Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  10:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10αρακι χαλαρο σε 50'.20'' από τα οποια τα τελευταια 2 100μ ανοιγμμα 100μ ρυθμο..

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  11:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια από τα ίδια χθες βράδυ.....9αράκι σε 45'20'' , τα 2 τελευταια χλμ με 100 μέτρα σπριντάκι στο τέλος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GKTS
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  14:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κυριακή έτρεξα στον Χορτιατη Θεσσαλονικης 22χλμ...Λέω να πάω σήμερα να πάω να τρέξω ένα χαλαρό 6αρι Υπερβολή ή όχι???Και χτες έκανα χαλαρό crossfit ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  14:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαλειμματική σήμερα δίπλα σε μια πολύ δελεαστική θάλασσα και με ωραίο καιρό (άπνοια και δροσούλα). Αυξανόμενης ταχύτητας και μειούμενης διάρκειας κομμάτια, ξεκίνημα με 10 λεπτά στο 4:38 και τελείωμα με 1 λεπτό στο 3:51. Διάλειμμα το μισό του προηγούμενου κομματιού στο 6:00/χλμ περίπου. Συνολικά με προ και από 15.5χλμ. Λίγες τσιμπιές στη γάμπα στο τέλος.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  14:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι 1500 μετρα κολυμβηση σε 40'44" ... παγκοσμιο ρεκορ βραδυτητας!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Είναι μέχρι να πέσω και εγώ στην πισίνα οπότε θα με περνάς ΚΑΙ εκεί



...Αργυρη ελπιζω να θυμασαι εκεινο το 400αρι το 12ο της διαλειμματικης που καναμε παρεα...!Αν οχι, ειμαι βεβαιος οτι δεν ξεχασες οτι στη τελευταια προπονηση που καναμε μαζι,παλι διαλειμματικη, σου "απαγορευα" να με προσπερνας ... για να μην μου ριχνεις το ηθικο!!!Πολυ φοβαμαι οτι τα ιδια θα ισχυουν και στο κολυμπι!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  18:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αρχίζω και τεμπελιάζω...Εφαγα το 1 από τα 3 σετ διαλειμματικής που είχα..Αισθανόμουν σφίξιμο στον δικέφαλο (φανταστικό μάλλον)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  19:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

Αρχίζω και τεμπελιάζω...Εφαγα το 1 από τα 3 σετ διαλειμματικής που είχα..Αισθανόμουν σφίξιμο στον δικέφαλο (φανταστικό μάλλον)



...πάντως με το δικέφαλο (ή τον οπίσθιο μηριαίο) δεν είναι να παίζει κανείς! :-(( Θα συμφωνήσω στην αυτοσυγκράτηση που επέδειξες ;-)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  19:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@trexantiris
Εμ δεν μπορώ να πω ότι ήμουν και ξεκούραστος αλλά έχω βγάλει πιο κουρασμένος δυσκολότερες προπονήσεις.Ηταν το ύπουλο 50"(110μ) διάλειμμα μετά το 200αρι και πριν το 300αρι που σε έκανε να τελειώνεις σκασμένος και σφιγμένος . Εσύ επανέρχεσαι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  20:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και μονο με την αισθηση του σφιξιματος σε γαμπα,τετρακεφαλο η ακομα χειροτερα δικεφαλο σταματαω.....αλλο να αισθανεσαι καορασμενα τα ποδια και αλλο να νοιωσεις σφιξιμο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  21:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρισμένη στα δύο η σημερινή προπόνηση. 42΄ το πρωί για να πάω στη δουλειά (8,4 χλμ.) και άλλα 42΄ το απόγευμα (10 χλμ.), όση ώρα τα παιδιά κολυμπούσαν. Καλή σούμα, δε λέω.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  00:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαλειμματικη 2x6000 απόψε. Το πρώτο 6αρι σε 28:26 και το δεύτερο σε 27:25 με 161 HR. Σύνολο χιλιομέτρων με ζέσταμα, αποθεραπεία 17,5 με σφιγμένη πολύ τη δεξιά γάμπα.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  00:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολλά σφιξίματα βλέπω.. προσοχή παιδιά, κοντεύουμε!

