Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Όγκος χιλιομέτρων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  13:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από αποχή 3 εβδομάδων, έκανα χθες στο στάδιο Καλλιθέας ένα 10άρι σε 56' 43'' κατά endomondo...
Μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  18:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

συμφωνω με τον αντρεα...τοσα χλμ κανουν αθλητες ειτε που πανε για μεγαλυτερη αποσταση ειτε με χρονο πολυ πιο κατω απο 4 ωρες..στατιστικα παντα...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



στο πολυ πισω μερος του κεφαλιου μου ερχονται καποιες ιδεες για μεγαλυτερες αποστασεις ειναι η αληθεια μιας και πλεον βλεπω οτι ''εχω'' καποια χιλιομετρα σε καθημερινη βαση χωρις να ειμαι πτωμα οταν τελειωνω αλλα επειδη ειναι ακομα ποοοοοοοολυ νωρις να εξωτερικευω τετοιες σκεψεις τις λεω μονο εδω μεσα για να μη βγουν παραεξω
καποια στιγμη θα ερθει και η ατονια θα ερθει και η βαρεμαρα θα ερθει κ καποιες ενοχλησεις απλα προσπαθω απο την αρχη του χρονου που με εχει πιασει η λολα να εκμεταλλευτω το momentum.το ακολουθω και οπου με παει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  18:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

[quote]Originally posted by dpkouk

συμφωνω με τον αντρεα...τοσα χλμ κανουν αθλητες ειτε που πανε για μεγαλυτερη αποσταση ειτε με χρονο πολυ πιο κατω απο 4 ωρες..στατιστικα παντα...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



στο πολυ πισω μερος του κεφαλιου μου ερχονται καποιες ιδεες για μεγαλυτερες αποστασεις ειναι η αληθεια μιας και πλεον βλεπω οτι ''εχω'' καποια χιλιομετρα σε καθημερινη βαση χωρις να ειμαι πτωμα οταν τελειωνω αλλα επειδη ειναι ακομα ποοοοοοοολυ νωρις να εξωτερικευω τετοιες σκεψεις τις λεω μονο εδω μεσα για να μη βγουν παραεξω
καποια στιγμη θα ερθει και η ατονια θα ερθει και η βαρεμαρα θα ερθει κ καποιες ενοχλησεις απλα προσπαθω απο την αρχη του χρονου που με εχει πιασει η λολα να εκμεταλλευτω το momentum.το ακολουθω και οπου με παει


Σωστός ο Δημήτρης !!!!

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  18:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τοτε για να μην καεις σωματικα ή/και ψυχολογικα, κανε ποιοτικοτερα χλμ σε αυτη τη φαση κι οταν ερθει η ωρα για μεγαλυτερο στοχο, φορτωνεις χλμ..προσωπικη αποψη-τακτικη, που ως τωρα μου χει βγει σε καλο....

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  18:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ετσι κ αλλιως πιστευω οτι αυτος ο μηνας ηταν η εξαιρεση και οχι ο κανονας προπονητικα.το βλεπω και εγω οτι τα νουμερα δεν συναδουν με την παρουσα κατασταση οποτε φλεβαρης και μαρτης θα παει πιο στρωτα μεχρι να φτασουμε στην αφετηρια του μεγαλεκου και αναλογα της δρομικης συμπεριφορας που θα εχω θα πραξω και περαιτερω.ας μην κοροιδευω παντως και τον εαυτο μου θελω ακομα χρονια εμπειριας αγωνων κα ειδικα μαραθωνιου για το αν μπορω να περασω στο επομενο σταδιο.οποτε τρεχουμε για την ....αυλα μας απλα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  19:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μωρε ολοι μαθαινουμε και χτιζουμε απο καθε προετοιμασια..καλη συνεχεια

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2014 :  00:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
210km για τον Ιανουάριο και βάζουμε μπρος για παραπάνω... Αν μας αφήσει και ο καιρός βέβαια γιατί τα κρύα εδώ είναι τσουχτερά!

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2014 :  10:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απογραφη μηνος ιανουαριου 411,4χλμ.
αναλογως την ηλικια μας καλα πηγαμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  18:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η πυραμιδα μου σε αυτη την προετοιμασια, συνολο χλμ. 1132 (απο τα 229 χλμ του Δεκεμβριου, τα 190 αποτελουν μερος αυτης της προετοιμασιας).



