Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Μεσήλικες με spikes ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 18

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2013 :  23:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η χρονιά θα φύγει με αμετροέπεια .. Πήρα θάρρος από το 10k κι είπα σήμερα να καταφέρω ένα πυρηνικό πλήγμα 30k στις θεωρίες κλπ εδώ μέσα αλλά ...
Βασικά φταίει η φρίκη της ζυγαριάς - στις 24/12 ξύπνησα με βάρος 70,5 και σήμερα μετά από γρήγορο συνεχές βάδην 53 λεπτών (ως προθέρμανση) πριν φύγω για το στάδιο έγραφε 74 κιλά !!! ....
Όταν επέστρεψα έγραφε 72 κιλά αλλά ...
Ανεβαίνοντας για στάδιο καταζεστός συνειδητοποίησα πως πάω αέρα πατέρα χωρίς ηλεκτρολύτες μαζί μου χωρίς τίποτε ούτε καν νερό. Παρόρμηση.
Παρόλα αυτά ξεκίνησα 16:40, μετά από λίγο βάζω καπέλο γιατί ψιλοέβρεχε αρκετά και στον 5ο γύρο χαμογέλασα σατανικά λέγοντας πως έχω άλλους 60 γύρους ... Μάλιστα τα 30 χιλιόμετρα θα ήταν 65 Χ 460 = 29.900 και άρα θα μου επέτρεπαν να κάνω και ένα σπριντ 100μ στο τέλος για να κλείσω ένδοξα με μια εφάπαξ μεγάλη διαδρομή ...
Τελικά αφού έγινα παπί, τα πόδια μου κολυμπούσαν στα παπούτσια, σκοτείνιασε και ούτε ένας προβολέας δεν άναψε αλλά αυτά είναι χαζοδικαιολογίες διότι βασικά στον 18ο γύρο τα πόδια μου γίνανε σαν σίδερα αυτή τη φορά και τρελάθηκα λέω ωχ έχει γούστο να μην βγάλω ούτε τα 10 χιλιόμετρα (ο γιός μου ήξερε ότι πάω για 30k και το βρήκε φυσιολογικό ! που να του πω ότι το καράβι βούλιαξε πριν βγει απ'τη προβλήτα )
Τελικώς 17:42:01 τερμάτισα στα 10k και άντε γεια βρε τρελαμένοι αντοχιτζήδες ! Εσείς φταίτε για όλα !!

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους με υγεία και ειρήνη στο νου !!!


__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  17:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Λύκος κι αν εγέρασε,μυαλό δεν έβαλε...
Πιασμένος σε τετρακεφάλους, δικεφάλους, γλουτούς, γάμπες και ότι υπάρχει γενικά στα κάτω άκρα!
Η πελματιαία έκανε και πάλι εμφανή την παρουσία της!
Αλλά ΔΕΝ μπορώ να μην κάνω τίποτα!!! Και αύριο είναι η συνάντηση στην Πανεπιστημιούπολη προς τιμήν του κυρ. Νίκου (Νίντου)
οπότε όλο και κάποια χιλιομετράκια θα τσιμπήσουν τα πόδια ώστε η πελματιαία να ξυπνήσει για τα καλά!

Αλλά ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ!!!

Και όπως είχα δηλώσει...απο 1η Ιανουαρίου ξεκινάω και προετοιμασία για τον πρώτο (και τελευταίο) Μαραθώνιο!!! (το Μ κεφαλαίο γιατί αναφέρομαι
στην κλασσική)

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2014 :  16:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή Χρονιά και πάλι σε όλους ! Με υγεία και άσκηση !

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2014 :  16:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή χρονιά με υγεία πάνω απ'όλα!!!Όλα τ'άλλα είναι στο χέρι μας, ή πιο σωστά,-στα πόδια μας!!!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2014 :  16:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf

Ο Λύκος κι αν εγέρασε,μυαλό δεν έβαλε...
Πιασμένος σε τετρακεφάλους, δικεφάλους, γλουτούς, γάμπες και ότι υπάρχει γενικά στα κάτω άκρα!
Η πελματιαία έκανε και πάλι εμφανή την παρουσία της!
Αλλά ΔΕΝ μπορώ να μην κάνω τίποτα!!! Και αύριο είναι η συνάντηση στην Πανεπιστημιούπολη προς τιμήν του κυρ. Νίκου (Νίντου)
οπότε όλο και κάποια χιλιομετράκια θα τσιμπήσουν τα πόδια ώστε η πελματιαία να ξυπνήσει για τα καλά!

