Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  09:02:59  Εμφάνιση Προφίλ
Παρασκευή
Βγήκα για 400άρια, αλλά συνάντησα το φίλο Παναγιώτη "Λύκο".
Μετά από το ζέσταμα τον εκμεταλλεύτηκα ως λαγό για ένα 5άρι tempo.
5:11-5:08-5:01-4:41-4:30
και έτσι βγήκε PB στο 5άρι με 24:31 (@4:54).

Κυριακή
Long Run παρεΐστικο με ασταμάτητο μπούρου-μπούρου και 21,1km στο 6:10, αρκετά πιο γρήγορα από αυτό που ήθελα κι έπρεπε για λιπόλυση, το οποίο όμως αντισταθμίστηκε από τα μόνο 600ml τροφοδοσίας νερού.

Edited by - Aroulio on 05/01/2015 09:03:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  10:04:59  Εμφάνιση Προφίλ
12κμ σε 61' 5.05''/κμ....


Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  10:36:38  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα το πρωι 6 χλμ σε 32'14" μεταξυ Κηφισιας κι Ερυθραιας μεσα στο χιονονερο...και στη συνεχεια 35' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  15:57:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...@nimi:Νικη μην νομιζεις οτι βγηκε ευκολα...η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα πολυ...και μετα βιας ολοκληρωσα τα δυο χλμ αποθεραπειας!Δεν μ'αρεσει καθολου το κρυο, αλλα εχω την αισθηση οτι ο καιρος ηταν συμμαχος χθες στην προσπαθεια αυτη, αφου δεν φυσουσε καθολου...αργοτερα βγηκε κι ενας ωραιος ηλιος...τι αλλο να ζητησει κανεις??? Το κακο ειναι οτι "παρα-χαλαει" ο καιρος παλι απο τη Τριτη...!

...@tazi:Νικο αστα αυτα!Αποκλειεται να μην εχεις κανει τετοιες προπονησεις εσυ...διαφορετικα δεν θα ησουν εδω που εισαι, οσον αφορα στις επιδοσεις!Ενταξει προπονητη δεν εχω...απο το κεφαλι μου τις βγαζω...αλλα τουλαχιστον εχω διαβασει μερικα βασικα πραγματα (η αληθεια ειναι οχι πολλα)...και απ'αυτα που βλεπω εδω μεσα κι αλλοι πολλοι εχουν ολοκληρωσει αντιστοιχες προπονησεις! Το ζητουμενο ηταν τα 16 χλμ να γινουν κατω απο 5'το χλμ...αλλα υπερεβαλα λιγακι και βγηκαν στο 4:50 (αλλωστε ποιος δεν το εχει κανει αυτο???).Σημασια εχει να το ευχαριστιομαστε...και φυσικα να μην τραυματιζομαστε!!!



...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπυρο αληθεια λεω, 23 χλμ σε ρυθμο 5 ποτε, το πιο μεγαλο ελευθερο που εχω κανει αν θυμαμαι καλα ειναι τις ταξης των 18 σε ρυθμο 455 το οποίο μαλιστα εγινε πολύ προσφατα και από λονγκ το πιο γρήγορο σε ρυθμο 508 αν θυμαμαι καλά 24αρι.
Ολα βεβαια σχετικα ειναι και πάντα αναλογα του πλανου του προπονητη, που φανταζομαι πια πως πρεπει να αποκτήσεις!!! Θα σε βοηθήσει πολύ, αν μάλιστα λαβεις υποψη σου το χρόνο και την ενέργεια που δαπανας στο τρέξιμο, κατι τέτοιο μόνο οφέλη μπορει να σου φέρει. Αλλωστα το κόστος για κάτι τέτοιο δεν ειναι απαγορευτικό.
Anyway,φανταζομαι να τα πουμε σύντομα απο κοντα, εγω εκτος απροοπτου θα είμαι στα Κυριακίδεια στη Φιλοθέη την 1/2.
Καλή συνέχεια και προπαντος μη ξεχνας το περιοδικό τριψιμο, κανει θαυματα.
Σήμερα ελπίζω σε ελεύθερο της τάξης των 15.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  15:58:37  Εμφάνιση Προφίλ
2ωρο long run, με παρέα στο πρώτο μισό συναθλητές από το Σ.Δ.Ιωαννίνων. Το τελευταίο πριν το Ταχυδρόμο, κυριολεκτικά μέσα σε σύννεφο, με την υγρασία στο 101%.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  16:16:32  Εμφάνιση Προφίλ
5 χλμ γρήγορο βάδισμα κ' το βράδυ ασκήσεις ενδυνάμωσης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  19:27:05  Εμφάνιση Προφίλ
Ευπειθώς αναφέρω:

