Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bladerunner,ωραία τα περάσματα σου. Δείχνει να ειναι εφικτό (στις 13/11 θα γελάσουμε).

Στην κατηφόρα, όπως λέει ο Nikats, την πατάνε πολλοί. Βλέπουν κατηφόρα και γυαλίζει το μάτι τους. Αμ έλα που οι μύες που λειτουργούν στην κατηφόρα ειναι κρύοι διοτι μέχρι το 30 είναι στον ύπνο! Θέλει προσοχή, σιγά σιγά η αύξηση της ταχύτητας.

Το,περπατημα παιδιά, δεν ειναι σίγουρο. Δεν εχω περπατήσει ποτέ. Ούτε στον πρώτο μαραθώνιο. Δεν ειχα καν καταλάβει τις ανηφόρες. Κυριολεκτώ. Ενδεχομένως να πήγαινα πολυ συντηρητικά. Πάντως στον πρώτο μαραθώνιο εκανα 4:02 και αν ήξερα οτι πολλοί ήθελαν να πετύχουν sub-4 (μιλάμε για άσχετη, δεν ειχα καν ακουσει για χρόνους και προσπάθειες. Πήγαινα απλά να τερματίσω.), θα το ειχα κανει διοτι πήγαινα χαζεύοντας.
Αν δεν πάτε, στους πρωτάρηδες απευθύνομαι, με θράσος στον μαραθώνιο, θα περάσετε καλα. Σε αντίθετη περίπτωση, θα κλαίτε. Στην κυριολεξία.

(για το οτι δεν έχουν τονο κάποιες λέξεις δε φταιω εγω αλλα το auto correct της ταμπλέτας [)

Edited by - ALEXANDRA on 07/10/2016 22:38:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μην αγχωνεστε, πρωτη φορα που πηγα στην κλασικη, το 2002 νομιζω με ενα σορτ κατω απο τα γονατα, μπλουζα δεν λεω τιποτα, παπουτσια 30ε ουτε ρολοι, μονο ενα 30αρι και ενα ημι, εκανα 3.31, βεβαια ειχα το φιλο τον Σαλιμ που μου ειπε διαφορα και εκανα καλη διαχειριση της διαδρομης, αφτο πρεπει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α εγω ειχα καλο παπούτσι, των €50. Σορτς άστα να πανε, ρολόι ενα απλό χρονόμετρο που ειχα δανειστεί, μπλούζα όμως ειχα dry fit! Ειχα κανει 1 30αρι, έναν ημί και ενα 20αρι. Η προπόνηση μου ηταν 10 χλμ το Σάββατο και 10 την Κυριακή. Ασχετοσύνη σε ολο το μεγαλείο. Αλλα δεν ειχα θράσος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Α εγω ειχα καλο παπούτσι, των €50. Σορτς άστα να πανε, ρολόι ενα απλό χρονόμετρο που ειχα δανειστεί, μπλούζα όμως ειχα dry fit! Ειχα κανει 1 30αρι, έναν ημί και ενα 20αρι. Η προπόνηση μου ηταν 10 χλμ το Σάββατο και 10 την Κυριακή. Ασχετοσύνη σε ολο το μεγαλείο. Αλλα δεν ειχα θράσος.


αγαπη δεν καταλαβαινω τι εννοεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μην αγχωνεστε, πρωτη φορά που πήγα στη κλασσικη, το 2004 (vous êtes plus .....âgé? que moi monsieur Patrick) φορούσα ενα χρονόμετρο αγορασμένο απο την Ομόνοια. Casio νομίζω ηταν!!!! Εκανα 4μιση ώρες (vous êtes plus rapide que moi monsieur Patrick) εχοντας κατα νού απλά και μόνον "να δω τους πέντε κύκλους. Και τους ειδα! :) ...τα ρέστα ειναι ιστορίες για τις δρομικές παρέες. Ευχομαι να γραψετε τις δικές σας.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

μην αγχωνεστε, πρωτη φορά που πήγα στη κλασσικη, το 2004 (vous êtes plus .....âgé? que moi monsieur Patrick) φορούσα ενα χρονόμετρο αγορασμένο απο την Ομόνοια. Casio νομίζω ηταν!!!! Εκανα 4μιση ώρες (vous êtes plus rapide que moi monsieur Patrick) εχοντας κατα νού απλά και μόνον "να δω τους πέντε κύκλους. Και τους ειδα! :) ...τα ρέστα ειναι ιστορίες για τις δρομικές παρέες. Ευχομαι να γραψετε τις δικές σας.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"


το ξερεις οτι σε αγαπαω et tu me parle en francais, bon la cedille un autre jour
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GLOU GLOU

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Α εγω ειχα καλο παπούτσι, των €50. Σορτς άστα να πανε, ρολόι ενα απλό χρονόμετρο που ειχα δανειστεί, μπλούζα όμως ειχα dry fit! Ειχα κανει 1 30αρι, έναν ημί και ενα 20αρι. Η προπόνηση μου ηταν 10 χλμ το Σάββατο και 10 την Κυριακή. Ασχετοσύνη σε ολο το μεγαλείο. Αλλα δεν ειχα θράσος.