Αλλά ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ!!!

Και όπως είχα δηλώσει...απο 1η Ιανουαρίου ξεκινάω και προετοιμασία για τον πρώτο (και τελευταίο) Μαραθώνιο!!! (το Μ κεφαλαίο γιατί αναφέρομαι
στην κλασσική)

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!



Wolfieeee !!! Ρε συ έχεις πάρει χαμπάρι πως με όλα αυτά τα καλά παιδιά εδώ μέσα που τρέχουν αντοχές, τελικά έχουμε αλλοτροιωθεί κι εμείς ?
Εσύ Μαραθώνιο και εγώ σήμερα χωρίς να το καταλάβω ξαναέτρεξα 10 χιλόμετρα και κατέβασα κι άλλο το ατομικό μου στα 54΄ και 34"
και μάλιστα σήμερα κατάλαβα πως από ανασφάλεια δεν πάω γρηγορότερα διότι το πάω αρκετά χαλαρότερα μέχρι τους 10 γύρους (4.600μ) ώστε τρόπον τινά να τα κατοχυρώσω και μετά ανεβαίνω.
Τέσπα με αυτόν τον καταπληκτικό καιρό προπόνηση με κοντό παντελονάκι συνειδητοποίησα πόσο καιρό έχω να τρέξω διαλλειματικές.
Ξέρεις τι κατάλαβα ? Η τεράστια διαφορά είναι πως μια προπόνηση προσανατολισμένη στα σπριντ δεν κυλά καθόλου ανέμελα όπως οι αντοχές. Σε αντίθεση λοιπόν με τα 10άρια που μπαίνεις και τρέχεις κι όλο βελτιώνεσαι, στις ταχύτητες πρέπει κάθε δευτερόλεπτο να έχεις τεταμένη προσοχή στα δεδομένα είτε για καταγραφή είτε για αναθεώρση στόχων είτε για alarm και ένα σωρό συγκριτικά και άλλα δεδομένα βάσει των οποίων καθορίζεται είτε το ποσοστό βελτίωσης ή επιδείνωσης είτε το πλάνο της επόμενης προπόνησης κλπ το πιο βασικό ότι κάλλιστα μπορεί να αναθεωρείς το τρέχον πλάνο των επόμενων λεπτών της τρέχουσα προπόνησης !! Αυτά όλα που κρατούν το μυαλό μου στη τσίτα 100% ξέχωρα από το καθαρό τρέξιμο, ε, αυτά δεν υπάρχουν στις αντοχές. Τελικά αυτό που συμπεραίνω είναι ότι τεμπέλιασα.
Σύνελθε oldspikes !!!
Καμπανάκι.

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε

Edited by - oldspikes on 06/01/2014 05:36:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2014 :  05:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf

.... ώστε η πελματιαία να ξυπνήσει για τα καλά!




Βρε συ, αν είσαι σίγουρος ότι θα σου προκύψει η πελματιαία τότε γιατί του πας κόντρα ?!!
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ κάπως έτσι ήμουν στην αρχή με τον δικέφαλο έκανα σπριντ αλλά για λίγο, κάτι σαν πείραμα, ενώ μετά το σεβάστηκα και του έδωσα χρόνο και αλλαγή άσκησης (γρήγορο βάδην) ώστε να συνέλθει ...