1. Καλή χρονιά και γερά χιλιόμετρα σε όλες και όλους!
2. Παραμονή πρωτοχρονιάς: επετειακό τρέξιμο στο Άλσος Συγγρού 5.5 χλμ για το κλείσιμο του 2014. Πολύ κρύο και δυνατός αέρας.
3. Ανήμερα πρωτοχρονιάς: επετειακό τρέξιμο στο Άλσος πάλι για 4 χλμ αφού πρώτα κόψαμε πίτα και ήπιαμε ζεστό κόκκινο κρασί με τους φίλους και συντρέχτες από την Γερμανική Σχολή. Το φλουρί έπεσε στον κόουτς (εντελώς τυχαία)...
4. Σάββατο 3/1, 10 χλμ στο Άλσος με ρυθμό καθόλου επετειακό (5.55 ρυθμός, 154 παλμοί). Στις ανηφόρες έβριζα τους κουραμπιέδες...

Αύριο λέει το πρόγραμμα για γρήγορο 8άρι αλλά η ΕΜΥ ενίσταται. Αν είναι ανοιχτό το γυμναστήριο με βλέπω σε hamster mode.

Τους ζυγούς λύσατε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  20:54:33  Εμφάνιση Προφίλ
... @tazi: Νικο, δυστυχως ειμαι πολυ επιρρεπης σε τραυματισμους (...δεν εχω κανει και την "καλυτερη ζωη" ... κι εχω και περασει πολλα!!!), λογω σοβαρων θεματων που εχω με την μεση μου, για να εχω προπονητη! Πριν δυο χρονια ειχα ξεκινησει με γνωστο στο φορουμ προπονητη, αλλα η συνεργασια μας κρατησε μολις 4 μηνες...δικης μου φυσικα υπαιτιοτητας, αφου ο ανθρωπος δεν εφταιγε σε τιποτα!!! Τη περιοδο εκεινη δεν μπορουσα να πειθαρχησω σε τιποτα...ημουν τοσο ενθουσιασμενος, που εκανα του κεφαλιου μου...και φυσικα τραυματιστηκα!Ασε που δεν μου πολυαρεσε..."να λογοδοτω"...για να δικαιολογησω τους λογους για τους οποιους ξεφευγα απο το στενο πλαισιο (οπως νομιζα τοτε) που μου εθετε!Μετα απο δυο μηνες που περασε ο τραυματισμος (φλεγμονη στο δεξι ισχιο), κι ενω προπονουμουν μονος μου, μετα απο εναν αγωνα που πηγα σχετικα καλα...μου προτεινε ενας γνωστος μου, πολυ καλος αθλητης και μαραθωνοδρομος, να με προπονει!Φυσικα, εγω δεχθηκα, με τιμουσε αλλωστε η προταση του, κι ακολουθησα τις οδηγιες του για 4 περιπου μηνες πολυ πιστα, χωρις καμια στη κυριολεξια παρεκκλιση,με στοχο τον ΚΜΑ το 2013! Ενα μηνα πριν τον αγωνα, κι ενω ειχα κανει πολυ καλο χρονο,για τα δεδομενα μου παντα, και σχετικα ανετα στον αγωνα της λιμνης Ιωαννινων, ξανατραυματιστηκα (οστικο οιδημα στο αριστερο ισχιο, λογω υπερχησης και υπερπροπονησης)!Τοτε απογοητευτηκα πολυ...κι αν δεν υπηρχαν ορισμενοι απο εδω μεσα...θα τα ειχα παρατησει!Τοτε ηταν που αποφασισα να προπονουμαι πλεον μονος, διοτι απο τη μια ντρεπομαι να μην ειμαι συνεπης και πειθαρχημενος στα προγραμματα που μου δινουν...και ετσι να "κρεμαω" ανθρωπους που πιστευουν σε μενα, κι απο την αλλη δεν εχω να δωσω λογαριασμο, πραγμα που απεχθανομαι...για το τι εκανα, γιατι το εκανα ετσι κλπ,κλπ!Τρεχω πλεον εντελως παρορμητικα... νοιωθω πραγματικα ελευθερος κι ανεξαρτητος...κι αν ερθει η στραβη (που θα ερθει, αυτο ειναι το μονο βεβαιο), θ'ακολουθησω την τακτικη του ετερου Νικου (@echetlos)...που βασιζεται στη σωστη διαχειριση απο ψυχολογικης πλευρας! Ο βασικος αλλωστε λογος που κολυμπαω ειναι για λογους αποθεραπειας ... κι εναλλακτικης δραστηριοτητας ως προς το τρεξιμο!

