Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  19:56:37  Εμφάνιση Προφίλ
10άρι σήμερα στο 5.47' πολύ άνετα.Ακόμα "ξεκαθαρίζω" απ' το κρύωμα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  20:34:34  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα 1500 μετρα κολυμβηση σε 36'25"...διοτι οσον αφορα στο τρεξιμο...αποχη μεχρι νεωτερας...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:19:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα 1500 μετρα κολυμβηση σε 36'25"...διοτι οσον αφορα στο τρεξιμο...αποχη μεχρι νεωτερας...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

??????
μασαζ?

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Edited by - kalogeridis on 24/02/2015 21:19:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:28:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Σε 10 μέρες, θα έχω κάνει 2 προπονήσεις δλδ.
Εντάξει αν βγάλω 2 προπονήσεις Αύριο + Μεθαύριο, θα είμαι εντάξει.
Και το ΣΑΒ, θα χώσω ένα 20-25λεπτο μεγάλο ζέσταμα με μερικα ανοίγματα, αν λυθώ.

Αυτά όλα προϋποθέτουν αύριο να σηκωθώ γερός, ας μην είμαι και περδίκι, αλλά να κουνιέμαι.



Α εγώ νόμιζα ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε, είσαι εντελώς καλά.
Σε αυτή την βάση είπα την γνώμη μου.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  21:49:57  Εμφάνιση Προφίλ
...Παναγιωτη "κουρελι" ονομα και πραμα...!!!Μετα το χθεσινο δοκιμαστικο 10αρι ... τελικα αποφασισα (τρομαρα μου!) πως το δεξι μου ποδι ποναει...κι ετσι αποφασισα να σταματησω για λιγο, οχι με πολυ μεγαλη λυπη μου (παραδοξως!!!), το τρεξιμο! Ειναι γεγονος οτι ειχα κουρασθει πολυ...απο τον Ιανουαριο περσι ετρεξα σε 10 αγωνες, μεταξυ των οποιων δυο μαραθωνιους, ενω οι επιδοσεις μου παρουσιασαν σημαντικοτατη βελτιωση αγωνα με τον αγωνα!Προγραμματιζα να τρεξω στη Μεσσηνη για ενα χρονο καλυτερο απο το 3:45, αλλα οπως δειχνουν τα πραγματα...μαλλον δεν θα τα καταφερω!Αυριο κανονισα με φυσιοθεραπευτη...και θα δουμε...! Αν υπαρξει αμεση βελτιωση ειναι αυτονοητο...οτι θα διεκδικησω αυτο που μου αναλογει...διοτι το μεγαλυτερο μερος της προετοιμασιας (δυο 30αρια και ενα 32αρι) το ειχα ολοκληρωσει...ενω σκοπευα σε ενα ακομα 28αρι, τη μεθεπομενη εβδομαδα!Σημερα ειχα προγραμματισει να τρεξω κανονικα 19 χλμ κοντα στο 5/χλμ...αλλα μονο στην ιδεα αυτη ...ειπα "δεν παει αλλο"!!! Ετσι τωρα αναγκαστικα, θα κουραστειτε να διαβαζετε για κολυμβηση (πανω που σκοπευα να τη μειωσω!)...και για ασκησεις ενδυναμωσης...με απωτερο στοχο φυσικα "τα κουρελια"...να μη σταματησουν να τραγουδανε...

