Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  21:10:30  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά από 4 μήνες χειμερινού αερόβιου τρεξίματος, έκανα σήμερα το πρώτο "τέμπο", 22 λεπτά στο 4:30 λ/χλμ, λίγο πιο γρήγορα δηλαδή από τους ρυθμούς που θα ακολουθήσω στους επερχόμενους ημι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  21:32:58  Εμφάνιση Προφίλ
αφου περασα απο το παθολογο για μια βεβαιωση , εχοντας και μια ψυξη στην πλατη, με ενημερωσε οτι ειχα χαμηλη πιεση (10/7). δεν ημουν ουτως ή αλλως στα φορτε μου με τις μισο-ανασες λογω ψυξης, εμαθα και για την πιεση και εδεσε το γλυκο. αντι για μια ωρα στο 6'30'' εκανα 5χλμ μονο.μπορουσα να το κανω ολο , αλλα δε το εκρινα φρονιμο. αν αυριο δεν εχω βελτιωθει αρκετα δε θα κανω την γρηγορη ωριαια. θα την παω για παρασκευη. αν και παλι δεν... της ριχνω μαυρο και παω για το 28αρι την κυριακη. μαλλον την αρπαξα χθες που βγηκα με το φανελακι να φερω ξυλα απο την αυλη...

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  21:48:51  Εμφάνιση Προφίλ
Χτές 3km ζέσταμα + ανοίγματα
3000 × 3 σε ρυθμό 4:15/km
τα 2 ok, μιά χαρά
το τρίτο δεν έβγαινε με τίποτε
και έγινε 2άρι σε ρυθμό 4:20
Σήμερα ελεύθερο 12άρι
αύριο μάλλον τέμπο στο 5
και μετά ημί την Κυριακή στο Αγρίνιο.
Όλα καλά μέχρι τώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  21:57:14  Εμφάνιση Προφίλ
Νωρίς το μεσημέρι γεμάτο πρόγραμμα με βάρη για τα πόδια και το απόγευμα 10άρι αποκατάστασης σε 1 ώρα.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  09:15:17  Εμφάνιση Προφίλ
...5 χλμ πολυ χαλαρο τρεξιμο στο στιβο του Ζηρινειου σε 28'26"...κατ'απαιτηση του ειδικου, ωστε να μην ατονουν οι μυες! Το προβλημα σε πρωτη φαση εντοπιζεται, οπως το υποπτευομουν, στους προσαγωγους και στο ραπτικο μυ στο δεξι ποδι!Θελω να πιστευω οτι σιγα-σιγα...και με υπομονη, θα ξεπερασθει κι αυτος ο σκοπελος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  09:32:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...5 χλμ πολυ χαλαρο τρεξιμο στο στιβο του Ζηρινειου σε 28'26"...κατ'απαιτηση του ειδικου, ωστε να μην ατονουν οι μυες! Το προβλημα σε πρωτη φαση εντοπιζεται, οπως το υποπτευομουν, στους προσαγωγους και στο ραπτικο μυ στο δεξι ποδι!Θελω να πιστευω οτι σιγα-σιγα...και με υπομονη, θα ξεπερασθει κι αυτος ο σκοπελος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Υπομονή και όλα φτιάχνουν!
Στα δικά μου, 8 χιλιόμετρα πρωί πρωί σε ήπιους ρθυμούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  10:16:41  Εμφάνιση Προφίλ
Μετα τα χθεσινα 500αρια η κατασταση του ποδιου επιδεινωθηκε κ η αποφαση μου ειναι 4 μερες off.
Απο την νεα εβδομαδα εαν κ εφοσον βγουν χωρις ενοχλησεις ολα τα τρεξιματα τοτε θα κατεβω στο Ναυπλιο...αλλιως το ξεχναω

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  10:39:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Μετα τα χθεσινα 500αρια η κατασταση του ποδιου επιδεινωθηκε κ η αποφαση μου ειναι 4 μερες off.
Απο την νεα εβδομαδα εαν κ εφοσον βγουν χωρις ενοχλησεις ολα τα τρεξιματα τοτε θα κατεβω στο Ναυπλιο...αλλιως το ξεχναω

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης


Ελα ρε τόσο χάλια είναι;
Μου θυμίζεις αυτά που πέρασα πέρσυ την άνοιξη που μέχρι και στο 20άρι του ΣΔΥΑ πετούσα και μετά όλα σκατά (αν και τερμάτισα εν τέλη)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  11:54:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...5 χλμ πολυ χαλαρο τρεξιμο στο στιβο του Ζηρινειου σε 28'26"...κατ'απαιτηση του ειδικου, ωστε να μην ατονουν οι μυες! Το προβλημα σε πρωτη φαση εντοπιζεται, οπως το υποπτευομουν, στους προσαγωγους και στο ραπτικο μυ στο δεξι ποδι!Θελω να πιστευω οτι σιγα-σιγα...και με υπομονη, θα ξεπερασθει κι αυτος ο σκοπελος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

