Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  00:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
13 χλμ με 4:57 βγηκαν ανετα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  10:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι ...απο το Δημαρχειο Κηφισιας στο Δημαρχειο Διονυσου και επιστροφη στο στιβο του Ζηρινειου, οπου ολοκληρωθηκαν τα τελευταια χλμ...22,5 χλμ σε 120'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  11:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
25αρι λρ σημερα στη φιλοθεη, πηγαινα για 530+ αλλα κολλησα με κατι παιδια και βγηκε στο 512, ευκολα ομως. Η εβδομαδα κυλησε με παρα πολλα χιλιομετρα για τα δεδομενα μου, 85!!!! σε πεντε προπονησεις, η επομενη σιγουρα θα ειναι πιο χαλαρη, της ταξης των 75 δηλαδη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  14:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθες βραδάκυ διαδρομη ΣΕΦ - Φλοίσβος [κλασσικά]
10Κ @5:40.

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  19:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάνει κανείς διάλειμματικη αυτη την περίοδο?
Στα δικά μου 2 ήταν οι κύριες προπονήσεις αυτές τις μέρες.μια στον Ενιπέα που ακολούθησαν ανάποδα την διαδρομή του χειμωνιάτικο και χτες στο Σέιχ σου 18κμ.πολύ ωραία ή Θεσσαλονίκη από ψηλά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  22:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την Τετάρτη 10 Χ 400 τα 7 στο 1.38"-1.39" και τα άλλα 1.32",1.33",1.40".Παρασκευή 30' χαλάρωμα και ασκήσεις. Σήμερα 5χιλ. στο 4.34".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  23:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κωστα, κι εγω διαλειμματικη σήμερα, μετά από καιρό. 4χλμ ζέσταμα, 5χ100 ανοίγματα και 12χ 400 σε1'25 έως 1'32 με 1'30 διαλ.Τελος 2 χλμ αποθ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  23:46:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κωστα, κι εγω διαλειμματικη σήμερα, μετά από καιρό. 4χλμ ζέσταμα, 5χ100 ανοίγματα και 12χ 400 σε1'25 έως 1'32 με 1'30 διαλ.Τελος 2 χλμ αποθ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2015 :  10:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ασκήσεις ενδυνάμωσης και διατάσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2015 :  21:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με 75χλμ έκλεισε κι αυτή η εβδομάδα.
Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι δεν έχει συσσωρευτεί καθόλου κούραση, παρ' όλο που που προπονούμαι τις πλέον ακατάλληλες ώρες, από πλευράς καιρού.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2015 :  22:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσθεσα και σκαλακια. Δεν μου φαινεται κακη ιδεα, αρκει να μην επιβαρυνω τον δικεφαλο.
quote:
Originally posted by Hiroshima
Ασκήσεις ενδυνάμωσης και διατάσεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  00:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@KostasVer Κώστα κι εγώ άρχισα σιγά σιγά ενόψει προγράμματος που ξεκινάει σε μια εβδομάδα, μην πέσω κατευθείαν στα βαθιά.

@Hiroshima φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις εμπειρία από σκαλάκια αλλά είναι τρομερή προπόνηση. 1 φορά που το δοκίμασα μετά από 20 λεπτά έτρεμαν τα πόδια! επειδή το έψαξα πάντως λίγο, είναι μεγάλη επιβάρυνση για τα γόνατα και σ εμένα προσωπικά πρότειναν να μην τα συνεχίσω εφόσον δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.

Στα δικά μου τώρα, χάθηκα μέρες.. το καλοκαίρι δε μου αφήνει πολλά περιθώρια για κάψιμο στον υπολογιστή. προτιμώ αυτό του ήλιου! Την πέμπτη έπαιξα μπαλίτσα αντί για προπόνηση, παρασκευή beach volley και σήμερα 18.9 χιλιόμετρα σε 1:48. αργά μεν αλλά πολύ υψηλή θερμοκρασία. ένα gel και ένα salt στο 11 περίπου. ίσως υπερβολή τόσα χιλιόμετρα μια εβδομάδα πριν το Ζαγόρι όμως ήθελα να συνηθίσουν τα πόδια μετά την αποχή. η εβδομάδα που μπαίνει θα είναι πιο light.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  08:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑ 7km στο 6:00
ΣΑ τσίπουρα
ΚΥ PB από το πουθενά 1km κολύμβησης σε 20:30, και 2-3 ώρες παραλία
βραδάκι 5km τρέξιμο στο 6:00 ψόφιος τελείως, αναμενόμενο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  08:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι στην εσωτερικη του στιβου στο Ζηρινειο, με πολυ αερα ... 10 χλμ ΑΝΥΠΟΔΗΤΟ τρεξιμο σε 48'52"!Ειναι η μεγαλυτερη αποσταση που εχω διανυσει ανυποδητος ... και φυσικα η καλυτερη επιδοση!Μικροαπωλειες υπηρξαν παντως, αφου εμφανιστηκε μεγαλουτσικη φουσκαλα στα μεταταρσια του αριστερου ποδιου, που ομως εως αυριο θα εχει υποχωρησει η εξαφανιστει θελω να ελπιζω ... αλλωστε μου εχει ξανασυμβει κατα το παρελθον!Σημαντικη η προοδος ... και σ'αυτον τον τομεα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  09:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δούλευα πολύ σκαλάκια όταν έπαιζα μπάσκετ. Στα γόνατα έχω κάνει fullservice (αρθροσκόπηση μηνίσκου/χόνδρου) και από τότε δουλεύουν καλά (πάντα χωρίς υπερβολές).Θα το δοκιμασω για 15μερες με όριο τα 1500/ημέρα να δω πως θα πάει.

Καλή προπόνηση

quote:
Originally posted by tzatzikis90

@KostasVer Κώστα κι εγώ άρχισα σιγά σιγά ενόψει προγράμματος που ξεκινάει σε μια εβδομάδα, μην πέσω κατευθείαν στα βαθιά.

@Hiroshima φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις εμπειρία από σκαλάκια αλλά είναι τρομερή προπόνηση. 1 φορά που το δοκίμασα μετά από 20 λεπτά έτρεμαν τα πόδια! επειδή το έψαξα πάντως λίγο, είναι μεγάλη επιβάρυνση για τα γόνατα και σ εμένα προσωπικά πρότειναν να μην τα συνεχίσω εφόσον δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.

Στα δικά μου τώρα, χάθηκα μέρες.. το καλοκαίρι δε μου αφήνει πολλά περιθώρια για κάψιμο στον υπολογιστή. προτιμώ αυτό του ήλιου! Την πέμπτη έπαιξα μπαλίτσα αντί για προπόνηση, παρασκευή beach volley και σήμερα 18.9 χιλιόμετρα σε 1:48. αργά μεν αλλά πολύ υψηλή θερμοκρασία. ένα gel και ένα salt στο 11 περίπου. ίσως υπερβολή τόσα χιλιόμετρα μια εβδομάδα πριν το Ζαγόρι όμως ήθελα να συνηθίσουν τα πόδια μετά την αποχή. η εβδομάδα που μπαίνει θα είναι πιο light.

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000