...και σημερα το απογευμα, 1500 μετρα ελευθερο σε 39'15"!
...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Edited by - spy on 05/01/2015 20:56:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alexios33
Forum-Runner

Greece
120 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  21:46:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

... @tazi: Νικο, δυστυχως ειμαι πολυ επιρρεπης σε τραυματισμους (...δεν εχω κανει και την "καλυτερη ζωη" ... κι εχω και περασει πολλα!!!), λογω σοβαρων θεματων που εχω με την μεση μου, για να εχω προπονητη! Πριν δυο χρονια ειχα ξεκινησει με γνωστο στο φορουμ προπονητη, αλλα η συνεργασια μας κρατησε μολις 4 μηνες...δικης μου φυσικα υπαιτιοτητας, αφου ο ανθρωπος δεν εφταιγε σε τιποτα!!! Τη περιοδο εκεινη δεν μπορουσα να πειθαρχησω σε τιποτα...ημουν τοσο ενθουσιασμενος, που εκανα του κεφαλιου μου...και φυσικα τραυματιστηκα!Ασε που δεν μου πολυαρεσε..."να λογοδοτω"...για να δικαιολογησω τους λογους για τους οποιους ξεφευγα απο το στενο πλαισιο (οπως νομιζα τοτε) που μου εθετε!Μετα απο δυο μηνες που περασε ο τραυματισμος (φλεγμονη στο δεξι ισχιο), κι ενω προπονουμουν μονος μου, μετα απο εναν αγωνα που πηγα σχετικα καλα...μου προτεινε ενας γνωστος μου, πολυ καλος αθλητης και μαραθωνοδρομος, να με προπονει!Φυσικα, εγω δεχθηκα, με τιμουσε αλλωστε η προταση του, κι ακολουθησα τις οδηγιες του για 4 περιπου μηνες πολυ πιστα, χωρις καμια στη κυριολεξια παρεκκλιση,με στοχο τον ΚΜΑ το 2013! Ενα μηνα πριν τον αγωνα, κι ενω ειχα κανει πολυ καλο χρονο,για τα δεδομενα μου παντα, και σχετικα ανετα στον αγωνα της λιμνης Ιωαννινων, ξανατραυματιστηκα (οστικο οιδημα στο αριστερο ισχιο, λογω υπερχησης και υπερπροπονησης)!Τοτε απογοητευτηκα πολυ...κι αν δεν υπηρχαν ορισμενοι απο εδω μεσα...θα τα ειχα παρατησει!Τοτε ηταν που αποφασισα να προπονουμαι πλεον μονος, διοτι απο τη μια ντρεπομαι να μην ειμαι συνεπης και πειθαρχημενος στα προγραμματα που μου δινουν...και ετσι να "κρεμαω" ανθρωπους που πιστευουν σε μενα, κι απο την αλλη δεν εχω να δωσω λογαριασμο, πραγμα που απεχθανομαι...για το τι εκανα, γιατι το εκανα ετσι κλπ,κλπ!Τρεχω πλεον εντελως παρορμητικα... νοιωθω πραγματικα ελευθερος κι ανεξαρτητος...κι αν ερθει η στραβη (που θα ερθει, αυτο ειναι το μονο βεβαιο), θ'ακολουθησω την τακτικη του ετερου Νικου (@echetlos)...που βασιζεται στη σωστη διαχειριση απο ψυχολογικης πλευρας! Ο βασικος αλλωστε λογος που κολυμπαω ειναι για λογους αποθεραπειας ... κι εναλλακτικης δραστηριοτητας ως προς το τρεξιμο!

...και σημερα το απογευμα, 1500 μετρα ελευθερο σε 39'15"!
...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Αληθινος,συγκινητικος,τιμιος,πειθαρχημενος τουλαχιστον στον εαυτο σου,αυτο αληθινα μετραει.

Όλα τα κομματια ενωμενα κατω από τα φωτα των ουρανων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  21:48:10  Εμφάνιση Προφίλ
Δεύτερη προπόνηση σήμερα μετά απο ένα 7.5αρι την Παρασκευή.
Σημερα είχαμε
2χλμ προθε στο 5:10
Εναλλάξ χιλιαρια
3 στο 4:30
3 στο 5:10
2χλμ αποθε στο 5:18

Ανεβασμένοι παλμοί αλλά έπρεπε να διώξω λίγη απο την καλοζωϊα των ημερών.
Τελειώνοντας άρχισε να χιονίζει

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alexios33
Forum-Runner

Greece
120 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  21:48:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zakis

Ευπειθώς αναφέρω:

