Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χώρια που αφού το δίνεις όπως λες τελικά ....ήδη είσαι ανακόλουθος και συνεισφέρεις στο "μπαχαλο" που φοβάσαι αφού εμπιστεύεσαι τη δική σου κρίση για το τι είναι σωστό...

Εγώ μάλιστα τη δική σου ενέργεια τη θεωρώ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ...Μεταφέρθηκες ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ (θα σου δώσω ωστόσο ελαφρυντικά εάν το δώσεις σε κάποιον αναξιοπαθούντα που η κοινωνία του ΧΡΩΣΤΑΕΙ) ...ενώ το να μεταβιβάσεις το εισιτήριο ενώ δεν μεταφέρθηκες ουσιαστικά το θεωρώ ΔΙΚΑΙΟ ευθυς εξαρχής αφού το να το βρεις το δίκαιο μέσω δικαστηρίων (εάν πήγαινε ο γιώργος που θ ατο βρισκε με ένα δίκαιο δικαστή) είναι και αμφίβολο τελικά και θα του κόστιζε σε χρήμα και κόπο πολύ περισσότερα ...Αρα είναι άδικο να είναι έτσι η διαδικασία για να βρεις το δίκιο σου όταν το δρομολόγιο δεν ήρθε την ώρα που έπρεπε.

Edited by - sam on 05/03/2013 14:34:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέχρι τώρα, δεν είδα καμία κοινωνία να γίνεται καλύτερη επειδή κάποιοι ανέτρεψαν ένα φαύλο καθεστώς. Σχεδόν παντού χειρότερα έγιναν και το "νέο" καθεστώς ήταν χειρότερο του παλιού.

Αν η όποια "μειοψηφούσα δολιότητα' κυριαρχεί, είναι επειδή το επιτρέπει η ...πλειονότητα!
"Κανείς δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις".
"Ο κάθε λαός έχει τον ηγέτη που του αξίζει". Και το πολίτευμα, προσθέτω εγώ. Και την αστυνομία, την διακιοσύνη, τον αθλητισμό, τα πάντα.

Πέρα από τις επιπτώσεις, το σωστό θα ήταν να του επιστρέψουν τα χρήματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικα η μεταβιβαση εισιτηριου σε αλλον ειναι παρανομη πραξη ή οχι?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χε χε χε, μα γι αυτο το έγραψα, για να σου δείξω ότι στα λόγια μου έρχεσαι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΙΝΑΙ Σάββα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΔΕΝ είναι! Ο κάτοχος του εισιτηρίου έχει δικαίωμα να μετακινηθεί για 1:30 ώρα στο μετρό. Δεν είναι απαραίτητο να είναι ο ίδιος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να παρω τηλεφωνο να καταγγειλω τον Ριγκο?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

χε χε χε, μα γι αυτο το έγραψα, για να σου δείξω ότι στα λόγια μου έρχεσαι!



Μα εσύ κάνεις τη παρανομία σύμφωνα με τη δική σου ηθικη θεώρηση αλλά μετά κατηγορείς ότι εάν κάνουν και οι άλλοι το ίδιο θα γίνουμε μπάχαλο ....και έρχομαι εγώ στα λόγια σου? Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΔΩ! 1-0!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

ΔΕΝ είναι! Ο κάτοχος του εισιτηρίου έχει δικαίωμα να μετακινηθεί για 1:30 ώρα στο μετρό. Δεν είναι απαραίτητο να είναι ο ίδιος.



Τι μας λές βρε ρίγκο? Έτσι στα πανε?

Το εισιτήριο είναι αυστηρά προσωπικό.


"Όπως προβλέπεται από το νόμο 1214/81, οι επιβάτες των συγκοινωνιακών μέσων δημόσιας χρήσης οφείλουν να καταβάλλουν το νόμιμο, κατά περίπτωση, κόμιστρο της αντίστοιχης διαδρομής, να φυλάσσουν το αποδεικτικό καταβολής (εισιτήριο), όταν αυτό εκδοθεί (επικυρωθεί) καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδρομής, και να το επιδεικνύουν σε κάθε περίπτωση που τους ζητηθεί από τον αρμόδιο ελεγκτή.

Επίσης, απαγορεύεται η μεταβίβαση επί πληρωμή ή δωρεάν ενός επικυρωμένου ενιαίου εισιτηρίου από τον έναν επιβάτη στον άλλον, ή η χρήση ενός ήδη επικυρωμένου εισιτηρίου από άλλον επιβάτη σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους Μεταφοράς, καθότι το μεταβιβαζόμενο εισιτήριο δεν αποτελεί πλέον έγκυρο τίτλο μεταφοράς.
"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23.02.13 - 50km Ψάθα Αλεποχώρι ________ 24.03.13 - Μαραθώνιος Μεσσήνης ________ 21.04.13 - Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης
28.04.13 - Μονοπάτι Παρνασσού _____________ 19.05.13 - Alpamayo Pro _____________ 02.06.13 - Ziria Cross Country Race
30.06.13 - Olympus Marathon _______________ 27.07.13 - Zagori 50km _______________ 11.08.13 - Kainach BergMarathon
24.08.13 - Karwendelmarsch 52km ______ 22.09.13 - Μαραθώνιος Οίτης Ηρακλής _______ 26.10.13 - Vfut Paranesti 100km
_____________________________________ 10.11.13 - Athens Classic Marathon ___________________________________
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

ΔΕΝ είναι! Ο κάτοχος του εισιτηρίου έχει δικαίωμα να μετακινηθεί για 1:30 ώρα στο μετρό. Δεν είναι απαραίτητο να είναι ο ίδιος.




