Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Ο προβληματισμος μου είναι αν αξίζει τον κόπο να δοκιμάσω το 30αρι στο 5'08" όπως το δίνει και να ξαναμπω στο παιχνίδι ή να πάω εκ του ασφαλούς και να το αφησω για το 35αρι σε τρεις βδομάδες.

Knock knock knocking on suzi's door...


ούτε για πλάκα ΠΑναγιώτη,τόσο γρήγορα μόνο να χάσεις έχεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
30.5 χιλιόμετρα σε 3 ώρες με 5.54/χιλ. και 139 παλμούς στην Φιλοθέη με παρέα έναν ομόσταυλο λύκο από Κομοτηνή .
Το απόγευμα 30΄ποδηλατοβόλτα και 1 ώρα μηλάκια στο πάρκο Προμπονά με τις κόρες.

Η βελτίωση δεν έρχεται αλλά εγώ θα περιμένω την ύστατη ώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο δεν ξέρω τι να πώ, ευτυχώς που είναι όλα περαστικά. Πάντα σ' αυτά λέω "πού θα πάει θα γυρίσει η τύχη".Εύχομαι γρήγορα όλα να ξεχαστούν και να τρέχεις ανεπηρέαστος!
quote:
Originally posted by echetlos

7/1 θλάση οπισθίου μηριαίου. Μου τρώει σχεδόν ένα μήνα.
Μια μέρα πριν ξαναρχίσω το τρέξιμο, παθαίνω ένα μυικό σπασμό στην μέση, άλλες 5-6 μέρες έξω.
Το απόγευμα της Δευτέρας που μας πέρασε, σκόπευα να ξεκινήσω. Έλα όμως που το μεσημέρι πάτησα κάτι λάδια με την μηχανή και πέφτοντας με χτύπησε ο ανεμοθώρακας στο στέρνο. Τίποτα σπουδαίο, κακωσούλα αλλά δεν μπορούσα να πάρω μεγάλες ανάσες. Άλλες πέντε μέρες off.
Σήμερα κατάφερα και έτρεξα! Γυρνώντας όμως, βγαίνει ένα αμάξι από στοπ, με χτυπάει στο πέλμα, πάρε μια θλάση στα μετατάρσια. Ευτυχώς γλύτωσα το κάταγμα.
Άλλες δυο εβδομάδες έξω...
Να γελάσω ή να κλάψω...


"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στα της προπόνησης, το 5άρι του Αμαρουσίου βγήκε στο 4.47" με δυνάμεις στο τέλος.Το τρέξιμο στον Υμηττό τις 2 τελευταίες εβδομάδες βοήθησε.Αύριο χαλάρωμα και συνεχίζουμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Long Run σημερα....ξεκινησα για 20 χλμ.....στο 10ο χλμ με ενοχλησε το αριστερο γονατο πονος που μετα απο λιγο σταματησε....στο 15ο ομως με τσιμπησε ο προσαγωγος....τελικως εκανα 19 χλμ...Οχι καλη προπονηση σημερα..δεν την ευχαριστηθηκα καθολου....παγοθεραπεια στον προσαγωγο ξεκουραση διατασεις και βλεπουμε.....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια από τις ξεχωριστές μου διαδρομές είναι η ανάβαση στο χωριό Λιγκιάδες, το οποίο απέχει από το σπίτι μου περίπου 11,2 χλμ., εκ των οποίων τα τελευταία 5,2 έχουν 400 μ. θετική υψομετρική διαφορά και βγήκαν σε 31΄ (πολύ δυναμωτικό τμήμα και cardio προπόνηση). Είναι τέτοια η κλίση, που στην επιστροφή σβηστός και τελείως αβίαστα είχα στο κομμάτι αυτό τέμπο 4΄40΄΄. Για την όποια κούραση όμως αποζημιώνεσαι από τη θέα της Παμβώτιδας και των Ιωαννίνων, που είναι η καλύτερη που μπορεί να έχει κανείς. Εν τέλει 22,5 χλμ. σε κάτι λιγότερο από 2ώ.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  20:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
18km με μέσο ρυθμό 5:37

Βγήκαν άνετα και το απόλαυσα, παρόλο που βαριόμουνα όταν ξεκίνησα.

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  23:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καταρχάς να ευχηθώ περαστικά στους άτυχους του φόρουμ που μάλλον σας είδαν ομορφόπαιδα και σας μάτιαξαν! γρήγορη επάνοδο Μανώλη και Nίκο!

βλέπω επίσης όλους εσάς που φορτσάρετε πάνω στην κορύφωση της προετοιμασίας για το Μ.Αλέξανδρο και παίρνω δύναμη να συνεχίσω αφού η αλήθεια είναι πως τα πολλά χιλιόμετρα και οι προπονήσεις σε συνδυασμό με τη δουλειά με έχουν καταβάλει λίγο ψυχολογικά. 3 δύσκολες εβδομάδες έμειναν, θα τα καταφέρουμε!

