Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2013 :  21:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα .
George θελω να σου πω οτι αυτα που σου ειπε ο γιατρος οσον αφορα την διαιτα ειναι γεγογονος . Οπως επισης και το στρεςς σημαντικοτερο .
Αν εισαι παχυς πρεπει να χασεις κιλα . Αλλα πρεπει να το κανεις με καθοδηγηση διαιτολογου. Αυτο εκανα εγω . Πρεπει να μαθεις να τρως σωστα οπως εμαθα και εγω (αυτο πρεπει να γινει σκομα και δεν εχεις παραπανω κιλα ). Αν εισαι αγχωδης δες μια θεραπεια .Εγω πηρα αντικαταθληπτικα και μισο λεξοτανιλ των 3 καθε βραδυ .Πραγματικα νιωθω πολυ καλα . Το περπατημα ρεπει να γινει σιγα σιγα .δηλ να ξεκινησεις με ενα ρυθμο που μπορεις και μια αποσταση που επισης μπορεις . Σιγα σιγα να αυξανεις τον ρυθμο και την αποσταση παντα ευθεια. ΟΧΙ ΑΝΗΦΟΡΕΣ ΟΧΙ ΣΚΑΛΕΣ.
ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΦΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ ΤΣΑΙ ΚΟΚΑΚΟΛΑ ΠΟΤΑ (1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 1 ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ) να κοιμασαι καλα πανω απο 8 ωρες την ημερα να μην σηκωνεις βαρη .
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΟΠΩΣ ΕΓΩ .
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ABLATION ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΦΥΣΙΟΛΟΓΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5-6 ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ(δεν ειναι ολοι ) επισης αποψη μου ειναι ακομα και αν κανεις ablation επειδη υπαρχουν συχνες υποτροπες ακομα και ειναι επιτυχιμενο πρεπει μετα να εισαι συγκρατημενος .
Εγω ευτυχως μετα απο 6 υποτροπες και αναταξεις στο νοσοκομειο σημερα ειμαι 16 μηνες σχεδον χωρις καμμια αρυθμια ουτε καν μια εκτακτη.δεν ξερω τι απο ολα αυτα που εγραψα με βοηθησε περισσοτερο νομιζω ομως οτι συνολικο ειναι το αποτελεσμα και ελπιζω να συνεχισω ετσι πολλους μηνες ακομα .
Χαιρετισμους σε ολους

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2013 :  21:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Athanasie αφου το ablation κρατησε 4.5 χρονια σημαινει οτι εχεις ενα καλο ποσοστο επιτυχιας . Αποψη μου ειναι οτι ενα ablation ακομα θα σου δωσει καλυτερα ποσοστα .
Το σαλοσπιρ ειναι οκ για τωρα γιατι δεν κανεις μαρμαρυγη απλα εχεις αρυθμιες .

Καλο βραδυ περαστικα
Στατους χαθηκες ελπιζω να εισαι καλα φιλε


fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanasios
Newbie Forum Runner

Greece
30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2013 :  23:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω fullstop,κανω παλι παροξυσμικες κολπικες μαρμαρυγες αλλα διαρκειας 30 περιπου δευτερολεπτων,θαθελα επισης την γνωμη σας πιο γιατρο να προτιμησω τον θεωδορακη του Ωνασειου η τον Εφραιμιδη του ευαγγελισμου η τον Βασιλικο του ιποκρατειου ,εχω διλημα για αυτο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2013 :  11:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια σας και Χριστός Ανέστη

fullstop και λοιποι, τα νεα μου δεν ειναι και τόσο καλά.
Παρασκευη 10 του μηνός 16:10 ηλθε ξανά και απο τότε δεν λέει να φύγει!
στις 30 ωρες εφυγα απο Πατρα πηγα Ιπποκρατειο δεν ανατάχθηκα με την μεγιστη ποσότητα Ρυθμονορμ και νάμαστε ...
σημερα μιλησα με Δηλαβέρη και ξεκινάμε απο την αρχη : μετρησεις INR με σκοπό να την ανατάξω κάποια στιγμή ηλεκτρικά και βλέπουμε.
για την ιστορία να αναφερω οτι η μαρμαρυγη ξεκίνησε μετα απο μεσημεριανο φαγητό.
τον τελευταίο καιρο, για καποιον λογο σχεδον αδυνατώ να χωνέψω οτιδήποτε φάω (απο το πιο συνθετο μεχρι το πιο απλό)

