Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Nike Vs Asics
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

Iraklis
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2010 :  17:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα και απο μενα,καινουριος κι'εγω.Με αφορμη την κουβεντα για παπουτσια να σας πω οτι τρεχω 1,5 χρονο με nike pegasus σε διαδρομο και ασφαλτο και δεν εχουν παθει τιποτα(πανω απο 1000 χλμ.).Νομιζω πως ηρθε η ωρα να παρω καινουρια αλλα και δεν ξερω τι να διαλεξω.ΝΙΚΕ η ASICS.θα ηθελα λιγη βοηθεια.

Υ.Γ. Ειμαι1,75 69 κιλα και τρεχω περιπου 35χλμ την εβδομαδα,διαδρομο και ασφαλτο.

Edited by - Iraklis on 22/04/2010 17:39:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2010 :  18:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εφοσον εισαι ευχαριστημενος απο αυτα γιατι δεν παιρνεις το νεοτερο μοντελο; ή το ιδιο αν δεν υπαρχει νεο;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickmanak
Forum-Runner



90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2010 :  21:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nickmanak Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σου,
Πουλαω 1 ζευγαρι Pegasus , νουμερο 45 (δες τις αγγελιες) αν ενδιαφερεσαι.
Το αντιστοιχο του Pegasus σε Asics ειναι το Nimbus.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Iraklis
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2010 :  21:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nickmanak

Γεια σου,
Πουλαω 1 ζευγαρι Pegasus , νουμερο 45 (δες τις αγγελιες) αν ενδιαφερεσαι.
Το αντιστοιχο του Pegasus σε Asics ειναι το Nimbus.


Ευχαριστω αλλα φοραω 43.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Iraklis
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2010 :  22:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

εφοσον εισαι ευχαριστημενος απο αυτα γιατι δεν παιρνεις το νεοτερο μοντελο; ή το ιδιο αν δεν υπαρχει νεο;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


Το σκεφτηκα αλλα μου φανηκαν πολυ ακριβα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2010 :  23:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν σε απασχολεί το θέμα της τιμής, οι πιο οικονομικές και αξιόπιστες λύσεις είναι της adidas.
Σε κάθε περίπτωση, δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποείς ακριβά παπούτσια στον διάδρομο γιατί έχει απο μόνος του αντικραδασμική προστασία.
Το ότι έβγαλες 1000 χλμ και τα παπούτσια είναι καινούργια ακόμα, οφείλεται μάλλον στο γεγονός ότι ένα μεγάλο μέρος απο αυτά είναι στον διάδρομο. Για τον δρόμο, δεν έχω ακούσει παπούτσι που να αντέχει πάνω απο 900 και το συνηθισμένο είναι 500 χλμ

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  01:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για να περικλείνω λίγο από τον τίτλο του θέματος, έτρεξα τον πρώτο μου μαραθώνιο με τα adidas supernova (περυσινό μοντέλο το οποίο το είχα στην αποθήκη). σε έναν ημιμαραθώνιο που προηγήθηκε μου μαύρισαν το μεγάλο νύχι (έχουν στενή γραμμή) και έβγαλα φουσκάλα, αλλά ήταν ακόμη "αφόρετα". στον μαραθώνιο δε, τα απόλαυσα. δεν τα ένιωσα καθόλου, καθ' όλη τη διαδρομή παρέμειναν μαλακά και άνετα και δεν με "πλήγωσαν" πουθενά.
θέλω όμως να εκφράσω μία μεγάλη ένσταση ως προς τον τρόπο που λειτουργείτε οι περισσότεροι. δεν θεωρείτε ότι είναι λίγο "unfair" απέναντι στον μαγαζάτορα, να δοκιμάζετε εκεί τα παπούτσια του και μετά να τα ψωνίζετε από το internet; εγώ πάντως δεν το κάνω και προτιμώ να δίνω στον πωλητή της γειτονιάς μου 10-20 ευρώ παραπάνω, για να έχω τα μούτρα να ξαναπάω και την επόμενη φορά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  07:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω από πια πλευρά είναι το «unfair», αγόρασα στο ίντερνετ τα skylon 11, 70 εύρω (μαζί με ένα ζευγάρι κάλτσες) και εδώ τα έχουνε 115.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  07:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μακαρι να ηταν 10-20 ευρω παραπανω φιλε μου κι εγω στο γειτονα θα πηγαινα...τα καγιανο τα πηρα με μεταφορικα 105 ευρω και εδω κανουν 170.χρειαζομαι 3-4 ζευγαρια το χρονο, αρα στα 2 παιρνω και τριτο...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  08:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τα nimbus το ίδιο. Από 105 που τα πήρα και έχουν 159,99. Μόνο για φέτος (και μέχρι τώρα) πήρα τα nimbus, ήδη ξεκοιλιάζω nike pegasus και παράγγειλα τα nb 1063. Οχι δεν είναι καθόλου ανέντιμο.
Το πρόβλημα δεν νομίζω ότι είναι οι έμποροι αλλά ο γενικός αντιπρόσωπος.Δυστηχώς την πληρώνουν οι έμποροι.
Δοκιμάστε και εδώ: www.justrun.gr

