Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Προπόνηση για Μαραθώνιο Ολύμπου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2016 :  19:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Σας ζηλεύω, άντε καλή προετοιμασία σε όλους όσους πάνε




Και καλή επάνοδο και για σένα Γιώργη

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2016 :  21:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 27/01/2016 : 19:14:07 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by geopa

Σας ζηλεύω, άντε καλή προετοιμασία σε όλους όσους πάνε




Και καλή επάνοδο και για σένα Γιώργη

Γηράσκω αεί διδασκόμενος


-----------------------
thanks!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2016 :  13:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα υπαρχει καποιος που να χει κανει τον Ολυμπο απο 8:30ωρες και πανω;;
Μπορει να ανεβασει τον αγωνα του απο καποιο garmin??
Με ενδιαφερει να δω τα περασματα του απο διαφορα μερη-σταθμους κλπ.....
Ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2016 :  19:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα LEON T.

Τα περάσματα κάθε δρομέα στον olympus marathon μπορείς να τα δείς στις συμμετοχές του αγώνα. Ταξινομείς την λίστα με βάση το bib , διαλέγεις τον αθλητή που θέλεις πατάς επάνω σε αυτόν , και βλέπεις την καρτέλα του δρομέα με τις συμμετοχές του στον αγώνα. Πατάς πάνω στις συμμετοχές (πχ 3) και βλέπεις τα περάσματα του δρομέα σε κάθε σταθμό.
Το 2015 οι θέσεις κατάταξης μετά το 300 είχαν χρόνο τερματισμού περισσότερο απο 8.00 ώρες και οι θέσεις μετά το 350 περισσότερο απο 8.30 ώρες.

www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2016 :  21:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου,ναι κατάλαβα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2016 :  16:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
......Μμμ τερματισμος χτες του Olympus Marathon σε 9 ωρες και 7 λεπτα.....
Ειμαι ευχαριστημενος που πετυχα τον αρχικο μου στοχο,αλλα για το χρονο μου οχι...
Ισως να μην ειχα κανει και καλη προετοιμασια...
Ενω στα Πριονια ειχα περασμα 6:30 ωρες μετα κατερρευσα τελειως και απο ποδια και απο ανασες...
Πολυ ζεστη και υγρασια,ενω η πρωινη βροχη μ εκανε να κρυωνω οσο ανεβαινα....
Σιγουρα τα συναισθηματα και ειδικα στον τερματισμο πολυ εντονα....

Τα γραφω ετσι μπερδεμενα γιατι ετσι τα χω στο μυαλο μου τωρα😄😄😄

Να ευχαριστησω τον etien για τις συμβουλες του και τα mail του και τον trexantiris για την αξιολογηση των προπονησεων μου...και ολους οσους με βοηθησαν
Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμμετειχαν στον αγωνα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2016 :  17:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο παιδιά, σας παρακολουθώ και σας θαυμάζω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2016 :  18:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEON T

......Μμμ τερματισμος χτες του Olympus Marathon σε 9 ωρες και 7 λεπτα.....
Ειμαι ευχαριστημενος που πετυχα τον αρχικο μου στοχο,αλλα για το χρονο μου οχι...
Ισως να μην ειχα κανει και καλη προετοιμασια...
Ενω στα Πριονια ειχα περασμα 6:30 ωρες μετα κατερρευσα τελειως και απο ποδια και απο ανασες...
Πολυ ζεστη και υγρασια,ενω η πρωινη βροχη μ εκανε να κρυωνω οσο ανεβαινα....
Σιγουρα τα συναισθηματα και ειδικα στον τερματισμο πολυ εντονα....

Τα γραφω ετσι μπερδεμενα γιατι ετσι τα χω στο μυαλο μου τωρα😄😄😄

Να ευχαριστησω τον etien για τις συμβουλες του και τα mail του και τον trexantiris για την αξιολογηση των προπονησεων μου...και ολους οσους με βοηθησαν
Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμμετειχαν στον αγωνα!!