Πήγα χτες μεσημέρι να τρέξω. Δεν είχα στο νου μου τίποτε. Χωρίς να το καταλάβω όταν έφτασα στο στάδιο μπήκα σε μία φάση εσωτερικής διαμάχης. Ο καιρός ήταν καλός για δεύτερη μέρα. Προχτές είχα κάνει το νέο ατομικό στα 10k. Και όμως : από την μία κατάλαβα πως ήρθε η ώρα να ξεκολλήσω και να αρχίσω τις κοφτές διαλλειματικές των 100μ για 5 χιλιόμετρα που είχα φτάσει να κάνω 4 τέτοιες προπονήσεις τη βδομάδα και όλοι οι δείκτες ανεβαίνανε συνεχώς αλλά από την άλλη αυτή η ευκολία του : "ξεκινώ αμέσως τρέξιμο και δεν σκέφτομαι τίποτε μέχρι να τελειώσω", συνέχιζε να με τρώει !
Ενώ λοιπόν άρχισα να τρέχω δεν ήξερα πως θα συνεχίσω !
Είναι να μην αφεθείς στην αμαρτία Wolf ... μετά βράσε όρυζα ... Δεν ξέρω πως θα ξεκολλήσεις μετά τον Μαραθώνιό σου ...
Τελικά, αν θες το πιστεύεις, από τσατίλα και μόνον και όχι από συντεταγμένη σκέψη, ανέτρεψα την προδιαγραφόμενη πορεία και με βαριά καρδιά σταμάτησα το τρέξιμο στα 21 λεπτά, το εξέλαβα ως προθέρμανση, έκανα πλήρες πρόγραμμα διατατικών δυναμικών και drills και με εκνευριστικότατη φοβία για το πως θα λειτουργήσω τελικά είδα ότι δεν χάθηκε ο πόλεμος αλλά έβγαλα δέκα 100άρια στα 21" έως 22" (δεν το περίμενα) με ενδιάμεσο ήπιο τρέξιμο 45". Η κατανάλωση νερού εκτινάχτηκε μετά από πολύυυ καιρό (στα 10k έπαψα να ιδρώνω !!)
Ακόμα είμαι εκνευρισμένος με το πόσο εύκολα έπεσα στη παγίδα να φύγω από το πρόγραμμά μου και να μπω στα χωράφια των αλλονών.

Ό,τι αφήνεις σ'αφήνει (όσο θα προετοιμάζεσαι για Μαραθώνιο θα ξεχάσεις εντελώς τα σπριντ ? )

"Ο λόγος που οι περισσότεροι άνθρωποι δεν πετυχαίνουν είναι ότι ανταλλάσσουν αυτό που περισσότερο θέλουν με αυτό που θέλουν εκείνη τη στιγμή." [Ναπολέων]

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2014 :  07:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πελματιαία σταθερή αξία!
Μικρή ενόχληση μεν, αλλά συνεχίζει να υπάρχει.
Μετά απο μια σχεδόν δίμηνη αποχή, και ξεκίνημα για βελτίωση αντοχής και προετοιμασίας για την Κλασσική '14, πήγα ξανά στο γήπεδο
πριν λίγες μέρες.
Πέραν της έλλειψης αντοχής (στα 4 100άρια έσκασα), η ταχύτητα παρέμεινε σταθερή αξία!!!
Και όπως είπα και σε κάποιους φίλους, κύριο αγώνισμα παραμένουν τα 200μ...για τα υπόλοιπα 41.995 παλεύω να βελτιωθώ!!!
Τουλάχιστον, το διάστημα της αποχής, κατάφερα και πήγα 2-3 φορές παραπάνω γυμναστήριο για ενδυνάμωση.

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2014 :  11:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf

Πελματιαία σταθερή αξία!



παραμένουν τα 200μ...για τα υπόλοιπα 41.995 παλεύω να βελτιωθώ!!!





αχαχαχαχαχαχ !! Άψογος !! Αν μπορείς να σαρκάζεις τις καταστάσεις έτσι και να αυτοσαρκάζεσαι τότε είσαι ικανός για όλα !! Θα τα καταφέρεις !!

quote:
Originally posted by Wolf



Πέραν της έλλειψης αντοχής (στα 4 100άρια έσκασα), η ταχύτητα παρέμεινε σταθερή αξία!!!
Και όπως είπα και σε κάποιους φίλους, κύριο αγώνισμα παραμένουν τα 200μ...




