Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο11.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

PANOS372
Advanced Forum-Runner

262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2017 :  19:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν καμμια ωρα ενα 5αρακι χαλαρο 5:37,αυριο ρεπο και την Κυριακη βουνο κι ελαφι...

"Never let the body tell the mind what to do. The body will always give
up...." George Patton
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  00:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα το πρωί θα έκανα ελεύθερο και ανάλαφρο τρέξιμο αλλά λόγω του κρύου υπέφερα. 11,2 χλμ σε 58 λεπτά. Έχω τρέξει και σε χιόνια και σε θερμοκρασίες -6 αλλά χωρίς αέρα. Αυτό το σημερινό με τον αέρα να σε θερίζει ήταν πολύ.Την άλλη φορά θα βγω με γάντια του σκι, αυτά του τρεξίματος δεν έκαναν δουλειά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  10:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτές τις μέρες τα μέσα μαζικής ενημέρωσης μας έχουν προειδοποιήσει / ενημερώσει ότι επίκειται κακοκαιρία με ψύχος και έντονα φαινόμενα. Είχα να κάνω longish... σκεφτόμουν Παρασκευή αλλά προτίμησα να κάνω την ένταση μου την Πέμπτη και να μην παρεκκλίνω από το πρόγραμμα μου οπότε Παρασκευή out of the question, ιδιαιτέρως δε όταν η διαλειμματική έγινε Πέμπτη απογευμα (κ όχι πρωϊ επιτέλους, ώστε να μπορώ τουλάχιστον να επικαλεστώ παρέλευση 36 έστω ωρών μεταξυ δύο δύσκολων προπονήσεων).
Έβλεπα χθες τα sites και συμπέρανα ότι υπάρχει σήμερα το πρωϊ ένα περιθώριο - λίγο αμφιβολο όμως - ή αλλιώς ίσως Κυριακή απόγευμα, εφόσον δεν υπάρχουν πάγοι κλπ. Πάντοτε κατα νου είχα και το γυμναστήριο, αλλά long στο διάδρομο θα ήταν βασανιστικό.
Σήμερα το πρωϊ σηκώνομαι 6.30 (χωρίς ξυπνητήρι) και διαπιστώνω ότι δεν έχουν ξεκινήσει τα φαινόμενα, αν κ ο ουρανός γ@μ@ τα!!!!
Άρων άρων ετοιμάζομαι, παίρνω και εφεδρικά ρούχα, πετσέτες κλπ μην πουντιάσω αν τελικά ρίξει και τσουπ Φιλοθέη! 1, 1.30 ώρα, λέω ας μου αφησει, δεν θα μου την αφήσει?
Το κοντέρ έγραψε 23 χλμ σε 1.40' υπό δριμυ ψύχος, χωρίς απρόοπτα - μετεωρολογικά τουλάχιστον, γιατί απρόοπτα με βρήκαν εντερικά - και το σταματάω εδώ.
Κρύο κάνει πολύ ομολογουμένως, στα βουνά εχει χιονίσει και χιονίζει και σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας. Εδώ ακόμα τίποτα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PANOS372
Advanced Forum-Runner

262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  14:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αυριανος αγωνας βουνου ελαφι βαρυμπομπης αναβληθηκε....

"Never let the body tell the mind what to do. The body will always give
up...." George Patton
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2017 :  08:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας,

Χθεσινές προπονήσεις

Το πρωί ασκήσεις ενδυνάμωσης/διατάσεις

Το απογεύμα Γήπεδο Π.Φαλήρου, 2χλμ/5:00avg & 10χλμ/4:38avg.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2017 :  10:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα!Ένα 20αρι με μ.ο ρυθμό 5.10"/χλμ με τρομερή παγωνιά..στις 8 που ξεκίνησα στο Χαλανδρι παρέα με τον winarg έδειχνε -2!!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2017 :  13:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα έπρεπε να μας βλέπει ήλιος οπότε παραλιακή. Τα πρώτα χιλιόμετρα μέσα στη μαρίνα του Φλοίσβου με δόντια να τρίζουν γιατί έπιανε ο παγωμένος αέρας το πρόσωπό μου που ήταν και το μόνο ακάλυπτο σημείο μου. Μετά μέχρι τη Γλυφάδα άνετα αλλά κόντρα παγωμένος αέρας στο γυρισμό. Ειδικά όποτε πλησίαζα προς θάλασσα πάγωνα. Στο τέλος 24 χιλιόμετρα με μέσο ρυθμό 5:48.
Είδα και έναν να κάνει μπάνιο μμπρρρρ!!!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PANOS372
Advanced Forum-Runner

262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2017 :  22:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποψε στις 20:00 ενα 7αρι με 5:39 και την σκεπαστη απο το μεσημερι να με ζοριζει..

