Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  10:46:50  Εμφάνιση Προφίλ
15 χλμ σε 1,5 ώρα χθές στα πέριξ της κινέτας.Συνδύασα βουνό και θάλασσα και το απόλαυσα.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runny Egg
Newbie Forum Runner

Greece


21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  10:57:46  Εμφάνιση Προφίλ
Πρωινή έγερση 05:15 στο δρόμο. 14 χλμ (59:09 με avg παλμούς 170) με βροχούλα από κατεχάκη μέχρι το δαχτυλιδι του ΟΤΕ και πίσω.

Συννεχίζουμε δυνατά για τον Μαραθώνιο στο Ναύπλιο.

Run Forest, Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:26:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by winarg

Ξύπνησα σήμερα στις 5:40 γιατί έπρεπε να δώσω φάρμακο στο παιδί, οπότε λέω "Δεν πάω και για τρέξιμο να ξεμπερδεύω;".
Ντύνομαι και με το που βγαίνω έξω άρχισε να βρέχει. "Δε βαριέσαι... πάμε"
Τελικά βαρέθηκα και έκανα μονο 8χλμ σε 40 λεπτά με ωραία βροχούλα.



...και εγώ είχα βάλει ξυπνητήρι στις 05:30, κτύπησε, το έκλεισα, άλλαξα πλευρό και συνέχισα τον ύπνο σε ακόμα πιο βαθύ επίπεδο! Αύριο όμως δε θα επαναληφθεί γιατί πρέπει να βγει σημαντική προπόνηση!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:29:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι στη πρωινη βαρδια του Ζηρινειου διαλειμματικη ... μεσα στη βροχη!!! 3 χλμ ζεσταμα...στη συνεχεια 6x3' με ρυθμο 4:15 το χλμ με 2' αργο τρεξιμο...και τελος 3'αποθεραπεια...συνολικα 12,1 χλμ σε 1:05:40! Τα ειδα στη κυριολεξια ολα, αφου μαλλον αυτη ειναι η max ταχυτητα που μπορω ν'αναπτυξω στον συγκεκριμενο χρονο, αλλα ειμαι και πολυ ευχαρηστημενος διοτι ολα τα κομματια βγηκαν εντος στοχου!!!



















...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



..."τσου"! Όταν πιέζεις το ρυθμό στα πλαίσια μια διαλειμματικής, ο μέσος ρυθμός της συνολικής προπόνησης χειροτερεύει, από ό,τι αν πήγαινες σε μια σταθερή - απλά σβέλτη - ταχύτητα για το ίδιο χρονικό διάστημα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pitsakidis nikoalos
Newbie Forum Runner



32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  13:32:54  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΚΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ 2ΧΛΜ ΖΕΣΤΑΜΑ 15 ΧΛΜ ΜΕ ΡΥΘΜΟ 4΄40΄΄ ΚΛΕΙΣΙΜΟ 7 ΧΛΜ,ΣΥΝΟΛΟ 1Ω 46 ΛΕΠΤΑ.ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΜΕ ΤΗ SUZIPA

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  16:02:53  Εμφάνιση Προφίλ
10 αρι στο 4:50.το 8 κ 9 βγηκαν στο 4:14 κ 4:16 αντιστοιχα.υγρασια full.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  16:08:53  Εμφάνιση Προφίλ
Κρίμα…
φαίνεται η περίοδος χάριτος (το κατά αραιές περιόδους μικρό διάστημα που μπορώ να τρέχω) έληξε
άντε να δω πότε θα ξανατρέξω αφού τελικά μάλλον έγινε ζημιά. Σταμάτησα πριν μια βδομάδα με μάλλον ένα τραβηγματάκι στον υποκνημίδιο, τις δύο τελευταίες ημέρες το αισθανόμουν αρκετά καλά όμως σήμερα που βγήκα για ένα χαλαρό να το δοκιμάσω έπαθα κατευθείαν υποτροπή
Ελπίζω να μην αργήσω πολύ να ξαναγράψω στο παρών θέμα.. Καλή συνέχεια σε όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  17:05:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Runny Egg

Πρωινή έγερση 05:15 στο δρόμο. 14 χλμ (59:09 με avg παλμούς 170) με βροχούλα από κατεχάκη μέχρι το δαχτυλιδι του ΟΤΕ και πίσω.

Συννεχίζουμε δυνατά για τον Μαραθώνιο στο Ναύπλιο.

Run Forest, Run



!!!!!!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  18:19:36  Εμφάνιση Προφίλ
Σε λιγο βγαινω για 13αρι σε mp, συνολικα μαζι με τα πριν και τα μετα σημερα θα γραψω 18.
Χτες με πολύ καλή διαθεση εκανα ισως την πιο ανετη προπονηση για το 2015, 14 ελεύθερα χιλιομετρα χωρις ρολοι μια και το ειχα ξεχασει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2015 :  23:48:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by pitsakidis nikoalos

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΚΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ 2ΧΛΜ ΖΕΣΤΑΜΑ 15 ΧΛΜ ΜΕ ΡΥΘΜΟ 4΄40΄΄ ΚΛΕΙΣΙΜΟ 7 ΧΛΜ,ΣΥΝΟΛΟ 1Ω 46 ΛΕΠΤΑ.ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΜΕ ΤΗ SUZIPA

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?



Όπως το βλέπω, θα είμαι ο μόνος που θα τρέξει εκτός SUZIPA στο φετινό Αλέκο! Ας είναι, να φτάσω στο λευκό πύργο και θα το αντέξω!

