Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2015 :  15:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

Σημερα ρηλαξ, αυριο 8 mp και μεθαυριο το 35αρι. Μανωλη θα το ξεκινησω το Σαββατο το πρωι, ιδανικα θα ηθελα στις 6 να ξεκιναω για να εχω επθστρεψει στο σπιτι εως τις 930. Στις 11 εχω rv για το δοντι και επειδη το πιθανοτερο ειναι να μπορω για το υπολοιπο της ημερας να τρωω μονο σουπιτσα, θα πρεπει να παω και φαγωμενος, στο λρ βεβαια νηστικος οποτε ο χρονος πιεζει. Οποιος λοιπον θελει να τρεξει κανα τριωρο το Σαββατο το πρωι στη τεσσαρα σε ρυθμο 5-510 ειναι κατι παραπανω απο ευπροσφεκτος, βασικα ειναι απαραιτητος!


Έχω ένα 16άρι τότε αλλά φοβάμαι πως πιο πολύ χρόνο θα φάω στο πήγαινε-έλα παρά στο τρέξιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2015 :  17:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by echetlos

Άντε φίλε, πάμε για ωραία πράγματα...

"My sport is your sport's punishment"



…με “αυτούς” που έχω μπλέξει Νίκο, μου φαίνεται ότι ο “λαγός” θα γίνει γατάκι και τα “λαγουδάκια” θα παίξουν το ρόλο του λαγού! Κοινώς: θα με ΣΚΑΣΟΥΝ!!!

Free your feet...free your senses!


Τι PB είπαμε πως έχεις στον ΑΜΑ;



...3:20, και όπως πάτε σε λίγο θα αδυνατώ να σας κάνω το λαγό (!)...θα αρχίσω να αναζητώ πιο νωχελικό γκρουπ...στο 4ωρο π.χ.

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2015 :  17:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by echetlos

Άντε φίλε, πάμε για ωραία πράγματα...

"My sport is your sport's punishment"



…με “αυτούς” που έχω μπλέξει Νίκο, μου φαίνεται ότι ο “λαγός” θα γίνει γατάκι και τα “λαγουδάκια” θα παίξουν το ρόλο του λαγού! Κοινώς: θα με ΣΚΑΣΟΥΝ!!!

Free your feet...free your senses!


Τι PB είπαμε πως έχεις στον ΑΜΑ;



...3:20, και όπως πάτε σε λίγο θα αδυνατώ να σας κάνω το λαγό (!)...θα αρχίσω να αναζητώ πιο νωχελικό γκρουπ...στο 4ωρο π.χ.

Free your feet...free your senses!

....δεν λενε οτι οι μαθητες πρεπει να γινονται καλυτεροι απο τον δασκαλο?

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2015 :  21:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταίες προπονησεις χθες και σημερα πριν το νυχτερινό! Χθεσινο χαλάρωμα 40λεπτά με μέσο 5:19 και 8Κ. Αίσθηση λίγο περίεργη, ένιωθα λίγο βαρύς ίσως λόγο δυνατής προπόνησης την Τρίτη. (https://connect.garmin.com/modern/activity/921152370)
Σηήμερα 15λεπτα easy και στο τέλος 6Χ40sec ανοιγματα με 40sec διάλειμμα. Βγήκε 5,5Κ με μέσο 4:54 σε 27λεπτά. Άψογη αίσθηση και είμαστε έτοιμοι!!!(https://connect.garmin.com/modern/activity/921995364)
Καλή επιτυχία σε όλους το Σαββατο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2015 :  22:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10Κ Recovery @ 537...

Καλή Επιτυχία σε Τάσο και Ιερεμία...

Υ.Σ. Μανώλη, δηλώνω παρών για το γκρουπ του 4ωρου..
Ισως όχι φέτος αλλά του χρόνου σίγουρα!!!

