Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 13ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 01.04.2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 15

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  12:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

παίδες καλό αγώνα σε όλους σας εύχομαι!
είθε να κάνετε όλοι pb στην όμορφη Μακεδονική γη, που εμένα με αγκάλιασε και μου χάρισε λίγο από τη δύναμη της και τις τρεις φορές που ανέβηκα να τρέξω!



...ε, πέστο φτερωτέ Ερμή ότι τα τρίγωνα και οι μπουγατσούλες σου έδωσαν πραγματικά φτερά στα πόδια και τώρα ψαρώνουμε με τις προπονήσεις σου στο Χαλάνδρι! :D

Παναγιώτη και για μένα είναι η 6η χρονιά που ανεβαίνω!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  12:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vicky

Καλησπέρα.
Ο Τάσος δεν θα ερθει...
Εσύ θα έρθεις;;;;


quote:
Originally posted by Μανωλη trexantiris

quote:
Originally posted by tzatzikis90

καλό αγώνα παιδιά!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Τάσο επειδή τον τελευταίο καιρό ήμουν πολυ "απών" από εδώ μέσα (τρέξιμο στο γραφείο σε ρυθμό αναερόβιου κατωφλίου :Ρ) και έχω χάσει πολλά επεισόδια...θα έρθεις Θεσσαλονίκη;

Free your feet...free your senses!





...ωωω ναι! :Ρ

"Uber Alles Θεσσαλονίνη"

@tzatzikis: η Θεσσαλονίκη (και η οποιαδηποτε Θεσσαλονίκη) είναι εκεί και δε θα πάνε πουθενά! Εσύ να είσαι καλά και γερός!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  12:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

Από σήμερα και επισήμως τέλος η προετοιμασία. Από ό,τι φαίνεται ο καιρός θα είναι μεν ζεστός, αλλά με συννεφιά, το οποίο νομίζω πως θα δημιουργήσει σχετικά πιο ευνοϊκές συνθήκες, μιας η θερμοκρασιακή απόκλιση (πραγματική και αισθητή) δε θα είναι τόσο μεγάλη κατά τη διάρκεια του αγώνα όσο πέρυσι πχ, που φτάσαμε Πέλλα με 3 βαθμούς και τερματίσαμε με 20!

==============================

Καλό αγώνα, λοιπόν, σε όλους και μακριά από ασθένειες της τελευταίας στιγμής! Άντε, γιατί ένα ξύσιμο στο λαιμό έχει αρχίσει να με προβληματίζει από χθες.

--------------------------
Run-time Error



...η συννεφιά Λευτέρη όντως θα ήταν μεγάλο δώρο γιατί οι συνεχιζόμενοι Νοτιάδες με την υγρασία που φέρνουν με προβληματίζουν! Σε κάθε περίπτωση ας απολαύσουμε τον αγώνα με αυτά που έχουμε!

Αν στην εκκίνηση δεις δύο τοπλες μην παραξενευτείς: με το ΜάριοΜ θα είμαι..."μαζί" από Αθήνα προς Σπάρτη, μαζί και από Πέλλα προς τον Πύργο το Λευκό!

...για πάμε SUZIPA με ένα άκουσμα που με "υποδέχτηκε" στη φοιτητική μου ζωή η νύφη του Βορρά!
https://www.youtube.com/watch?v=3bpZveCJzNQ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  14:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by RiffRaff

Από σήμερα και επισήμως τέλος η προετοιμασία. Από ό,τι φαίνεται ο καιρός θα είναι μεν ζεστός, αλλά με συννεφιά, το οποίο νομίζω πως θα δημιουργήσει σχετικά πιο ευνοϊκές συνθήκες, μιας η θερμοκρασιακή απόκλιση (πραγματική και αισθητή) δε θα είναι τόσο μεγάλη κατά τη διάρκεια του αγώνα όσο πέρυσι πχ, που φτάσαμε Πέλλα με 3 βαθμούς και τερματίσαμε με 20!

==============================

Καλό αγώνα, λοιπόν, σε όλους και μακριά από ασθένειες της τελευταίας στιγμής! Άντε, γιατί ένα ξύσιμο στο λαιμό έχει αρχίσει να με προβληματίζει από χθες.