δε ξερω αν ειμαι αφελης που χαρηκα που οι ενοχλησεις δε προερχονται απο το ισχιο. θελω να πιστευω οτι εχει ευκολοτερη αποκατασταση αλλα δε κατεχω γροσι... αν το προλαβες ισως να μπορεσεις τη Θεσ/νικη . τι αλλο σου ειπε για την αποκατασταση? το προσθιο δε βοηθαει με την κινηση των ποδιων?

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:04:34  Εμφάνιση Προφίλ
στα δικα μου , μαλλον παει περιπατο η σημερινη γρηγορη ωριαια. η ψυξη υποχωρει, για την πιεση δεν εχω εικονα (αν παω για προπονηση θα την ελεγξω σε φαρμακειο) αλλα η χθεσινη νυχτα ηταν παρα πολυ δυσκολη . βαρεσα ολονυχτια περπατημα με τον μπεμπη αγκαλια λογω εντονης καταρροης. ο κακομοιρης δε μπορει να αναπνευσει απο τη μυτη... δε καθοταν ουτε για αναρροφητηρα , ουτε για αμπουλα... πολυ κλαμα ο δολιος... σημερα το απογευμα παιδιατρο. τωρα κοιμαται σα βουδας απο την εξαντληση...
υγ. παρελαβα και τα 2α μου cumulus 16 (αν και απο ινδονησια, ιδια εφαρμογη με της κινας)... ο στολος κομπλε. τα 13αρια κλεισανε το δρομικο ιστορικο τους με 922,6χλμ... απο κατω ειναι σαν καινουργια ... πλεον τα πρωτα 16αρια θα ειναι για τις προπονησεις μεσα στην εβδομαδα και τα 2α για τα μεγαλυτερα κυριακατικα... δυστυχως τα βρηκα στο ιδιο χρωμα. δε θα μπορεσω να πουλησω μουρη ελιτ δρομεα με διαφορετικο χρωμα παπουτσιου σε καθε ποδι!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:22:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

στα δικα μου , μαλλον παει περιπατο η σημερινη γρηγορη ωριαια. η ψυξη υποχωρει, για την πιεση δεν εχω εικονα (αν παω για προπονηση θα την ελεγξω σε φαρμακειο) αλλα η χθεσινη νυχτα ηταν παρα πολυ δυσκολη . βαρεσα ολονυχτια περπατημα με τον μπεμπη αγκαλια λογω εντονης καταρροης. ο κακομοιρης δε μπορει να αναπνευσει απο τη μυτη... δε καθοταν ουτε για αναρροφητηρα , ουτε για αμπουλα... πολυ κλαμα ο δολιος... σημερα το απογευμα παιδιατρο. τωρα κοιμαται σα βουδας απο την εξαντληση...
υγ. παρελαβα και τα 2α μου cumulus 16 (αν και απο ινδονησια, ιδια εφαρμογη με της κινας)... ο στολος κομπλε. τα 13αρια κλεισανε το δρομικο ιστορικο τους με 922,6χλμ... απο κατω ειναι σαν καινουργια ... πλεον τα πρωτα 16αρια θα ειναι για τις προπονησεις μεσα στην εβδομαδα και τα 2α για τα μεγαλυτερα κυριακατικα... δυστυχως τα βρηκα στο ιδιο χρωμα. δε θα μπορεσω να πουλησω μουρη ελιτ δρομεα με διαφορετικο χρωμα παπουτσιου σε καθε ποδι!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...


Καλοφόρετα φίλε και καλοτάξιδα! Φέρτα να τα βρέξουμε στο Φράγμα για γούρι(για PB).
Στο μεταξύ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου από την κούραση... Ευτυχώς είναι η χαλαρή βδομάδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:30:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by spy

...5 χλμ πολυ χαλαρο τρεξιμο στο στιβο του Ζηρινειου σε 28'26"...κατ'απαιτηση του ειδικου, ωστε να μην ατονουν οι μυες! Το προβλημα σε πρωτη φαση εντοπιζεται, οπως το υποπτευομουν, στους προσαγωγους και στο ραπτικο μυ στο δεξι ποδι!Θελω να πιστευω οτι σιγα-σιγα...και με υπομονη, θα ξεπερασθει κι αυτος ο σκοπελος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

δε ξερω αν ειμαι αφελης που χαρηκα που οι ενοχλησεις δε προερχονται απο το ισχιο. θελω να πιστευω οτι εχει ευκολοτερη αποκατασταση αλλα δε κατεχω γροσι... αν το προλαβες ισως να μπορεσεις τη Θεσ/νικη . τι αλλο σου ειπε για την αποκατασταση? το προσθιο δε βοηθαει με την κινηση των ποδιων?

