Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  23:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ωωωω
καιγω μόλις πήρα ένα reynolds full carbon 120 μεταχειρισμένο. Τι διάσταση είναι (1 ή +1/8);

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2009 :  21:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάγκες το pinarello στήνεται. Σήμερα απέκτησε πηρούνι, λαιμό, τιμόνι, σέλλα και τροχούς. Ψάχνω για μεσαία τριβή με ιταλικό σπείρωμα...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

reladic
Senior Forum-Runner

479 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2009 :  22:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλές βόλτες νά'χεις με το καινούργιο bici Αριστοτέλη.

__________________
reladic by ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2009 :  10:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Μάγκες το pinarello στήνεται. Σήμερα απέκτησε πηρούνι, λαιμό, τιμόνι, σέλλα και τροχούς. Ψάχνω για μεσαία τριβή με ιταλικό σπείρωμα...

___________________
against the wind...




Ιταλική μεσαία τριβή δεν θα βρείς εδώ στο Ελλάντα.....έγω έψαχνα καναδύο βδομάδες για το δικό μου Eddy Merckx και τελικά αγόρασα από το Internet.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2009 :  17:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάνο, για πες κανα σάιτ αντίστοιχο...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2009 :  17:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να ρωτήσω κατι, σαν όχι και τόσο σχετικός: Πότε σταματάς το ποδήλατο σε σχέση με το tapering εν οψη ΜΑραθωνίου; υπάρχει κάποιο rule of thumb γι αυτό;

"Πρόσεξε καλά, πες του μην τολμήσει και περάσει κάτω από το παράθυρό μου γιατί θα του πετάξω ένα τσαγκούνι με τσου κουτσούλους" Ρ.Β.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2009 :  21:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια εχει τρεξει για υποστηριξη κανεις τον Μαραθωνιο με ποδηλατο? Εγω θα το κανω, γιατι λογω δουλειας εχω μεινει πισω σε προπονησεις ε, και ειπα οτι και να γινει τουλαχιστον την γιορτη του Μαραθωνιου δεν γινεται να την χασω!!!!!

si vis amari,ama
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2009 :  21:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lampros Runner

Παιδια εχει τρεξει για υποστηριξη κανεις τον Μαραθωνιο με ποδηλατο? Εγω θα το κανω, γιατι λογω δουλειας εχω μεινει πισω σε προπονησεις ε, και ειπα οτι και να γινει τουλαχιστον την γιορτη του Μαραθωνιου δεν γινεται να την χασω!!!!!

si vis amari,ama


κι ελεγα ποιος θα μου κουβαλαει τα ματζουνια....αντε βρε λαμπρο ναχουμε και παρεουλα γιατι οι αλλοι με το στοιχημα θα πηγαινουν σαν σιφουνας...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2009 :  22:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

quote:
Originally posted by Lampros Runner

Παιδια εχει τρεξει για υποστηριξη κανεις τον Μαραθωνιο με ποδηλατο? Εγω θα το κανω, γιατι λογω δουλειας εχω μεινει πισω σε προπονησεις ε, και ειπα οτι και να γινει τουλαχιστον την γιορτη του Μαραθωνιου δεν γινεται να την χασω!!!!!

si vis amari,ama


κι ελεγα ποιος θα μου κουβαλαει τα ματζουνια....αντε βρε λαμπρο ναχουμε και παρεουλα γιατι οι αλλοι με το στοιχημα θα πηγαινουν σαν σιφουνας...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Ευχαριστως φιλε μου αλλα μ'εχει κλεισει αλλος!

si vis amari,ama
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2009 :  09:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Θάνο, για πες κανα σάιτ αντίστοιχο...



Αριστοτέλη...την τελευταία μου παραγγελία(αυτή με την μεσαία τριβή)την έκανα από το..
http://www.bike24.com/ και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την όλη επικοινωνία.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2009 :  10:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάνο ευχαριστώ!
Νίκατς, δεν κάνω ποδήλατο καθόλου στο τάπερινγκ. Μόνο για τις καθημερινές μου μετακινήσεις. Μετά το μαραθώνιο θα ξεκινήσω ξανά.