αγαπη δεν καταλαβαινω τι εννοεις



εννοώ οτι δεν πήγα με το μυαλό να κανω 3 η 4 ώρες. Αλλα με το μυαλό να τερματίσω. Κι ετσι πέρασα καλα. Ενώ ένας φίλος που έτρεχε κ αυτος πρωτη φορα τότε, πηγε να κανει 3:30 ώρες και έκανε 5. Έκλαιγε απο τον πόνο.....Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

το ξερεις οτι σε αγαπαω et tu me parle en francais, bon la cedille un autre jour

[/quote]

ΝΑ! αυτα μου κάνεις και μου λες και μετανιώνω που δεν εδωσα για το Sorbonne το c2 :) ;)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  20:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:

.....Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.



N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2016 :  21:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by GLOU GLOU

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Α εγω ειχα καλο παπούτσι, των €50. Σορτς άστα να πανε, ρολόι ενα απλό χρονόμετρο που ειχα δανειστεί, μπλούζα όμως ειχα dry fit! Ειχα κανει 1 30αρι, έναν ημί και ενα 20αρι. Η προπόνηση μου ηταν 10 χλμ το Σάββατο και 10 την Κυριακή. Ασχετοσύνη σε ολο το μεγαλείο. Αλλα δεν ειχα θράσος.


αγαπη δεν καταλαβαινω τι εννοεις



εννοώ οτι δεν πήγα με το μυαλό να κανω 3 η 4 ώρες. Αλλα με το μυαλό να τερματίσω. Κι ετσι πέρασα καλα. Ενώ ένας φίλος που έτρεχε κ αυτος πρωτη φορα τότε, πηγε να κανει 3:30 ώρες και έκανε 5. Έκλαιγε απο τον πόνο.....Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.



αγαπητη, πρωτη φορα πας με τον αθεο βοηθο, οπως το λες, δεν ξερεις τι σε περειμενει, μετα για τους χρονους...ουτε ξερεις...παλι ο αθεος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2016 :  10:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοντεύουμε στον ένα μήνα πρίν και δεν βλέπω τπτ για τον καιρό(έστω με παρακινδυνευμένες προβλέψεις)χεχεχε.Τι έγινε?ξεχαστήκατε..

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2016 :  13:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Κοντεύουμε στον ένα μήνα πρίν και δεν βλέπω τπτ για τον καιρό(έστω με παρακινδυνευμένες προβλέψεις)χεχεχε.Τι έγινε?ξεχαστήκατε..

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.




Οκτώβριος με δροσερό καιρό και τσιμπημένες προπονήσεις και κλασσική, κλασσικά με ζέστη. Στανταράκι καρφωτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2016 :  21:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βροχή και κρύο! Τα έχω κανονίσει όλα. Άδικα κάνετε προπονήσεις μέσα στον ήλιο
edit: Δεν πρόλαβα να το γράψω και άρχισε να βρέχει

Edited by - Nek2000 on 07/10/2016 21:24:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2016 :  02:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:

.....Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.Ειναι θράσος οταν τρέχεις πρωτη φορα μαραθώνιο να θέτεις στόχο χρόνου.



N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



έτσι, έτσι, έτσι , έτσι, έτσι.!!!!!!!!

...........................................................................
Τα προς το ζην τα κερδίζεις από αυτά που παίρνεις. Τη ζωή, όμως, την κερδίζεις από αυτά που δίνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2016 :  14:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια ερώτηση, έχω κάνει εγγραφή για το 42αρι από τις 26 Αυγούστου και δεν έχω πάρει ούτε ένα e-mail. Σ εσας δεν σας ηρθε εστω ενα email οτι έγινε η εγγραφή κλπ κλπ; Η πληρωμη περασε κανονικα μέσω καρτας, φαίνεται στο web banking.



Μαδριτη 2013 | Τόκιο 2014 (http://bit.ly/1UwWPZl) | Παρίσι 2015 | Σύδνεϋ 2015 (http://bit.ly/1X8QoC6) | Σεούλ 2016 (http://bit.ly/1WDql6a)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000