Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός 9 Νοε 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 70

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  17:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγώ αναφέρομαι στον μέσο δρομέα και πάντα με κρύο καιρό
η τακτική που λές μου αρέσει για...μεγαλέκο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  17:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Pheidias

Θέλω από το φόρουμ αυτό να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους τους φίλους του RunningNews.

Σε όλους εσάς, είτε γνωριζόμαστε προσωπικά είτε όχι, που όλοι είμαστε νιώθω μια παρέα σε αυτές τις σελίδες και το φόρουμ, που όλοι ποτίσαμε με ιδρώτα τους ίδιους δρόμους, νιώσαμε τις ίδιες αγωνίες και πόθους, χαρές και λύπες, νίκες και ήττες, σπάσαμε ο καθένας τα δικά του ρεκόρ, των χρονομέτρων ή της φαντασίας μας, προ παντός της ζωής...

Επιτρέψτε μου να υπερηφανευθώ λίγο· το sub3 ήταν ένα όνειρο ζωής που δεν ήξερα αν θα κατάφερνα ποτέ, και έγινε εχθές. To 2:57:57 του χρονομέτρου θα μείνει στην μνήμη μου για πάντα. Με το Καλλιμάρμαρο να λάμπει, τον κόσμο να χαίρεται, να φωνάζει, να ζει.

Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους ξανά!

...
Υ.Γ. RunningNews, RunningNews... είσαι εδώ;! Από τώρα περιμένω την ενημέρωση της λίστας των top μαραθωνοδρόμων της χρονιάς!




...πολλα -πολλα συγχαρητηρια!!!
...παντα τετοιες επιτυχιες!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους, τερματίσαντες και μη, για την προσπάθεια σας.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by DAFY

Ολα τα long run μου στα 5 λεπτα μέσο όρο,οι διαλλειματικες μου στο 3.50 με4 το χιλιαρι.
Πέρασμα ημιμαραθωνιο στο 1.45 ακριβως οπως το είχαμε προγραμματίσει.Εκει έμεινα απο το ισχίο μου και το περίεργο ενώ έκοψα πολυ ρυθμό στο 24 έμεινα ενεργειακά.Τελικα περπάτησα τα υπόλοιπα 20 χλμ και τερμάτισα σε 4.24.σχεδον μια ωρα πιο πολυ απο το στόχο μου.
Τέτοια δρομικη απογοήτευση ποτε....μεχρι που μου πέρασε απο το μυαλό να μην ξανα τρεξω...



...ο Μαραθώνιος είναι κάτι για το οποίο δεν ισχύει το γνωμικό "θα θερίσεις ότι σπέρνεις"!

...κάθε αγώνας κάτι το διαφορετικό, ένα ακόμα λιθαράκι στο οικοδόμημα της γνώσης, μια ακόμα χαρά, μια ακόμα λύπη!

Επεξεργάζεσαι το τί μπορεί να έφταιξε και πιστεύω ότι θα...(ξανα)τρέξεις!!!

Free your feet...free your senses!




Ειδικά η κλασσική

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Το 2014
10681 πέρασαν το 5άρι.
10480 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 201
Ποσοστό εγκαταλείψεων 1.88%

Το 2013
8711 πέρασαν το 5άρι.
8500 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 211
Ποσοστό εγκαταλείψεων 2.42%






το 2011 το 50% των δρομέων τερμάτισε στις 4 ώρες, το 2013 το 50% των δρομέων τερμάτισε στις 4:30 ώρες, αν θυμάμαι καλά από στατιστικό που είχε ανεβεί εδώ, στο forum.

Φέτος;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλα συγχαρητηρια σε ολους που ετρεξαν και τερματισαν σε εναν δυσκολο αγωνα με δυσκολες καιρικες συνθηκες.

Ειχα σαν στοχο στον 1ο μου μαραθωνιο να πεσω κατω απο της 4 ωρες και παραλιγο να τα καταφερω. Τελικα εκανα 4:30:43

Δεν ξερω τι πηγε στραβα αλλα με το μολις αρχισα την κατηφορα και λεω εδω ειμαστε παμε δυνατα τωρα με επιασαν κραμπες στις γαμπες και στα 2 ποδια (την μια φορα στο ενα και μετα στο αλλο) και μεχρι τον τερματισμο για καθε 600 μετρα σταματουσα για να μου περασει ο πονος, δεν μπορουσα ουτε να περπατησω, απο ενα σημειο και μετα στοχος ηταν να τερματισω

Φυσικα δεν εκανα προετοιμασια για Μαραθωνιο και κατανοω οτι ειναι δυσκολο χωρις προπονησεις και Long Run αλλα ακομη παιζω ποδοσφαιρο, του χρονου θα κανω κανονικα προετοιμασια και θα ειμαι δυνατος.

