Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο11.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  10:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

... σημερα το πρωι στο γηπεδο Χαλανδιου 10 χλμ, ελευθερο υποτιθεται, ανυποδητο τρεξιμο ... σε 41'07", που για μενα φυσικα αποτελει νεο ρεκορ, αφου το προηγουμενο ηταν στα Λιοφιλια το περασμενο Οκτωβρη με 41'54"! Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι ετρεχα στον αγαπημενο μου 5ο διαδρομο, με αντιθετη φορα, στο στιβο, αλλα οσο και να «εκλεψε» το GPS ... για μενα αποτελει μια εξαιρετικη επιδοση, εκτος εαν το ρολοι εγραφε αλλα αντ’αλλων, αφου οσο ετρεχα ... δεν το κοιτουσα καν !Παντως, νιωθω σε πολυ καλη κατασταση μετα τον Ευχιδα, ειδικα τις ημερες αυτες που κανω λιγα χλμ μερα παρα μερα!Βεβαια, εξακολουθω και κανω «του κεφαλιου μου», εν αγνοια του προπονητη μου, ο οποιος θεωρει οτι τρεχω πολυ χαλαρα εως το πολυ 8-10 χλμ τρεις φορες την εβδομαδα! Ελπιζω να μην μου συμβει τιποτα κακο...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


φιλική συμβουλή: πάρε τις 3 φορές την εβδομάδα χαλαρό τρέξιμο 8-10χλμ τη φορά και ακολούθησε το για 2-3 εβδομάδες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  10:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

... σημερα το πρωι στο γηπεδο Χαλανδιου 10 χλμ, ελευθερο υποτιθεται, ανυποδητο τρεξιμο ... σε 41'07", που για μενα φυσικα αποτελει νεο ρεκορ, αφου το προηγουμενο ηταν στα Λιοφιλια το περασμενο Οκτωβρη με 41'54"! Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι ετρεχα στον αγαπημενο μου 5ο διαδρομο, με αντιθετη φορα, στο στιβο, αλλα οσο και να «εκλεψε» το GPS ... για μενα αποτελει μια εξαιρετικη επιδοση, εκτος εαν το ρολοι εγραφε αλλα αντ’αλλων, αφου οσο ετρεχα ... δεν το κοιτουσα καν !Παντως, νιωθω σε πολυ καλη κατασταση μετα τον Ευχιδα, ειδικα τις ημερες αυτες που κανω λιγα χλμ μερα παρα μερα!Βεβαια, εξακολουθω και κανω «του κεφαλιου μου», εν αγνοια του προπονητη μου, ο οποιος θεωρει οτι τρεχω πολυ χαλαρα εως το πολυ 8-10 χλμ τρεις φορες την εβδομαδα! Ελπιζω να μην μου συμβει τιποτα κακο...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



1) Ελπίζω ο κόουτς να μην παρακολουθεί αυτή τη θεματική! :Ρ
2) Πιθανόν το ρολόι να σου "δώρισε" ένα 2% σε ταχύτητα οπότε ο πραγματικός χρόνος που έκανες να είναι κοντά σε αυτόν στα Λιοφίλεια, αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό δεν ήταν απλά ένα ελεύθερο 10άρι ε; ;-) Κοινώς: απογειώθηκες!!!
3) Το ανυπόδητο σου δίνει φτερά!
4) Λεπτομέρειες από κοντά στο γήπεδο...και σου λέω να ετοιμάζεσαι για το LR της Κυριακής από...τώρα! ;-)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  11:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχοντας με αντίθετη φορά ειδικά στην εσωτερική του στίβου χαρίζει από 4΄΄ έως 8΄΄/χμ στο δικό μου ρολόι (ανάλογα τα κέφια του)..αν πιάσω και το ¨γρασίδι¨ του γηπέδου που έχει ακόμα πιο κοφτές στροφές ακόμα περισσότερο.. δε λέω ότι σου "έκλεψε" τόσο, λέω πόσο κλέβει το δικό μου fenix 3 (το οποίο παρεμπιπτόντως τρέχοντας με κανονική φορά σε στίβο είναι πολύ αυστηρό, το έχω "πιάσει" σε 12,5 στροφές εσωτερική σε στίβο να καταγράφει αντί 5χμ μόλις 4,930μ.)