___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2009 :  12:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν ανάμεσα σε δύο κοντινούς μαραθώνιους, όπου συμπίπτει τάπερινγκ μεν και αποκατάσταση δε, το ποδήλατο σε μένα είναι ότι πρέπει. Δεν μιλάω για ζόρια. Βόλτες χαλαρές και όμορφες.

ΥΓ. Το Πιναρέλλο απέκτησε μεσαία τριβή ιταλικού τύπου, δισκομανιβέλλα διπλή 39/53 (175 βραχίονας), κασέτα 12-27 και αλυσίδα, όλα ULTEGRA 6600, από το μαγαζί που συνέστησε ο Θάνος. Πολύ καλές προσφορές!!! Τώρα χτυπάω στο ebay μανέτες, ντεραγιέ και φρένα. Κανέναν καλό δικηγόρο ξέρει κανείς;

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2009 :  15:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Θάνο ευχαριστώ!
Νίκατς, δεν κάνω ποδήλατο καθόλου στο τάπερινγκ. Μόνο για τις καθημερινές μου μετακινήσεις. Μετά το μαραθώνιο θα ξεκινήσω ξανά.


___________________
against the wind...



εμένα μου πέφτουν και οι μετακινήσεις "βαρειές". Μένω βλέπεις δίπλα στο βουνό. Παροτι δεν ζορίζομαι στο τρέξιμο, τα πόδια μου νοιώθω "βαρειά". Θα με επιβαρύνει αυτό;

N i k a t s T e a m
Authorized Dealer
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2009 :  18:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο, δεν έχω και τόση εμπειρία ώστε να μπορώ να συμβουλεύω με ασφάλεια, οπότε επιφυλάσσομαι. Έκανα 3 βδομάδες πριν τον μαραθώνιο μια εκδρομή κάπως έντονη, δηλαδή με ανηφόρες που τις πήγα γρήγορα, και την άλλη μέρα βγήκαν πόνοι στα καλάμια, που ευτυχώς μετά από δυο μερες έφυγαν και ησύχασα. Αλλά μου έμεινε ο φόβος. Άρα η επιβάρρυνση που φοβάμαι δεν είναι τόσο λόγω κόπωσης από το ποδήλατο, όσο λόγω εμφάνισης τραυματισμών αναπάντεχων. Τώρα μετά τον μαραθώνιο, η χαλαρή ποδηλασία με ξεκουράζει και με ανακουφίζει. Αύριο θα δοκιμάσω το πρωί να κάνω μια εκδρομή 40 χιλιομέτρων με λίγο γρήγορο ρυθμό. Ελπίζω με τον τρόπο αυτό να ξεσκουριάσω λίγο, χωρίς να ξανακοπανήσω τα πόδια μου στην άσφαλτο. Επειδή ακόμα πονάνε κάπως οι γάμπες μου, αντί για τρέξιμο, νομίζω ότι με το ποδήλατο θα είμαι ΟΚ. Θα σου πω. Στην περίπτωσή σου, επειδή είσαι σε ανηφόρα έτσι και αλλιώς θα έλεγα να μην κάνεις κάτι που δεν έχεις κάνει σε άλλη προετοιμασία στο παρελθόν. Να δυναμώσεις τώρα λίγες μέρες πριν τον αγώνα δεν πρόκειται, οπότε γιατί να το ρισκάρεις; Η βαρειά αίσθηση στα πόδια είναι - σε μένα - συνηθισμένο φαινόμενο στο τάπερινγκ και φεύγει στον αγώνα. Ειδικά μετά το 10.

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2009 :  18:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ok pal. Θα παίρνω...ΤΑΧΙ!

N i k a t s T e a m
Authorized Dealer
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000