Ο Μαραθώνιος Ολύμπου είναι συνολικά ένας ιδιαίτερα απαιτητικός αγώνας, πολυσύνθετος σε πολυποίκιλο έδαφος που δοκιμάζει για τα καλά τις αντοχές των δρομέων! Η συνεχόμενη ουσιαστικά ανηφόρα των 21 χιλιομέτρων που σε φέρνει δίχως ανάσα σχεδόν στην κορυφή αφαιρεί κάμποση ενέργεια από τα πόδια (και όχι μόνο) και μετά αρχίζει μια συνεχόμενη κουτρουβάλα που τσακίζει τα ήδη ταλαιπωρημένα πόδια! Προσπάθησε να θυμηθείς αυτό: με το που διασχίζεις το Στεφάνι (που και αυτό έχει κάμποση ανηφόρα) και το μυϊκό σύστημα έχει «κλειδώσει» στις απαιτήσεις της ανηφόρας, παίρνεις τη στροφή για τα Ζωνάρια και αρχίζει μια τρελή-τρελή κατεβασιά!!! Και αυτό συνεχίζεται συνεχόμενα (πιο ήπια τουλάχιστον μετά το καταφύγιο του Αγαπητού) μέχρι και τα Πριόνια. Ο Ενιππέας αποτελεί απλά τη χαριστική βολή! :Ρ

Οι 6.5 ώρες που χρειάστηκες για να φτάσεις στα Πριόνια είναι σούπερ χρόνος! Αν ήσουνα αρκετά καλά, τότε το αργότερα στις 8.5 ώρες θα έπινες παγωμένες μπύρες στο Λιτόχωρο! Το σίγουρο είναι ότι το χθεσινό εκρηκτικό κοκτέιλ ζέστης/υγρασίας (όπου στον Ενιππέα κτυπάει κόκκινα) σε αποδεκάτισε. Πάντως στον Ενιππέα πέσανε κορμιά σε αυτόν τον αγώνα! Αποθήκευσε τώρα τις εμπειρίες και δυνατότερος πας για άλλα! ;-)

Καλή ξεκούραση και αποκατάσταση εύχομαι!

Edit: ελπίζω να μη χρησιμοποίησες σακίδιο υδροδοσίας!


Free your feet...free your senses!

Edited by - trexantiris on 27/06/2016 18:13:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2016 :  18:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωχ ναι ειχα σακιδιο υδροδοσιας!!
Δηλαδη με χρεωνε χωρις να το καταλαβαινω;;
Παντα μ αυτο τρεχω....
Συγχαρητηρια και σε σενα για τον τερματισμο-χρονο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2016 :  20:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEON T

Ωχ ναι ειχα σακιδιο υδροδοσιας!!
Δηλαδη με χρεωνε χωρις να το καταλαβαινω;;
Παντα μ αυτο τρεχω....
Συγχαρητηρια και σε σενα για τον τερματισμο-χρονο!!



Γενικότερο πρόβλημα με τα σακίδια υδροδοσίας: σκεπάζουν την πλάτη που αποτελεί ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΨΥΓΕΙΟ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ!!! Προκαλούν έτσι υπερθέρμανση του σώματος με αποτέλεσμα να αυξάνεται κατακόρυφα η εφίδρωση (σε μια προσπάθεια του σώματος να αντισταθμίσει τη «χαμένη» δυνατότητα ψύξης από τον εγκλωβισμό της πλάτης). Το τελικό αποτέλεσμα είναι η επιτάχυνση της διαδικασίας αφυδάτωσης και η σημαντικότατη μείωση των επιδόσεων σε αγώνες που είναι κατά βάση ζεστοί. Και ο Όλυμπος δεν αποτελεί εξαίρεση (ειδικά φέτος)! Στο Ζαγόρι τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα όσο αφορά τη ζέστη π.χ.! Και σε αυτούς τους αγώνες οι σταθμοί τροφοδοσίας είναι πυκνοί οπότε με μια κλασική ζώνη μέσης (μερικές έχουν μέχρι και 2 Χ 600ml μπουκάλια) είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ καλυμένος! Τα σακίδια είναι απαραίτητα σε αγώνες «advendure Run» όπου οι αποστάσεις μεταξύ των σταθμών ενδέχεται να είναι μεγάλες (άρα κινήσαι σε καθεστώς ημιαυτόνομης τροφοδοσίας) ή όπου απαιτείται να κουβαλάς πολλά πράγματα για παν ενδεχόμενο. Το VFT και ROUT είναι δύο χαρακτηριστικά παραδείγματα τέτοιων αγώνων. Επίσης τα σακίδια βολεύουν σε μεγάλες προπονήσεις βουνού όπου δεν έχεις εύκολη πρόσβαση σε νερό.