--------------------------
Run-time Error



...η συννεφιά Λευτέρη όντως θα ήταν μεγάλο δώρο γιατί οι συνεχιζόμενοι Νοτιάδες με την υγρασία που φέρνουν με προβληματίζουν! Σε κάθε περίπτωση ας απολαύσουμε τον αγώνα με αυτά που έχουμε!

Αν στην εκκίνηση δεις δύο τοπλες μην παραξενευτείς: με το ΜάριοΜ θα είμαι..."μαζί" από Αθήνα προς Σπάρτη, μαζί και από Πέλλα προς τον Πύργο το Λευκό!

...για πάμε SUZIPA με ένα άκουσμα που με "υποδέχτηκε" στη φοιτητική μου ζωή η νύφη του Βορρά!
https://www.youtube.com/watch?v=3bpZveCJzNQ

Free your feet...free your senses!



Μανόλη, για να σε καθησυχάσω εδώ τις τελευταίες μέρες ο συνοπτικός άνεμος δεν είναι νοτιάς, μόνο το μεσημέρι λόγω αύρας γυρνάει σε αυτή τη διεύθυνση. Γενικά, είναι αρκετά καθαρή η ατμόσφαιρα, χωρίς κανένα ίχνος σκόνης πλέον. Μόνο το πρωί λόγω αναστροφής εμφανίζεται αυτό το χαρακτηριστικό φαιό πέπλο. Βέβαια, αυτό σημαίνει πως αν έχει λιακάδα, ο ήλιος θα είναι "δυνατός", αλλά ευτυχώς δείχνει πως θαχουμε σύμμαχο τα σύννεφα.

- Όταν αναφέρεσαι σε "less", εννοείς τα υποδήματα ή όντως τις μπλούζες;

- SUZIPA what?

- Εμείς προσθέτουμε "λ" στις λέξεις, εσείς κόβεται τα "ν" μου φαίνεται!




--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  14:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να προσθέσω ακόμα ότι φέτος θα έχει τάπητα χρονομέτρησης και στο 10ο χιλ. αλλά και στο 30ο χιλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  15:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by RiffRaff

Από σήμερα και επισήμως τέλος η προετοιμασία. Από ό,τι φαίνεται ο καιρός θα είναι μεν ζεστός, αλλά με συννεφιά, το οποίο νομίζω πως θα δημιουργήσει σχετικά πιο ευνοϊκές συνθήκες, μιας η θερμοκρασιακή απόκλιση (πραγματική και αισθητή) δε θα είναι τόσο μεγάλη κατά τη διάρκεια του αγώνα όσο πέρυσι πχ, που φτάσαμε Πέλλα με 3 βαθμούς και τερματίσαμε με 20!

==============================

Καλό αγώνα, λοιπόν, σε όλους και μακριά από ασθένειες της τελευταίας στιγμής! Άντε, γιατί ένα ξύσιμο στο λαιμό έχει αρχίσει να με προβληματίζει από χθες.

--------------------------
Run-time Error



...η συννεφιά Λευτέρη όντως θα ήταν μεγάλο δώρο γιατί οι συνεχιζόμενοι Νοτιάδες με την υγρασία που φέρνουν με προβληματίζουν! Σε κάθε περίπτωση ας απολαύσουμε τον αγώνα με αυτά που έχουμε!

Αν στην εκκίνηση δεις δύο τοπλες μην παραξενευτείς: με το ΜάριοΜ θα είμαι..."μαζί" από Αθήνα προς Σπάρτη, μαζί και από Πέλλα προς τον Πύργο το Λευκό!

...για πάμε SUZIPA με ένα άκουσμα που με "υποδέχτηκε" στη φοιτητική μου ζωή η νύφη του Βορρά!
https://www.youtube.com/watch?v=3bpZveCJzNQ

Free your feet...free your senses!



