Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

georgedr
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  11:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα ασκησεις ενδυναμωσης κ 18 χλμ ποδηλατο,γιατι η φουσκαλα στο ποδι δεν μας επιτρεπει τρεξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  12:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές 11.200 στο Δίστομο σε έναν πολύ όμορφο αγώνα γεμάτο συγκίνηση!!
Φόρο τιμής στα θύματα που σφαγιάσθηκαν τόσο άδικα από τους εγληματίες ναζί!!
Τρέχεις για τους ανθρώπους αυτούς!!
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο αγώνας ξεκίνησε στις 10.30 όπως είχε προγραμματισθεί, τα πρώτα 4 χιλιόμετρα σχεδόν κατηφορικά με μια μεγάλη ευθεία πριν ξεκινήσει η ανηφόρα τα οποία βγήκαν σε ρυθμό 4' 29" άνετα, η ζέστη έκανε την κατάσταση δύσκολή χωρίς ίχνος αέρα έστω να μας δροσίσει!!!
Ανηφορικό κομμάτι 4 χιλιόμετρα ο ρυθμός έπεσε αισθητά μέχρι που ήρθε πάλι η ευθεία!! Το υπόλοιπα 3.200 σε ευθεία και μια μικρή ανηφόρα πριν το τερματισμό στην πλατεία..
Χρόνος 1ωρίτσα ρυθμός 5' 24" τελικά με αφήνει ικανοποιημένο δεδομένου των τραυματισμών που με ταλαιπώρησαν τον τελευταίο καιρό, ευτυχώς όλα καλά!!
Και του χρόνου να είμαστε καλά πάλι εκεί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  13:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 ώρα σε τέμπο 5'20΄΄, καθώς από δω και πέρα το πρόγραμμα έχει ξεκούραση .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  17:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλαρό 6αρι, 4:54avg/χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  21:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο, Σπύρο ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο αγώνα ήθελα να τον τρέξω δυνατά γι αυτό και προτίμησα να ακολουθήσω τη σίγουρη λύση της ξεκούρασης!

Γιώργο εντωμεταξύ στον αγώνα που έτρεξες στην Καρυδιτσα σε βγάζει γεννημένο το 82! Ξανανιώσες με το τρέξιμο χαχα!

3.6 τέρμα χαλαρά σημερα ελέω παρέας σήμερα και μόνο. Ας το ονομάσω αποκατάσταση!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2015 :  23:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτές τις μέρες,μετά την ζήρεια,η προπόνηση λέει χαλάρωμα και περπάτημα.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  08:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι στο παντα φιλοξενο γηπεδο του Χαλανδριου, παρεα με τον Μανωλη αυτη τη φορα, για το 1/3 περιπου της προπονησης, 20'ζεσταμα...στη συνεχεια 20'σε ρυθμο 4:25 το χλμ...και τελος 20'αποθεραπεια...συνολο 11640 μετρα σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Edited by - spy on 02/06/2015 08:29:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  10:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι στο παντα φιλοξενο γηπεδο του Χαλανδριου, παρεα με τον Μανωλη αυτη τη φορα, για το 1/3 περιπου της προπονησης, 20'ζεσταμα...στη συνεχεια 20'σε ρυθμο 4:25 το χλμ...και τελος 20'αποθεραπεια...συνολο 11640 μετρα σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Μια φορά είπα να μην έρθω και έχασα καλή παρέα.
Έπρεπε όμως να κάνω hill intervals οπότε το γήπεδο δεν είναι καλή λύση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  13:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6 αράκι χαλαρό σήμερα για αποκατάσταση μετά το 30άρι της Κυριακής στην Αλόννησο. Τελικά αν και μετά τη θεσσαλονίκη το χαμε ρίξει λίγο στον κόκορα, χάρηκα πολύ που είμαι ακόμα σε θέση να τρέχω 30 χιλιόμετρα
Σιγά σιγά καιρός να μπαίνουμε λίγο στο κλίμα γιατί απτα μέσα του μήνα ξεκινάμε προετοιμασία... για να δούμε τι 8α δούμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  14:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

6 αράκι χαλαρό σήμερα για αποκατάσταση μετά το 30άρι της Κυριακής στην Αλόννησο. Τελικά αν και μετά τη θεσσαλονίκη το χαμε ρίξει λίγο στον κόκορα, χάρηκα πολύ που είμαι ακόμα σε θέση να τρέχω 30 χιλιόμετρα
Σιγά σιγά καιρός να μπαίνουμε λίγο στο κλίμα γιατί απτα μέσα του μήνα ξεκινάμε προετοιμασία... για να δούμε τι 8α δούμε!


