Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Προπόνηση για ΑΜΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

ZIOVANNI1977
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/10/2019 :  23:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα.θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με την υπόλοιπη προετοιμασία που κάνω για τον ΑΜΑ.Τις τελευταίες 46 μέρες,διάστημα απο 25/8 μέχρι 6/10 έχω κάνει 5 ημιμαραθωνίους.Το ερώτημα μου είναι το εξής:Πρέπει να κάνω ένα 30αρι?ή να αρκεστώ σε μικρότερο όγκο στο long run??είμαι σχετικά νέος δρομέας και η συμμετοχή μου στον ΑΜΑ θα είναι η πρώτη.Πληροφοριακά,για χρόνο στον ΑΜΑ,υπολογίζω 5-530 ώρες.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Edited by - ZIOVANNI1977 on 11/10/2019 23:42:03

giannis1970
Forum-Runner

137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2019 :  07:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6542
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iara
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2019 :  20:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολυ σοφο και πολυ αληθινο αυτο που σχει ειπωθει ,ο μαραθωνιος ξεκιναει μετα το 30...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2019 :  22:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οπως λεει και ο θυμοσοφος λαος οσους κανεις στο μελλον ή ακομα και αν δεν ξανατρεξεις μαραθωνιο δεν θα μπορεσεις ποτε να ξαναζησεις τη 1η φορα.αφησε στην ακρη οσο μπορεις τα χρονομετρα προσεξε τις προπονησεις σου απο εδω και περα μιας και αυτες σιγα σιγα τελειωνουν ακουγε το σωμα σου αυτες τις ημερες γιατι οσο θα πλησιαζει ο καιρος θα φοβασαι και το παραμικρο οτι κατι θα σου συμβει,η γλυκια προσμονη νευρικοτητα ίσως και φοβος λογω της δυσκολιας της διαδρομης.μονη σου εννοια θα ειναι ο υγιης τερματισμος και μονο.ας γραψει οτι θελει το ρολοι.εχεις καιρο μπροστα σου για χρονους.φροντισε να απολαυσεις τον αγωνα γιατι θα σου μεινει για παντα χαραγμενος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ZIOVANNI1977
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2019 :  13:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα να έχεις.σε ευχαριστώ καταρχήν για το ενδιαφέρον σου.Η αναφορά μου στον χρόνο ήταν καθαρά για να δείξω οτι δεν είμαι από τους γρηγορους δρομείς.θέλω να το απολαύσω,είναι λογικό.Ο φόβος υπάρχει γιατί είναι η πρώτη φορά.Οτι προπόνηση εκανά,είναι παρελθόν.Αναφέρομαι στο Long run.Πλέον κάνω tempo.Αν κάτι εκάνα λάθος λογώ απείρειας θα αποδειχθεί αν με το καλό τερματίσω.Θα είμαι σοφότερος του χρόνου.Την καλημέρα μου .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000