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:13:24  Εμφάνιση Προφίλ
τεντωσες ρε Σπυρο... η αληθεια ειναι πως πιστευω οτι απεκτησες σοφια και οτι προλαβες την οποια κατασταση... ηδη η σταση σου απεναντι στην ολη φαση δειχνει ωριμοτητα. ελπιζω με την ολιγοημερη αποχη να επανελθεις δυνατος αλλα καπου εδω θα πρεπει να βαλεις μια ανω τελεια , να σταθεροποιηθεις για καποιο ευλογο (?) χρονικο διαστημα στα ηδη κεκτημενα (επιτευγματα) και μετα να τραβηξεις ξανα τα γκεμια.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:19:25  Εμφάνιση Προφίλ
Σπυρο δε ξερεις ποσο σε καταλαβαινω, εχω σχεδον 3 εβδομαδες να τρεξω και νιώθω πολύ παραξενα. Η αληθεια ειναι οτι γνωριζω νεα πρσγμστσ οπως το κολύμπι και το ποδηλατο σε γυμναστηριο, spinning δηλαδη. Το σωμα ανταποκρινεται σε ολα πολύ καλα και γενικότερα νιωθω οτι αποφορτιζεται απο τη δρομική καταπόνηση. Μου λείπει πολύ όμως τη thrill του τρεξίματος, ειδικα τωρα που κανονικά θα ήμουν σε φάση tapering με ολα τα δύσκολα πίσω και τις προσδοκίες μπροστα μου. Ας ειναι.
Παντως οτι και να γίνει μου φαινεται οτι στο μελλον θα πρέπει να ενταξω και αλλα πλην του τρεξιματος μεσα στο προγραμμα μου για μια γενικότερη και πιο ολοκληρωμένη ασκηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2015 :  22:47:44  Εμφάνιση Προφίλ
...Νικο ... πανω που ειχα καποιες ελπιδες να με περνας μονο "χωρις πατεριτσες"...τωρα εξανεμιστηκαν κι αυτες...!!! Δυστυχως φταιμε κι εμεις...που την παταμε...και τραυματιζομαστε!Εγω προσωπικα παρασυρομαι ευκολα...ειμαι και λιγο της υπερβολης...προσδοκω και την υπερβαση...θελω να ειμαι και συνεπης στο προγραμμα μου (να μη χανω δηλαδη προπονησεις)...ε μετα απ'ολα αυτα...ειναι απολυτα φυσικο και να τραυματιζομαι, αλλα και να ποναω!!! Η εναλλακτικη προπονηση, και ειδικα η κολυμβηση βοηθα παρα-πολυ...δυστυχως το ποδηλατο για μενα...απαγορευεται δια ροπαλου...λογω θεματων με τη μεση μου!Μετα απο 4-5 ημερες και μενα θα μου λειπει πολυ το τρεξιμο ... αλλα... πρεπει να θελουν και τα ποδια!!! Αυριο ελπιζω να ξερω περισσοτερα (αν και αμφιβαλλω)...το μονο βεβαιο ειναι οτι με λιγο υπομονη, ξεγελωντας λιγακι και τον χρονο με αλλες δραστηριοτητες, σε λιγο καιρο παλι στους δρομους θα ειμαστε, γραφοντας εδω στο φορουμ για αποστασεις και ρυθμους ανα χλμ...εσυ προσπαθωντας να σπασεις το 3ωρο ... κι εγω το 3:40...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:08:51  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα το πρωι...35'ασκησεις ενδυναμωσης...στη συνεχεια 30' ελλειπτικο, για πρωτη φορα στη ζωη μου...και τελος 1000 μετρα κολυμβητικα σε 25'11"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:13:51  Εμφάνιση Προφίλ
πως ενιωσες τη μεση? μουδιασματα? εγω τσιμπησα μια ψυξη (νευροκαβαλικεμα?) στο νευρο της πλατης και με κοβει την ανασα αλλα θα χτυπησω κανα ντεπον μεχρι να περασει +εντριβες με οινοπνευμα.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:21:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...Νικο ... πανω που ειχα καποιες ελπιδες να με περνας μονο "χωρις πατεριτσες"...τωρα εξανεμιστηκαν κι αυτες...!!! Δυστυχως φταιμε κι εμεις...που την παταμε...και τραυματιζομαστε!Εγω προσωπικα παρασυρομαι ευκολα...ειμαι και λιγο της υπερβολης...προσδοκω και την υπερβαση...θελω να ειμαι και συνεπης στο προγραμμα μου (να μη χανω δηλαδη προπονησεις)...ε μετα απ'ολα αυτα...ειναι απολυτα φυσικο και να τραυματιζομαι, αλλα και να ποναω!!! Η εναλλακτικη προπονηση, και ειδικα η κολυμβηση βοηθα παρα-πολυ...δυστυχως το ποδηλατο για μενα...απαγορευεται δια ροπαλου...λογω θεματων με τη μεση μου!Μετα απο 4-5 ημερες και μενα θα μου λειπει πολυ το τρεξιμο ... αλλα... πρεπει να θελουν και τα ποδια!!! Αυριο ελπιζω να ξερω περισσοτερα (αν και αμφιβαλλω)...το μονο βεβαιο ειναι οτι με λιγο υπομονη, ξεγελωντας λιγακι και τον χρονο με αλλες δραστηριοτητες, σε λιγο καιρο παλι στους δρομους θα ειμαστε, γραφοντας εδω στο φορουμ για αποστασεις και ρυθμους ανα χλμ...εσυ προσπαθωντας να σπασεις το 3ωρο ... κι εγω το 3:40...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!




Ετσι οπως τα λες ειναι!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:34:44  Εμφάνιση Προφίλ
Λεω να βγώ για κανα 45άλεπτο στο παρκάκι σήμερα,μετά την βδομάδα χαλάρωσης που ακολούθησε την ψάθα.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:48:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy


Σημερα ειχα προγραμματισει να τρεξω κανονικα 19 χλμ κοντα στο 5/χλμ...αλλα μονο στην ιδεα αυτη ...ειπα "δεν παει αλλο"!!!


Βρε Σπύρο, εντελώς φιλικά, που αποσκοπούσε αυτή η "βαριά" προπόνηση?
19χλμ σε ρυθμό περίπου 5 (όπως το καταλαβαίνω 5:00-5:05) είναι ουσιαστικά ένα Long Run για κάποιους που έχουν πχ. μαραθώνιο κάτω απο 3:10 αλλά δεν έχει να προσφάρει κάτι ουσιαστικό σε εμάς που στοχεύουμε σε 3:30-3:40. Θα δεις κάποια στιγμή πως οι καλύτερες προπονήσεις δεν είναι και αυτές που ακούγονται πιο εντυπωςσιακές ;-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:54:36  Εμφάνιση Προφίλ
http://runnersconnect.net/running-training-articles/aerobic-training-run-faster-by-running-easy/

Τυπώστε το και κολλήστε το σε παρμπρίζ, πόρτες, παράθυρα, διαδρόμους, δέντρα για να το βλέπετε ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
Κατά τη γνώμη μου, το Α και το Ω για όλους εμάς που κυμαινόμαστε σε χρόνους μεταξύ 3:30 και 4:30 στο μαραθώνιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:00:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by than

http://runnersconnect.net/running-training-articles/aerobic-training-run-faster-by-running-easy/

Τυπώστε το και κολλήστε το σε παρμπρίζ, πόρτες, παράθυρα, διαδρόμους, δέντρα για να το βλέπετε ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
Κατά τη γνώμη μου, το Α και το Ω για όλους εμάς που κυμαινόμαστε σε χρόνους μεταξύ 3:30 και 4:30 στο μαραθώνιο.



+1


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000