θα σας κρατώ ενήμερους.
ναστε καλά και να προσέχετε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george74
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2013 :  16:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
statusquo εύχομαι περαστικά και ότι καλύτερο. Θέλω να επισημάνω και εγώ ότι οι έκτακτες συστολές και τα μικρά επεισόδια τα έχω και εγώ κυρίως μετά το φαγητό. Είχα ξαναπεί ότι με κάποιο τρόπο έχω συσχετίσει το θέμα με το στομάχι και τη χώνεψη. Επίσης το μεγάλο επεισόδιο κολπικής μαρμαρυγής το είχα μετά απο βαρύ φαγητό. Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια σχέση ή σύνδεση με την ποσότητα ή το είδος του γεύματος ή με το στομάχι-γαστρεντερικό γενικότερα ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2013 :  16:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
george74

το σίγουρο ειναι οτι οταν κατα την διαρκεια του ablation , το ανεφερα στον ηλεκτροφυσιολογο μου, μου ειπε : μιάς και είμαστε στην γειτονιά, ας κάψουμε και τα γάγγλια του παρασυμπαθητικού.
εκ των υστέρων έμαθα οτι πράγματι σχετίζονται με κάποιον τρόπο με το στομάχι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2013 :  22:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Status φιλε λυπαμαι πολυ για την υποτροπη τωρα πρεπει αφου αναταχθεις να εισαι πιο συντηρητικος . Γιατι δεμ σε ανεταξαν στο νοσοκομειο με ανγκορον ? Και γιατι δεν σε ανεταξαν εστω και ηλεκτρικα ? .
Πας για μονιμη ; Τελος παντων οι γιατροι ξερουν .
Ελπιζω φιλε για το καλυτερο !!!!
George κοιτα εγω που μιλησα με τον γαστρεντερολογο μου ειπε πτι δεν σχετιζεται . Μου ειπε οτι το στρεςς ειναι ισως κυρια αιτια . Ομως ολοι εδω εχουν καταλαβει οτι γεματο στομαχι=προβλημα .
Πιθανον διοτι η καρδια στην διαρκεια της πεψης παραγει περισσοτερο εργοωαρα εχει περισοτερους σφιγμους και ισως αυτο ειναι μια αιτια .
Γενικα η κολπικη μαρμαρυγη δεν εχει προσδιοριστει ακομα το αιτιο που την προκαλει . Τα παντα ακομα ειναι θεωριτικα και απροσδιοριστα απλα εμπεορικα εχουμε κατΛηξει σε συμπερασματα γενικοτερα .Γενικα το αιτιο αυτης της ηλεκτρικης ανωμαλιας δεν το ξερουν γιατι αν το ηξεραν θα το εφτιαχναν .
Αν εχεις μαρμαρυγη 30 δευτερολεπτων σκολουθεις οτι σου λεει ο γιατρος . Εμεις εδω μονο εμπειρικα λεμε την γνωμη μας και απο οτι διαβαζουμε

Καλο βραδυ
Στατους περιμενουμε νεα

Περσστικααααααα!!!!

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanasios
Newbie Forum Runner

Greece
30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2013 :  22:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΙΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Ο ΘΕΩΔΟΡΑΚΗΣ ΤΟΥ ΩΝΑΣΕΙΟΥ Η Ο ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΤΟΥ ΕΥΓΑΓΕΛΙΣΜΟΥ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ AMPLATION KAI ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  09:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop
σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.
αφου μου χορηγησαν την μεγιστη δοση ρυθμονορμ, δεν ηθελαν να χρησιμοποιησουν και angoron , προς αποφυγην coctail αλλά και να μην επηρεασει το θυρεοειδη μου για τον οποιον παιρνω θυροστατ.
οχι δεν παω για μονιμη.
απλως αφου εχασα το τραινο του angoron , παω για ηλεκτρικη αναταξη.
το περιεργο ειναι οτι την περισσοτερη ωρα δεν αισθανομαι κατι και επισης οτι μονιμως ειμαι σε μια κατασταση στο παρα 1 για να αναταχθει.
για την ωρα, μετρησεις INR , διοισοφαγειο και στην πρίζα !!