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν

Edited by - gargadua on 23/04/2010 08:35:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  10:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το adidas supernova είναι εξαιρετικό παπούτσι. Το έχω δοκιμάσει χωρίς πρόβλημα σε όλα τα εδάφη. Επίσης έτρεξα με αυτά, εντελώς καινούργια στα 30 χλμ των Ιωαννίνων χωρίς πρόβλημα.
Οσο για τις τιμές μπορούμε να αγοράζουμε απο τις εκπτώσεις και να κυνηγάμε τις προσφορές. Προσωπικά έτσι λειτουργώ, όχι τόσο για το unfair του πράγματος όσο για να ενισχύσω την απασχόληση.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Iraklis
Forum-Runner

Greece


155 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  11:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι τιμες εχουν μεγαλη διαφορα.Βρηκα τα nike pegasus 70 ευρω στο internet ενω στην θεσ/νικη τα βρηκα 114!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  12:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με όλους όταν επισημάνουν την μεγάλη διαφορά στις τιμές. σκεφτείτε όμως γιατί συμβαίνει αυτό...
από το internet ψωνίζετε από μία αποθήκη. ο ιδιοκτήτης δεν πληρώνει ούτε βιτρίνα, ούτε υπαλλήλους. μάλιστα, εκμεταλλεύεται τους απανταχού μαγαζάτορες, στους οποίους σπεύδουμε να δοκιμάσουμε ότι μας αρέσει και να αγοράσουμε τελικά από αυτόν. σκεφτείτε τώρα, αυτό να οδηγήσει στον "θάνατο του εμποράκου" (που λέει και ο Κούλογλου), που θα βρίσκετε να δοκιμάζετε παπούτσια στο μέλλον; Γι' αυτό συμμερίζομαι την άποψη του Μανόλη ότι πάντα θα αγοράζω από μαγαζί (έστω στις εκπτώσεις).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  15:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο "αργός θάνατος" του εμποράκου έχει αρχίσει από τότε που εφευρέθηκε το διαδίκτυο. Η άσχημη οικονομική κατάσταση απλά θα τον επιταχύνει.
Υποθέτω ότι για να μιλάς για εκπτώσεις μένεις Αθήνα ή Θεσ/νικη. Η υπόλοιπη επαρχία (τουλάχιστον στον Εβρο) απλά δεν έχει εκπτώσεις.
Παράδειγμα: Οταν στην Αθήνα αγόραζες το adidas supernova περίπου 65€, εδώ πάνω δεν υπήρχαν.Τα αγόραζες από ντόπιο μαγαζί στην φανταστική τιμή των 112 €.
Αυτές είναι εκπτώσεις αγαπητέ.

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2010 :  15:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε, ναι οι μεγάλες εκπτώσεις γίνονται στις μεγάλες πόλεις και όχι απαραίτητα Αθήνα & Θεσσαλονίκη. Εγώ παρόλο που μένω Αθήνα, είχα πάρει τα Nimbus 9 πέρυσι το καλοκαίρι απο την Κρήτη με 50% έκπτωση. Τέτοια τιμή δεν υπήρχε στην Αθήνα. Επίσης το supernova είχε 60 στα intersport και στα καταστήματα της adidas και στις εκπτώσεις του Φεβρουαρίου είχε 55.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000