Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 μετεγχειρητικά προβλήματα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/09/2010 :  17:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας παιδιά...είμαι καινούργιος στο forum.και,έχω πρόβλημα........Η ιστορία μου ξεκινά τον Απρίλη του 2008 λίγες μέρες μετά το στρατό...πόνος στο γόνατο(δεξί)μαγνητική.διάγνωση:ρίξη οπισθίου κέρατος έσω μηνίσκου..τέλος πάντων πηγαίνω θεσσαλονίκη κανω αρθροσκόπηση και όλα καλά.1 εβδομάδα ξάπλα περίπου,και μετά πατερίτσες.το θέμα είναι οτί μετά και τις φυσικοθεραπείες(12 στον αριθμό)παθαίνω ένα ατύχημα(6 ιούλη)..πηγαίνω στο γιατρό που με χειρούρησε και δεν έπαθα υποτροπή..συνεχίζω ασκήσεις αποκατάστασης τετρακεφάλου..για κάποιον ανεξήγητο λόγο το πόδι αργεί να πάρει τη μυική δομή που έπρεπε..αλλά εγώ συνεχίζω.ξαναπαθένω ατύχημα αρχές 2009,ξαναβγάζω μαγνητική.διαγνωση τπτ,αλλά το πόδι είναι ατροφικό πολύ και με πονάει..έχω πάει στους καλύτερους γιατρούς και φυσικοθεραπευτές και όλοι μου λένε οτί πονάει από την ατροφία...δεν μπορώ να τρέξω ούτε να βάλω πολύ βάρος γιατί με πεθαίνει στο πόνο.και συνεχίζω γυμναστική χωρίς ουσιαστικά αποτελέσματα..δεν μπορώ καν να κλωτσήσω,πχ στον αέρα με πονάει...και σκάλια με ενοχλεί λίγο..για καθισματάκια ούτε λόγος...τί παίζει ρε παιδιά???θα μείνω κουτσος???????είμαι 22 γαμώτο

pantsito13

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  17:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Περίμενε λιγάκι να δουν το post οι ειδικοί αλλά τηλεδιάγνωση μην περιμένεις.

Περαστικά...

Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them? A desire, a dream, a vision…
Muhammad Ali

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  17:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οκ....για τυχόν απορίες ρωτήστε με...

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  17:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
οταν λες ατύχημα?
τι ακριβως έπαθες και τις δυο φορές?
αθλητικός τραυματισμός, τροχαίο, ...τι?

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  17:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τροχαίο με μηχανάκι και τις 2 φορές..η 2η φορά ήταν με έναν που έβγαινε από παρκινγκ αντίθετα σε μονόδρομο...αλλά έβγαλα και μαγνητική και ακτινογραφία...και η διάγνωση ήταν μερική ρίξη πρόσθιου χιαστού αλλα οι γιατροί μου είπαν οτι δε είναι αυτό,και έχω πάει σε πολλους πιστέψτε με..

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  18:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οπως σου πε κι ο λαμπρος τηλεδιαγνωση δεν κανουμε -θα ταν ασοβαρο-.οι γιατροι-φυσικοθεραπευτες δεν σουχουν συστησει προγραμμα ενδυναμωσης για την ατροφια;αν οχι μηπως να δοκιμαζες κι αθλητιατρο;

οπως και ναχει περαστικα κι υπομονη

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  18:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κοίτα...έχω πάρει αρκετά προγράμματα ενδυνάμωσης αλλά δεν πολυβοηθάνε..δεν καταλαβαίνω γιατί...έχω πάει σε 2 αθλητίατρους και ο ένας μου είπε οτι θέλω φυσικοθεραπευτή..πήγα σε φυσικοθεραπευτή και έκανα άλλες 10 φυσικοθεραπείες..και μετά γυμναστική με λάστιχο...απλά δεν μπορώ να καταλάβω τί μπορεί να έχω που δεν το βλέπουν οι γιατροί ούτε οι μαγνητικές???ο πόνος επικεντρώνεται στο γόνοτα(ολόκληρο)και λίγο περισσοτερο στην επιγονατίδα..όχι όμως όταν περπατώ φυσιολογικά...υπάρχει περίπτωση να οφείλεται ο πόνος στην ατροφία???να επισημάνω οτί έχω περίπου 2,5 εκατοστά ατροφία...έχω πάει και γυμναστήριο για 3 μήνες με ισομετρικές ασκήσεις τώρα κάνω λάστιχο και πήγα σε ομιοπαθητικό και με εξέτασε με ένα μηχανημα που και καλά βλέπει το κάθε πρόβλημα που έχεις στο σώμα σου...

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  18:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ααα επίσης ο χειρούργος μου μου είπε οτί μπορεί να έχω ρίξη έξω οπισθίας γωνείας...αλλά δεν τον εμπιστεύομαι...δεν το βλέπει κανείς άλλος...

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  18:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πρότινα μια MRI ΓΌΝΑΤΟΣ (προσφατη) κ εξεταση απο καποιον που ειναι ειδικος στο γονατο!!Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα ισως χρειαστεις μια νεα αρθροσκοπηση(διαγνωστικη ή κ παρεμβατική)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  19:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα κανω την άλλη εβδομάδα καινούργια

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  19:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κανένας με παρόμοιο περιστατικό????υπάρχει περίπτωση ο πόνος να οφείλεται στην ατροφία????όσοι απαντήσατε σας ευχαριστώ

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  19:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
OXI ο πονος δεν ωφειλεται στην ατροφια!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  20:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σίγουρα δεν οφείλεται στην ατροφία???έτσι μου λένε απλά δεν θέλω να πω και ονόματα....ακόμα και στο ΚΑΤ πήγα..

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  20:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σιγουρα.Το προβλημα σου θελει επιπλεον διερευνηση....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pantsito
Newbie Forum Runner

Greece


47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  21:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οκ ευχαριστώ πολύ

pantsito13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

inioxos
Advanced Forum-Runner



224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2010 :  21:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τον Δεκ του 2008 εκανα αρθροσκοπηση με ρηξη μηνισκου κατα το οπίσθιο κερας (για να μπω χειρουργειο ειχα φτασει σε σημειο που δεν μπορουσα ουτε να περπατησω). Μεχρι να κλεισω χρόνο κι αφου εκανα αρκετες "ταλιμπανιές" (βλ ανηφορες κατηφόρες, και εναρξης προετοιμασιας για την περσινη κλασικη 7 μηνες μετα την εγχειρηση, τερματισμο κλασικης) μαζευε υγρο. Μετα τον χρονο ομως τιποτα! μερικες ενοχλησεις (για κανα δυο-τρει μερες) κι αυτες παλι ειναι απο ταρζανιες κι υπερβολες(μπορουν να στο επιβεβαιωσουν αρκετοι απο εδω) στα 38 εκανα την επεμβαση

είσαι μικρός και να το κοιταξεις οπωσδηποτε κι εννοειται οτι τη γνωμη του γιατρου θ ακουσεις! εμεις απλα αναφερουμε προσωπικες εμπειριες


speedy turtles relay team
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000