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



Παναγιωτη ειναι νωρις ακομα για εκτιμησεις!Το κολυμπι βοηθαει παντου...οταν κι αυτο γινεται με μετρο.Παω σε χειροπρακτη, οποιος ειναι της αποψης οτι δεν διακοπτουμε εντελως τη δραστηριοτητα, αλλα τη συνεχιζουμε ... σε μικροτερο ασφαλως ογκο, χωρις εντασεις, ωστε να ειναι δυνατη η παρακολουθηση της προοδου της αποκαταστασης!Αυριο η δευτερα συνεδρια...και υποπτευομαι 8-10 χλμ χαλαρο τρεξιμο το Σαββατο!Αυτο που ειναι σιγουρο ... ειναι οτι προκειται περι μυικου προβληματος!Παντως, οπως κι εσυ, χαιρομαι κι εγω ιδιαιτερα καθε φορα που με διαβεβαιωνουν οτι το ισχιο ειναι μια χαρα...διοτι κατα το παρελθον υπηρξαν και γνωμες που εκαναν αναφορα και σε αρθροσκοπηση ισχιου...ιδεα στην οποια τοτε ειχα αντιταχθει εντονα...κι οπως μαλλον δειχνουν τα πραγματα ...μαλλον σωστα επραξα !Τωρα οσον αφορα στη συμμετοχη στη Θεσ/νικη ... εγω βασικα προετοιμαζομουν για το μαραθωνιο Μεσσηνης...που ομως μονο με πολυ θετικη εξελιξη της καταστασης τον προλαβαινω... και μονο προπονητικα πια!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:31:08  Εμφάνιση Προφίλ
δεν ειναι τυχαιο... δουλευεις 2 βδομαδες στη βελτιωση και την 3η ανασκουμπωνεσαι... σε εχει ρομποτοποιησει ο Νικος!!!
στο φραγμα να πας εσυ με τους γυμνους!!! 3ο σερι πσκ στη Βεροια δε γινεται... στα 3 σερι τριημερα στα πεθερικα παω για sub 3 !!! το Σαββατο θα παω εκδρομη να δω την εκκλησια που θα παντρευτω και να κοιταξω για καταλληματα, εστιατορια κλπ... οποτε την Κυριακη θα βγει εδω η προπονηση, ισως στον στιβο του Πανοραματος.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:39:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by spy

...5 χλμ πολυ χαλαρο τρεξιμο στο στιβο του Ζηρινειου σε 28'26"...κατ'απαιτηση του ειδικου, ωστε να μην ατονουν οι μυες! Το προβλημα σε πρωτη φαση εντοπιζεται, οπως το υποπτευομουν, στους προσαγωγους και στο ραπτικο μυ στο δεξι ποδι!Θελω να πιστευω οτι σιγα-σιγα...και με υπομονη, θα ξεπερασθει κι αυτος ο σκοπελος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

δε ξερω αν ειμαι αφελης που χαρηκα που οι ενοχλησεις δε προερχονται απο το ισχιο. θελω να πιστευω οτι εχει ευκολοτερη αποκατασταση αλλα δε κατεχω γροσι... αν το προλαβες ισως να μπορεσεις τη Θεσ/νικη . τι αλλο σου ειπε για την αποκατασταση? το προσθιο δε βοηθαει με την κινηση των ποδιων?

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



Παναγιωτη ειναι νωρις ακομα για εκτιμησεις!Το κολυμπι βοηθαει παντου...οταν κι αυτο γινεται με μετρο.Παω σε χειροπρακτη, οποιος ειναι της αποψης οτι δεν διακοπτουμε εντελως τη δραστηριοτητα, αλλα τη συνεχιζουμε ... σε μικροτερο ασφαλως ογκο, χωρις εντασεις, ωστε να ειναι δυνατη η παρακολουθηση της προοδου της αποκαταστασης!Αυριο η δευτερα συνεδρια...και υποπτευομαι 8-10 χλμ χαλαρο τρεξιμο το Σαββατο!Αυτο που ειναι σιγουρο ... ειναι οτι προκειται περι μυικου προβληματος!Παντως, οπως κι εσυ, χαιρομαι κι εγω ιδιαιτερα καθε φορα που με διαβεβαιωνουν οτι το ισχιο ειναι μια χαρα...διοτι κατα το παρελθον υπηρξαν και γνωμες που εκαναν αναφορα και σε αρθροσκοπηση ισχιου...ιδεα στην οποια τοτε ειχα αντιταχθει εντονα...κι οπως μαλλον δειχνουν τα πραγματα ...μαλλον σωστα επραξα !Τωρα οσον αφορα στη συμμετοχη στη Θεσ/νικη ... εγω βασικα προετοιμαζομουν για το μαραθωνιο Μεσσηνης...που ομως μονο με πολυ θετικη εξελιξη της καταστασης τον προλαβαινω... και μονο προπονητικα πια!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