Υπάρχουν τώρα κάποια σακίδια που ανήκουν στην κατηγορία «minimal racing vests». Αυτά παίρνουν δύο μπουκάλια/φλασκιά μπροστά (με συνδυασμένη χωρητικότητα συνήθως το 1 λίτρο) και πίσω αποτελούνται από ένα διχτυωτό υλικό που εμποδίζει ελάχιστα την ψύξη της πλάτης. Μπορεί να διαθέτουν και κανά/δύο μικρές τσέπες για να βάζεις κάποια τζελάκια κλπ. Είναι όμως κατά βάση ακριβά και πολύ εξειδικευμένης χρήσης. Και σε αυτήν όμως την περίπτωση σου «αφαιρούν» τη δυνατότητα να βγάλεις την μπλούζα πάνω όταν οι θερμοκρασίες ανέβουν σε ζόρικα επίπεδα – έτσι ώστε να επιτύχεις τη μέγιστη ψύξη του σώματος.

Πάμε τώρα στα περάσματά σου: η άνοδός σου μέχρι και τον Κάκκαλο ήταν σούπερ-ντούπερ. Η κάθοδός σου όμως μέχρι και τα Πριόνια ήταν παααααάρα πολύ αργή (1:54!!!) Κάτι που σημαίνει ότι χρειάζεσαι σημαντική δουλειά στο κομμάτι των τεχνικών μονοπατιών που διαχειρίζεσαι με ευκολία. Βάλε στην προπόνηση πιο πολλά τέτοια κομμάτια «τεχνικής καθόδου» και θα ανταμοιφθείς. Και στο λέω με όλο το θάρρος όπου μαζί μου - και στο πόσο «γρήγορα» κατεβαίνω τα μονοπάτια - πρέπει να γελάνε και οι πέτρες οι ίδιες. Για την ιστορία η κάθοδός μου «Οροπέδιο-Πριόνια» ολοκληρώθηκε δυστυχώς σε 1:21 όταν όλοι οι δρομείς που ανέβηκαν σε αντίστοιχους με μένα χρόνους στο Οροπέδιο, κατέβηκαν σε 1:10 μάξιμουμ (χαρακτηριστικό παράδειγμα που με περνούσανε δρομείς με τέτοια ταχύτητα στις τρελές κατεβασιές, που ήταν σαν να σου έλεγαν «κάτσε φίλε τώρα στα αβγά σου να δεις πως κατηφορίζουν το βουνό :Ρ :Ρ :Ρ)!

Εκεί βέβαια που έφαγες πολλά χαστούκια ήταν – όπως περιγράφεις και ο ίδιος – στη διάσχιση του Ενιππέα. Η διαδρομή Πριόνια-Λιτόχωρο σου κόστισε 2:33 (!) που δείχνει και το μέγεθος του γενικότερου αδειάσματός σου. Έχε υπόψη ότι η αφυδάτωση αυξάνει και την πιθανότητα – μεταξύ των άλλων – του καθολικού ενεργειακού αδειάσματος (αυξάνεται σημαντικά η αναερόβα παραγωγή ενέργειας).

Η διαχείριση της τροφοδοσίας και το προσεκτικό πλάνο της είναι πάρα πολύ σημαντική σε τέτοιους αγώνες!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2016 :  20:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατατοπιστικοτατος και για το σακιδιο και για την κατηφορα και για τον ανεφοδιασμο!!
Σ ευχαριστω πολυ για τις χρησιμοτατες συμβουλες οπου θα αρχισω να τις εφαρμοζω μετα την ξεκουραση μου!!!
Οντως οσο κοσμο ειχα περασει στην ανηφορα με περνουσαν στην κατηφορα απο πανω μου απο διπλα μου απο παντου!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2016 :  09:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by LEON T

Ωχ ναι ειχα σακιδιο υδροδοσιας!!
Δηλαδη με χρεωνε χωρις να το καταλαβαινω;;
Παντα μ αυτο τρεχω....
Συγχαρητηρια και σε σενα για τον τερματισμο-χρονο!!