Έτσι ... Ο καθένας όσο περνούν τα χρόνια ξέρει σε τι γήπεδο θέλει και θα "παίξει" .. Ο καθείς εφ'ω ετάχθη !

Προχτές στα πέντε 30άρια μέσο όρο χειροτέρεψα κατά 10 με 15 εκατοστά του second οπότε δεν μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια πλέον. Με απελπισία στο έκτο 30άρι ξαναέπιασα 4"65 αλλά το μήνυμα μου είχε πλέον επιδοθεί και μάλιστα συστημένο !! :

Ή παπάς παπάς ή ζευγάς ζευγάς !!!

Δύναμη Wolfie και όραμα !
Έχω ανοίξει όλα τα πανιά μαζί : κοιλιακούς και τα συν αυτώ, έλξεις μονόζυγο, τις διαλλειματικές δεν τις ξαναφήνω μέχρι τον άλλο χειμώνα και πρωτείνες του σκοτωμού αυγά και ωμό πλιγούρι συνέχεια.
Μου μυρίζει Άνοιξη Wolf !!!!
Φύγαμεεεεεεεεε !!!!

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2014 :  11:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Wolfie ... άσε έπαθα χτες ..
Κατ'άρχάς ξαφνικά βγήκαν από τα καβούκια τους ένα σωρό σπρίντερς που δεν τους είχα ξαναδεί ποτέ εδώ και ένα χρόνο που τρέχω ..
Μου δημιουργεί μια περίεργη αίσθηση το γεγονός ότι τα spikes μου κατασκευάστηκαν και τα έτρεχα πριν καν όλοι αυτοί να έχουν γεννηθεί !
Όμως είδα μπροστά μου ζωντανά χτες ένα 200άρι στα 22" 24 !!!!!!!!
Wolf χάζεψα.-
Δεν μπορεί να χωνέψει το μυαλό μου αυτό που είδα !
Ούτε κεραυνοί έπεσαν ούτε ο Δίας κατέβηκε ούτε βροντές - το ταρτάν παρέμεινε στη θέση του. Μια σταθερή τρομερή συνεχόμενη δύναμη με αδιατάραχτη τεχνική κίνηση χωρίς απελπισία/αγωνία στο πρόσωπο ... και ολοφάνερα πολλή σκληρή δουλειά ατελείωτη δουλειά προφανώς στο background.
Ακόμα να συνέλθω. Άνεμος.
Το βασίλειό μου για ένα τέτοιο 200άρι !!

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2014 :  15:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ααααααχχχχ!!!
Παλιές καλές εποχές τα λέω τέτοια 200άρια. (εντάξει, λίγο πιο αργά, αλλά όχι πολύ)
Αν στρώσω κ@λο κάτω και δουλέψω, ελπίζω να καταφέρω να πλησιάσω την παλιά αίγλη!
Αλλά έχωντας φάει το παλούκι του πρωταθλητισμού, τώρα οι ρυθμοί που προτιμώ είναι πιο χαλαροί! (όχι στο τρέξιμο,
αλλά στο βάρος και στον όγκο προπόνησης)

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2014 :  19:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Wolfieee !! Πήρα το αίμα μου και για σένα !
Τέλειος καιρός με ήλιο στο δεύτερο 30άρι ακριβώς το προηγούμενο ατομικό μου 4"60 και στο τρίτο νέο ατομικό 4"53 !!!
Αν και με ψιλοέκραξε ο γιος μου γιατί μάλλον οι πανηγυρισμοί μου ήταν πέραν του δέοντως (τι να κάνεις .. απ'τ'αγκάθι βγαίνει ρόδο ) πάντως δεν μπορούσα να κρατηθώ από τη χαρά μου και σταμάτησα αμέσως τα πάντα θεωρώντας πως έτρεξα σε κανονικό αγώνα
Μόνον αποθεραπεία έκανα και μετά μαζεύαμε ήλιο για λίγη ώρα.
Αν σπάσω πριν βγει ο χειμώνας τα 13" τότε θα κοιτάξω κατάματα τα 12" πριν μπει το φθινόπωρο. Έχω φτιαχτεί για τα καλά ..
Μου έκανε καλό το σοκ του 200άρη !