προπονητικος μαραθωνιος δεν υφισταται!!! εννοεις φυσικα χωρις χρονικη πιεση τερματισμου... το θυμομουν οτι ησουν για Μεσσηνη, για αυτο το ειπα για Θεσ/νικη. ΑΝ ειναι να χασεις 10 μερες επι των απαιτησεων του προγραμματος (με τα συντηριτικα που σε λεει ο χειροπρακτης) επιστρεφεις δυνατος και ολοκληρωνεις την προετοιμασια σου για πανω... να δω τι αλλο θα σκεφτω για να σου πω οτι θελω να συντρεξουμε...!!! στη συζυγο θα χαρισεις μια ρομαντικη εκδρομη με μια συμμετοχη στο 10αρακι για PB!!!ολα σε ενα...
υγ. θα εχει χοχλιουρο και ελενιδη... ποστευω να βοηθησα περισσοτερο


-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:48:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Μετα τα χθεσινα 500αρια η κατασταση του ποδιου επιδεινωθηκε κ η αποφαση μου ειναι 4 μερες off.
Απο την νεα εβδομαδα εαν κ εφοσον βγουν χωρις ενοχλησεις ολα τα τρεξιματα τοτε θα κατεβω στο Ναυπλιο...αλλιως το ξεχναω

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης


Ελα ρε τόσο χάλια είναι;
Μου θυμίζεις αυτά που πέρασα πέρσυ την άνοιξη που μέχρι και στο 20άρι του ΣΔΥΑ πετούσα και μετά όλα σκατά (αν και τερμάτισα εν τέλη)

...δυστηχως ναι...το ασχημο ειναι οτι το εχω ξαναπερασει ακριβως το ιδιο ακριβως την ιδια περιοδο περυσι πριν τον Μεγα Αλεξανδρο.. η ιστορια επαναλαμβανεται...τον Ιουλιο κ μετα απο 3μηνη αποχη απο καθε επαφη με το τρεξιμο η κατασταση δεν ειχε βελτιωθει καθολου οποτε αποφασισα να παρω την γνωμη ενος πολυ καλου φυσικοθεραπευτη κ οχι τριτη γνωμη ιατρου διοτι οι δυο πρωτες ηταν τελειως διαφορετικες μεταξυ τους ο ενας ελεγε οτι ειναι η κοτυλη που τελικα δεν ηταν διοτι η μαγνητικη ηταν καθαρη...κανενας απο τους δυο δεν με εξετασε για ανισοσκελια κ η θεραπεια τους ηταν ξεκουραση λογω υπερχρησης..ομως το προβλημα εξακολουθουσε να υπαρχει..ετσι οταν πηγα στον φυσικ. το πρωτο που εκανε ηταν να με εξετασει για ανισοσκελια.
Η ανισοσκελια (μικρη μεν αλλα την κανει την ζημια της) που εχω κατα τα λεγομενα του αντιμετωπιζεται με ορθωτικους πατους(ξερω οτι πολλοι συμφοριτες θα διαφωνουν στο θεμα των ορθωτικων πατων) κ μπορω να πω οτι πραγματικα με βοηθησαν γιατι μετα απο 1 μηνα φορωντας τους κ ΚΑΝΩΝΤΑΣ προπονηση κανονικα οι ενοχλησεις απο το ισχιακο εφυγαν τελειως.Σημειωση οτι τους φορουσα κ στην καθημερινοτητα μου.
Τρεξαμε την Κλασσικη παρεα Αργυρη χωρις καμια ενοχληση απο το ισχιακο..
Το λαθος μου ειναι οτι μετα την κλασσικη τους εβγαλα γιατι νομιζα οτι το προβλημα το ξεπερασα αμ δεν ομως..
Μολις φορτωσα κμ κ εντασεις ξανα παρουσιαστηκε..
Τωρα ξεκινησα τους ξαναφοραω αλλα δεν ξερω μεχρι τις 15 Μαρτιου που ειναι ο αγωνας κατα ποσο θα εχει ηρεμησει?
Sorry για την πολυλογια μου κ το κατεβατο μου...


Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης

Edited by - sotos-marathon on 26/02/2015 12:53:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000