Μπράβο Ιωάννα! Ελπίζω να το ευχαριστήθηκες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  15:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by Trexalitsa78

6 αράκι χαλαρό σήμερα για αποκατάσταση μετά το 30άρι της Κυριακής στην Αλόννησο. Τελικά αν και μετά τη θεσσαλονίκη το χαμε ρίξει λίγο στον κόκορα, χάρηκα πολύ που είμαι ακόμα σε θέση να τρέχω 30 χιλιόμετρα
Σιγά σιγά καιρός να μπαίνουμε λίγο στο κλίμα γιατί απτα μέσα του μήνα ξεκινάμε προετοιμασία... για να δούμε τι 8α δούμε!


Μπράβο Ιωάννα! Ελπίζω να το ευχαριστήθηκες


Ευχαριστώ Αργύρη! Ήταν εκπληκτικός αγώνας!!! Πολύ πολύ δύσκολος, τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα (σίγουρα ο δυσκολότερος αγώνας που έχω τρέξει) αλλά σε αποζημιώνει με το παραπάνω. Εκπληκτική διαδρομή μέσα στη φύση, με εναλλαγές τοπίων και ποίότητα εδάφους και πολλές ανηφοροκατηφόρες. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα και προσφέρεται και για πολύ ωραίο τριήμερο σε ένα νησί όλο γλύκα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  17:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

6 αράκι χαλαρό σήμερα για αποκατάσταση μετά το 30άρι της Κυριακής στην Αλόννησο. Τελικά αν και μετά τη θεσσαλονίκη το χαμε ρίξει λίγο στον κόκορα, χάρηκα πολύ που είμαι ακόμα σε θέση να τρέχω 30 χιλιόμετρα
Σιγά σιγά καιρός να μπαίνουμε λίγο στο κλίμα γιατί απτα μέσα του μήνα ξεκινάμε προετοιμασία... για να δούμε τι 8α δούμε!



...ευγε Ιωαννα!!!Καθε χρονο λεω οτι θα τον τρεξω...αλλα ποτε δεν τα καταφερνω, ακριβως επειδη ερχεται μετα τον μαραθωνιο...κι εχω ριξει ογκο στις προπονησεις.Εξαιρετικα δυσκολος αγωνας με μεγαλες υψομετρικες διαφορες...και μεγαλο τμημα του σε ανωμαλο εδαφος...οπως θυμαμαι απο την προκηρυξη.Πρεπει να ειναι και αρκετα μοναχικος, αφου, λογω της δυσκολιας του, μετεχουν λιγοι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  17:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι στο παντα φιλοξενο γηπεδο του Χαλανδριου, παρεα με τον Μανωλη αυτη τη φορα, για το 1/3 περιπου της προπονησης, 20'ζεσταμα...στη συνεχεια 20'σε ρυθμο 4:25 το χλμ...και τελος 20'αποθεραπεια...συνολο 11640 μετρα σε 60'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Μια φορά είπα να μην έρθω και έχασα καλή παρέα.
Έπρεπε όμως να κάνω hill intervals οπότε το γήπεδο δεν είναι καλή λύση




...κι εγω ημουν σιγουρος οτι δεν θα ερχοσουν, διοτι τη προηγουμενη φορα μου ελεγες οτι αυτες οι εβδομαδες θα περιλαμβανουν απλα τρεξιμο συντηρησης...αλλα εσυ το εριξες στις διαλειμματικες...και μαλιστα με εντονη κλιση εδαφους!!!Μου θυμιζει τον εαυτο μου που λεει οτι θα τρεξει στο 4:45 αλλα τελικα πηγαινει με 4:25!Τα ιδια ειπα και σημερα στο Μανωλη...κι ενω αυτος εκανε τις διατασεις του...καποια στιγμη μου φωναζει οτι κινουμαι ταχυτερα απο το 4:40 που του ειχα πει οτι θα ετρεχα για 20'.Αργυρη μου ελειψες παντως...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2015 :  22:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγες μέρες πριν το νυχτερινό 10άρι, 6 Χ 400 στο 1΄15΄΄ με διάλειμμα από 1΄30΄΄ ως 1΄45΄΄.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2015 :  09:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3km ζεσταμα.
4x100μ ανοιγματα.
8x500μ σε ρυθμο 4'/κμ με 1' διαλ.(τα μισα 500αρια βγηκαν κατω απο 2')
2κμ αποθ.



''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000