Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Νυχτερινός ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 19

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2015 :  10:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ολοι ξεραμε οτι θα ειχε αρκετη βροχη την ωρα του αγωνα,μονο η διοργανωση δεν ειδε το δελτιο.ενα πλαστικο να σκεπασουν τα ρουχα κανενας δεν καταφερε να βρει. τα περισοτερα βραχηκαν ,ευτυχως που η θερμοκρασια ηταν σχετικα καλη και δεν κρυωσαμε.

το 310 εβγαλε 20.860 αλλα και τα λεπτα απο το 20 στο 21200 μου βγηκαν λιγοτερα .

ο αριθμος μου κατι εγραφε για μπλοκ 2 ,γιατι αφησαν χυμα την εκινηση ??

βλεποντας το επειδη ειμαι μετριος δρομεας πηγα καπου στην μεση. τρεχοντας με 5,40 εμεινα εκπληκτος απο το ποσες εκατονταδεσ ατομα ηταν μπροστα μου χωρις να εχουν ουτε κατα ελαχιστο το ρυθμο αυτο,μετα το 9 εως 11 ξεφυγα λιγο,μετα απο ατελειωτα σπαστικα ζικ-ζακ μεσα στα νερα. 2 παιδια επεσαν πανω στις μεγαλες κορινες στην μεση του δρομου και αντε ξανασηκωσου μετα.

αυτα σε συνδυασμο με το νερο στο δρομο δημηουργησαν εκνευρισμο ,απο οτι ειδα σε αρκετους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2015 :  16:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς, δυστυχώς, πολλά παράπονα. Πέρυσι ήταν πολύ καλύτερα. Κρίμα γιατί ως συλληψη είναι υπεροχο event.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cheesed
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2015 :  20:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια, η οργανωτική επιτροπή δεν δέησε ακόμα να βγάλει κάποια ανακοίνωση έστω για τα μάτια του κόσμου? Τους φτύνουν και αυτοί νομίζουν ότι βρέχει! Μπορεί κάποιος να μου δικαιολογήσει τα 20 ευρώ που έδωσα για τη συμμετοχή?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xghealth
Forum-Runner

Greece


147 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2015 :  20:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xghealth Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Στον ημιμαραθώνιο πέρασα πολύ όμορφα γιατί:
ΔΕΝ πλήρωσα τα 20 ευρώ λόγω ότι γράφτηκα τζάμπα με τα ΙΚΕΑ και τα προσωπικά μου αντικείμενα τα έκλεισα μέσα στο ναιλον που πήρα για την βροχή, άρα είχα στεγνά τα ρούχα μου. Και του χρόνου....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

olympios
Forum-Runner

Greece
169 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2015 :  20:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit olympios Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και με το Google Earth αλλά μετρώντας και με το αυτοκίνητο 3 φορές βρήκα τα εξής δεδομένα. Από το 1ο split μέχρι το 2ο στα δικαστήρια είναι ακριβώς πέντε χιλιόμετρα. Από το 2ο μέχρι το 3ο στην αρχή της Παπανδρέου είναι 4850 μέτρα. Άρα η στροφή ήταν 9850μ. και άλλα 9850μ. η δεύτερη πάμε στα 19700μ. Προσθέτουμε και τα τελευταία 950μ. και καταλήγουμε στα 20650μ.
Επομένως έτσι διορθώνεται το 1ο split που ήταν όχι 4χλμ αλλά 3620μ. Για αυτό βγαίνει σε όλους και πιο γρήγορη η στροφή από το 2ο στο 3ο split.
Αν θέλουμε να βρούμε τον πραγματικό μας ρυθμό τότε αφαιρούμε από το 2ο split το 1ο και διαιρούμε με το 5 που ήταν τα πραγματικά χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cheesed
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  12:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xghealth

Στον ημιμαραθώνιο πέρασα πολύ όμορφα γιατί:
ΔΕΝ πλήρωσα τα 20 ευρώ λόγω ότι γράφτηκα τζάμπα με τα ΙΚΕΑ και τα προσωπικά μου αντικείμενα τα έκλεισα μέσα στο ναιλον που πήρα για την βροχή, άρα είχα στεγνά τα ρούχα μου. Και του χρόνου....



Δηλ. εμείς είμαστε τα κορόϊδα που πληρώσαμε? Αυτό είναι το συμπέρασμα της ανάρτησής σου? Η πάρτη μας και μόνο έτσι? Και για την γενικότερη ανοργανωσιά κουβέντα??? Ωραίος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  13:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαβάζω πολλά για λάθη, παραλήψεις, κενά και αστοχίες. Κάτι τέτοια συνέβησαν τον Απρίλιο στον Μέγα Αλέξανδρο (όχι τόσα πολλά όσα διαβάζω τώρα).
Θέλώ να πιστεύω ότι με μια καλόπιστη, από μέρους μας, κριτική η διοργάνωση θα γίνει πολύ καλύτερη. Η Θεσσαλόνικη είναι μια ωραία πόλη και έχει τις προυποθέσεις να διοργανώσει ωραίους αγώνες.
Λίγη μόνο προσοχή απ' τους διοργανωτές. Τα λάθη είναι ανθρώπινα και θα γίνονται. Οι αναποδιές της τελευταίας στιγμής θα υπάρχουν πάντα. Κάποια πράγματα όμως μπορούμε να τα προλαβαίνουμε, όπως πχ όταν ξέρουμε τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν κατά τον αγώνα μπορούμε να είμαστε έτοιμοι.

Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα!
Άγγελος.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  13:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προφανώς εννοεί πως ο αγώνας μόνο για δωρεάν άξιζε κι ότι δεν μπορούσες να περιμένεις καμία μέριμνα από την διοργάνωση, παρά μόνο να φρόντιζε ο ίδιος ο δρομέας.
Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα, ότι το είπε ειρωνικά...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cheesed
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  13:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Προφανώς εννοεί πως ο αγώνας μόνο για δωρεάν άξιζε κι ότι δεν μπορούσες να περιμένεις καμία μέριμνα από την διοργάνωση, παρά μόνο να φρόντιζε ο ίδιος ο δρομέας.
Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα, ότι το είπε ειρωνικά...

"My sport is your sport's punishment"



Fair enough!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cheesed
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  13:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Διαβάζω πολλά για λάθη, παραλήψεις, κενά και αστοχίες. Κάτι τέτοια συνέβησαν τον Απρίλιο στον Μέγα Αλέξανδρο (όχι τόσα πολλά όσα διαβάζω τώρα).
Θέλώ να πιστεύω ότι με μια καλόπιστη, από μέρους μας, κριτική η διοργάνωση θα γίνει πολύ καλύτερη. Η Θεσσαλόνικη είναι μια ωραία πόλη και έχει τις προυποθέσεις να διοργανώσει ωραίους αγώνες.
Λίγη μόνο προσοχή απ' τους διοργανωτές. Τα λάθη είναι ανθρώπινα και θα γίνονται. Οι αναποδιές της τελευταίας στιγμής θα υπάρχουν πάντα. Κάποια πράγματα όμως μπορούμε να τα προλαβαίνουμε, όπως πχ όταν ξέρουμε τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν κατά τον αγώνα μπορούμε να είμαστε έτοιμοι.

Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα!
Άγγελος.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Μα και εμείς και όσοι κάνουμε κριτική, καλοπροαίρετα την κάνουμε! Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα με κανέναν, απλά απαιτούμε ένα μίνιμουμ οργάνωσης! Και ότι λέμε το λέμε για να διορθωθεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  13:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cheesed

quote:
Originally posted by ANGEL1

Διαβάζω πολλά για λάθη, παραλήψεις, κενά και αστοχίες. Κάτι τέτοια συνέβησαν τον Απρίλιο στον Μέγα Αλέξανδρο (όχι τόσα πολλά όσα διαβάζω τώρα).
Θέλώ να πιστεύω ότι με μια καλόπιστη, από μέρους μας, κριτική η διοργάνωση θα γίνει πολύ καλύτερη. Η Θεσσαλόνικη είναι μια ωραία πόλη και έχει τις προυποθέσεις να διοργανώσει ωραίους αγώνες.
Λίγη μόνο προσοχή απ' τους διοργανωτές. Τα λάθη είναι ανθρώπινα και θα γίνονται. Οι αναποδιές της τελευταίας στιγμής θα υπάρχουν πάντα. Κάποια πράγματα όμως μπορούμε να τα προλαβαίνουμε, όπως πχ όταν ξέρουμε τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν κατά τον αγώνα μπορούμε να είμαστε έτοιμοι.

Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα!
Άγγελος.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Μα και εμείς και όσοι κάνουμε κριτική, καλοπροαίρετα την κάνουμε! Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα με κανέναν, απλά απαιτούμε ένα μίνιμουμ οργάνωσης! Και ότι λέμε το λέμε για να διορθωθεί.



Το ξέρω, απλώς στο παρελθόν έχουν γίνει παρεξηγήσεις.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  15:17:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως ήταν πολύ παραπάνω από μινιμουν, δεν μπορείς να τα βάλεις με τον καιρό, πολύ εθελοντές δεν εμφανίστηκαν στην θέση τους λόγο καιρού!! αυτοί που έμειναν φρόντισαν να μην εμφανιστεί η απουσία τους!! αν έβαζαν μεγάλες τέντες για να καλύψουν τις σακούλες ρουχισμού από τον μεγάλο όγκο νερού που έπεσε θα κατέρρεαν!!! αν η τροχαία τελευταία στιγμή δεν επέτρεψε να περάσει η διαδρομή από ορισμένα σημεία της πόλης δεν θα είχαμε το θέμα με τον αν είναι λιγότερη ή κανονική η διαδρομή. Πολλά λάθη που βλέπουμε μετά από μια κούρσα ενώ έχουν προβλεφθεί, υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που μπορεί να φέρουν τα πάνω κάτω !! καθώς και η διαχείριση τόσου πλήθους δεν είναι εύκολο πράγμα και να είναι όλη ευχαριστημένοι !! απλώς πολλές φορές βλέπουμε την κορυφή του παγόβουνου και όχι το υπόλοιπο.
Πηγαίνοντας στην στάση να πάρω την αστική συγκοινωνία κάποιος ήταν εκνευρισμένος (έβριζε θεούς και δαίμονες και όλα τα σχετικά) γιατί κάποιοι παλαβοί είχαν το θράσος να τρέξουν στους δρόμους σαββατιάτικα βράδυ και να προκάλεσαν κυκλοφοριακό χάος (και να σκεφτείτε ότι ήταν πεζός). Οπότε και αυτός είχε την απαίτηση από την διοργάνωση να είχε προβλέψει το πρόβλημά του. Ας ήμαστε ποιο επιεικής δεν μπορούν να είναι τέλεια όλα !!