Γενικότερο πρόβλημα με τα σακίδια υδροδοσίας: σκεπάζουν την πλάτη που αποτελεί ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΨΥΓΕΙΟ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ!!! Προκαλούν έτσι υπερθέρμανση του σώματος με αποτέλεσμα να αυξάνεται κατακόρυφα η εφίδρωση (σε μια προσπάθεια του σώματος να αντισταθμίσει τη «χαμένη» δυνατότητα ψύξης από τον εγκλωβισμό της πλάτης). Το τελικό αποτέλεσμα είναι η επιτάχυνση της διαδικασίας αφυδάτωσης και η σημαντικότατη μείωση των επιδόσεων σε αγώνες που είναι κατά βάση ζεστοί. Και ο Όλυμπος δεν αποτελεί εξαίρεση (ειδικά φέτος)! Στο Ζαγόρι τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα όσο αφορά τη ζέστη π.χ.! Και σε αυτούς τους αγώνες οι σταθμοί τροφοδοσίας είναι πυκνοί οπότε με μια κλασική ζώνη μέσης (μερικές έχουν μέχρι και 2 Χ 600ml μπουκάλια) είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ καλυμένος! Τα σακίδια είναι απαραίτητα σε αγώνες «advendure Run» όπου οι αποστάσεις μεταξύ των σταθμών ενδέχεται να είναι μεγάλες (άρα κινήσαι σε καθεστώς ημιαυτόνομης τροφοδοσίας) ή όπου απαιτείται να κουβαλάς πολλά πράγματα για παν ενδεχόμενο. Το VFT και ROUT είναι δύο χαρακτηριστικά παραδείγματα τέτοιων αγώνων. Επίσης τα σακίδια βολεύουν σε μεγάλες προπονήσεις βουνού όπου δεν έχεις εύκολη πρόσβαση σε νερό.

Υπάρχουν τώρα κάποια σακίδια που ανήκουν στην κατηγορία «minimal racing vests». Αυτά παίρνουν δύο μπουκάλια/φλασκιά μπροστά (με συνδυασμένη χωρητικότητα συνήθως το 1 λίτρο) και πίσω αποτελούνται από ένα διχτυωτό υλικό που εμποδίζει ελάχιστα την ψύξη της πλάτης. Μπορεί να διαθέτουν και κανά/δύο μικρές τσέπες για να βάζεις κάποια τζελάκια κλπ. Είναι όμως κατά βάση ακριβά και πολύ εξειδικευμένης χρήσης. Και σε αυτήν όμως την περίπτωση σου «αφαιρούν» τη δυνατότητα να βγάλεις την μπλούζα πάνω όταν οι θερμοκρασίες ανέβουν σε ζόρικα επίπεδα – έτσι ώστε να επιτύχεις τη μέγιστη ψύξη του σώματος.

Πάμε τώρα στα περάσματά σου: η άνοδός σου μέχρι και τον Κάκκαλο ήταν σούπερ-ντούπερ. Η κάθοδός σου όμως μέχρι και τα Πριόνια ήταν παααααάρα πολύ αργή (1:54!!!) Κάτι που σημαίνει ότι χρειάζεσαι σημαντική δουλειά στο κομμάτι των τεχνικών μονοπατιών που διαχειρίζεσαι με ευκολία. Βάλε στην προπόνηση πιο πολλά τέτοια κομμάτια «τεχνικής καθόδου» και θα ανταμοιφθείς. Και στο λέω με όλο το θάρρος όπου μαζί μου - και στο πόσο «γρήγορα» κατεβαίνω τα μονοπάτια - πρέπει να γελάνε και οι πέτρες οι ίδιες. Για την ιστορία η κάθοδός μου «Οροπέδιο-Πριόνια» ολοκληρώθηκε δυστυχώς σε 1:21 όταν όλοι οι δρομείς που ανέβηκαν σε αντίστοιχους με μένα χρόνους στο Οροπέδιο, κατέβηκαν σε 1:10 μάξιμουμ (χαρακτηριστικό παράδειγμα που με περνούσανε δρομείς με τέτοια ταχύτητα στις τρελές κατεβασιές, που ήταν σαν να σου έλεγαν «κάτσε φίλε τώρα στα αβγά σου να δεις πως κατηφορίζουν το βουνό :Ρ :Ρ :Ρ)!

Εκεί βέβαια που έφαγες πολλά χαστούκια ήταν – όπως περιγράφεις και ο ίδιος – στη διάσχιση του Ενιππέα. Η διαδρομή Πριόνια-Λιτόχωρο σου κόστισε 2:33 (!) που δείχνει και το μέγεθος του γενικότερου αδειάσματός σου. Έχε υπόψη ότι η αφυδάτωση αυξάνει και την πιθανότητα – μεταξύ των άλλων – του καθολικού ενεργειακού αδειάσματος (αυξάνεται σημαντικά η αναερόβα παραγωγή ενέργειας).

Η διαχείριση της τροφοδοσίας και το προσεκτικό πλάνο της είναι πάρα πολύ σημαντική σε τέτοιους αγώνες!

