Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  12:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αργυρη το μονο πραγμα που δεν σε απασχολει σε τετοια προπονηση ειναι ο ρυθμος...σε καθε ευκαιρια σταματας να θαυμασεις τις εικονες γυρω σου.Ε..τους καθυστερουσα και λιγο εγω..τρωγαμε και λιγο,βγαζαμε φωτο, σε καποιο σημειο βγαλαμε και χαρτη γιατι καπου χασαμε ενα μονοπατι...μην του την λες του trxantiris.Η πλακα ειναι οτι δεν ειχαμε αλλο διαθεσιμο χρονο γιατι θελαμε να κανουμε και κατι extra κομματια,δεν πειραζει next time θα ξεκινησουμε πιο νωρις
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris

...1η βουνίσια προπόνηση της νέας σαιζόν!

Παρέα με criscross & bro + ontherun, κάμποσα χιλιόμετρα "οργώνοντας" την Πάρνηθα. Εκκίνηση με φακούς και σακίδια.

Σήμερα το μόνο μέρος του σώματος που δεν είναι πιασμένο είναι τα φρύδια και τα δάκτυλα (των χεριών)! :Ρ
https://connect.garmin.com/modern/activity/1130365964

Free your feet...free your senses!


9.27/km? Γιατί δεν πηγαίνατε για καφέ σε κανένα καφενείο;
(μόνο εσύ θα μου τη λές για τους ρυθμούς μου;;;)

Πέρα από την πλάκα, ωραία διαδρομή (σκαλάκια στην αρχή ε;) και δυνατό υψομετρικό

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  13:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chriscross

Αργυρη το μονο πραγμα που δεν σε απασχολει σε τετοια προπονηση ειναι ο ρυθμος...σε καθε ευκαιρια σταματας να θαυμασεις τις εικονες γυρω σου.Ε..τους καθυστερουσα και λιγο εγω..τρωγαμε και λιγο,βγαζαμε φωτο, σε καποιο σημειο βγαλαμε και χαρτη γιατι καπου χασαμε ενα μονοπατι...μην του την λες του trxantiris.Η πλακα ειναι οτι δεν ειχαμε αλλο διαθεσιμο χρονο γιατι θελαμε να κανουμε και κατι extra κομματια,δεν πειραζει next time θα ξεκινησουμε πιο νωρις
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris

...1η βουνίσια προπόνηση της νέας σαιζόν!

Παρέα με criscross & bro + ontherun, κάμποσα χιλιόμετρα "οργώνοντας" την Πάρνηθα. Εκκίνηση με φακούς και σακίδια.

Σήμερα το μόνο μέρος του σώματος που δεν είναι πιασμένο είναι τα φρύδια και τα δάκτυλα (των χεριών)! :Ρ
https://connect.garmin.com/modern/activity/1130365964

Free your feet...free your senses!


9.27/km? Γιατί δεν πηγαίνατε για καφέ σε κανένα καφενείο;
(μόνο εσύ θα μου τη λές για τους ρυθμούς μου;;;)

Πέρα από την πλάκα, ωραία διαδρομή (σκαλάκια στην αρχή ε;) και δυνατό υψομετρικό




@Chriscross: Πλάκα κάνω βρε! Ξέρω πως στο βουνό αυτό που μετράει είναι η υψομετρική και ο συνολικός χρόνος.
Φυσικά και πρέπει να σταματάμε να θαυμάσουμε τοπία κτλπ.
Το θέμα είναι πως στην επόμενη προπόνηση θα με λιώσει ο Μανώλης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  14:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg



===========================
Το θέμα είναι πως στην επόμενη προπόνηση θα με λιώσει ο Μανώλης



...όλη η ουσία σε μια πρόταση! ;-))

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  15:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ/Κ σύνολο 30Κ 5;15avg.

Αυτήν την εβδομάδα σχετικά χαλαρά λόγο του Κυριακάτικου ημί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  15:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στα πλαισια της προετοιμασιας για τον Ολυμπο ετρεξα χτες στον Κασσιο Δια στη Κερκυρα 23,5km ορεινο με +1150 υψομετρικη σε 3:28 λεπτα,μπορει καποιος εμπειρος να μου αξιολογησει την χτεσινη επιδοση;;σε τι επιπεδο βρισκομαι οσον αφορα τον ολυμπο;;

Oσο για τον αγωνα και τη διοργανωση δεν υπαρχουν λογια,ολα μα ολα τελεια!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  16:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

...1η βουνίσια προπόνηση της νέας σαιζόν!