Ευχαριστω τους φιλους συναθλητες που σταματουσαν συνεχεια να μου πουν οτι λιγο εμεινε ακομη, φυσικα δεν ειχα σκοπο να σταματησω αλλα να τερματισω.



Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4:36:27 έκανε ο 5240 δρομέας από τους 10480, σύμφωνα με τα αποτελέσματα που βλέπω από τη σελίδα του μαραθωνίου.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Aroulio

Το 2014
10681 πέρασαν το 5άρι.
10480 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 201
Ποσοστό εγκαταλείψεων 1.88%

Το 2013
8711 πέρασαν το 5άρι.
8500 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 211
Ποσοστό εγκαταλείψεων 2.42%






το 2011 το 50% των δρομέων τερμάτισε στις 4 ώρες, το 2013 το 50% των δρομέων τερμάτισε στις 4:30 ώρες, αν θυμάμαι καλά από στατιστικό που είχε ανεβεί εδώ, στο forum.

Φέτος;



Χωρίς να έχω μελετήσει τα παλαιά, φέτος το 50% (5240ος τερματίσαντας) ήταν στο 4:35-4:36 (καθαρό-μικτό)

Και αυτό συμφωνεί με τη λογική ότι όλο και περισσότεροι ερασιτέχνες εισερχόμαστε, μειώνοντας έτσι το μέσο επίπεδο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ar1stot3lis
Newbie Forum Runner

Greece
40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλος ο καιρός το 2011 κι άλλος το 2013!

Τρεχάτε ποδαράκια μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

laou laou
Forum-Runner

Greece
63 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  18:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η άψίδα της κινητής τηλεφωνίας έκλεισε με 24.770 περάσματα.
Θα πρέπει να γνωρίζουμε ότι γίνονται αγώνες με πιτσιρίκια και στην Ν.Μακρη φαντάζομαι σε όλο το μήκος της δίαδρομής και των περιοχών από όπου περνάει ο Μαραθώνιος,οι συμμετοχές αυτές είναι ευνόητο δεν μπορούν να περάσουν κάτω από την άψίδα στο κέντρο της Αθήνας.
Η απόκλιση προέρχεται κυρίως από τις συμμετοχές των εταιρειών που γίνονται με το τσουβάλι αλλά στην πραγματικότητα είναι ένα πλασματικό(εμπορικό) κόλπάκι.
Τέλος έχουμε αναπόδιες για αρκετούς δρόμείς οι οποίοι δεν γίνεται να αφήσουν τον γάμο να πάνε για πουρνάριά.
Δεν νομίζω ότι μπορούμε να καταλόγισουμε κάτι πάνω σε αυτό το θέμα την οργάνωση του Μαραθώνιου,η δουλειά που γίνεται υπερβαίνει κατά πολύ αυτά που φαντάζομαστάν και ονειρευόμαστάν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  19:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν μόνο δική μου εντύπωση ότι η Μπλε Γραμμή δεν ήταν φρεσκαρισμένη και σε κάποια σημεία ήταν διπλή, μια πιο φαδιά και μια πιο λεπτή;

Μάλλον γι' αυτό δεν μου βγήκε ο αγώνας.

Αυτό που έμαθα στον φετινό αγώνα είναι ότι στην Κλασική τίποτα δεν είναι δεδομένο.



Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  19:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MEDEON

Ήταν μόνο δική μου εντύπωση ότι η Μπλε Γραμμή δεν ήταν φρεσκαρισμένη και σε κάποια σημεία ήταν διπλή, μια πιο φαδιά και μια πιο λεπτή;

Μάλλον γι' αυτό δεν μου βγήκε ο αγώνας.

Αυτό που έμαθα στον φετινό αγώνα είναι ότι στην Κλασική τίποτα δεν είναι δεδομένο.



Καλά Χιλιόμετρα.




Ετσι ήταν.Σε κάποια σημεία δέν την διέκρινα κάν.

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  19:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by Pheidias

Θέλω από το φόρουμ αυτό να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους τους φίλους του RunningNews.

