Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διαδρομές
 Άλσος Νέας Σμύρνης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/05/2010 :  00:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας. Πηγαίνω, όχι πολύ συχνά, στο Άλσος Νέας Σμύρνης. Ένας χώρος καθαρός από κάθε άποψη, που σε κάνει να θες να τρέξεις. Τελευταία προσπαθώ να πηγαίνω συχνότερα, αλλά επειδή δεν μένω στην περιοχή δεν τα καταφέρνω. Ξέρει κανείς την απόσταση της εξωτερικής διαδρομής;

giorgos1965
Senior Forum-Runner

579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2010 :  09:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΙΝΑΙ 800ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΔΕΞΙΑ-ΔΕΞΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ 830ΜΕΤΡΑ
ΟΤΑΝ Ο ΣΑΦΑΝΣ ΠΡΟΠΕΡΣΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΚΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΙΣ 12 ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΙΣ ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΩΣ 10 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

neoklis
Forum-Runner

Greece


83 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2010 :  09:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit neoklis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οσοι ενδιαφέρεστε για την διαδρομή του Άλσους πατήστε
http://www.safans.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=137&func=view&catid=2&id=2

neoklis-Σ.Α.Φ.Α.Ν.Σ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2010 :  10:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Εύχομαι να σας συναντήσω σε κάποια προπόνηση. Συνήθως είμαι εκεί γύρω από τις 20:30.
kind running regards.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2012 :  13:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βγαίνω σε λίγο να γνωρίσω-ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ-το πολλά υποσχόμενο τρεξιματικά άλσος Ν.Σ.
Περισσότερα άμα την επιστροφή μου.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elekout
Forum-Runner

53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2012 :  16:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι ένα πολύ ωραίο μέρος για τρέξιμο και παρέχει και αρκετές ανέσεις, όπως, τουαλέτες, αποδυτήρια, νερό βρύσης, καντίνα μέχρι και όργανα γυμναστικής. Θεωρείται αθλητικό πάρκο και τρέχεις άνετα και ευχάριστα. Έχει και την ανηφορίτσα του για όσους το επιθυμούν hard core. Ενδεικτικά στο τελευταίο μου run εκεί, στα 12.68 χιλιόμετρα το elevation που κατέγραψε το garmin μου ήταν 351 m ↑ / 358 m ↓
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2012 :  17:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις γύρισα!!!!!
Μόλις γύρισα από την πρώτη(αναγνωριστική) βόλτα στο άλσος της Ν.Σ.,με τις εντυπώσεις αρκετά θετικές.

Καταρχάς το χωμάτινο με ψιλή πέτρα έδαφος βοηθάει στο να δυσκολέψουμε την ποιότητα της προπόνησής μας.Επίσης η αρκετά μεγάλη ανηφόρα,αποτέλεσε μια θετική έκπληξη για μένα,που θέλω να ΄΄δυσκολέψω΄΄.Πολύς κόσμος(και ωραίος συνάμα) κάτω από τα δέντρα,οπότε το καλοκαίρι βρήκαμε μέρος να βγαίνουμε για τρέξιμο.Οι υψομετρικές εναλλαγές του εδάφους σίγουρα καθιστούν πιο ποιοτική την προπόνησή μας.Έκανα 14 γύρους(όλους δίπλα στα κάγκελα),με πιο γρήγορο από όσους μέτρησα,αυτόν που έκανα 3'30΄΄.
Οπότε 14γύροι Χ 830μετρα= 11.620 μέτρα μέσα στο Άλσος συν 400 μέτρα τον μικρό γύρο του Άλσους που το έκανα μια φορά συν τα 5 χλμ.πήγαινε-έλα από το Παγκράτι=17 χλμ.συνολικά.Θα έκανα πιο πολλά αλλά έχουμε τον αγώνα αύριο στον Υμηττό.

Εν κατακλείδι ένα μικρό τρεξιματικό διαμαντάκι μέσα στην Αθήνα που βοηθάει στην ποιοτική προπόνηση.Σίγουρα στις βασικές τρεξιματικές μου επιλογές.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  11:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως ξέρετε μεχρι τι ώρα είναι ανοιχτό;;;
Merci

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  11:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεχρι τις 10 το βραδυ τωρα το χειμωνα ...πριν κλειδωσει ο φυλακας σφυριζει οποτε δεν υπαρχει θεμα ...αλλιως πηδας τα καγκελα.

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  12:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gSt

Μεχρι τις 10 το βραδυ τωρα το χειμωνα ...πριν κλειδωσει ο φυλακας σφυριζει οποτε δεν υπαρχει θεμα ...αλλιως πηδας τα καγκελα.

beyond this point everything will change




Φαντάζομαι ότι και ο φωτισμός είναι επαρκής έτσι;;;

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  13:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
με φακο να συνηθιζεις

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  13:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

με φακο να συνηθιζεις

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...







Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skrivi
Advanced Forum-Runner

222 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  18:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει καλό φωτισμό. Σχετικά δηλαδή, εγώ το έχω συνηθίσει κιόλας. Και είναι ανοιχτό μέχρι τις 10 το βράδυ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2012 :  08:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγα χθες το βράδυ κατά τις επτάμιση για ένα 15άρι μέσα.Η χθεσινή προπόνηση είχε και τον χαρακτήρα της νυχτερινής γνωριμίας μου,με το αλσάκι,μιας και δεν είχα ξανατρέξει βραδυ και πραγματικά έμεινα ικανοποιημένος.Ο φωτισμός επαρκής-τόσο όσο απαιτείται,και μάλιστα μιας και είναι χαμηλός δίνει και μια σκοτεινή-γοτθική χροιά στην ατμόσφαιρα

Για αυτές τις νυχτερινές-λόγω χειμώνα-ακόμα προπονησεις,το εν λόγω μέρος θα είναι η 1η μου επιλογή στις απογευματινές καθημερινές προπονήσεις.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2012 :  08:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από μια βδομάδα ραστόνης και τεμπελίασης,βγήκα χθες στο πολλά υποσχόμενο και σίγουρο αλσάκι της Ν.Σ.
Όταν πήγα,βαριά 8 ,από τον κόσμο νόμιζα ότι ήμουν σε αγώνα προς στιγμήν.Μετά όμως αραίωσε απότομα και ήταν πιο άνετα.Έκανα λοιπόν 18γύρουςΧ830μ=14900+5000(το πήγαινε-έλα από Παγκράτι)=βαριά 20 χλμ.-αρκετά καλά μετά από τοση απραξία.


Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2012 :  08:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο, 805 μέτρα είναι ο μεγάλος γύρος αν τον πας εντελώς ανοιχτά.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000