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2015 :  22:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by tazi

Σημερα ρηλαξ, αυριο 8 mp και μεθαυριο το 35αρι. Μανωλη θα το ξεκινησω το Σαββατο το πρωι, ιδανικα θα ηθελα στις 6 να ξεκιναω για να εχω επθστρεψει στο σπιτι εως τις 930. Στις 11 εχω rv για το δοντι και επειδη το πιθανοτερο ειναι να μπορω για το υπολοιπο της ημερας να τρωω μονο σουπιτσα, θα πρεπει να παω και φαγωμενος, στο λρ βεβαια νηστικος οποτε ο χρονος πιεζει. Οποιος λοιπον θελει να τρεξει κανα τριωρο το Σαββατο το πρωι στη τεσσαρα σε ρυθμο 5-510 ειναι κατι παραπανω απο ευπροσφεκτος, βασικα ειναι απαραιτητος!


Έχω ένα 16άρι τότε αλλά φοβάμαι πως πιο πολύ χρόνο θα φάω στο πήγαινε-έλα παρά στο τρέξιμο



35-16=19, καλυτερα ακουγεται!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  01:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άμα δεν ήμασταν τρελοί δεν θα τρέχαμε.. καταλαβαίνετε τι θα ακολουθήσει έτσι!? χαχα πάμε λοιπόν!

έφτασα λίγο μετά τις 22.00 στη Θεσσαλονίκη, στο σπίτι που θα με φιλοξενήσει για 2 βράδια ενόψει του νυχτερινού.. έβλεπαν τα μοντέλα της Εθνικής αυτοί κι αφού δεν είχα προλάβει μέσα στην ημέρα να κάνω το 10ράκι του προγράμματος, είχα τη φαεινή ιδέα να βγω εκείνη την ώρα! Καλαμαριά το σπίτι και ξεκίνησα με 2 χιλιόμετρα ζέσταμα γύρω στο 5:45/χλμ ώσπου έφτασα στην αρχή της νέας παραλίας. από εκεί 10ρι (5+5) μέχρι λίγο μετά το λιμάνι και πίσω περίπου στο 4:35-4:40 και τέλος δύο τελευταία χιλιόμετρα της επιστροφής κοντά στο 6:30..

δεν άντεξα λοιπόν, το έκανα το "όλα μέσα" (προγραμματισμένο μεν) 10ρι μου ούτε 2 μέρες πριν τον αγώνα. μένει να δω πόσο θα με χρεώσει! είναι προπονητικός βέβαια, γι αυτό και δεν κρατήθηκα. καλά εντάξει, δεν δικαιολογούμαι άλλο!

οι χρόνοι είναι στο περίπου καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα να μπω στο nike+ για ακρίβεια στα χιλιόμετρα.

Κυριάκο σε ευχαριστούμε αν και όλα τα βλέμματα θα ναι στον Ιερεμία, εγώ θα του κρατάω το μαντήλι :P

αυτά για σήμερα από εμένα, παραλαβή εξοπλισμού, καφέδες και ξεκούραση αύριο και σάββατο..race mode!

καληνύχτα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  08:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαλειμματική, στο γήπεδο Ζωγράφου μαζί με Nek2000 και Deorum.


3k ζέσταμα,
4-5 ανοίγματα
6 * 1000 στο 4'39" με διάλειμμα 2'10"
3k αποθεραπεία.

Αρκετά ευχαριστημένος μπορώ να πω.

Edited by - Aroulio on 09/10/2015 09:00:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  09:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Με NEK, εγώ ήμουν απλά στο ίδιο γήπεδο. :P

υποτίθεται έκανα προπόνηση, αλλά τι προπόνηση να κάνω, είμαι αποσυντονισμένος.

@Tzatzikis σίγουρα σε χρέωσε. Αν κατάλαβα καλά έκανες δλδ 14 χλμ, δεν την παλεύεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  09:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι ... δεν ειχε τρεξιμο, αλλα 70' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου και χεριων! Η πελματιαια παντα παρουσα ...το ποσο ενοχλητικη ειναι θα φανει αυριο το πρωι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  10:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2κμ ζεσταμα.
16κμ στο 4,57''/κμ χαλαρα..
αυριο θα πιεσουμε παραπανω!

