Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  17:29:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι μεταξυ Κηφισιας, Εκαλης, δασους Συγγρου...21 χλμ σε 1:54:47!Κυριολεκτικα σερνομουν ... με ενοχλησεις στο εξωτερικο μερος του αριστερου μου γονατου, ειδικα στις κατηφορες (λαγοκνημιαια???), μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα τρεξιματα μου απο τοτε που ξεκινησα τη δραστηριοτητα αυτη ... με μοναδικο θετικο στοιχειο το γεγονος οτι δεν τα παρατησα κι ολοκληρωσα τα χλμ που ηθελα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ειχα παρομοιους πονους μετα τον μαραθωνιο για καμια βδομαδα κα ημουν πεπεισμενος για λαγονοκνημιαια.Ευτυχως ηταν ισχυαλγια και 2-3 μερες off με εναλλαγες κρυου-ζεστου νερου στην περιοχη με επανεφεραν στις προπονησεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  18:26:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasVer

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι μεταξυ Κηφισιας, Εκαλης, δασους Συγγρου...21 χλμ σε 1:54:47!Κυριολεκτικα σερνομουν ... με ενοχλησεις στο εξωτερικο μερος του αριστερου μου γονατου, ειδικα στις κατηφορες (λαγοκνημιαια???), μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα τρεξιματα μου απο τοτε που ξεκινησα τη δραστηριοτητα αυτη ... με μοναδικο θετικο στοιχειο το γεγονος οτι δεν τα παρατησα κι ολοκληρωσα τα χλμ που ηθελα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ειχα παρομοιους πονους μετα τον μαραθωνιο για καμια βδομαδα κα ημουν πεπεισμενος για λαγονοκνημιαια.Ευτυχως ηταν ισχυαλγια και 2-3 μερες off με εναλλαγες κρυου-ζεστου νερου στην περιοχη με επανεφεραν στις προπονησεις!



...Κωστα τελικα ειναι ελαφρια μορφη χονδροπαθειας!Πολυ παγο...και να αποφευγω κατηφορες οσο το δυνατον για μικρο χρονικο διαστημα!Βεβαια...ο ειδικος μου επεστησε τη προσοχη οτι ΤΩΡΑ (μετα τις 20 ημερες απο το μαραθωνιο δηλαδη) ειναι που βγαινουν ολα τα προβληματα τραυματισμων...και μου συνεστησε αυτοσυγκρατηση, αλλα βεβαια γνωριζει καλα οτι ειμαι ξεροκεφαλος...οποτε αναγκαστικα με υπομενει!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  20:13:37  Εμφάνιση Προφίλ
5χλμ στο διαδρο μο σε 28 λεπτα και ασκησεις ενδυναμωσεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VaSeaLis
Forum-Runner

United Kingdom
50 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  20:19:43  Εμφάνιση Προφίλ
Απογευματινο τρεξιμο με λιγο βροχουλα αλλα οκ, εκανα 5.3km με 6:20/km.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  21:09:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι μεταξυ Κηφισιας, Εκαλης, δασους Συγγρου...21 χλμ σε 1:54:47!Κυριολεκτικα σερνομουν ... με ενοχλησεις στο εξωτερικο μερος του αριστερου μου γονατου, ειδικα στις κατηφορες (λαγοκνημιαια???), μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα τρεξιματα μου απο τοτε που ξεκινησα τη δραστηριοτητα αυτη ... με μοναδικο θετικο στοιχειο το γεγονος οτι δεν τα παρατησα κι ολοκληρωσα τα χλμ που ηθελα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σπύρο καλησπέρα!!
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και εγώ και ακόμα έχω διάφορες ενοχλήσεις, στο εξωτερικό μέρος του γόνατου..
Βέβαια εμένα με έπιανε κυρίως στα ανηφορικά κομμάτια, όταν έκανα 2-3 ημέρες αποχή ο πόνος εξαφανιζόνταν!!
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ακόμα πάει να το κοιτάξω απο διάφορες αναφορές και στο φόρουμ και από άλλους δρομείς μπορεί να είναι λαγοκνημιαία μπορεί και οχι..
Πάντως σου εύχομαι να είναι περαστικό ίσως με λίγη ξεκούραση να έβλεπες αποτελέσματα

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  21:16:51  Εμφάνιση Προφίλ
δεν πειράζει Παναγιώτη! πάμε γι άλλα τώρα! γύρισα πριν από λίγο στην όμορφη Καβάλα μας με ένα περίεργο σφίξιμο στο στομάχι. μπορεί να τυραννήθηκα αρκετά στην εκπαίδευση αλλά η παρέα ήταν ομολογώ υπερβολικά καλή και ήδη μου λείπει.. μπόρα είναι, θα περάσει!

