Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  15:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1. Το λινκ που παρέθεσες αναφέρεται στο γαιούρτι. Που λεω κάτι διαφορετικό εγώ?
2. Λυπάμαι αλλά εγώ μιλάω πιο λαϊκά και βάζω και χαρακτηρισμούς. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου να πάω στις...καλόγριες να μάθω σαβουάρ βιβρ.
3. Το ούτε για τον Τσίπρα το είπα για να σε πείσω. Δεν θα είχε νόημα να πώ ουτε στον Κουβέλη. Οσο για το ποιους πολιτικούς δεν πάω, το έχω αναφέρει πολλές φορές και με δικαιολογίες. Είναι οι: Καραμανλής, Παπανδρέου πατέρας & Τσίπρας. Τους αντιπαθώ το ίδιο. Για τον Γιώργο που έχεις λυσσάξει, του αναγνωρίζω ότι ανέλαβε να χειριστεί μια πολύ καυτή πατάτα, χωρίς βέβαια να τον συμπαθώ ιδιαίτερα η να συμφωνώ με όλους τους χειρισμούς του

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  15:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

1. Το λινκ που παρέθεσες αναφέρεται στο γαιούρτι. Που λεω κάτι διαφορετικό εγώ?
2. Λυπάμαι αλλά εγώ μιλάω πιο λαϊκά και βάζω και χαρακτηρισμούς. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου να πάω στις...καλόγριες να μάθω σαβουάρ βιβρ.
3. Το ούτε για τον Τσίπρα το είπα για να σε πείσω. Δεν θα είχε νόημα να πώ ουτε στον Κουβέλη. Οσο για το ποιους πολιτικούς δεν πάω, το έχω αναφέρει πολλές φορές και με δικαιολογίες. Είναι οι: Καραμανλής, Παπανδρέου πατέρας & Τσίπρας. Τους αντιπαθώ το ίδιο. Για τον Γιώργο που έχεις λυσσάξει, του αναγνωρίζω ότι ανέλαβε να χειριστεί μια πολύ καυτή πατάτα, χωρίς βέβαια να τον συμπαθώ ιδιαίτερα η να συμφωνώ με όλους τους χειρισμούς του

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!



Φαντάζομαι θα πρέπει να κάνεις πλάκα ή δεν άκουσες ποτέ προεκλογικές δηλώσεις του!!!!
Να υποθέσω ότι και ο Βενιζέλος λογίζεται στους χειριστές καυτής πατάτας;

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  15:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Όταν κάποιος εξισώνει πολιτικούς που θα έπρεπε να είναι φυλακή, με κάποιους δεν τους πάει ή δεν του αρέσει η φάτσα τους, αφήνοντας μάλιστα έξω τους Βενιζέλους, είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Η μεγάλη κατάρα της Ελλάδας είναι κάποια κόμματα, αλλά η μεγάλη πληγή της είναι κάποιοι ψηφοφόροι που τα ψηφίζουν, για να μη τυχόν και κυβερνήσει ο μπαμπούλας της φαντασίας τους.
Σ'αυτούς τους ψηφοφόρους θα έπρεπε να πάει ο λογαριασμός του χρέους, αλλά αυτό δεν προβλέπεται.

Δεν συνεχίζω άλλο τη συζήτηση Μανώλη μπας και επιστρέψει το θέμα στο αντικείμενό του. Οι αναγνώστες έβγαλαν τα συμπεράσματά τους, σου αφήνω και το τελευταίο λόγο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  15:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τις άκουσα όπως το γελοίο, λαίκιστικο και ανεύθυνο ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.., και το αντίστοιχο 300 χιλ νέες θέσεις εργασίας από τον Σαμαρα η το η οικονομία μας είναι θωρακισμένη του Αλογοσκούφη, απλώς τα αφήνω απέξω γιατί τότε με τους χαρακτηρισμούς θα κοκκίνιζαν και παπαρούνες.
Οσο για τον Βενιζέλο, δεν είναι πρωθυπουργός απλώς στηρίζει μια τρικομματική κυβέρνηση, οπότε η ευθύνη του και το πρόβλημα που πρέπει να επιλύσει είναι μικρότερου μεγέθους από τον Γιώργο