quote:
Originally posted by cheesed

quote:
Originally posted by ANGEL1

Διαβάζω πολλά για λάθη, παραλήψεις, κενά και αστοχίες. Κάτι τέτοια συνέβησαν τον Απρίλιο στον Μέγα Αλέξανδρο (όχι τόσα πολλά όσα διαβάζω τώρα).
Θέλώ να πιστεύω ότι με μια καλόπιστη, από μέρους μας, κριτική η διοργάνωση θα γίνει πολύ καλύτερη. Η Θεσσαλόνικη είναι μια ωραία πόλη και έχει τις προυποθέσεις να διοργανώσει ωραίους αγώνες.
Λίγη μόνο προσοχή απ' τους διοργανωτές. Τα λάθη είναι ανθρώπινα και θα γίνονται. Οι αναποδιές της τελευταίας στιγμής θα υπάρχουν πάντα. Κάποια πράγματα όμως μπορούμε να τα προλαβαίνουμε, όπως πχ όταν ξέρουμε τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν κατά τον αγώνα μπορούμε να είμαστε έτοιμοι.

Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα!
Άγγελος.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Μα και εμείς και όσοι κάνουμε κριτική, καλοπροαίρετα την κάνουμε! Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα με κανέναν, απλά απαιτούμε ένα μίνιμουμ οργάνωσης! Και ότι λέμε το λέμε για να διορθωθεί.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  15:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικά με την αστυνομία γνωριζαν από καιρό ότι υπήρχε θέμα...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  15:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τόσες μέρες δεν γράφω γιατι δεν έχω ίντερνετ και είμαι από κινητό.πάλι δεν έχω αλλά δεν μπορώ να κάνω την πάπια.

Όχι παιδιά, σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση και από ένα σημείο και μετά οι καλοπροαίρετες κριτικές είναι να χαμε να λέγαμε. Μιλάμε για έναν διοργανωτή ο οποίος έχει διοργανώσει 10 μ. Αλεξανδρους και 4 νυχτερινους ημι. Ίσως κι άλλους που δεν γνωρίζω. Μιλάμε επομένως για τεράστια εμπειρία κι όταν διαφημιζεις τον αγώνα ως διεθνή και όλα τα σχετικά ΑΠΑΙΤΩ να μου παρέχεις τουλάχιστον αυτά που αναγράφονται και μάλιστα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Όχι διαδρομή 400 μέτρα μικρότερη, ούτε αγώνα χωρίς χιλιομετρικες ενδείξεις, ούτε βρεγμένα ρούχα στον τερματισμό για να αρρωστησω. Για να μην πω για την ελλειπή στελέχωση και τροφοδοσία των σταθμών που με το ζόρι προσέφεραν διαλυμένο ισοτονικο μην τύχει και ξοδέψουν μισό ευρώ παραπάνω και δεν μείνουν όλα για την τσέπη τους. Κι άντε εμείς των 21χλμ (όσα ήταν τέλος πάντων) δώσαμε 20 ευρώ(εγώ 15 μειωμένο) αυτοί των 5 χιλιομέτρων απορώ τι κατάλαβαν που έδωσαν 15 ευρώ και λογικά ούτε να τρέξουν πρόλαβαν τόσοι που ήταν.

Λυπάμαι για τη διοργάνωση πραγματικά, τέτοια αρπαχτή θα μείνει στα χρονικά. Με πρόχειρο υπολογισμό 200 χιλιάρικα και βάλε. Όποιος θέλει να καταλάβει τι θα πει οργάνωση ας έρθει μια βόλτα τέλη Νοεμβρίου στη γειτονική Ξάνθη, στο Δημοκρίτειο ημι και ας συγκρίνει τότε με τη Θεσσαλονίκη. Και δεν έχω καμία σχέση με τους διοργανωτές να το τονίσω.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  15:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Σχετικά με την αστυνομία γνωριζαν από καιρό ότι υπήρχε θέμα...

"My sport is your sport's punishment"




Ακομα χειροτερα τοτε, επρεπε να βγουνε να πουνε οτι ο αγωνας θα γινει σε διαφορετικη διαδρομη οποια θα ειναι μικροτερη κτλ και ο αγωνας δεν πληρει τις προυποθεσεις για να πιασεις οριο μεσω επιδοσης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 19 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000