"Never let the body tell the mind what to do. The body will always give
up...." George Patton
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2017 :  23:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε λίγο το μόνο που θα αναφέρουμε εδώ θα είναι οι θερμοκρασίες και η ταχύτητα ανέμου. Ας πούμε εγώ κατάφερα να τρέξω 7χλμ και κάτι στους -7,8 και με αέρα 23km/h.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2017 :  00:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχαχαχα πραγματικά Κώστα!

προσωπικά βγήκα σήμερα γύρω στη 13:00 για ότι βγει αφού οι -5 δεν μου άφηναν πολλά περιθώρια. για να πω την αλήθεια, ο μόνος λόγος που βγήκα με τέτοιο ψοφόκρυο (είμαι και κρυουλιάρης πανάθεμά με!) ήταν για να μη χάσω την τρίτη σημαντική προπόνηση της εβδομάδας και δε μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ από τις τύψεις! τελικά καλύτερα να μην έβγαινα αφού πάγωσα όσο δεν πήγαινε και φυσικά με ανάσες στα χαμένα η προπόνηση δε βγήκε ούτε για πλάκα. τελικά 8,4χλμ με 4:39 μέσο (αντί για 8 στο 4:28) και...πάλι καλά να λέω που ζω! άνοιξη άνοιξη είσαι δω!?

η 2η εβδομάδα τελείωσε με συνολικά χιλιόμετρα τον τρομακτικό αριθμό των 35...!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2017 :  07:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι – πρωι, σε συνθηκες ολικου παγετου, στους -4 βαθμους, 20 χλμ στους δρομους της Κηφισιας με πολυ μεγαλη προσοχη σε 1:43:33!Χθες 1500 μετρα κολυμβηση σε 35'38" και μετα 90' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου, χεριων και ποδιων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2017 :  08:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρες, σήμερα πρωϊ στο Χαλανδρίου χλιαρή διαλειμματική. 8x400 με μισόστροφο διάλειμμα. 10χλμ όλο μαζί.
Κρύο... μπρρρ
γάντια, full face, ισοθερμικό + 2μπλούζες, μακρύ κολάν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2017 :  11:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεξες με spike ?

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι – πρωι, σε συνθηκες ολικου παγετου, στους -4 βαθμους, 20 χλμ στους δρομους της Κηφισιας με πολυ μεγαλη προσοχη σε 1:43:33!Χθες 1500 μετρα κολυμβηση σε 35'38" και μετα 90' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου, χεριων και ποδιων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2017 :  11:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα το πρωι στις 6 στο γηπεδο της Πευκης 11χλμ με μ.ο ρυθμο 5.10''/χλμ και με -3!!!
...η πλακα ειναι οτι ακουγα στο ραδιο απο εναν μετερεολογο οτι αποψε το βραδυ χαλαει ο καιρος...γιατι ποτε εφτιαξε ??

''Run smart..Run For Life''

Edited by - sotos-marathon on 09/01/2017 11:18:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thomas022
Newbie Forum Runner

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2017 :  14:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος 2/4/2017. Σε 12,5 περίπου εβδομάδες. Ο πρώτος μου.
Λόγο κακοκαιρίας και αιθαλομίχλης προπονούμε με 1 ή 2 φορές τρέξιμο, ένα 12-15 χιλιόμετρα και ένα 18-22 LR το σκ και πηγαίνω 2 με 3 φορές γυμναστήριο όπου κάνω κυκλική γυμναστική (cross train) 1 ώρα περίπου το πρόγραμμα και πριν για ζέσταμα 30-40 λεπτά τρέξιμο διάδρομο με ανηφόρες ή διαλειμματικές (πχ 10χ1’ στο 95% και 1΄χαλαρό τρέξιμο ή και 4χ4΄ στο 85-95% με 2’ περπάτημα) είναι αρκετός αυτός ο όγκος χιλιομέτρων για τον μαραθώνιο αν συνεχιστεί μέχρι μέσα Φεβρουαρίου όπου σκοπεύω να κάνω μόνο τρέξιμο και να είμαι στα 55-65 χιλ. εβδομαδιαίως?
Έχω τρέξει τον τελευταίο ημι. Σε 2:03:00 πολύ πολύ ξεκούραστα πριν 1 μήνα (11/12/2016)έχοντας μόλις τρείς προπονήσεις τρεξίματος των 8-12 χιλιομέτρων από Οκτώβριο, Νοέμβριο

Edited by - thomas022 on 09/01/2017 14:15:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000