Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο11.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2017 :  10:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι διαλειμματικη προπονηση με βροχη στο γηπεδο Χαλανδριου: 4 χλμ ζεσταμα και μετα 6Χ1000 μετρα σε ρυθμο 4:00 με 2' διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα και τελος 4 χλμ αποθεραπεια ... συνολικα 15,6 χλμ σε 1:19:03! Τα κομματια βγηκαν σε 3:54,4:02,3:57,4:02,3:58 και τελος 4:07 το τελευταιο, που ξεφυγε εντελως! Δυστυχως, δεν υπαρχει καμια προοδος στο τομεα ταχυτητα η τουλαχιστον ετσι εμενα μου φαινεται...Χθες το πρωι 1500 μετρα κολυμβηση σε 37'18" ... και το απογευμα 70' ασκησεις ενδυναμωσης!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...χαράς στο κουράγιο σου που υπό βροχή πήγες να έβγαλες διαλειμματική! Το προπονητικό ερέθισμα το πήρες με τα 1000άρια...μην απογοητεύεσαι!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2017 :  21:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα, σήμερα 8 αργά χλμ στο Χαλανδρίου, αποθεραπεία (long due!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  08:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα! Σημερα το πρωι 3,5 χλμ ζεσταμα 4×100 ανοιγματα,
9×1000μ με αλλαγη ρυθμου στα 700μ για τα υπολοιπα 300μ οπου το τελικο 1000αρι στο 3.58" εως 4.03" με 45" διαλ.
3,5 χλμ αποθεραπεια.

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  09:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου, 10 χλμ ελευθερο ανυποδητο τρεξιμο σε 51'27"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos4tw
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  12:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα μεγαλα runs μου είναι τα Σαββατοκυριακα και συνηθως Κυριακη. Το προβλημα που εχω είναι σχεδον σε ολα τα σταδια με στιβο που πηγαινω, τις περισσοτερες ωρες κοντα στο μεσημερι υπαρχουν αγωνες που ειτε συμβαινουν ειτε θα συμβουν και θα σου διακοψουν την προπονηση στη μεση.

Υπαρχει καποιο γηπεδο με στιβο στην Αθηνα οπου να μην συμβαινουν αγωνες το ΣΚ? Η αποσταση δεν ειναι προβλημα αρκει να μην ειναι πολυ νοτια (Βουλα) ή πολυ βορεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  19:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panos4tw

Τα μεγαλα runs μου είναι τα Σαββατοκυριακα και συνηθως Κυριακη. Το προβλημα που εχω είναι σχεδον σε ολα τα σταδια με στιβο που πηγαινω, τις περισσοτερες ωρες κοντα στο μεσημερι υπαρχουν αγωνες που ειτε συμβαινουν ειτε θα συμβουν και θα σου διακοψουν την προπονηση στη μεση.

Υπαρχει καποιο γηπεδο με στιβο στην Αθηνα οπου να μην συμβαινουν αγωνες το ΣΚ? Η αποσταση δεν ειναι προβλημα αρκει να μην ειναι πολυ νοτια (Βουλα) ή πολυ βορεια.


μπορείς να δοκιμάσεις το γήπεδο της Πανεπιστημιούπολης. Πας από Ούλωφ Πάλμε, αφού περάσεις του Ζωγράφου και δεις το παρκάκι και πριν φτάσεις Καισαριανή / Παγκράτι (Υμηττού) - παρκάρεις εύκολα κιόλας.
Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα αν έχει ή όχι (και πότε) αγώνες μέσα στο γήπεδο, αν και θεωρώ ότι μάλλον δεν έχει, αλλά σε κάθε περίπτωση έχει περιμετρική περιπου 1,2χλμ και με μικρές κλίσεις, ότι πρέπει για να αλλάζουν λίγο τα πόδια.
Fair warning: δεν έχει ταρτάν, είναι τσιμέντο κάτω - είναι όμως 400άρι αρτιο.
Και μια ερώτηση (μου γεννήθηκε η απορία): πως κ δεν βγαίνεις σε δρόμο για τα lrs σου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  19:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στα δικά μου, σήμερα δύο φορές η ρεματιά Χαλανδρίου - 11τόσα χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  23:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
20 λεπτα ζέσταμα
15χ400 με 40 δεύτερα διάλειμμα απο 1.29 -1.36
20 λεπτα χαλαρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  08:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... σημερα το πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου 25 χλμ γυρω-γυρω ολοι σε 2:02:31!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  10:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panos4tw
Υπαρχει καποιο γηπεδο με στιβο στην Αθηνα οπου να μην συμβαινουν αγωνες το ΣΚ?