Παρέα με criscross & bro + ontherun, κάμποσα χιλιόμετρα "οργώνοντας" την Πάρνηθα. Εκκίνηση με φακούς και σακίδια.

Σήμερα το μόνο μέρος του σώματος που δεν είναι πιασμένο είναι τα φρύδια και τα δάκτυλα (των χεριών)! :Ρ
https://connect.garmin.com/modern/activity/1130365964

Free your feet...free your senses!



...δε μπορω...που δε μπορω να σε ανταγωνιστω στη ταχυτητα και στην αντοχη ... μου "ριχνεις" χοντρα ...και στο πρωινο ξυπνημα ... εκει που νομιζα ... οτι ημουν καπως καλος!Παντως μια τετοια προπονηση στα σκοταδια να κανω ... ειναι βεβαιο οτι θα καταληξω σε κανενα νοσοκομειο ... για αποκατασταση!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2016 :  21:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και το απογευμα 90' ασκησεις ενδυναμωσης και 1500 μετρα κολυμβηση σε 39'19"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  08:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... ωραιο ε...!!!Τριτη φορα συνεχομενη!
...σημερα το πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη: 3 χλμ ζεσταμα, 6Χ1000 σε ρυθμο 4'08" με 2' διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα και τελος 3 χλμ αποθεραπεια ... συνολικα 13,83 χλμ σε 1:10:34!Ηρθε κι ο Αργυρης κι ειχα τη τιμη να του αναλυσω την εννοια του positive split στη διαλειμματικη!!!Για αλλη μια φορα ηταν ευγενης μαζι μου ... και περιορισθηκε στο σχολιο οτι δεν τα κανω σωστα!Μολις ξεμπερδεψω παντως απο τα μεγαλεπηβολα σχεδια μου, αν δεν εχω τραυματισθει εως τοτε ... θα του αναθεσω τη περαιτερω βελτιωση της ταχυτητας μου, αφου ηδη εχει συμβαλλει τα μεγιστα για να φθασω εδω που βρισκομαι τωρα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  08:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα!!
Πρωινή τελευταία γρήγορη προπόνηση! 2Χ2000 σε 7:51(3:55min/km) και 2Χ400 σε 1:27 και 1:30(3:36 και 3:45min/km). Πολύ καλά νομίζω πήγε. Ζόρι ένιωσα μόνο στο πρώτο διχιλιαρο μετά όλα οκ. Το πρώτο 400άρι μου ξεφυγε προς τα κάτω!!
https://connect.garmin.com/modern/activity/1132818787
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  08:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jeremyalfisti

Καλημέρα!!
Πρωινή τελευταία γρήγορη προπόνηση! 2Χ2000 σε 7:51(3:55min/km) και 2Χ400 σε 1:27 και 1:30(3:36 και 3:45min/km). Πολύ καλά νομίζω πήγε. Ζόρι ένιωσα μόνο στο πρώτο διχιλιαρο μετά όλα οκ. Το πρώτο 400άρι μου ξεφυγε προς τα κάτω!!
https://connect.garmin.com/modern/activity/1132818787



Μην τυχόν και δεν κάνεις κάτω από 19:30, θα σε κυνηγήσω...
Σκυτάλη είναι? 2*5Κ μαζί με τον Τάσο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  09:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχαχα! Ναι 2Χ5Κ είναι! Vikos Relays. Εχω μια ανησυχία γιατί ένα κομμάτι είναι σε πλακόστρωτο αλλά ελπίζω οτι προεβλεψαν οτι εκει δεν τρεχει άνθρωπος και θα μας στείλουν απο το πεζοδρόμιο!! Αν παίξει πλακόστρωτο, ξεκινάω Κυριακάτικο long η κάνω μόνος μου 5άρι κάπου χωρίς δεύτερη σκέψη!!
quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by jeremyalfisti

Καλημέρα!!
Πρωινή τελευταία γρήγορη προπόνηση! 2Χ2000 σε 7:51(3:55min/km) και 2Χ400 σε 1:27 και 1:30(3:36 και 3:45min/km). Πολύ καλά νομίζω πήγε. Ζόρι ένιωσα μόνο στο πρώτο διχιλιαρο μετά όλα οκ. Το πρώτο 400άρι μου ξεφυγε προς τα κάτω!!
https://connect.garmin.com/modern/activity/1132818787