ΥΓ-1 : Wolf ! Σταμάτα να ελπίζεις και με εξοργίζεις ! Εδώ ένας παλιόγερος σα και μένα φουγάρο κάπνιζα και το έχω κόψει μόνον εδώ και 7 μήνες και κοίτα που το πηγαίνω ! Πάψε να ελπίζεις διότι απλά το έχεις !!!!!!!!!!!

ΥΓ-2 : Ρε παίδες έλεος κανένας δεν ξέρει τον DeJan δεν επικοινωνεί μαζί του ? Τι έπαθε ? Είναι καλά ? Γιατί χάθηκε ?

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2014 :  20:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Dejan έχει μπαναριστεί απο το forum εδώ και καιρό. (1-2 μήνες νομίζω)
Η "ελπίδα" που λέω, έχει να κάνει με την επίδοση.
Το να κάνω αυτή τη στιγμή 22.50 είναι πολύ δύσκολο.
Θέλει σίγουρα πολλή δουλειά και προπόνηση και δεν ξέρω αν είμαι διατεθιμένος να
αφιερώσω εκ νέου τόσο χρόνο. Βέβαια το μικρόβιο υπάρχει, αλλά...

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2014 :  20:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf


Η "ελπίδα" που λέω, έχει να κάνει με την επίδοση.
Το να κάνω αυτή τη στιγμή 22.50 είναι πολύ δύσκολο.
Θέλει σίγουρα πολλή δουλειά και προπόνηση και δεν ξέρω αν είμαι διατεθιμένος να
αφιερώσω εκ νέου τόσο χρόνο. Βέβαια το μικρόβιο υπάρχει, αλλά...

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!



ok φίλε μου, συγνώμη για τον ενθουσιασμό μου ..
Είμαστε σίγουρα σε διαφορετική φάση ζωής ..
Τρόπαια και σταθμούς που εγώ έχω καταγάγει ή προσπεράσει ενδεχομένως για σένα αποτελούν ακόμη στόχο άρα ορθώς δεν θα αφιερώσεις χρόνο και δύναμη πέραν του δέοντως στον αθλητισμό σταθμίζοντας την κρίσιμη δεκαετία σου και τις ανάγκες της ..
Εγώ πλέον αναζητώ μόνο το extreme αλλά έχω "κλειστά" πολλά θέματα.
Δύναμη και σοφία λοιπόν πρώτα από όλα στις αποφάσεις σου.
Ένα πράγμα κράτα από μένα : τα περισσότερα από αυτά που ξέρουμε είναι καθ'υπαγόρευσιν μιας κοινωνίας που κατέρρευσε παντιουτρόπως και παταγωδώς και δεν δικαιούται διά να ομιλεί πια. Μια νέα κοινωνία θα γεννηθεί αναγκαστικά. Προσπάθησε να είσαι μέρος της νέας και όχι της παλιάς αν όχι για σένα και τους άλλους αλλά για τη νέα γενιά (μερικές δεκαετίες θα συγκατοικήσουν αυτές οι δύο κοινωνίες - μία όμως θα μας αφήσει χρόνους).
Να'σαι καλά !!

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2014 :  13:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Δυστυχώς" είμαι μάλλον δέσμιος του παρελθόντος μου.
Το μικρόβιο του πρωταθλητισμού έχει την τάση να ξυπνάει όταν μπαίνω σε γνωστά λημέρια.
Για τον Μαραθώνιο για παράδειγμα,όχι απλώς δεν ξυπνάει,αλλά μάλλον έχει πέσει και σε κώμα.
Όταν όμως μπαίνω στο στίβο, και όσο πιο κοντά βρίσκομαι στο διάδρομο του μήκους και το σκάμμα,
τόσο μου τριβελίζει το μυαλό.
Οι άνθρωποι και οι αδυναμίες τους!!!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  16:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλη μέρα σήμερα ...

Ένας χρόνος ...

Προσπαθώ να το πιστέψω.










__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 18 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000