεύτερη ουρά. Ας τους δίνανε και απο το μαγαζί και όποιος δεν μπορεί να πάει στο runner ας πάρει νούμερο και φακό απο την αφετηρία..

ΥΓ. να δεις που θα δίνουνε και νούμερα.


Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  15:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δίνουν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  18:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά , πήγα τώρα το μεσημέρι δίνουν αριθμούς στη γραμματεία πήρα και εγώ τον δικό μου

----------------------

O μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest
Newbie Forum Runner

22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  23:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από τα 9 ευρώ μόλις το 1 στη unicef; Ουπς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  00:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικα 1845. Ειμαι ευχαριστημένος δεδομενης της καταστασης μου και της διαδρομης. Σε κανενα σημειο παντως του αγώνα δεν ειχα την αισθηση οτι εγω οριζω πως τρεχω. Θα το χαρακτηριζα μια παρατεταμενη ταχύτητα χωρις όμως πουθενα να μπορω να βαλω δυναμη και να παιξω με το ρυθμό. Γρηγορο τρεξιμο χωρις τσαγανο, ολο δηλαδη σε ρυθμο αναεροβιο βεβαια αλλα με αισθηση αερόβιου. Αρα υπάρχει η βαση και χρειάζεται δουλεια στη ταχύτητα, Φαρτλεκ σου ερχομαι!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Charlie_Brown
Forum-Runner

79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  01:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Charlie_Brown Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταία διαλλειματική ή τέμπο που έχω κάνει πρέπει να ήταν το 2010 (από τότε τρέχω χαλαρά...πολύ χαλαρά). Παρασύρθηκα από τους υπόλοιπους και είπα να ανοίξω και έτρεξα "έντονα" για τα δικά μου τωρινά δεδομένα (τουλάχιστον έτσι τα αισθάνθηκα). Χρόνο δεν ξέρω αλλά σίγουρα καμία σχέση με τον μέσο όρο εδώ μέσα. Τέσπα, με το που τερμάτησα συνέχιζα να ιδρώνω ακατάπαυστα και σκέφτηκα το εξής: Πώς είναι η πρώτη μπουκιά καρπουζιού μετά από έναν φθινόπωρο χειμώνα άνοιξη και αναφωνείς καλοκαίρι, ε ήταν η πρώτη πικρή μπουκιά απροετοίμαστου αναερόβιου. Μπορώ να πω με βεβαιότητα πώς δεν μου έχει λήψει καθόλου αυτή η αίσθηση.

"You can't wake a person who is pretending to be asleep"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dargyropoulos
Forum-Runner

Greece
132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  01:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πρώτη φορά στον αγώνα αυτό που είναι προτότυπος λόγω ώρας διεξαγωγής και διαδρομής
η 1,5 ώρα από την παραλαβή φακών μέχρι την εκκίνηση ήταν μεγάλο διάστημα αλλά λίγο με κουβέντα λίγο με φωτό πέρασε ευχάριστα, θα μπορούσε πάντως η έναρξη να ήταν και στο σούρουπο
στην διαδρομή ζορίστηκα προς το τέλος, αισσθανόμουνα υψηλή θερμοκρασία και είχα ιδρώσει πολύ (26,5C έδειχνε στο αμάξι μετά τις 10.30)

το κλου ήταν το ζευγάρι στην Β.Σοφίας που έβγαζε γαμήλιες φωτό ανάμεσα στους δρομείς!!!
πλάκα είχε τελικά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  10:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω πάντως θα γκρινιάξω , με συγχωρείτε αλλά με τόσο χώρο θα έρπεπε να είχαν κατανείμει καλύτερα την διαχείριση του κόσμου μετά τον τρερματισμό.Τουλάχιστον προσπάθησαν να αποφύγουν να υπάρχει διπλή ροή όπως πέρυσι που κινδύνευες να ποδοπατηθείς.Πόσο δύσκολο θα ήταν να είχε βγει η μια πλευρά απο μπαρες και να υπάρχουν πεντε εθελοντες να μοιράζουν τα μετάλλια;
Επίσης , πιστεύω να ακουστεί στην σωστή του διάσταση , θεωρούσα πως η μπανάνα στο τέλος του αγώνα έχει να κάνει με την υποβοήθηση του οργανισμού στην αναπλήρωση μετάλλων και πως δίνεται σε όλες τις διοργανώσεις με αυτή την λογική(αν κάνω λάθος μου το λέτε) , θέλει να μου πει ο διοργανωτής πως με χορήγία τα νερά, χορηγία τον φακό , χορηγία τα αναψυκτικά, χορηγία ένα μεγάλο κομμάτι του κόστους της μπλούζας και μόλις το 1 απο τα 9€ στην Unicef δεν έμειναν χρήματα για μπανάνες;
Όσοι έχουν μια μυρωδιά έστω του οικονομικού κυκλώματος αυτών των εκδηλώσεων ξέρουν πως δεν βγαίνει δραχμή(ούπς....ευρώ) απο την τσέπη κανενός (ή τέλος πάντων πολύ μικρά ποσά που καλύπτουν διαφορές τιμολογήσεων , να μην πω πως πολλέ φορές μια επιταγή τους πληρώνει όλους μέσω των οπισθογραφήσεων , το περιγράφω γενικά).
9*4000 δρομείς =36.000€.......
Συγνώμη για την πρωινή γκρίνια και ελπίζω να μην ακουστεί γύφτικο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  11:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η μπανάνα δεν με χάλασε, ήταν μικρή η απόσταση.
Το ότι δεν είχε σήματα για τα χιλιόμετρα με χάλασε.