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

... σημερα το πρωι στο γηπεδο Χαλανδιου 10 χλμ, ελευθερο υποτιθεται, ανυποδητο τρεξιμο ... σε 41'07", που για μενα φυσικα αποτελει νεο ρεκορ, αφου το προηγουμενο ηταν στα Λιοφιλια το περασμενο Οκτωβρη με 41'54"! Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι ετρεχα στον αγαπημενο μου 5ο διαδρομο, με αντιθετη φορα, στο στιβο, αλλα οσο και να «εκλεψε» το GPS ... για μενα αποτελει μια εξαιρετικη επιδοση, εκτος εαν το ρολοι εγραφε αλλα αντ’αλλων, αφου οσο ετρεχα ... δεν το κοιτουσα καν !Παντως, νιωθω σε πολυ καλη κατασταση μετα τον Ευχιδα, ειδικα τις ημερες αυτες που κανω λιγα χλμ μερα παρα μερα!Βεβαια, εξακολουθω και κανω «του κεφαλιου μου», εν αγνοια του προπονητη μου, ο οποιος θεωρει οτι τρεχω πολυ χαλαρα εως το πολυ 8-10 χλμ τρεις φορες την εβδομαδα! Ελπιζω να μην μου συμβει τιποτα κακο...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



1) Ελπίζω ο κόουτς να μην παρακολουθεί αυτή τη θεματική! :Ρ
2) Πιθανόν το ρολόι να σου "δώρισε" ένα 2% σε ταχύτητα οπότε ο πραγματικός χρόνος που έκανες να είναι κοντά σε αυτόν στα Λιοφίλεια, αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό δεν ήταν απλά ένα ελεύθερο 10άρι ε; ;-) Κοινώς: απογειώθηκες!!!
3) Το ανυπόδητο σου δίνει φτερά!
4) Λεπτομέρειες από κοντά στο γήπεδο...και σου λέω να ετοιμάζεσαι για το LR της Κυριακής από...τώρα! ;-)

Free your feet...free your senses!



SWIM BIKE RUN

Edited by - NESTORAS1980 on 31/05/2017 11:11:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  11:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χ8ες το πρωί pilates και το απόγευμα 8,5 χλμ με 5:47" το χιλιόμετρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  12:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Τρέχοντας με αντίθετη φορά ειδικά στην εσωτερική του στίβου χαρίζει από 4΄΄ έως 8΄΄/χμ στο δικό μου ρολόι (ανάλογα τα κέφια του)..αν πιάσω και το ¨γρασίδι¨ του γηπέδου που έχει ακόμα πιο κοφτές στροφές ακόμα περισσότερο.. δε λέω ότι σου "έκλεψε" τόσο, λέω πόσο κλέβει το δικό μου fenix 3 (το οποίο παρεμπιπτόντως τρέχοντας με κανονική φορά σε στίβο είναι πολύ αυστηρό, το έχω "πιάσει" σε 12,5 στροφές εσωτερική σε στίβο να καταγράφει αντί 5χμ μόλις 4,930μ.)

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

... σημερα το πρωι στο γηπεδο Χαλανδιου 10 χλμ, ελευθερο υποτιθεται, ανυποδητο τρεξιμο ... σε 41'07", που για μενα φυσικα αποτελει νεο ρεκορ, αφου το προηγουμενο ηταν στα Λιοφιλια το περασμενο Οκτωβρη με 41'54"! Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι ετρεχα στον αγαπημενο μου 5ο διαδρομο, με αντιθετη φορα, στο στιβο, αλλα οσο και να «εκλεψε» το GPS ... για μενα αποτελει μια εξαιρετικη επιδοση, εκτος εαν το ρολοι εγραφε αλλα αντ’αλλων, αφου οσο ετρεχα ... δεν το κοιτουσα καν !Παντως, νιωθω σε πολυ καλη κατασταση μετα τον Ευχιδα, ειδικα τις ημερες αυτες που κανω λιγα χλμ μερα παρα μερα!Βεβαια, εξακολουθω και κανω «του κεφαλιου μου», εν αγνοια του προπονητη μου, ο οποιος θεωρει οτι τρεχω πολυ χαλαρα εως το πολυ 8-10 χλμ τρεις φορες την εβδομαδα! Ελπιζω να μην μου συμβει τιποτα κακο...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



1) Ελπίζω ο κόουτς να μην παρακολουθεί αυτή τη θεματική! :Ρ
2) Πιθανόν το ρολόι να σου "δώρισε" ένα 2% σε ταχύτητα οπότε ο πραγματικός χρόνος που έκανες να είναι κοντά σε αυτόν στα Λιοφίλεια, αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό δεν ήταν απλά ένα ελεύθερο 10άρι ε; ;-) Κοινώς: απογειώθηκες!!!
3) Το ανυπόδητο σου δίνει φτερά!
4) Λεπτομέρειες από κοντά στο γήπεδο...και σου λέω να ετοιμάζεσαι για το LR της Κυριακής από...τώρα! ;-)

Free your feet...free your senses!