1. Καλή χρονιά και γερά χιλιόμετρα σε όλες και όλους!
2. Παραμονή πρωτοχρονιάς: επετειακό τρέξιμο στο Άλσος Συγγρού 5.5 χλμ για το κλείσιμο του 2014. Πολύ κρύο και δυνατός αέρας.
3. Ανήμερα πρωτοχρονιάς: επετειακό τρέξιμο στο Άλσος πάλι για 4 χλμ αφού πρώτα κόψαμε πίτα και ήπιαμε ζεστό κόκκινο κρασί με τους φίλους και συντρέχτες από την Γερμανική Σχολή. Το φλουρί έπεσε στον κόουτς (εντελώς τυχαία)...
4. Σάββατο 3/1, 10 χλμ στο Άλσος με ρυθμό καθόλου επετειακό (5.55 ρυθμός, 154 παλμοί). Στις ανηφόρες έβριζα τους κουραμπιέδες...

Αύριο λέει το πρόγραμμα για γρήγορο 8άρι αλλά η ΕΜΥ ενίσταται. Αν είναι ανοιχτό το γυμναστήριο με βλέπω σε hamster mode.

Τους ζυγούς λύσατε.



Απιστευτος χαρακτηρας πρεπει να εισαι.
Στα δικα μου,σημερα 14 με πολυ κοντρα ανεμο,αργοτερα επιφυλλασομαι για ασκησεις εδαφους εδαφους-δαπεδου δαπεδου

Όλα τα κομματια ενωμενα κατω από τα φωτα των ουρανων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  22:52:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

... @tazi: Νικο, δυστυχως ειμαι πολυ επιρρεπης σε τραυματισμους (...δεν εχω κανει και την "καλυτερη ζωη" ... κι εχω και περασει πολλα!!!), λογω σοβαρων θεματων που εχω με την μεση μου, για να εχω προπονητη! Πριν δυο χρονια ειχα ξεκινησει με γνωστο στο φορουμ προπονητη, αλλα η συνεργασια μας κρατησε μολις 4 μηνες...δικης μου φυσικα υπαιτιοτητας, αφου ο ανθρωπος δεν εφταιγε σε τιποτα!!! Τη περιοδο εκεινη δεν μπορουσα να πειθαρχησω σε τιποτα...ημουν τοσο ενθουσιασμενος, που εκανα του κεφαλιου μου...και φυσικα τραυματιστηκα!Ασε που δεν μου πολυαρεσε..."να λογοδοτω"...για να δικαιολογησω τους λογους για τους οποιους ξεφευγα απο το στενο πλαισιο (οπως νομιζα τοτε) που μου εθετε!Μετα απο δυο μηνες που περασε ο τραυματισμος (φλεγμονη στο δεξι ισχιο), κι ενω προπονουμουν μονος μου, μετα απο εναν αγωνα που πηγα σχετικα καλα...μου προτεινε ενας γνωστος μου, πολυ καλος αθλητης και μαραθωνοδρομος, να με προπονει!Φυσικα, εγω δεχθηκα, με τιμουσε αλλωστε η προταση του, κι ακολουθησα τις οδηγιες του για 4 περιπου μηνες πολυ πιστα, χωρις καμια στη κυριολεξια παρεκκλιση,με στοχο τον ΚΜΑ το 2013! Ενα μηνα πριν τον αγωνα, κι ενω ειχα κανει πολυ καλο χρονο,για τα δεδομενα μου παντα, και σχετικα ανετα στον αγωνα της λιμνης Ιωαννινων, ξανατραυματιστηκα (οστικο οιδημα στο αριστερο ισχιο, λογω υπερχησης και υπερπροπονησης)!Τοτε απογοητευτηκα πολυ...κι αν δεν υπηρχαν ορισμενοι απο εδω μεσα...θα τα ειχα παρατησει!Τοτε ηταν που αποφασισα να προπονουμαι πλεον μονος, διοτι απο τη μια ντρεπομαι να μην ειμαι συνεπης και πειθαρχημενος στα προγραμματα που μου δινουν...και ετσι να "κρεμαω" ανθρωπους που πιστευουν σε μενα, κι απο την αλλη δεν εχω να δωσω λογαριασμο, πραγμα που απεχθανομαι...για το τι εκανα, γιατι το εκανα ετσι κλπ,κλπ!Τρεχω πλεον εντελως παρορμητικα... νοιωθω πραγματικα ελευθερος κι ανεξαρτητος...κι αν ερθει η στραβη (που θα ερθει, αυτο ειναι το μονο βεβαιο), θ'ακολουθησω την τακτικη του ετερου Νικου (@echetlos)...που βασιζεται στη σωστη διαχειριση απο ψυχολογικης πλευρας! Ο βασικος αλλωστε λογος που κολυμπαω ειναι για λογους αποθεραπειας ... κι εναλλακτικης δραστηριοτητας ως προς το τρεξιμο!