Free your feet...free your senses!



Πολύ εύστοχα τα σχόλια του Trexantiris και για το μέσο υδροδοσίας και για τις κατηφόρες. Κι εγώ ήμουν στο Οροπέδιο στις 4:27, και στα Πριόνια στις 6:19. Σχεδόν δυο ώρες το κατέβασμα...Και δεν μπορώ να πω ότι δεν έχω εμπειρία από αγώνες βουνού. Αλλά ρε παιδιά, πως να μεγαλώσεις την ταχύτητα σε αυτό το κομμάτι όταν βλέπεις να χάσκει από κάτω όλη αυτή η γκρεμίλα και με το παραμικρό γλύστρημα σε κάποιο σαθρό θα σε μαζεύουν με τις οδοντογλυφίδες;Επίσης, με αυτό τον εφιάλτη τους κορμούς-σκαλοπάτια με τις μπετόβεργες που σου "φωνάζουν" να καρφωθείς πάνω τους, πως μπορεί κάποιος να το διαχειριστεί ψυχολογικά; Εμένα προσωπικά, οι μπετόβεργες είναι ο μεγαλύτερος μου εφιάλτης.
Και μετά ήρθε και ο "καλός κύριος Ενιπέας" να μας "χαρίσει" την ομορφιά του...Στις 8:54 στο τερματισμό.
Δεν ήμουν αισθανόμουν αφυδατωμένος, ούτε πεινασμένος, ούτε είχα πρόβλημα με κράμπες, απλά το "μοτόρι" δεν τράβαγε άλλο...
Για το θέμα μέσου υδροδοσίας, χρησιμοποίησα ζώνη μέσης με ένα παγούρι 800 ml, που με κάλυψε μπορώ να πω, αφού οι σταθμοί είναι αρκετοί. Βέβαια στην Πετρόστρουγκα υπήρχε θέμα έλλειψης νερού και παράπονα από τους αθλητές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2016 :  15:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEON T

......Μμμ τερματισμος χτες του Olympus Marathon σε 9 ωρες και 7 λεπτα.....
Ειμαι ευχαριστημενος που πετυχα τον αρχικο μου στοχο,αλλα για το χρονο μου οχι...
Ισως να μην ειχα κανει και καλη προετοιμασια...
Ενω στα Πριονια ειχα περασμα 6:30 ωρες μετα κατερρευσα τελειως και απο ποδια και απο ανασες...
Πολυ ζεστη και υγρασια,ενω η πρωινη βροχη μ εκανε να κρυωνω οσο ανεβαινα....
Σιγουρα τα συναισθηματα και ειδικα στον τερματισμο πολυ εντονα....

Τα γραφω ετσι μπερδεμενα γιατι ετσι τα χω στο μυαλο μου τωρα😄😄😄

Να ευχαριστησω τον etien για τις συμβουλες του και τα mail του και τον trexantiris για την αξιολογηση των προπονησεων μου...και ολους οσους με βοηθησαν
Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμμετειχαν στον αγωνα!!




Πολλα μπραβο LEON T !!

Καλη ξεκουραση τωρα και θα ερθει μονη της η ωρα αυτοπερισυλλογης ...θα εντοπισεις τα σφαλματα και θα τα εχεις διορθωμενα του χρονου !!! Υπομονη !!

Συγχαρητηρια !!

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2016 :  22:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας δρομεις και συγχαρητηρια σε οσους τρεξατε για την προσπαθεια σας.Φαινεται τρομερα δυσκολος αγωνας που δοκιμαζει τις αντοχες των συμμετεχοντων.Πολυ ωραιο το θεμα <<προπονηση για μαραθωνιο ολυμπου>>.Θα το μελετησω πριν συμμετασχω με το καλο στον αγωνα.Θελω να ρωτησω κατι ασχετο.Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι συμβαινει με τους αγωνες-κριτηρια?Υπαρχει μια λιστα με ολους τους αγωνες βουνου σχεδον.Πρεπει να εχω τερματισει σε καποιον απο αυτους απλως?Ή σε 2?Πως αποδεικνυεται η συμμετοχη?Ευχαριστω οποιον απαντησει

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2016 :  22:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μπεις στην σελιδα του olympous marathon αναφερει καπου αγωνες κριτηρια για τη συμμετοχη σοφ στον ολυμπο
Μπορει να φτανει ενας μεγαλος αγωνας η δυο μικροτεροι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000