Μανόλη, για να σε καθησυχάσω εδώ τις τελευταίες μέρες ο συνοπτικός άνεμος δεν είναι νοτιάς, μόνο το μεσημέρι λόγω αύρας γυρνάει σε αυτή τη διεύθυνση. Γενικά, είναι αρκετά καθαρή η ατμόσφαιρα, χωρίς κανένα ίχνος σκόνης πλέον. Μόνο το πρωί λόγω αναστροφής εμφανίζεται αυτό το χαρακτηριστικό φαιό πέπλο. Βέβαια, αυτό σημαίνει πως αν έχει λιακάδα, ο ήλιος θα είναι "δυνατός", αλλά ευτυχώς δείχνει πως θαχουμε σύμμαχο τα σύννεφα.

- Όταν αναφέρεσαι σε "less", εννοείς τα υποδήματα ή όντως τις μπλούζες;

- SUZIPA what?

- Εμείς προσθέτουμε "λ" στις λέξεις, εσείς κόβεται τα "ν" μου φαίνεται!




--------------------------
Run-time Error



#1 το «less» πηγαίνει στις μπλούζες 😉. Όσο αφορά τα υποδήματα θα τρέξω με τα καλύτερα αγωνιστικά που διαθέτει το «οπλοστάσιό» μου: Mizuno Universe 5 = 0 drop, 0 cushion, 0 support, 0 structured, featherlight (80gr)! Καλύτερο και από σανδάλι, αλλά πολύ ευαίσθητο οπότε το φοράω αποκλειστικά σε γρήγορους αγώνες αποστάσεων.
Μια εικόνα χίλιες λέξεις:
http://blog.runningwarehouse.com/wp-content/uploads/2013/02/waveuniverse5.jpg

#2 SUZIPA -> Μεγάλη ιστορία. Για να θυμούνται όμως οι παλαιότεροι ας την πούμε :Ρ :Ρ 😃
Το 2013 κάποια μέλη του φόρουμ που θα τρέχανε στη Θεσσαλονίκη θέλανε να «γκρουπαριστούν» για να σπάσουν το 3:30. Αποφασίστηκε να «φτιαχτεί» μια ομάδα με όνομα. Τα ιδρυτικά μέλη αυτής ήταν τα:
SUgar
Zoro
Igi
Papatak
Anastasios

Ξεκίνησα την ονοματοδοσία η οποία ολοκληρώθηκε με την εύστοχη παρέμβαση του Zoro! Έτσι λοιπόν όσοι θέλανε να σπάσουν το 3:30 «μπαίνανε» στην SUZIPA (ή ονομαζόντουσαν δικαιωματικά “SUZIPA” team members 😃) Το 2014 μάλιστα στη Θεσσαλονίκη η παρουσία της SUZIPA ήταν καταλυτική και υπήρχαν και άλλες δύο ομάδες: η 4RUN και η ΕΚΑΒ. Τα πειράγματα πολλά, και οι συζητήσεις παίρνανε και δίνανε…τί χρόνια και αυτά :Ρ :Ρ :Ρ

Ιδού και τα ντοκουμέντα:
Η πρώτη ονοματοδοσία της SUZIPA: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=7870&whichpage=11
Αναφορά το 2014 στην ιστορία της SUZIPA: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=9889&whichpage=32
…σε επόμενες σελίδες του ίδιου νήματος για το Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης του 2014 διαβάζουμε και την αγωνιστική περιγραφή του μεγαλύτερου «κατασκόπου» του φόρουμ…του “spy”, ο οποίος είχε αμφιβολίες αν θα τα καταφέρει στον πρώτο του Μαραθώνιο και τώρα ετοιμάζεται για το πρώτο του Σπάρταθλο (#natalemekaiauta) 😉
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=9889&whichpage=55

Free your feet...free your senses!

Edited by - trexantiris on 30/03/2018 15:57:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  20:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη χαίρομαι που θα έρθεις.
Καλό αγώνα σε όλους...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  20:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
@trexantiris, ενδιαφέρον το mizuno universe... θέλω να το γυρίσω και εγώ λίγο σε κάτι σχετικά Minimal, δεν ξέρω αν θέλω κάτι τόσο εξτρεμε, αλλά πρέπει να αρχίσω να το δουλεύω σιγά σιγά. Ξέρω είνια μια κουβέντα που έχω ξαναπει εδώ και 2-3 χρόνια... αλλά... πρέπει.