...και σημερα το απογευμα, 1500 μετρα ελευθερο σε 39'15"!
...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!




Γεια σου ρε Σπύρο, σημερα τα ελεγα με το Νικο και εμαθα οτι εχεις αρκετα βεβαρημενο ιστορικο, η αληθεια ειναι οτι το να τρεχεις οπως νιωθει το σωμα σου ειναι πολύ ωραιο συναισθημα, πραγματικα αναζωωγονητικο. Σου ευχομαι λοιπόν να χαρεις αυτή τη φαση ανεξαρτησίας αλλα μετα να πειθαρχήσεις στη καθοδήγηση καποιου γνωστη.
Τοτε εχοντας πια ωριμασει ακομα περισσότερο, νομιζω οτι απο μονος σου θα καταλάβεις την αναγκαιότητα τηςε καθοδήγησης και θα πειθαρχεις από με κινητρο τα αποτελέσματα σου.
Ετσι και αλλιώς πολύ σε χαιρομαι για το κέφι σου, εμενα δε σου κρυβω οτι ο ενθουσιασμός μου έχει μετριαστεί κατα πολύ και δύσκολα πια κρατιέμαι. Φαντάζομαι οτι οπως όλα, περναω μια φάση, ελπίζω με ημερομηνία λήξης.
το κέφι ορισμένων απο εδώ μεσα μου δίνει πολύ χαρά και διαθεση να συνεχίσω.
Αντε καλή σου συνέχεια και καλά ρέμπελα τρεξίματα!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2015 :  23:04:56  Εμφάνιση Προφίλ
Μιάμιση ώρα μονοπάτια στο σέιχ σου τελικά.Είχε ήλιο,λίγο παραπάνω αέρα αλλά με το αντιανεμικό ήμουν οκ

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2015 :  01:14:40  Εμφάνιση Προφίλ
το σαββατο εκανα το λονγκ αντι την κυριακη αφου θα ειχα το ταξιδι της επιστροφης. συναντηθηκα με τον Ιρλανδο συντρεχτη και ανεβηκαμε απο πολυτεχνειουπολη μεχρι λιγο πριν τις κεραιες. κινηθηκαμε σε ανωμαλο εδαφος παρα τις διαβεβαιωσεις του οτι θα ηταν ηπιο χωμα. ακομα κλαιω για τα cumulus που τα ταλαιπωρησα. ο ρυθμος ηταν πολυ αργοτερος απο τον επιθυμητο αλλα λογω του χωματος και της ανηφορας, το θεωρησα λογικο και χαρηκα την πιο ομορφη προπονηση της ζωης μου. σε 2 ωρες ακριβως εκανα 17,5χλμ. το προγραμμα ελεγε 12αρι αλλα ηθελα να μαζεψω λιγα απο τα χαμενα χλμ απο την μετακομιση. απο το ζορι στο ανεβα ακομα ειμαι πιασμενος στα καλαμια και στη περιοχη γυρω απο τον αυχενα... η θερμοκρασια δε ξεπερασε το 0 σε καμμια στιγμη της διαδρομης αλλα μπροστα στο κρυο του χορτιατη ενιωθα σαν να ετρεχα στην Κρητη κατακαλοκαιρο!!! (ειχα φορεσει φυσικα ο,τι καλυτερο διαθετει η ντουλαπα μου)

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2015 :  12:12:42  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα πρωι-πρωι με παπουτσια trail 16 χλμ πατιναζ στον παγο στις ανηφοροκατηφοριες του δασους Συγγρου σε 1:37:58...μεσος ρυθμος 6'07"! Ηταν αρκετα επικινδυνα κι ηθελε προσοχη!Οποιο μονοπατι εβρισκα μπροστα μου...το ακολουθουσα!!!Συναντησα μολις μια ομαδα τριων δρομεων ... μια κοπελια...κι εναν αλλο δρομεα 80 και πλεον ετων, τον οποιο βλεπω καθε φορα που τρεχω στο δασος και πραγματικα εντυπωσιαζομαι, αφου τουλαχιστον σημερα, μεσα στη παγωνια, ετρεχε για πανω απο μια ωρα (το συναντησα δυο φορες)!Μπραβο του...μακαρι να ειμαστε καλα...να κανουμε στις ηλικιες αυτες...αυτα που κανει αυτος!!!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Edited by - spy on 06/01/2015 12:15:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000