Πάντως είναι ωραία το νυκτερινό τρέξιμο στην αθηνα

Εκεί στους νιόπαντρους, του γαμπρού του φωνάζαμε να τρέξει μαζί μας αλλά δεν μας άκουσε.

Στέφανος

Edited by - papako on 21/06/2015 11:09:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  11:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα μπορουσε να το διοργανωσει η ιδια η unicef στο φινάλε....
Προφανως θα ειχε πολυ περισσοτερο κερδος, και ισως διοργανωνε καλυτερους αγωνες....
Κυρια UNICEF....συν Αθηνα και χειρα κινει....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  11:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη μου φορά στο energizer run μετά από προτροπή φίλου για το χαβαλέ.Παρότι είμασταν στο Καλλιμάρμαρο από τις 8 παρά και περιμέναμε πάνω από 1,5 ώρα για την εκκίνηση η ώρα πέρασε πολύ γρήγορα χαζεύοντας τον κόσμο και περιμένοντας στην ουρά για τις χημικές

Τελικά σαν διοργάνωση μου άρεσε, με το σκεπτικό οτι είναι ένας αγώνας για τον χαβαλέ.Λίγο πριν το Χίλτον που κοίταξα πίσω και είδα ένα ποτάμι με φωτάκια να ανεβαίνει την ανηφόρα ήταν από τις ωραιότερες εικόνες. Με το σκεπτικό του χαβαλέ δεν με πείραξε ούτε οτι δεν υπήρξε χιλιομετρική σηματοδότηση(παρόλο που ξεχασα να πατήσω το κουμπί στο ρολόι και το πήρα χαμπάρι γύρω στο 2ο χιλ.) ούτε μπανάνα στο τέλος,έτσι κι αλλιώς ήταν μικρή η απόσταση.

Όσο για τον γαμπρό ήταν πολύ αργά πλέον για να τρέξει,έπρεπε να το κάνει πριν το μυστήριο

Η διαδρομή μου φάνηκε πολύ εύκολη,όταν είχα κάνει σχεδόν το ίδιο κομμάτι αλλά με αντίθετη φορά στο 10αρι του ΑΜΑ μου φάνηκε πιο δύσκολη. Ίσως βεβαια και απλά επειδή τώρα είμαι πιο προπονημένος.

Σαν επίλογο, νομίζω οτι αν γίνει και του χρόνου,πάλι εκεί θα είμαι

Edited by - sotfireman on 21/06/2015 11:32:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από τις ομορφότερες δρομικές γιορτές!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και δεν το συνηθίζω να το λέω, και φυσικά όποιος το είδε διαφορετικά απολύτως σεβαστό και δικαίωμα του.
Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτόν τον αγώνα, κάποιος τον βλέπει με αγωνιστικές διαθέσεις, και κοιτάζει χρόνους κτλ.
Πραγματικά!
Είναι μια μεγάλη γιορτή!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stamatisk
Newbie Forum Runner



10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  14:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κατευχαριστήθηκα, διασκέδασα και τερμάτισα με ενα μεγάλο χαμόγελο οπως σχεδον ολος ο κόσμος γύρω μου.

Με μια μικρή γκρίνια για τον συνωστισμό στο τελος για τα μετάλια (που ομως δεν αρκει για να χαλάσει την γενική εικόνα)συγχαρητηρια στους διοργανωτές για μια πολύ καλή προσπάθεια σε ιδιαίτερα δύσκολες συνθήκες (κέντρο Αθήνας, Σαββατόβραδο, μεγάλη συμμετοχή).

Να είμαστε ολοι καλά να ξαναπάμε και του χρόνου.

Edited by - stamatisk on 21/06/2015 14:03:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2015 :  07:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους διοργανωτές για το εξαιρετικό αθλητικό γεγονός της ENERGIZER στο κέντρο της Αθήνας.
Όπως κάθε φορά και φέτος ζήσαμε μία αξέχαστη εμπειρία χαράς και αισιοδοξίας.

Η συμπεριφορά των δρομέων ήταν άψογη. Δεν θα ξεχάσω τον δρομέα που αφού πήρε το μπουκάλι με το νερό και ήπιε το υπόλοιπο το έριξε στα φυτά του πεζοδρομίου, πετώντας μετά το μπουκάλι σε κάδο. Ο δρομέας αυτός ενέπνευσε και άλλους που έκαναν το ίδιο, και εισέπραξε το μπράβο απο τους συναθλητές του. Αυτές οι στιγμές μένουν και μας δίνουν κουράγιο και δύναμη γιατί όλοι μαζί μπορούμε για το καλύτερο.

Επίσης το γεγονός ότι τρέχαμε με ομοιόμορφες μπλούζες και φακούς κεφαλής ήταν εντυπωσιακό και μάλιστα πολλοί τουρίστες τραβούσαν φωτογραφίες και παρακολουθούσαν με ενθουσιασμό το φωτισμένο ποτάμι στους δρόμους της Αθήνας.


Από όποια πλευρά και να το δείς δεν μπορείς να το προσπεράσεις σαν αθλητικό και κοινωνικό γεγονός.


ευχαριστώ για άλλη μία φορά τους διοργανωτές και τους χιλιάδες φίλους δρομείς που μετέφεραν το πνεύμα αισιοδοξίας και ελπίδας στις καρδιές όλων μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000