στα καθαρά προπονητικά τώρα, γεμάτη μέρα η σημερινή. 20ρι LR υποτίθεται πως είχα, παραλίγο να βγάλω τα διπλά όμως χαχα!

πιο αναλυτικά, πρωί λίγο μετά τις 10 με μια κουταλιά μέλι για τη δύναμη.. ξεκίνημα με 1.1Κ ζέσταμα μέχρι να πιάσω τον επιθυμητό ρυθμό (4:59 στο πρόγραμμα) και στη συνέχεια 20Κ LR τα οποία βγήκαν αρκετά άνετα μπορώ να πω στο 4:48-4:49! κι αφού ένιωθα καλά μετά από αυτό, έβγαλα και 3.9Κ "σκουπίδια" για να συμπληρώσω 25 συνολικά σε 2:04:27. τροφοδοσία μόνο 1 saltstick και 500ml νερό. και το απόγευμα, έτσι για σβήσιμο, άλλα 6.5Κ απορριμμάτων για να γράψει το κοντέρ στην 1η εβδομάδα κορύφωσης... 84Κ! λίγο βαρύς το απόγευμα, στην αρχή κυρίως αλλά στη συνέχεια μια χαρά!

είμαστε ακμαίοι και συνεχίζουμε!

καληνύχτα σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  08:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από σύσκεψη του προπονητικου τιμ των λαγων και με γνώμονα αρχικά την εξασφάλιση της υπάρχουσας βελτίωσης την ερχόμενη Κυριακή τα 20 θα δοκιμάσω στο 5'10"-5'13" και αν έχω δυνάμεις τα τελευταία 10 θα τα ανεβάσω ανάλογα με τις τιμές των παλμών. Δε θέλω να ξεφύγω καθόλου από το ταβάνι των 160. Στα δύο τελευταία δε με απασχολεί..αν βγει τότε στο 35αρι θα δοκιμάσω το μο 5'00"-5'02" που δίνει σουζι αφού αντιστοιχεί στο 4'55"-4'57". Αν πάει καλά μετά θέλει προσευχή για σωστό καιρό γιατί οι χρόνοι είναι πραγματικά οριακοι.συντρεχτες 3 βδομάδες δουλειάς έμειναν. Τα κεφάλια μέσα...

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  09:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Μετά από σύσκεψη του προπονητικου τιμ των λαγων και με γνώμονα αρχικά την εξασφάλιση της υπάρχουσας βελτίωσης την ερχόμενη Κυριακή τα 20 θα δοκιμάσω στο 5'10"-5'13" και αν έχω δυνάμεις τα τελευταία 10 θα τα ανεβάσω ανάλογα με τις τιμές των παλμών. Δε θέλω να ξεφύγω καθόλου από το ταβάνι των 160. Στα δύο τελευταία δε με απασχολεί..αν βγει τότε στο 35αρι θα δοκιμάσω το μο 5'00"-5'02" που δίνει σουζι αφού αντιστοιχεί στο 4'55"-4'57". Αν πάει καλά μετά θέλει προσευχή για σωστό καιρό γιατί οι χρόνοι είναι πραγματικά οριακοι.συντρεχτες 3 βδομάδες δουλειάς έμειναν. Τα κεφάλια μέσα...

Knock knock knocking on suzi's door...



είσαι αδιόρθωτος ,τζάμπα καίει η λάμπα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  09:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis
τα τελευταία 10 θα τα ανεβάσω ανάλογα με τις τιμές των παλμών. Δε θέλω να ξεφύγω καθόλου από το ταβάνι των 160.



Πω πω, καλά μιλάμε πολύ επιστημονικό τρέξιμο .. Εγώ περιμένω να τερματίσω για να μάθω στιγμιαία τον σφυγμό ... Ουάου ! Που πα ρε Καραμήτρο ?????? (στον εαυτό μου το λέω ...)

Πριν πάρα πολλά χρόνια κόντευα τις 3 ώρες μέσα στο νερό χωρίς νεοπρένιο με το ψαροντούφεκο ... λίγες επαφές με χταπόδι κανένα χτύπημα. Είχα μουλιάσει απίστευτα και είχε αρχίσει το τρέμουλο (ντάλα λιοπύρι).
Αραιά και που, βγάζω το κεφάλι από το νερό. Σε μια φάση σε έναν όρμο από τα απέναντι σπίτια ανοίγει μια αυλόπορτα και ξεμυτίζει ένας σαπιοκοιλιάς με ένα κοντάρι στο χέρι και κάτι στο άλλο που όμως λόγω απόστασης δεν το ξεχωρίζω. Βαριεστημένος εγώ πλέον από τα ανυπότακτα θηράματα με πιάνει η περιέργεια να δω τι πάει να κάνει διότι το βήμα είναι αποφασιστικό ντουγρού για μέσα στο νερό αλλά τα χέρια του και τα δύο δεν είναι ελεύθερα !
Συνεχίζει το περπάτημα μέσα στο νερό και αρχίζει και πλησιάζει εκεί που βρίσκομαι έως ότου πετάει την κεφάλα του μέσα στο νερό.
Βουτάω κι εγώ με τη μάσκα να δω. Δεν πρόλαβα να μετρήσω μέχρι το 15 και είχε ζουπήξει το μπουκάλι με τη γαλαζόπετρα εκτοξέυοντάς την σε μια θαλάμη που είχα περάσει οπότε και βγαίνει το χταπόδι που με είχε πρήξε εμένα, του δίνει μια με το κοντάρι που είχε στην άκρη μια πηρούνα και πριν καταλάβω τι διάολο μου συμβαίνει αυτός έκανε μεταβολή χωρίς να μου δώσει σημασία και κατευθύνθηκε για το σπίτι ...