Σ΄αυτή την ιστοσελίδα, http://www.epsath.gr/field/fields_map.php , επιλέγεις το γήπεδο που σε ενδιαφέρει και βλέπεις τους προσεχείς αγώνες.

__________________________
Think faster than you ride

Edited by - Bladerunner on 09/02/2017 10:12:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  10:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα 8αρακι σε 41' και 4x100μ ανοιγματα στο τελος.

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos4tw
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  11:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by panos4tw

Τα μεγαλα runs μου είναι τα Σαββατοκυριακα και συνηθως Κυριακη. Το προβλημα που εχω είναι σχεδον σε ολα τα σταδια με στιβο που πηγαινω, τις περισσοτερες ωρες κοντα στο μεσημερι υπαρχουν αγωνες που ειτε συμβαινουν ειτε θα συμβουν και θα σου διακοψουν την προπονηση στη μεση.

Υπαρχει καποιο γηπεδο με στιβο στην Αθηνα οπου να μην συμβαινουν αγωνες το ΣΚ? Η αποσταση δεν ειναι προβλημα αρκει να μην ειναι πολυ νοτια (Βουλα) ή πολυ βορεια.


μπορείς να δοκιμάσεις το γήπεδο της Πανεπιστημιούπολης. Πας από Ούλωφ Πάλμε, αφού περάσεις του Ζωγράφου και δεις το παρκάκι και πριν φτάσεις Καισαριανή / Παγκράτι (Υμηττού) - παρκάρεις εύκολα κιόλας.
Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα αν έχει ή όχι (και πότε) αγώνες μέσα στο γήπεδο, αν και θεωρώ ότι μάλλον δεν έχει, αλλά σε κάθε περίπτωση έχει περιμετρική περιπου 1,2χλμ και με μικρές κλίσεις, ότι πρέπει για να αλλάζουν λίγο τα πόδια.
Fair warning: δεν έχει ταρτάν, είναι τσιμέντο κάτω - είναι όμως 400άρι αρτιο.
Και μια ερώτηση (μου γεννήθηκε η απορία): πως κ δεν βγαίνεις σε δρόμο για τα lrs σου?



Ευχαριστω για την προταση. Δεν εχω ιδεα τι ειναι τα Irs..γενικα μ'αρεσει η ηρεμια που προσφερει ο κλειστος επαναλαμβανομενος χωρος/στιβος, που δεν πρεπει να προσεχεις για αυτοκινητα,κοσμο,λακουβες ενώ ξερεις και τον ρυθμο σου μεσα στο γηπεδο καλυτερα για να αξιολογεις πως πηγαινεις.

Το προηγουμενο ΣΚ εκανα το long run στο ΟΑΚΑ (ενω η Αεκ επαιζε μεσα και ακουσα 6 γκολ:O) που ειχε τσιμεντο κατω και μαλλον το παρακανα καθως ακομα και χθες το βραδυ ειχα πονο στον πισω εξωτερικο τενοντα του γονατος και ελεγα πλεον για τα long run τουλαχιστον να ψαχνω στιβο.


quote:
Originally posted by Bladerunner

[quote]Originally posted by panos4tw

Σ΄αυτή την ιστοσελίδα, http://www.epsath.gr/field/fields_map.php , επιλέγεις το γήπεδο που σε ενδιαφέρει και βλέπεις τους προσεχείς αγώνες.