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  15:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μένα είναι το ίδιο πολιτικοί που θα έπρεπε να είναι στην φυλακή με τους άλλους που θέλουν να κάνουν την ίδια πολιτική..και δεν είναι με την φάτσα τους..και δυστυχώς η αλλοπρόσαλλη πολιτική των συνιστωσών είναι το ίδιο επιζήμια...εξάλλου ας μην ξεχνάμε ότι απεκάλεσαν και τα ΙΜΙΑ Καρντάκ. Τώρα αν εσύ αισθάνεσαι σαν ερωτευμένος μαθητής και τα βλέπεις όλα ωραία, μάλλον δεν έχω εγώ το πρόβλημα..
Σε ευχαριστώ που μου αφήνεις τον τελευταίο λόγο..αλλά τον είχα και πιο πριν όταν σου έδωσα απαντήσεις για τις εταιρείες, όταν σου απάντησα για το γιαούρτι κλπ κλπ..
Στην διάθεση σου πάντα για να λες εσύ βαθυστόχαστες απόψεις και εγώ να τρολλάρω

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  15:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη
εκπλήσσομαι που τον έχεις σε υπόληψη!!!!

Κώστα
βάστα μικρό καλάθι γιατί και οι άλλοι που θα έρθουν δεν ξέρεις τι καπνό φουμάρουν. Νομίζεις ότι ξέρεις.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  16:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε σεις!
Καταλάβετέ το!

ΔΕΝ θέλουμε να έρθουν οι "άλλοι"
Ούτε Τσίπρες
ούτε Παπαρήγες.

ΕΜΕΙΣ πρέπει να έρθουμε
ο λαός
με άμεση δημοκρατία,
με την εφαρμογή της άμεσα και καθημερινά
ψηφίζοντας τους εκπροσώπους μας
μέσα από τον χώρο τις εργασίας μας,
με κατοχή τον πλουτοπαραγωγικών πηγών,
με δουλειά για όλους,
με παιδεία για όλους,
με υγεία για όλους,
με δικαιοσύνη ισότιμα για όλους.

Αλλά βλέπω
είναι μακρύς ο δρόμος
όσο προσκυνάμε και φοβόμαστε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  16:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Μανώλη
εκπλήσσομαι που τον έχεις σε υπόληψη!!!!

Κώστα
βάστα μικρό καλάθι γιατί και οι άλλοι που θα έρθουν δεν ξέρεις τι καπνό φουμάρουν. Νομίζεις ότι ξέρεις.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.




Αν εννοείς τον Βενιζέλο, δεν μου κάνει ουτε κρύο ούτε ζέστη...δεν είπα ότι τον έχω σε υπόληψη..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  17:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαμαντή
σωστός, αλλά.............το εμείς, είναι δυστυχώς γενικό.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  17:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη ξέρεις ότι γενικά συμφωνούμε.

Αλλά ορισμένες φορές ξεφεύγεις με κάποιες κουβέντες που απλά δεν χρειάζονται. πχ Τσιπρόσκυλα.

Όσο για το αν τους κράζεις εσύ (και εγώ φυσικά) όλους, δεν είναι έτσι, ξέρουμε όλοι ότι κάποιους τους έχουμε στην μπούκα λίγο παραπάνω.
Και αν από τα 100 μηνύματα τα 95 κράζουν έναν και τα 5 κάποιον άλλον ,δεν σε κάνουν (ούτε εμένα ξαναλέω) ετσι και καλά εντελώς αντικειμενικό και αχρωματιστό.

Και πως θα μπορούσαμε να είμαστε άλλωστε, αλλιώς δεν θα είχαμε γνώμη και κρίση.

Το ότι λες ότι δεν σκέφτεσαι κομματικά αλλά εντελώς ελεύθερα άσχετα αν στο τέλος κάποιο κόμμα θα υποστήριξεις (δλδ δεν ξεκινάς ταγμένος να στηριξείς κάτι, αλλά το στηρίζεις αφού το βγάλεις κάποια συμπεράσματα), το δέχομαι και το πιστεύω για εσένα 1000%, αλλά δεν αποδεικνύεται με τον τρόπο που λές και μπορεί να το επικαλεστεί οποιοσδήποτε.