ολα καλα, δεν μασαω. σωστη διαχειριση θελει, την οποια άλλοτε την πετυχαινω και άλλοτε με ριχνει.
καλη σεζον ναχεις με την δουλεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  22:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Athanasie απ οτι λενε τα παιδια και οι δυο ειναι καλοι. Το θεμα ειναι ποιος απο του δυο θα σου κανει την καλυτερη εντυπωση με ποοιν θα νιωσεις σιγουρια .Απο την αλλη εχω ακουσει οτι ο Εφραιμιδης ειναι δωρεαν ενω στον αλλο πληρωνεις .
Στατους ετσι φιλε μην μασας !!! Ξερεις γιατι δεν νιωθεις τιποτα ; γιατι το ρυθμονορμ σου εχει κατεβασει τους σφιγμους κατω απο 90 .αυτο ενιωθα και εγω .

Καλο βραδυ

Περαστικα σε ολους

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanasios
Newbie Forum Runner

Greece
30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  22:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω fullstop για την απαντηση,νασαι καλα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanasios
Newbie Forum Runner

Greece
30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  22:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο θεοδωρακης και ο εφραιμιδης ειναι ηλεκροφυσιολογοι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2013 :  17:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα!ενα μηνα ακριβως μετα το ablation μου καψαν ενα δεματιο και εδειξε να πηγε καλα απο τι μου ειπαν..φυσικα ο γιατρος κρατησε και μια πισινη και καλα εκανε γιατι ειναι νωρις για να ελεγε κατι περισσοτερο...το θεμα μου ειναι αλλο, εκτος απο καποιες συστολες, 2 φορες μεχρι τωρα συγκεκριμενα βραδυ στον υπνο ανεβασα παλμους και ξυπνησα .οχι σαν εκεινη την βαρβατη ταχυκαρδια αλλα ηταν και αυτοι αισθητη μολις ομως αλλαξα θεση σιγα-σιγα με αφησε...η διαρκεια περιπου 5 λεπτα απο τι καταλαβα γιατι λογω που ημουν απο τον υπνο δεν καταλαβαινα και πολυ καλα ,και οι παλμοι μου μπορει και να φτασαν τους 150 σιγουρα.σε ενα μηνα θα παω ετσι κι αλλιως οπως μου ειχε πει μετα απο 2 μηνες να παω να με δει αρα μου μεινε ο ενας και θα βαλω και χολτερ.αυτα! αν εβγαλε κανεις καποιο συμπερασμα θα χαρω να μου απαντησει..γιατι πηγαινοντας για το ablation ελεγα να απαλλαχτω απο το θεμα τις ταχυκαρδιας αλλα.. και ποιο πολλες συστολες εχω και αυτη την περιεργη που μονο νυχτα με χτυπησε ταχυκαρδια...athanasios εγω με τον θεοδωρακη το εκανα και ειναι καλος λιγες κουβεντες και ακεραιες σου βγαζει ασφαλεια!και ναι ειναι ηλεκροφυσιολογος και απο τους top της χωρας μας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2013 :  22:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ1
ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ!ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΜΠΛΕΙΣΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΡΕΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ(ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 2 ΑΜΠΛΕΙΣΟΝ)ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΖΟΥΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΧΤΟΥΝ ΜΟΝΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ(ΓΙΑΤΡΟΙ) ΠΑΝΕ ΣΤΗ ΤΥΧΗ ΑΚΟΜΑ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΥΤΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΗ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ ΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΜΕ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΘΕΩΡΩ ΟΛΟΥΣ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΙΟΛΑΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ FORUM ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΙΔΙΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2013 :  14:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
xristos31

και μέσω του blog σε ευχαριστώ για το ειλικρινές ενδιαφέρον σου.
μην ανησυχείς για μένα, εγώ τελικά θα το διαχειριστώ το θέμα. το οφείλω στον εαυτό μου.
ελπίζω και εύχομαι ναστε όλοι καλά και πάντα σε φλεβόκομβο !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000