άλλη μια διαλειμματική για εμένα σήμερα με 10x400 στο πρόγραμμα στο 1:30 με 3 λεπτά διάλειμμα ενδιάμεσα (χαλαρό τρέξιμο). άλλη μια ιδανική μέρα για τρέξιμο, ίδρωσα ελάχιστα παρά το ζόρι. τελικά τα κομμάτια βγήκαν από 1:24-1:28 με εξαίρεση το τελευταίο που πήγα τέρμα για ένα ωραίο 1:17! αρκετά άνετα μπορώ να πω, το μεγάλο διάλειμμα (που δεν καταλαβαίνω τη χρησιμότητά του) βοήθησε να πέφτουν στο ελάχιστο οι παλμοί κι έτσι ένιωθα πως μπορώ να βγάλω άλλα τόσα. μαζί με το ζέσταμα και την αποκατάσταση βγήκαν συνολικά 15.2χλμ . μέγιστοι παλμοί 188, μέσοι δεν μετράνε αφού έχω μέσα και περπάτημα από το ζέσταμα κλπ.

ΥΓ1. και με την τελευταία αναπροσαρμογή οι προπονήσεις βγαίνουν πολύ εύκολα, σε σημείο που πραγματικά ανησυχώ μήπως κάνω κάτι λάθος.
ΥΓ2. υψηλότεροι παλμοί ως τώρα οι 191. αν (χτύπα ξύλο) είναι τόσο χαμηλό το μαξ μου, κάνω ότι να ναι και θα έχουμε δράματα στη Θεσσαλονίκη. μοναδική αχτίδα φωτός η αίσθηση που έχω στις προπονήσεις, που δεν αντιστοιχεί σε τέτοιο μαξ παλμών. ελπίζω να ισχύει το 2ο...

αυτά για σήμερα, καληνύχτα σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 09/03/2016 00:49:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rea
Forum-Runner

Greece


69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  05:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μισή ώρα tempo 4.2k 6:38/k. Γήπεδο αγ στεφάνου, πρώτη φορά άδειο (συνήθως κάνω αποφυγή τις μπάλες)

__________________________
κούτσου κούτσου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  07:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε ξέρω τι εννοεί ο καθένας με τον όρο σφίξιμο. Εγώ μάλλον αισθάνομαι αυτό που λέμε πιάσιμο. Τώρα είναι το σφίξιμο πιάσιμο ή κάτι άλλο; Είναι πιασμένη η δεξιά γάμπα. Γενικά ταξιδεύει αυτό τον τελευταίο καιρό στο δεξί πόδι από τη γάμπα στο δικέφαλο και πάλι πίσω, με εξαίρεση την προηγούμενη εβδομάδα που ήταν ΟΚ μετά από πολύ καιρό. Μάλλον επηρέασε και ο αγώνας της
Κυριακής.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2016 :  08:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Δε ξέρω τι εννοεί ο καθένας με τον όρο σφίξιμο. Εγώ μάλλον αισθάνομαι αυτό που λέμε πιάσιμο. Τώρα είναι το σφίξιμο πιάσιμο ή κάτι άλλο; Είναι πιασμένη η δεξιά γάμπα. Γενικά ταξιδεύει αυτό τον τελευταίο καιρό στο δεξί πόδι από τη γάμπα στο δικέφαλο και πάλι πίσω, με εξαίρεση την προηγούμενη εβδομάδα που ήταν ΟΚ μετά από πολύ καιρό. Μάλλον επηρέασε και ο αγώνας της
Κυριακής.

No pain, no gain!

Για μενα οτιδηποτε δεν ειναι συμμετρικο ειναι τραυματισμος. Ο,τι υπαρχει και στα 2 ποδια δε με ανησυχει. Ο,τι υπαρχει μονο στο ενα, το φοβαμαι. Εξαλλου τα απλα πιασιματα δεν πονανε αν τα πιεσεις απαλα, ενω το τραβηγμα ποναει. Αν μετα απο προπονηση νιωσω κατι τετοιο μονο στο ενα ποδι, το πλακωνω σε μασαζ με αρνικα συνεχως. Ευτυχως μεχρι τωρα ολα καλα.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000