Τελοσπάντων, καλό θα ήταν να μην προσωποποιούμε τις εκφράσεις μας. Δεν κερδίζεις τίποτα, ούτε μεταδίδεις τις ιδέες σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  17:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχεις δίκιο, απλώς όταν βγαίνουν στην επέτειο της θυσίας των αξιωματικών και λένε τα Ιμια Καρντάκ, και αυτό είναι μόνο μια περίπτωση, ε παραφέρεσαι και εσύ...

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  17:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη στη σελίδα που παρέθεσε ο κώστας και την οποια τη θυμάμαι και εγώ ξεκινάς για να προστατέψεις τον Πρωθυπουργό της χώρας γιατί δεν είναι σωστό πράματα αυτά ...να τον γιουχάρουμε δηλαδή (πόσο μάλλον να τον γιαουρτώσουμε ...αλλά αυτό γράφτηκε μετά)

...και το επόμενο μήνυμα σου είναι "Και αφου σας αρέσουν οι γιαουρτομαχίες γιατί δεν προτείνατε να πετάξουμε σε όσα κοπρόσκυλα του Δημοσίου τρέχανε προχθές? Αν έτρεχε κανένα δηλαδή γιατί μόνο για φραπέ είναι.."

Εάν δεν μπορείς να καταλάβεις το μίσος που βγάζεις τυφλά και τελείως γενικευμένα για εκατομμύρια συμπολίτες σου (τσιπρόσκυλα, δημόσιους υπαλληλους κλπ) είναι πολλαπλάσιο της "χολής" που μπορεί να βγάζει κάποιος απο εμάς για συγκεκριμένους ονομαστικά πολιτικους τι άλλο να σου πούμε.

Δεν είναι ότι τα έχεις μόνο με τον καραμανλή, τον ανδρέα και τον τρίπρα όπως λες ....Φέρεσαι σαν να μισείς εκατομμύρια κόσμου όπως είπα και αυτό δεν είναι και το πιο δημοκρατικό. Δηλαδή εάν είχες την εξουσία εσύ, έτσι όπως του αποκαλλείς όλους συλλήβδην, τι θα έκανες? ...θα τους έχωνες σε κάνα άουσβιτς?

Καταλαβαίνω τον Διαμαντή που "ξέσπασε" και σου μιλάω ειλικρινά για το θέμα γιατί δεν θεωρώ ότι έτσι νιωθεις πραγματικά για όλους μας. Δες το όμως και εσύ που μπορει να έχεις λάθος. Και οι χρυσαυγίτες ξέρεις που κατηγορείς έτσι ακριβώς του βλέπουν όλους τους άλλους...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  17:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταμάτη το είπα για τους Δημοσίους υπαλλήλους γιατί ο συνάδελφος που το είπε ήταν δημόσιος υπάλληλος. Και πρότεινε να πετάξουμε στον εκλεγμένο (καλώς η κακώς) πρωθυπουργό γιαούρτι (εμείς όχι αυτός) στον αγώνα.
Αν αυτός που το έλεγε ήταν παπάς θα έλεγα για παπάδες.
Μην πιάνεστε από αποσπασματικές φράσεις και βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα.
Τέλος πάντων θα σταματήσω να μιλάω έτσι και ζητάω συγνώμη από όσους φίλους θίχτηκαν προσωπικά