Είναι λίγο διαφορετικό θέμα, αλλά πως θα συγκρινόταν πχ με τα new balance minimus? ή τα adidas adipure gazelle? Σκέφτομαι το εξής. Αφού όλα είναι minimal... άρα και όλα είναι ίδια σχετικά? ή τουλάχιστον κάτι τέτοιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  20:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σας ευχομαι ολοψυχα Καλη επιτυχια παιδια !!!
Θα τρεξω ενα χαλαρο 32αρακι (εδω στο χωριο μου ) την ιδια ωρα που θα τρεχετε εσεις , με την σκεψη μου σε εσας !!!

Παναγιωτης .

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2018 :  20:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκινάμε σε λίγο με το τραίνο για Θεσσαλονίκη .
Μεθαύριο Κυριακή καλό αγώνα σε όλους και καλό τερματισμό από την ωραία Θεσσαλονίκη !!!

Edited by - Pantazis on 30/03/2018 20:57:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2018 :  00:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε σείς, τι γίνεται εκεί? Ακόμα είστε χωρίς νερό?
Όλη η θεσσαλονίκη είναι χωρίς νερό? Τι ακριβώς συμβαίνει?

Θα μας φάει η μπόχα!!!??? Και θα έχουμε (εγώ από άλλο πόστο) λιώσει και στο τρέξιμο!???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Agamemnon
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2018 :  06:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευτυχώς τώρα το πρωί έχει επανέλθει το νερό και μέχρι τις 14:00 λένε πως σε ΟΛΗ την Θεσσαλονίκη θα υπάρχει κανονική υδροδότηση.
( Άντε γιατί με εχωσε η γυναίκα να πλύνω τα πιάτα).. ;)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2018 :  11:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλό αγώνα Μανώλη!
ολα να σου πάνε καλά σου εύχομαι και εξωαγωνιστικά αν έχεις μέρες μετά να το "κάψεις"!!!

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Hermes

παίδες καλό αγώνα σε όλους σας εύχομαι!
είθε να κάνετε όλοι pb στην όμορφη Μακεδονική γη, που εμένα με αγκάλιασε και μου χάρισε λίγο από τη δύναμη της και τις τρεις φορές που ανέβηκα να τρέξω!



...ε, πέστο φτερωτέ Ερμή ότι τα τρίγωνα και οι μπουγατσούλες σου έδωσαν πραγματικά φτερά στα πόδια και τώρα ψαρώνουμε με τις προπονήσεις σου στο Χαλάνδρι! :D

Παναγιώτη και για μένα είναι η 6η χρονιά που ανεβαίνω!!!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2018 :  14:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

Καλημερα και απο εμενα,μετα απο πολυυυυ καιρο!!!Θα χαρω να σας δω Θεσσαλονικη!!1ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!! suzipa!!!!




Ωραία έκπληξη!
Η SUZIPA ξανα στον τόπο του...εγκλήματος.
Καλό αγώνα σε όλους, η διαδρομή ειναι η καλύτερη στην χώρα μας για ατομικό ρεκόρ,με σεβασμό και αποφαστικότητα εύχομαι καλό τερματισμό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2018 :  19:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νερό: Δεν υπάρχει στις περισσότερες περιοχές. Η ΕΥΑΘ λέει από την πρώτη μέρα ψέμματα για το πότε θα αποκατασταθούν οι ζημιές ( συνέχεια λένε αύριο στις τάδε ώρα θα έχουμε ) και φτάσαμε Σάββατο βράδυ. Ορατό το ενδεχόμενο να μην έχουμε να κάνουμε μπάνιο.
Καιρός: Τώρα το βράδυ που μπήκα στο weather underground στην Πέλλα δίνει στις 8:00 11 βαθμούς και αεράκι Β ΒΔ, στη Γέφυρα(περίπου στα μισά) στις 10:00 δίνει 14 βαθμούς με ίδιο αεράκι (βολικό) με ήλιο δυστυχώς, και Θεσσαλονίκη μετά τις 11:00 - 12:00 16 βαθμοί και δυτικός άνεμος. Ήλιος ξανά.
Καλή επιτυχία σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 15 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000