Στα της προπόνησης τώρα, τέμπο σήμερα με 1.5χλμ με ρυθμό 5:50, 10ρι με 5:10 και τελευταίο 1.5 με 6:20. Είμαι πολύ χαρούμενος καθώς το 10ρι που ήταν και το προβλεπόμενο γρήγορο μέρος είναι πολύ κοντά στο ρεκόρ μου σε αυτά τα χιλιόμετρα και μάλιστα βγήκε με σχετικά χαμηλούς σφυγμούς και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα! Συνεχίζουμε δυνατά!

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  07:13:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

quote:
Originally posted by pitsakidis nikoalos

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΚΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ 2ΧΛΜ ΖΕΣΤΑΜΑ 15 ΧΛΜ ΜΕ ΡΥΘΜΟ 4΄40΄΄ ΚΛΕΙΣΙΜΟ 7 ΧΛΜ,ΣΥΝΟΛΟ 1Ω 46 ΛΕΠΤΑ.ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΜΕ ΤΗ SUZIPA

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?



Όπως το βλέπω, θα είμαι ο μόνος που θα τρέξει εκτός SUZIPA στο φετινό Αλέκο! Ας είναι, να φτάσω στο λευκό πύργο και θα το αντέξω!

Στα της προπόνησης τώρα, τέμπο σήμερα με 1.5χλμ με ρυθμό 5:50, 10ρι με 5:10 και τελευταίο 1.5 με 6:20. Είμαι πολύ χαρούμενος καθώς το 10ρι που ήταν και το προβλεπόμενο γρήγορο μέρος είναι πολύ κοντά στο ρεκόρ μου σε αυτά τα χιλιόμετρα και μάλιστα βγήκε με σχετικά χαμηλούς σφυγμούς και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα! Συνεχίζουμε δυνατά!

know your limits. then destroy them.


Μη ψαρώνεις, ωρέ παληκάρι! Δεν θα είσαι μόνος σου, απλώς βαριόμαστε να γράψουμε τα προπονητικά μας. Εξ άλλου πέρα από τη suzipa (επίτηδες με μικρά γράμματα για να τους προβοκάρω!) υπάρχουν τα ΚΟΥΡΕΛΙΑ, η ΟΒΙΣ, η ΕΚΑΣ κ.α. Θα στα εξηγήσει καλύτερα ο Kalogeridis. Συνέχισε την προπόνηση και ραντεβού στην Πέλλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  08:05:40  Εμφάνιση Προφίλ
Υποχρεωτικό ρεπό, δεν ξέρω για πόσο, λόγω ίωσης (Πιθανόν).

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  09:39:05  Εμφάνιση Προφίλ
Το προγραμμα σημερα ειχε 30' easy 12x100m ανηφορες + 10' αποθεραπεια αλλα λογω οτι οι κοιλιακοι μου με ψιλο ενοχλησαν (ειχαν καιρο να εμφανιστουν οι ενοχλησεις) προτιμησα να κανω ενα πολυ χαλαρο 8αρακι σε 47' να κανω ρεπο αυριο γιατι την Παρασκευη το προγραμμα εχει ποιοτικη προπονηση

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  10:03:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ANGEL1

Υποχρεωτικό ρεπό, δεν ξέρω για πόσο, λόγω ίωσης (Πιθανόν).

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"

περαστικα σου Αγγελε...αυτες οι κ@#ο ιωσεις

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2015 :  10:35:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

quote:
Originally posted by pitsakidis nikoalos

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΚΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ 2ΧΛΜ ΖΕΣΤΑΜΑ 15 ΧΛΜ ΜΕ ΡΥΘΜΟ 4΄40΄΄ ΚΛΕΙΣΙΜΟ 7 ΧΛΜ,ΣΥΝΟΛΟ 1Ω 46 ΛΕΠΤΑ.ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΜΕ ΤΗ SUZIPA

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?



Όπως το βλέπω, θα είμαι ο μόνος που θα τρέξει εκτός SUZIPA στο φετινό Αλέκο! Ας είναι, να φτάσω στο λευκό πύργο και θα το αντέξω!

Στα της προπόνησης τώρα, τέμπο σήμερα με 1.5χλμ με ρυθμό 5:50, 10ρι με 5:10 και τελευταίο 1.5 με 6:20. Είμαι πολύ χαρούμενος καθώς το 10ρι που ήταν και το προβλεπόμενο γρήγορο μέρος είναι πολύ κοντά στο ρεκόρ μου σε αυτά τα χιλιόμετρα και μάλιστα βγήκε με σχετικά χαμηλούς σφυγμούς και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα! Συνεχίζουμε δυνατά!

know your limits. then destroy them.

οπως σε ειπε ο el cid δεν ειναι μονο οι ακατανομαστοι (λογω zoro παιρνει η μπαλα ολη την ομαδα), απλα οι συγκεκριμενοι εχουν ρεκορ τρεχοντος ετους κατω απο 3.30... εισαι ομως υποψηφιος για ολες τις ομαδες αναλογα με το χρονο τερματισμου σου. κοιτα να απολαυσεις την προετοιμασια σου και οι χρονοι θα ερθουν. αν ειναι ο πρωτος σου μαραθωνιος , μεχρι να τερματισεις θα εισαι στην ομαδα των παρθενων, first blood, επιδοξων ή οπως εσυ θες να λεγεται η ομαδα που θα συμμετασχεις. το νου σου ομως, μακρια απο υπερβολες γιατι το ΕΚΑΒ παραμονευει! ραντεβου στον Λευκο Πυργο!
υγ. σε βλεπω για κουρελι (κατω απο 4 ωρες)

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000