_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  19:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Elda πολλα χλμ...μπραβο σου!!!Επειδη μελετησα την διαδρομη του Μεγα Αλεκου απο το σχετικο link που ανηρτησες στο συγκεκριμενο θεμα και ετυχε να δω μερικες απο τις προπονησεις σου (συγγνωμη για την αδιακρισια αυτη)...θεωρω οτι στην Θεσσαλονικη, εφοσον το επιτρεψουν οι καιρικες συνθηκες (δεν βρεχει,ΒΔ ανεμος η σχετικη απνοια), τοτε ευκολα θα εχεις χρονο κατω απο 4 ωρες στο μαραθωνιο!Πραγματικα το αξιζεις και στο ευχομαι ολοψυχα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  19:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...Elda πολλα χλμ...μπραβο σου!!!Επειδη μελετησα την διαδρομη του Μεγα Αλεκου απο το σχετικο link που ανηρτησες στο συγκεκριμενο θεμα και ετυχε να δω μερικες απο τις προπονησεις σου (συγγνωμη για την αδιακρισια αυτη)...θεωρω οτι στην Θεσσαλονικη, εφοσον το επιτρεψουν οι καιρικες συνθηκες (δεν βρεχει,ΒΔ ανεμος η σχετικη απνοια), τοτε ευκολα θα εχεις χρονο κατω απο 4 ωρες στο μαραθωνιο!Πραγματικα το αξιζεις και στο ευχομαι ολοψυχα!!!



Να σαι καλα! Εχω παρατηρησει οτι τις καλυτερες μου προπονησεις τις εκανα οταν ειχε πολυ βορια, οσο πιο πολυ, τοσο πιο καλα πηγαινα (παραλιακη διαδρομη πηγαιν' ελα 3 χλμ οποτε δεν τιθεται θεμα ευνοικου ανεμου). Γι αυτο μου βγηκε καλα και το 20αρι του ΣΔΥΑ. Αντιθετα οταν ειχε νοτια, αστα να πανε. Δυστυχως στη Θεσσαλονικη, μονο αυτα που εγραψες δεν προβλεπονται, οποτε δεν εχω ιδεα τι θα μου βγει. Συνηθως απο τα πρωτα χλμ καταλαβαινω σε τι κατασταση βρισκομαι, οποτε αναλογως θα κινηθω.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  20:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπραβο σου elda... τοσα εχω κανει τα τελευταια 2 χρονια στο συνολο (που παω ο καραμητρος)... σε αυτην την προετοιμασια εκανα μολις 406 χλμ , τα τελευταια 100+ με πολλα ζορια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  20:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιό είναι το λογικό εύρος μιας προετοιμασίας μαραθωνίου για σας? Ας πούνε οι έμπειροι γιατί μ'ενδιαφέρει.
Είναι πολλά τα χιλ. της Εldas αλλά εγώ στο μυαλό μου τα έχω σαν λογικό νούμερο προετοιμασίας έστω στα ανώτερα επίπεδα.
Γενικά θεωρούσα ότι μια προετοιμασία μαραθωνίου παίζει στα 900-1200 ανάλογα και το διάστημα.
Εlda έχω την εντύπωση ότι είμαστε στα ίδια μη σου πώ ότι μπορεί να σε περνάω για καμιά 50αριά αλλά επιφυλλάσσομαι για το διάστημα γιατί εγώ ξεκίνησα από το Δεκέμβρη. Πρέπει να κοιτάξω τα στατιστικς του προγράμματος. Τώρα φυσικά αν κάποιος κάνει 8 εβδομάδες πρόγραμμα λογικό είναι να μη κάνει τόσα, αλλά εκείνος λογικά παίζει και σε άλλο επίπεδο για να'χει μικρότερες προετοιμασίες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  20:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φιναλε της προετοιμασιας με ενα σημερινο 50λεπτο χαλαρωμα http://runkeeper.com/user/dimitrisher/activity/328901612?&activityList=true
ξεκινησα στις 2/1 και εκλεισα χτες στις 2/4 σε ενα τριμηνο που αν εξαιρεσεις λιγα προβληματα καιρικου ενδιαφεροντος κανοντας αρκετες απουσιες το 1ο δεκαημερο του μαρτη ολα κυλησαν μια χαρα.ουτε τραυματισμοι ουτε κρυωματα ευτυχως εδω κατω το κλιμα ηταν ζαχαρη με αριθμητικα αποτελσματα στα 1056χλμ σε 93 και μισο προπονητικες ωρες με 88000 καταναλωσιμες θερμιδες σε 60 προπονησεις στο συνολο οποτε ξεκουραση αυριο και απο σαββατο πρωι βουρ με αεροπλανα για σαλονικα.
καλη επιτυχια να εχουμε οσοι τρεξουμε και μακαρι να αλλαξουν τα καιρικα δεδομενα μεχρι τοτε!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  23:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με έχετε κομπλαρει λίγο . Εγώ στη τρίμηνη προετοιμασία μου έχω 750 χιλιόμετρα και τα θεωρούσα πολλα . Που πας ρε Καραμήτρο ...;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000