Μην τυχόν και δεν κάνεις κάτω από 19:30, θα σε κυνηγήσω...
Σκυτάλη είναι? 2*5Κ μαζί με τον Τάσο?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  09:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρωί πρωί με καθυστέρηστη καθώς κοιμήθηκα λίγο και νύσταζα
όταν έφτασα στο γήπεδο ο SPY έτρεχε ήδη τα 1000άρια του οπότε έκανα ένα βασικό ζέσταμα (3χλμ) και βουρ στο ψητό.
Ούτε το ρολόι δεν πρόλαβα να σετάρω (άσε που έσωσα κατα λάθος και ξεκίνησα νέα προπόνηση στα μέσα του πρώτου 1000αριού)
Τα 2 πρώτα 1000άρια βγήκαν κάπου στο 4:05-4:07 και ήταν τα τελευταία μαζί με το Σπύρο.
Στη συνέχεια βγήκαν 5 400άρια. Το πρώτο πιο γρήγορα (ρυθμός 3:17) και τα άλλα λίγο πιο συγκρατημένα (3:20-3:22). Όλα με 200μ ενδιάμεσα.
Μετά τα είπαμε λίγο με το Σπύρο και είπα να κάνω άλλο ένα 1000άρι ώστε να κλείσω 5χλμ intervals.
Τα πόδια ήταν τούβλα λόγω του οτι είχα σταματήσει και μιλούσα πιο πριν...
Παρόλα αυτά, το 1000άρι βγήκε στο 3:50 χωρίς ιδιαίτερα θέματα.
Σπύρο ευχαριστώ για την παρέα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  12:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEON T

Στα πλαισια της προετοιμασιας για τον Ολυμπο ετρεξα χτες στον Κασσιο Δια στη Κερκυρα 23,5km ορεινο με +1150 υψομετρικη σε 3:28 λεπτα,μπορει καποιος εμπειρος να μου αξιολογησει την χτεσινη επιδοση;;σε τι επιπεδο βρισκομαι οσον αφορα τον ολυμπο;;

Oσο για τον αγωνα και τη διοργανωση δεν υπαρχουν λογια,ολα μα ολα τελεια!!!



Σβέλτα τον πήγες τον αγώνα! Τον Όλυμπο μην τον φοβάσαι (σε βλέπω που αγχώνεσαι για αυτό)! Για εκτίμηση χρόνου τερματισμού θα ήταν παρατραβηγμένο γιατί εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και από την εμπειρία σου στο να διαχειρίζεσαι τεχνικά εδάφη (για το έδαφος του "Κάσσιου Δία" δεν έχω ιδέα...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  12:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

==========================

Στη συνέχεια βγήκαν 5 400άρια. Το πρώτο πιο γρήγορα (ρυθμός 3:17) και τα άλλα λίγο πιο συγκρατημένα (3:20-3:22). Όλα με 200μ ενδιάμεσα.
Μετά τα είπαμε λίγο με το Σπύρο και είπα να κάνω άλλο ένα 1000άρι ώστε να κλείσω 5χλμ intervals.
Τα πόδια ήταν τούβλα λόγω του οτι είχα σταματήσει και μιλούσα πιο πριν...
Παρόλα αυτά, το 1000άρι βγήκε στο 3:50 χωρίς ιδιαίτερα θέματα.
Σπύρο ευχαριστώ για την παρέα!!!



Mama MIA!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2016 :  12:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by LEON T

Στα πλαισια της προετοιμασιας για τον Ολυμπο ετρεξα χτες στον Κασσιο Δια στη Κερκυρα 23,5km ορεινο με +1150 υψομετρικη σε 3:28 λεπτα,μπορει καποιος εμπειρος να μου αξιολογησει την χτεσινη επιδοση;;σε τι επιπεδο βρισκομαι οσον αφορα τον ολυμπο;;

Oσο για τον αγωνα και τη διοργανωση δεν υπαρχουν λογια,ολα μα ολα τελεια!!!



Σβέλτα τον πήγες τον αγώνα! Τον Όλυμπο μην τον φοβάσαι (σε βλέπω που αγχώνεσαι για αυτό)! Για εκτίμηση χρόνου τερματισμού θα ήταν παρατραβηγμένο γιατί εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και από την εμπειρία σου στο να διαχειρίζεσαι τεχνικά εδάφη (για το έδαφος του "Κάσσιου Δία" δεν έχω ιδέα...

Free your feet...free your senses!



Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου....το 'σβελτα που λες' μου δινει αυτοπεποιθηση αν και μεταξυ μας περιμενα να το κανω λιγο ποιο γρηγορα
Καταλαβες προσπαθω να καταλαβω μεσα απο προπονησεις και αγωνες που βρισκομαι σε σχεση με τις 10 ωρες του Ολυμπου...
το χω,δεν το χω κλπ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000