Ειναι 1-1!

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα εσύ μου λες "Εγώ μάλιστα τη δική σου ενέργεια τη θεωρώ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ...Μεταφέρθηκες ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ (θα σου δώσω ωστόσο ελαφρυντικά εάν το δώσεις σε κάποιον αναξιοπαθούντα που η κοινωνία του ΧΡΩΣΤΑΕΙ) ...ενώ το να μεταβιβάσεις το εισιτήριο ενώ δεν μεταφέρθηκες ουσιαστικά το θεωρώ ΔΙΚΑΙΟ ευθυς εξαρχής αφού το να το βρεις το δίκαιο μέσω δικαστηρίων (εάν πήγαινε ο γιώργος που θα το βρισκε με ένα δίκαιο δικαστή) είναι και αμφίβολο τελικά και θα του κόστιζε σε χρήμα και κόπο πολύ περισσότερα ...Αρα είναι άδικο να είναι έτσι η διαδικασία για να βρεις το δίκιο σου όταν το δρομολόγιο δεν ήρθε την ώρα που έπρεπε." τα οποία θα μπορύσα να είχα γράψει εγώ! (εκτός από το "(θα σου δώσω ωστόσο ελαφρυντικά εάν το δώσεις σε κάποιον αναξιοπαθούντα που η κοινωνία του ΧΡΩΣΤΑΕΙ)"!)

Το ότι κάνω την παρανομία, δεν σημαίνει ότι δεν είναι παρανομία!
(δέχομαι ότι είναι παρανομία μόνο για τις ανάγκες της κουβέντας. Πριν χρόνια διάβαζα σελίδες επί σελίδων σε ενα φόρουμ δθκηγόρων για το αν είναι όντως παράνομο και καταχρηστικό ή όχι αυτό, δεν έχω άποψη, απλά θεωρώ ότι καλό θα είναι οι νόμοι να μην αφήνουν μεγάλα περιθώρια για παραθυράκια. Σε μία, δε, μη φιλελεύθερη άποψη θα δεχόμουν τα ΜΜΜ να είναι δωρεάν (μην ξεχνάμε ότι δωρεάν=πληρώνουμε όλοι) αλλά αυτό είναι μεγάλο και εντελώς διαφορετικό θέμα)

Edited by - Rigelian on 05/03/2013 14:50:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by Rigelian

ΔΕΝ είναι! Ο κάτοχος του εισιτηρίου έχει δικαίωμα να μετακινηθεί για 1:30 ώρα στο μετρό. Δεν είναι απαραίτητο να είναι ο ίδιος.




Ειναι 1-1!

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Λάθος ....αυτογκόλ έβαλε ο Ρίγκο! Διόρθωσε το σε παρακαλώ το σκορ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οκ, το δέχομαι ότι υπήρξα παράνομος, δεν θα το ξανακάνω! (και με αυτογκολ 1-1 είναι!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Μα εσύ μου λες "Εγώ μάλιστα τη δική σου ενέργεια τη θεωρώ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ...Μεταφέρθηκες ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ (θα σου δώσω ωστόσο ελαφρυντικά εάν το δώσεις σε κάποιον αναξιοπαθούντα που η κοινωνία του ΧΡΩΣΤΑΕΙ) ...ενώ το να μεταβιβάσεις το εισιτήριο ενώ δεν μεταφέρθηκες ουσιαστικά το θεωρώ ΔΙΚΑΙΟ ευθυς εξαρχής αφού το να το βρεις το δίκαιο μέσω δικαστηρίων (εάν πήγαινε ο γιώργος που θα το βρισκε με ένα δίκαιο δικαστή) είναι και αμφίβολο τελικά και θα του κόστιζε σε χρήμα και κόπο πολύ περισσότερα ...Αρα είναι άδικο να είναι έτσι η διαδικασία για να βρεις το δίκιο σου όταν το δρομολόγιο δεν ήρθε την ώρα που έπρεπε." τα οποία θα μπορύσα να είχα γράψει εγώ! (εκτός από το "(θα σου δώσω ωστόσο ελαφρυντικά εάν το δώσεις σε κάποιον αναξιοπαθούντα που η κοινωνία του ΧΡΩΣΤΑΕΙ)"!)

Το ότι κάνω την παρανομία, δεν σημαίνει ότι δεν είναι παρανομία!
(δέχομαι ότι είναι παρανομία μόνο για τις ανάγκες της κουβέντας. Πριν χρόνια διάβαζα σελίδες επί σελίδων σε ενα φόρουμ δθκηγόρων για το αν είναι όντως παράνομο και καταχρηστικό ή όχι αυτό, δεν έχω άποψη, απλά θεωρώ ότι καλό θα είναι οι νόμοι να μην αφήνουν μεγάλα περιθώρια για παραθυράκια. Σε μία, δε, μη φιλελεύθερη άποψη θα δεχόμουν τα ΜΜΜ να είναι δωρεάν (μην ξεχνάμε ότι δωρεάν=πληρώνουμε όλοι) αλλά αυτό είναι μεγάλο και εντελώς διαφορετικό θέμα)



Μα αυτό ακριβώς. Δεν σου λέω ότι δεν κάνεις παρανομία. Λέω ότι η παρανομία σου κρινεται τελικά απο την κοινωνία (και οι περισσότεροι στην κατάσταση που είμαστε σήμερα θα σου δώσουν δίκιο έχω την εντύπωση)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000