Γεια σου @kalogeridis με τις γαλαζόπετρές σου !!






πλάκα κάνω ε ...

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  09:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by oldspikes

quote:
Originally posted by kalogeridis
τα τελευταία 10 θα τα ανεβάσω ανάλογα με τις τιμές των παλμών. Δε θέλω να ξεφύγω καθόλου από το ταβάνι των 160.



Πω πω, καλά μιλάμε πολύ επιστημονικό τρέξιμο .. Εγώ περιμένω να τερματίσω για να μάθω στιγμιαία τον σφυγμό ... Ουάου ! Που πα ρε Καραμήτρο ?????? (στον εαυτό μου το λέω ...)

Πριν πάρα πολλά χρόνια κόντευα τις 3 ώρες μέσα στο νερό χωρίς νεοπρένιο με το ψαροντούφεκο ... λίγες επαφές με χταπόδι κανένα χτύπημα. Είχα μουλιάσει απίστευτα και είχε αρχίσει το τρέμουλο (ντάλα λιοπύρι).
Αραιά και που, βγάζω το κεφάλι από το νερό. Σε μια φάση σε έναν όρμο από τα απέναντι σπίτια ανοίγει μια αυλόπορτα και ξεμυτίζει ένας σαπιοκοιλιάς με ένα κοντάρι στο χέρι και κάτι στο άλλο που όμως λόγω απόστασης δεν το ξεχωρίζω. Βαριεστημένος εγώ πλέον από τα ανυπότακτα θηράματα με πιάνει η περιέργεια να δω τι πάει να κάνει διότι το βήμα είναι αποφασιστικό ντουγρού για μέσα στο νερό αλλά τα χέρια του και τα δύο δεν είναι ελεύθερα !
Συνεχίζει το περπάτημα μέσα στο νερό και αρχίζει και πλησιάζει εκεί που βρίσκομαι έως ότου πετάει την κεφάλα του μέσα στο νερό.
Βουτάω κι εγώ με τη μάσκα να δω. Δεν πρόλαβα να μετρήσω μέχρι το 15 και είχε ζουπήξει το μπουκάλι με τη γαλαζόπετρα εκτοξέυοντάς την σε μια θαλάμη που είχα περάσει οπότε και βγαίνει το χταπόδι που με είχε πρήξε εμένα, του δίνει μια με το κοντάρι που είχε στην άκρη μια πηρούνα και πριν καταλάβω τι διάολο μου συμβαίνει αυτός έκανε μεταβολή χωρίς να μου δώσει σημασία και κατευθύνθηκε για το σπίτι ...

Γεια σου @kalogeridis με τις γαλαζόπετρές σου !!






πλάκα κάνω ε ...

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε

χαχαχα... Δεν είναι κάτι το επιστημονικό, αν και γω μέχρι να πάρω ρολόι με παλμούς έτσι μου φαινόταν. Πολύ καλή η παραβολη - περιστατικό με τη διαφορά ότι η γαλαζοπετρα δεν επιτρέπει να ξαναφωλιασει στην ίδια θαλαμη το χταπόδι. Ενώ με την προσέγγιση μου κατοχυρωνεις και πας για το επόμενο χταπόδι!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  09:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά Νικόλα και Μανώλη και σύντομα ετοιμοπόλεμοι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  09:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι-πρωι 13 χλμ στους ερημους δρομους της Κηφισιας σε 1:09:29 ... και στη συνεχεια 90' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου και χεριων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2016 :  09:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Να ρωτήσω κάτι; Το Πεδίον του Άρεως είναι τόσο "ύποπτο" ή επικίνδυνο όσο φαίνεται; Πήγα να μπω το πρωί και έστριψα έκανα τους γύρους από έξω και μετά έκανα και άλλη τουριστική βόλτα μέχρι το Λυκαβηττό σύνολο 15 χλμ.



Άμα το συνηθίσεις και μάθεις τα κατατόπια, μια χαρά είναι. Τουλάχιστον όσο έχει φως. Μετά με δικιά σου ευθύνη. Τα τελευταία 3-4 χρόνια, δε μπορώ να θυμηθώ κάποιο περιστατικό εκτός από επιθέσεις σκύλων σε δρομείς (τέτοια εποχή πέρυσι είχαμε μια έξαρση).

Ο βασικός κύκλος είναι 1267,5 μέτρα. Οι 4 5070, οι 8 10140.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000