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manolee
Forum-Runner

98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  10:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αroulio , τι σου ειπε στο Αιγαλεω σαν στοχο για τον Αυθεντικο ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  10:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι ... δεν ειχε τρεξιμο, αλλα 70' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου και χεριων! Η πελματιαια παντα παρουσα ...το ποσο ενοχλητικη ειναι θα φανει αυριο το πρωι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Αν την χρειαστείς (https://thesock.com/) μην τολμίσεις και δεν το πεις... Ακόμα και προληπτικά αν τη θες
Στα δικά μου... 10 χλμ με πολύ πολύ μπλα μπλά έχοντας παρέα τον Τρεχαντίρη. Τελικά αρχίζω να πιστεύω πως όταν μια εύκολη προπόνηση βγαίνει σύσκολα, σημαίνει πως η προηγούμενη δυνατή προπόνηση πήγε καλά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  10:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by manolee

Αroulio , τι σου ειπε στο Αιγαλεω σαν στοχο για τον Αυθεντικο ?



Τα λέω αναλυτικά και στις εργομετρήσεις:
Αρχικά είπε για 4:30-4:40 φλατ, + 8-10 λεπτά για κλασσική και τελικά είπε για περίπου 4:10-4:20 φλατ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  11:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι ... δεν ειχε τρεξιμο, αλλα 70' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου και χεριων! Η πελματιαια παντα παρουσα ...το ποσο ενοχλητικη ειναι θα φανει αυριο το πρωι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Αν την χρειαστείς (https://thesock.com/) μην τολμίσεις και δεν το πεις... Ακόμα και προληπτικά αν τη θες
Στα δικά μου... 10 χλμ με πολύ πολύ μπλα μπλά έχοντας παρέα τον Τρεχαντίρη. Τελικά αρχίζω να πιστεύω πως όταν μια εύκολη προπόνηση βγαίνει σύσκολα, σημαίνει πως η προηγούμενη δυνατή προπόνηση πήγε καλά



...ακριβώς ΑΥΤΟ! Οι ποιοτικές προπονήσεις πρέπει να είναι ποιοτικές αλλά τα χαλαρά τρεξίματα πρέπει επίσης να ξεχειλίζουν από...χαλαρότητα! :Ρ :Ρ :Ρ

@krevith -> Μήνυμα εισακούστηκε! (εκτός και αν στον ΑΜΑ του 2016 πρέπει να είμαι θεατής υποστήριξης σε συγγενικό πρόσωπο). Οπότε πάμε για το γκρουπ των 4- ωρών (για όσους θέλουν να σπάσουν το "καταραμένο" 4 δηλαδή :Ρ)

@Tzatziki/Jeremy -> Καλό αγώνα αύριο να έχετε παίδες!!! @Τάσο: δεν πιστεύω να θέλεις και άλλα σχόλια για αυτό που μόλις έκανες εχθές ε; :Ρ :D !!!

Στα δικά μου:
Εχθές το πρωί ένα 10άρι στο γήπεδο που είχε και 16 Χ 500άρια εναλλασσόμενα, τα αργά στο 4'50'' ρυθμό, τα γρήγορα στο 3'50''. Εχθές απόγευμα ένα 8άρι ούρμπαν, ίζυ στο 5'10''.

Σήμερα ένα ούρμπαν λάιτ τρέξιμο με winarg, σύνολο 13.7Κ. Το απόγευμα προβλέπεται ένα χαλαρό 8αράκι με 10 Χ 100 ανοίγματα.

Αύριο λαγουδάροντας τον xipolitako και με τα χιλιόμετρα που θα κάνω και το ΣΚ (back2back), η βδομάδα προβλέπεται να κλείσει στα 110 χιλιόμετρα. Κυρίως όμως με χιλιόμετρα λιποδιαλυτικά... :))

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000