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  18:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ώς «Εθνική Βλαχειά» χαρακτηρίζει η Ηλέκτρα Κοτσώνη, κόρη του πρώην υφυπουργού και βουλευτή του ΠΑΣΟΚ, κ. Θεόδωρου Κοτσώνη την ενέργεια των μαθητών του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου να σηκώσουν ελληνικές σημαίες μέσα στο Βρετανικό μουσείο στη πρόσφατη επίσκεψη τους στο Λονδίνο στα πλαίσια εκπαιδευτικής εκδρομής. Η νεαρή δημοσιογράφος που ζει στο Λονδίνο με άρθρο της στη Lifo εκφράζει τους… προβληματισμούς της για το συγκεκριμένο περιστατικό. «Μεγαλύτερη βλακεία από το να ανοίξουν τη σημαία μπροστά στα μάρμαρα δεν βρήκαν να σκεφτούν;» διερωτάται η κυρία Κοτσώνη σε άρθρο που δημοσιεύτηκε στη free press εφημερίδα. Παραθέτει μάλιστα και την δική της εμπειρία από την επίσκεψη της στο Βρετανικό μουσείο όταν ήταν μαθήτρια της δευτέρας λυκείου.
«Δεν ήταν και η καλύτερή μου – πολύ πιο ώραια πέρασα το βράδυ που είδαμε τον Tobey Maguire να μπαίνει σε ένα σινεμά στη Leicester Square για την πρεμιέρα του Seabiscuit», γράφει η δημοσιογράφος.
«Είχε ερθεί και ο Σοφοκλής στην εκδρομή όμως οπότε δεν θυμάμαι να με πείραξε και πολύ. Εως τη στιγμή που μπήκαμε στην αίθουσα με τα μάρμαρα. Δεν ξέρω για έσας, αλλά ως έφηβη μου ήταν αρκετά δύσκολο να ενδιαφερθώ για ένα μάτσο αρχαίες πέτρες. Είχα ήδη περάσει τη μισή ζωή μου συνάμενη από γονείς και δασκάλους στα αρχαιολογικά μουσεία της επικράτειας και την άλλη μισή παπαγαλίζοντας μια ιστορία που ξεκινά κάπου στη κυκλαδική περίοδο και τελειώνει με την επανάσταση του 1821…. Δεν ξέρω τι θα έκανα αν εκείνη την ημέρα με είχαν βάλει να ανοίξω τη γαλανόλευκη μες το μουσείο. Μπορεί και να είχα πεθάνει από την ντροπή μου. Δεν ξέρω όμως και τι να σκεφτώ για τους καθηγητές του 2ου Γυμνασίου Κορίνθου που έπεισαν τους μαθητές τους ότι μια τέτοια πράξη αποτελεί κάτι αξιέπαινο και πάνω από όλα λογικό. Δεν ξέρω και πως να τους χαρακτηρίσω ακριβώς, αλλά τείνω προς το βλάκες με περικεφαλαία.
Για να προσθέσει :«Μου είναι δύσκολο να αποδεχτώ οτι εν μέσω της όλης καταπίεσης και της Χρυσής Αυγής που χαρακτηρίζουν την Ελλάδα σήμερα, δύο εκπαιδευτικοί (δύο άνθρωποι δηλαδή που η πολιτεία τους έχει εμπιστευτεί ένα σωρό εύπλαστων εγκεφάλων και προσωπικοτήτων) δεν βρήκαν τίποτα καλύτερο να κάνουν στο Λονδίνο με τους μαθητές τους από το να διαφημίσουν την εθνική μας βλαχιά».
Η νεαρή δημοσιογράφος προτού βουτήξει τη γλώσσα της στο μελάνι …ξέχασε ή τουλάχιστον δεν έτυχε να διαβάσει ποτέ την αξέχαστη ομιλία της Μελίνας Μερκούρη, στο Oxford Union για να κατανοήσει την σημαντικότητα των Ελγίνειων Μαρμάρων.
«Είναι η υπερηφάνεια μας, είναι οι θυσίες μας. Είναι το ευγενέστερο σύμβολο τελειότητας. Είναι φόρος τιμής στη δημοκρατική φιλοσοφία. Είναι οι φιλοδοξίες μας και το ίδιο τ΄ όνομα μας. Είναι η ουσία της ελληνικότητας…»
-

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  18:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο καθένας έχει τον τρόπο του για να εκφράζεται, άλλος είναι πιο αυθεντικός, άλλος πιο υπολογιστικός, άλλος πιο ορμητικός, άλλος θέλει να επιδεικνύεται, άλλος να το παίξει δάσκαλος κ.λπ. Καμιά φορά καλό είναι να δείχνουμε αυτοσυγκράτηση στους χαρακτηρισμούς μας, καμιά φορά όμως δεν βλάπτει να παραδεχόμαστε ότι κάποιος άλλος είχε δίκιο και εμείς είχαμε άδικο. Καμιά φορά επίσης το δεύτερο είναι και χειρότερο απ'το πρώτο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000