Σε όλους εσάς, είτε γνωριζόμαστε προσωπικά είτε όχι, που όλοι είμαστε νιώθω μια παρέα σε αυτές τις σελίδες και το φόρουμ, που όλοι ποτίσαμε με ιδρώτα τους ίδιους δρόμους, νιώσαμε τις ίδιες αγωνίες και πόθους, χαρές και λύπες, νίκες και ήττες, σπάσαμε ο καθένας τα δικά του ρεκόρ, των χρονομέτρων ή της φαντασίας μας, προ παντός της ζωής...

Επιτρέψτε μου να υπερηφανευθώ λίγο· το sub3 ήταν ένα όνειρο ζωής που δεν ήξερα αν θα κατάφερνα ποτέ, και έγινε εχθές. To 2:57:57 του χρονομέτρου θα μείνει στην μνήμη μου για πάντα. Με το Καλλιμάρμαρο να λάμπει, τον κόσμο να χαίρεται, να φωνάζει, να ζει.

Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους ξανά!

...
Υ.Γ. RunningNews, RunningNews... είσαι εδώ;! Από τώρα περιμένω την ενημέρωση της λίστας των top μαραθωνοδρόμων της χρονιάς!




...πολλα -πολλα συγχαρητηρια!!!
...παντα τετοιες επιτυχιες!!!




RESPECT
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  19:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατάφερα και εγώ να τερματίσω τον πρώτο μου μαραθώνιο! Ποιος να μου το έλεγε 2 χρόνια και 1 μήνα πριν που έτρεχα στον πρώτο μου 10k αγώνα, ότι μια μέρα θα συνέβαινε και αυτό! Η κούραση που νιώθω τώρα μπορεί να συγκριθεί μόνο με την κούραση που είχα νιώσει τότε. Και τώρα όπως και τότε είπα δεν το ξανά κάνω .

4:50:22 έγραψε το χρονόμετρο, μέσα στον στόχο των 5 ωρών. Ο αγώνας πήγε πολύ καλά, πράγμα που δεν προμηνυόταν στο 10ο χλμ που είχα ήδη αισθανθεί τα πόδια μου κάπως βαριά. Παρόλα αυτά κράτησα σταθερό ρυθμό, με δεύτερο πέρασμα ελαφρώς καλύτερο από το πρώτο και αρκετές δυνάμεις στο τέλος αν και τα πόδια ζύγιζαν έναν τόνο. Καλό ανεφοδιασμό όπως τον είχα σχεδιάσει κάθε 5 χλμ με μπανάνες/σταφίδες/τζελεδάκια και κατάφερα να φτάσω στον τερματισμό.

Πολλά μπράβο στους τυμπανιστές κάτω από την γέφυρα Κατεχάκης. Πραγματικά μου έδωσαν τρελή ώθηση, το χιλιόμετρο εκείνο ήταν μάλιστα το πιο γρήγορο μου σε όλη τη διαδρομή!

Δεν ξέρω κατά πόσο ο καιρός δεν ήταν ο ιδανικός, πάντως η ζέστη δεν με ενόχληση ιδιαίτερα. Ίσα ίσα προτιμώ να τρέχω με ήλιο. Εξάλλου τα περισσότερα τρεξίματα έτσι τα είχα κάνει, όπως πιστεύω και οι περισσότεροι από εμάς. Νεράκι στο κεφάλι σε κάθε σταθμό και όλα καλά. Φυσικά μου έμεινε μια ωραία κοκκινίλα στο πρόσωπο, αλλά δεν πειράζει.

Ευχαριστώ και εγώ όλα τα παιδιά από εδώ για την βοήθεια που μου παρείχαν με τις συμβουλές τους. Και του χρόνου!

Edited by - helios21 on 10/11/2014 19:55:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  20:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Κι αφού μας γλύκανε όλος ο Οκτώβριος και τρέχαμε ξεκούραστα με 14-15 βαθμούς, συννεφιές και ψιλόβροχα.....
κι αφού μας "υποσχέθηκαν" Αυθεντικά έντονα καιρικά φαινόμενα... χθες μας έσκισε κανονικά ο καιρός (και η διαδρομή και ίιιιιιισως και η στρατηγική μου)

2.10 ΗΜΙ (by the book)-4.40 τελικό, αντί για negative και (μόνο) 10min καλύτερα από πέρυσι.

Μπορεί να αισθάνομαι κάπως, αλλά δε Μασάμε. Πείσμα αυτή-πείσμα κι εγώ. Πάμε Γερά, το Ναύπλιο είναι κοντά.
.....Κι άμα σε 18 εβδομάδες δω ηλιοφάνεια, θα επιστρέψω στο ψαροντούφεκο.

Αναλυτικά οσονούπω




Φίλε AROULIO έγραψες με την φράση σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 70 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000