η σημερινή ταλαιπωρία (6 ώρες στους δρόμους) δεν με πτοεί καθόλου ωστόσο ενόψει του αυριανού αγώνα που περίμενα τόσο καιρό! κοιμήθηκα αρκετά χτες, κοιμήθηκα στα λεωφορεία, θα κοιμηθώ νωρίς σήμερα.. ε πόσο πια! ξύπνημα αύριο πρωί με την αυγούλα και Ξάνθη σου ερχόμαστε!

καλή συνέχεια στην παρέα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2015 :  21:43:35  Εμφάνιση Προφίλ

quote:
Originally posted by tzatzikis90

δεν πειράζει Παναγιώτη! πάμε γι άλλα τώρα! γύρισα πριν από λίγο στην όμορφη Καβάλα μας με ένα περίεργο σφίξιμο στο στομάχι. μπορεί να τυραννήθηκα αρκετά στην εκπαίδευση αλλά η παρέα ήταν ομολογώ υπερβολικά καλή και ήδη μου λείπει.. μπόρα είναι, θα περάσει!

η σημερινή ταλαιπωρία (6 ώρες στους δρόμους) δεν με πτοεί καθόλου ωστόσο ενόψει του αυριανού αγώνα που περίμενα τόσο καιρό! κοιμήθηκα αρκετά χτες, κοιμήθηκα στα λεωφορεία, θα κοιμηθώ νωρίς σήμερα.. ε πόσο πια! ξύπνημα αύριο πρωί με την αυγούλα και Ξάνθη σου ερχόμαστε!

καλή συνέχεια στην παρέα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  01:02:42  Εμφάνιση Προφίλ
Καλή επιτυχία, η δουλειά έχει γίνει ήδη, θα έχεις καλό αποτέλεσμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  02:17:31  Εμφάνιση Προφίλ
Την Τετάρτη που μας πέρασε ενημερωθηκα ότι ο διάδρομος που βγάζω τα αυξανόμενο θέλει να είναι σε κλίση 1 και όχι 0,5 που το έβαζα εγώ... Επομένως δε βρίσκομαι σε τόσο μεγάλη βελτίωση όσο νομιζα. Δοκίμασα να κάνω την απαιτούμενη προπόνηση στα νέα δεδομένα αλλά δε βγήκαν τα 9,2. αφού οι παλμοι πιάσαν ρετιρέ. Το σταμάτησα στο 8,5 στο 4'46". Χθες είχα πάλι αυξανόμενη αλλά το γύρισα σε τέμπο 9,2 χλμ. Βγήκε στο 4'58". Σε συνθήκες βροχής. οι παλμοι 153μο.
Σήμερα με λιγότερες από 14 ώρες ξεκούρασης έκανα 11 άνετα χλμ σε μια ώρα στους 139 παλμους. Τώρα μόλις τελείωσα 9 χλμ δυναμικό βαδισμα στη βροχή με φορτίο και σε λίγο θα γράψω αλλά τόσα.
Υγ. Με την αλλαγή των δεδομένων στις προπονήσεις στο διάδρομο, βρίσκομαι 2 βδομάδες πίσω, συν τις 4 βδομάδες που χάνω από την αλλαγή από Χανιά στη Θεσσαλονίκη... Δυσκολεύει το πράγμα για τις 3.30 αλλά θα το προσπαθήσω λίγο λίγο και όσο το μαζέψω κέρδος θα ναι!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  02:19:57  Εμφάνιση Προφίλ
Τάσο καλή επιτυχία σήμερα!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  05:40:11  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά η νύχτα έκλεισε με 17,5 χλμ στα 12/ χλμ.

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  09:00:27  Εμφάνιση Προφίλ
...Παναγιωτη ειναι νωρις για καθορισμο στοχων ακομα, αφου 4 μηνες ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα, στο οποιο πολλα καλα, αλλα και στραβα (μακρια απο μας!) μπορει να συμβουν!Καλη διαχειριση δυναμεων απαιτειται κυριως, θετικη διαθεση ... και ολα θα πανε κατ'ευχην!