SWIM BIKE RUN



...είναι σωστή η παρατήρηση σου!Τρέχω με το 935 και πάντα στον 5ο διάδρομο όταν κάνω ελεύθερα όπως σήμερα, αλλά τώρα που το ανέφερες το παρατήρησα κι εγώ ... ότι δηλαδή όταν τρέχεις με αντίθετη φορά πρέπει το gps να σου χαρίζει μερικά δευτέρα/χλμ !Έτσι κι αλλιώς ... δεν έχει μεγάλη σημασία, αφού αυτο που μετράει τελικα είναι η αίσθηση ... και σήμερα έτρεχα αβίαστα γρήγορα, για τα δεδομένα μου φυσικά πάντα ... τεχνικά σωστά και σχετικά χαλαρά ...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  13:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μία λογική εξήγηση είναι πως φορώντας το ρολόι στο αριστερό χέρι και τρέχοντας δεξιόστροφα, το σημείο καταγραφής διαγράφει μεγαλύετερο τόξο (αφού το αριστερό χέρι παίρνει πιο ανοιχτά τις στροφές από το δεξί). Σε μέτρα με πρόχειρο υπολογισμό, και αν υποθέσουμε ότι βρίσκεται σχεδόν μισό διάδρομο πιο εξωτερικά, καταγράφει 3μ. ανά στροφή ή 7μ. το χιλιόμετρο (το οποίο είναι περίπου 2'' με ένα ρυθμό λίγο πάνω από το 4΄). Αλλά δεν οφείλεται ΜΟΝΟ σε αυτό

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2017 :  22:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μικρή ποδηλατοβόλτα 25 χλμ σε 59 λεπτά.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2017 :  17:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλο ένα χαλαρό 8άρι χθες στην γνωστή πλέον ταχύτητα. Σήμερα το πρώί pilates και αύριο λέω να δοκιμάσω να κάνω 6 χιλιάρια με 100 μέτρα διάλλειμα ανάμεσα. Θα γελάσει και το σκυλί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2017 :  17:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το γνωστό 10αρακι στις 5 σε 53 λεπτάκια.
Να δω πότε θα ξεκολλήσει ο εγκέφαλος για παραπάνω χλμ.......

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2017 :  21:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα, σήμερα απόγευμα 11χλμ στο κτήμα Συγγρού
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2017 :  09:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σήμερα το πρωί στο γήπεδο Χαλανδρίου 12 χλμ ελεύθερο ανυποδητο τρέξιμο σε 58'40"! Χθες το απόγευμα 100′ ασκήσεις ενδυνάμωσης κορμού,χεριών και ποδιών !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2017 :  11:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κυκλικό πρόγραμμα ενδυνάμωσης στο γυμναστήριο σήμερα το πρωί και το απόγευμα πάμε για τα χιλιαράκια μας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2017 :  14:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Το γνωστό 10αρακι στις 5 σε 53 λεπτάκια.
Να δω πότε θα ξεκολλήσει ο εγκέφαλος για παραπάνω χλμ.......

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




...άλλαξε διαδρομή και προτίμησε μια πορεία "out & return". Δηλαδή πας κάπου προς συγκεκριμένη κατεύθυνση για 6Κ και μετά αναγκαστικά γυρίζεις από την ίδια διαδρομή, οπότε έχεις τα 12Κ που θα ήθελες!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2017 :  14:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

καλησπέρα, σήμερα απόγευμα 11χλμ στο κτήμα Συγγρού



the best of the best (το κτήμα Συγγρού, γιατί μην περιμένεις τώρα να "ασχοληθούμε" με το 11άρι σου Πάνο...χιχιχιχιχι)!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2017 :  14:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σήμερα το πρωί στο γήπεδο Χαλανδρίου 12 χλμ ελεύθερο ανυποδητο τρέξιμο σε 58'40"! Χθες το απόγευμα 100′ ασκήσεις ενδυνάμωσης κορμού,χεριών και ποδιών !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...ε, ξεχνάς και τη απόσταση που κάναμε μαζί στο γήπεδο! Οπότε έτρεξες πάνω από 12Κ ;-))

Στα δικά μου:
εχθές ένα πρωϊνό 20άρι με 12Κ στο 4'20'' (να ξεπιαστούν λίγο τα ποδάρια :Ρ) και εχθές βράδι άλλα 9Κ ρικάβερι.
Σήμερα πρωί ένα 16άρι με 5Κ στο γήπεδο στο 5'30'', 7Κ στο 4'40'' με ασφάλτινες ανηφοροκατηφόρες και άλλα 4Κ χαλαρά στην άσφαλτο.
Σήμερα το απόγευμα θα γίνει το ρικάβερι σε χωμάτινη επιφάνεια/μονοπάτι...
Το ΣΚ προβλέπεται "καυτό" από κάθε άποψη! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000