Σε ευχαριστω! Και να φανταστεις ενα φεγγαρι ημουν διαιτης ΕΠΣΑ~

Edited by - panos4tw on 09/02/2017 11:06:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  12:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
lrs = long runs (μερικές φορές βαριέμαι να γράφω, συμπάθα με)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

savasvas
Forum-Runner

Greece
86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  15:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό μεσημέρρι .
Μ'όλο το θάρρος . Μέχρι πριν από 1 περίπου χρόνο έκανα ακριβώς το ίδιο .LR σε στίβο . Έχοντας ακριβώς τις ίδιες απόψεις για τον δρόμο.Κίνηση , αυτοκίνητα , ασφάλεια , κλπ κλπ.
Θεωρόντας ακριβώς τα ίδια πλεονεκτήματα για τον στίβο.Σταθερός ρυθμός - συγκέντρωση κλπ κλπ . Να σου πω κάτι ; Έκανα 20άρι στο ΕΑΚ του Αιγάλεω 1:40 , και στο 20άρι του Άγιου Κοσμά πήγα 1:51-1:52 . Από την στιγμή που ο αγώνας είναι σε δρόμο , δεν γίνεται να κάνεις LR σε στίβο. Ο στίβος είναι για Tempo και διαλλειμματικές .
Εγω πάω Πασαλιμάνι ,παράδομο ΣΕΦ , μέχρι Γλυφάδα και πίσω καμιά 30km-32km.




quote:
Originally posted by panos4tw

quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by panos4tw

Τα μεγαλα runs μου είναι τα Σαββατοκυριακα και συνηθως Κυριακη. Το προβλημα που εχω είναι σχεδον σε ολα τα σταδια με στιβο που πηγαινω, τις περισσοτερες ωρες κοντα στο μεσημερι υπαρχουν αγωνες που ειτε συμβαινουν ειτε θα συμβουν και θα σου διακοψουν την προπονηση στη μεση.

Υπαρχει καποιο γηπεδο με στιβο στην Αθηνα οπου να μην συμβαινουν αγωνες το ΣΚ? Η αποσταση δεν ειναι προβλημα αρκει να μην ειναι πολυ νοτια (Βουλα) ή πολυ βορεια.


μπορείς να δοκιμάσεις το γήπεδο της Πανεπιστημιούπολης. Πας από Ούλωφ Πάλμε, αφού περάσεις του Ζωγράφου και δεις το παρκάκι και πριν φτάσεις Καισαριανή / Παγκράτι (Υμηττού) - παρκάρεις εύκολα κιόλας.
Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα αν έχει ή όχι (και πότε) αγώνες μέσα στο γήπεδο, αν και θεωρώ ότι μάλλον δεν έχει, αλλά σε κάθε περίπτωση έχει περιμετρική περιπου 1,2χλμ και με μικρές κλίσεις, ότι πρέπει για να αλλάζουν λίγο τα πόδια.
Fair warning: δεν έχει ταρτάν, είναι τσιμέντο κάτω - είναι όμως 400άρι αρτιο.
Και μια ερώτηση (μου γεννήθηκε η απορία): πως κ δεν βγαίνεις σε δρόμο για τα lrs σου?



Ευχαριστω για την προταση. Δεν εχω ιδεα τι ειναι τα Irs..γενικα μ'αρεσει η ηρεμια που προσφερει ο κλειστος επαναλαμβανομενος χωρος/στιβος, που δεν πρεπει να προσεχεις για αυτοκινητα,κοσμο,λακουβες ενώ ξερεις και τον ρυθμο σου μεσα στο γηπεδο καλυτερα για να αξιολογεις πως πηγαινεις.

Το προηγουμενο ΣΚ εκανα το long run στο ΟΑΚΑ (ενω η Αεκ επαιζε μεσα και ακουσα 6 γκολ:O) που ειχε τσιμεντο κατω και μαλλον το παρακανα καθως ακομα και χθες το βραδυ ειχα πονο στον πισω εξωτερικο τενοντα του γονατος και ελεγα πλεον για τα long run τουλαχιστον να ψαχνω στιβο.


quote:
Originally posted by Bladerunner

[quote]Originally posted by panos4tw

Σ΄αυτή την ιστοσελίδα, http://www.epsath.gr/field/fields_map.php , επιλέγεις το γήπεδο που σε ενδιαφέρει και βλέπεις τους προσεχείς αγώνες.



Σε ευχαριστω! Και να φανταστεις ενα φεγγαρι ημουν διαιτης ΕΠΣΑ~

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  18:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10αρακι σε 52΄. Αν και έδωσα αίμα το Σάββατο, καλά κρατάει......

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000