...στα δικα μου τωρα ... ο ξεροκεφαλος σημερα, οπως ειχε προσχεδιασει, σηκωθηκε νωρις κι ετρεξε ανυποδητος στους ερημους δρομους της Κηφισιας, στο γνωστο "μεγαλο" τετραγωνο περιξ της οικιας του, 7 χλμ σε 38'09"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  09:40:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by KostasVer

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι μεταξυ Κηφισιας, Εκαλης, δασους Συγγρου...21 χλμ σε 1:54:47!Κυριολεκτικα σερνομουν ... με ενοχλησεις στο εξωτερικο μερος του αριστερου μου γονατου, ειδικα στις κατηφορες (λαγοκνημιαια???), μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα τρεξιματα μου απο τοτε που ξεκινησα τη δραστηριοτητα αυτη ... με μοναδικο θετικο στοιχειο το γεγονος οτι δεν τα παρατησα κι ολοκληρωσα τα χλμ που ηθελα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ειχα παρομοιους πονους μετα τον μαραθωνιο για καμια βδομαδα κα ημουν πεπεισμενος για λαγονοκνημιαια.Ευτυχως ηταν ισχυαλγια και 2-3 μερες off με εναλλαγες κρυου-ζεστου νερου στην περιοχη με επανεφεραν στις προπονησεις!



...Κωστα τελικα ειναι ελαφρια μορφη χονδροπαθειας!Πολυ παγο...και να αποφευγω κατηφορες οσο το δυνατον για μικρο χρονικο διαστημα!Βεβαια...ο ειδικος μου επεστησε τη προσοχη οτι ΤΩΡΑ (μετα τις 20 ημερες απο το μαραθωνιο δηλαδη) ειναι που βγαινουν ολα τα προβληματα τραυματισμων...και μου συνεστησε αυτοσυγκρατηση, αλλα βεβαια γνωριζει καλα οτι ειμαι ξεροκεφαλος...οποτε αναγκαστικα με υπομενει!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Οπότε με πάγο θα περάσει;επειδή έχω ακόμα κάτι ψιλοενοχλησεις επειδή τρέχω σε βουνά. Υπάρχει κίνδυνος επιδείνωσης;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  10:17:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasVer

quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by KostasVer

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι-πρωι μεταξυ Κηφισιας, Εκαλης, δασους Συγγρου...21 χλμ σε 1:54:47!Κυριολεκτικα σερνομουν ... με ενοχλησεις στο εξωτερικο μερος του αριστερου μου γονατου, ειδικα στις κατηφορες (λαγοκνημιαια???), μαλλον ηταν ενα απο τα χειροτερα τρεξιματα μου απο τοτε που ξεκινησα τη δραστηριοτητα αυτη ... με μοναδικο θετικο στοιχειο το γεγονος οτι δεν τα παρατησα κι ολοκληρωσα τα χλμ που ηθελα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ειχα παρομοιους πονους μετα τον μαραθωνιο για καμια βδομαδα κα ημουν πεπεισμενος για λαγονοκνημιαια.Ευτυχως ηταν ισχυαλγια και 2-3 μερες off με εναλλαγες κρυου-ζεστου νερου στην περιοχη με επανεφεραν στις προπονησεις!



...Κωστα τελικα ειναι ελαφρια μορφη χονδροπαθειας!Πολυ παγο...και να αποφευγω κατηφορες οσο το δυνατον για μικρο χρονικο διαστημα!Βεβαια...ο ειδικος μου επεστησε τη προσοχη οτι ΤΩΡΑ (μετα τις 20 ημερες απο το μαραθωνιο δηλαδη) ειναι που βγαινουν ολα τα προβληματα τραυματισμων...και μου συνεστησε αυτοσυγκρατηση, αλλα βεβαια γνωριζει καλα οτι ειμαι ξεροκεφαλος...οποτε αναγκαστικα με υπομενει!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Οπότε με πάγο θα περάσει;επειδή έχω ακόμα κάτι ψιλοενοχλησεις επειδή τρέχω σε βουνά. Υπάρχει κίνδυνος επιδείνωσης;



...ο παγος κανει καλο σε ολα, κι ειδικα στις φλεγμονες!Οι δικες μου ενοχλησεις εντοπιζονται στη περιπτωση εκεινη κατα την οποια η κνημη με τον μηρο σχηματιζουν καθετη γωνια...για ν'ανοιξω διασκελισμο ... και μου συνεστησαν να αποφευγω ανηφοροκατηφορες για λιγο καιρο!Η διαγνωση βεβαια εγινε ... πινοντας καφε με τον φυσιοθεραπευτη μου...με τον οποιο τρεχουμε αρκετες φορες παρεα!Αυριο ελπιζω να γνωριζω πιο συγκεκριμενα πραγματα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2015 :  11:17:23  Εμφάνιση Προφίλ
25άρι με ανηφόρες στο πήγαινε και κατηφόρα στην επιστροφή, που έγιναν οι τετρακέφαλοι τούμπανο. Σύνολο εβδομάδας 60 χλμ. Περιμένω την προκύρηξη του δρόμου του ταχυδρόμου, που τα προηγούμενα 2 χρόνια ανακοινωνόταν τέτοιες ημερομηνίες.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000