Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2018 :  19:06:14  Εμφάνιση Προφίλ
χαίρετε!
σήμερα απόγευμα στο γηπεδάκι της Πανεπιστημιούπολης 12x300m. 12 χλμ όλα μαζί!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2018 :  10:01:29  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Χθες το απόγευμα, συνεχίζοντας τις ελαφρώς χαμηλές πτήσεις αυτών των ημερών (κάτι σαν συντήρηση), 20.5 km στο στατικό ποδήλατο σε 40' στα 5/8 και 5 km στο κωπηλατικό σε ~24'.

Σήμερα το πρωί, 5.5 σβέλτα πεζοπορικά χιλιόμετρα, τα οποία ήταν απολαυστικά στο ηλιόλουστο πρωινό, εν αντιθέσει με τα χθεσινά που μας είχε πνίξει η ομίχλη.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pedro_G
Forum-Runner

Greece


71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2018 :  18:15:52  Εμφάνιση Προφίλ
Καλγσπερα συμφορουμιτες - συναγωνιστες.... μετα απο απουσια 7 μηνων λογω οστικου οιδηματος και προετοιμασια για το Μαραθωνιος της Κρακοβίας 1ο μεγαλο LR. σημερα 70 μερες πριν τον αγώνα. Βγηκε το 3ωρακι με 25,5χλμ και πολυ ανηφορα - χωματινες διαδρομες και καμια 500μ. υψομετρικη. Ξερετε ποσα 3ωρα ακομη πρεπει να βγουνε μεχρι τελος της προετοιμασιας?

Edited by - Pedro_G on 09/02/2018 18:16:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2018 :  19:50:04  Εμφάνιση Προφίλ
Πριν 2 Κυριακές βγήκα για να κάνω 18 χλμ όμως λόγω κρύου έτρεξα μόνο 14. Το απόγευμα 38 πυρετό και τρομερές κομάρες. Για 5 24ωρα γεμάτα από 38 σε 39 πήγαινα ενώ το σώμα μου ήταν να το κλαις. Από Κυριακή μέχρι Πέμπτη βέλαξα και αν και είχε περάσει ο πυρετός ήμουνα κομμάτια. Μέχρι και Δευτέρα μεσημέρι δεν έκανα τίποτα παρά μόνο φαγάκι και ύπνο. Δευτέρα απόγευμα βγήκα για 10αρακι, κουράστηκα υπερβολικά ενώ φαινόταν ότι η ίωση δεν ήθελε να παραδοθεί τόσο εύκολα. Έκανα 56΄και δεν το χάρηκα. Τρίτη απόγευμα είπα να ποδηλατήσω και να κάνω 30 χλμ. Στην επιστροφή ήμουνα για κλάματα, αδυναμία, ατονία και πολύ κούραση. Άλλες 2 μέρες χωρίς τίποτα. Σήμερα το πρωί πήγα για μπανάκι 15λεπτο και το απόγευμα έτρεξα 9 χλμ σε 49΄, μπορεί να μην πήγα γρήγορα όμως δεν ένοιωθα κομμάτια. Νομίζω ότι επιτέλους η ίωση υποχωρεί.
Βαρβάτη αυτή η ίωση τελικά. Θα το σκεφτώ σοβαρά του χρόνου για το εμβόλιο.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2018 :  13:00:42  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ! καλό Σ/Κ σε όλους!
σήμερα πρωΐ 16,5 χλμ στην Πανεπιστημιούπολη, στον περιμετρικό δρομάκο.
Κατά το τέλος και 5 φορές η ανηφορίτσα, κάπου 400 μέτρα σκάρτα.

Πρόλαβα και τη βροχή :D :D
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2018 :  13:02:49  Εμφάνιση Προφίλ
φίλε, έπεσες στη λούμπα...
ταχεία ανάρρωση και επαναφορά!

quote:
Originally posted by gargadua

Πριν 2 Κυριακές βγήκα για να κάνω 18 χλμ όμως λόγω κρύου έτρεξα μόνο 14. Το απόγευμα 38 πυρετό και τρομερές κομάρες. Για 5 24ωρα γεμάτα από 38 σε 39 πήγαινα ενώ το σώμα μου ήταν να το κλαις. Από Κυριακή μέχρι Πέμπτη βέλαξα και αν και είχε περάσει ο πυρετός ήμουνα κομμάτια. Μέχρι και Δευτέρα μεσημέρι δεν έκανα τίποτα παρά μόνο φαγάκι και ύπνο. Δευτέρα απόγευμα βγήκα για 10αρακι, κουράστηκα υπερβολικά ενώ φαινόταν ότι η ίωση δεν ήθελε να παραδοθεί τόσο εύκολα. Έκανα 56΄και δεν το χάρηκα. Τρίτη απόγευμα είπα να ποδηλατήσω και να κάνω 30 χλμ. Στην επιστροφή ήμουνα για κλάματα, αδυναμία, ατονία και πολύ κούραση. Άλλες 2 μέρες χωρίς τίποτα. Σήμερα το πρωί πήγα για μπανάκι 15λεπτο και το απόγευμα έτρεξα 9 χλμ σε 49΄, μπορεί να μην πήγα γρήγορα όμως δεν ένοιωθα κομμάτια. Νομίζω ότι επιτέλους η ίωση υποχωρεί.
Βαρβάτη αυτή η ίωση τελικά. Θα το σκεφτώ σοβαρά του χρόνου για το εμβόλιο.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2018 :  14:59:17  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα!

Χθες απόγευμα, έκανα κάτι που ήθελα καιρό, μία (κάτι σαν) πυραμίδα, όμως όχι στο διάδρομο που το συνηθίζω, αλλά έξω.

Έτσι, αφού πρώτα έτρεξα τη διαδρομή on the way back home που συνήθως περπαταω με ένα Χαλαρό pace (5,3 km στο 6:00 με ένα σακο στην πλάτη), βγήκα στο γνωστό πλέον "χορταρογήπεδο" της περιοχής μου, στο οποίο έκανα ένα 400ρι σε 1:25, ένα 1000ρι σε 3:57, ένα 5αρι με μέσο pace 4:22 και ένα 3αρι με μέσο pace 4:26 (άλλαξα φορά).

Στη συνέχεια, διατάσεις και 600 μέτρα χαλαρα ως το σπίτι. Σύνολο ένα όμορφο mix grill 15αρι.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2018 :  12:14:00  Εμφάνιση Προφίλ
Σάββατο 20΄ζέσταμα καπου στο 5.50
25΄στο 4.37/χιλ και164 παλμούς και διακοπή προπόνησης λόγω καταιγίδας.Μετά απο καιρό στον όμορφο χώρο πίσω απο το ΟΑΚΑ αλλά δυστυχώς τα μάζεψα και έφυγα αρον άρον .
Κυριακή 26 χιλ στο 5.45/χιλ και 138 παλμούς στην Φιλοθέη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2018 :  08:40:28  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες και καλή εβδομάδα σε όλους!
σήμερα πρωϊ 6 x 800 στο Χαλανδρίου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2018 :  09:18:38  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα , Σαββατο πρωι μια ωραια 28αρα βολτα απο Ραφηνα - McArthour - Σπατα - Λουτσα - Ραφηνα στο 6:20 πολυ ανετα και ευτυχως χωρις καθολου βροχη .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2018 :  09:58:01  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους!

Σάββατο: 32 ποδηλατικά χιλιόμετρα σπασμένα σε ένα easy 20άρι σε 40' και ένα σχετικά δυνατό 12άρι σε 20:30. Όταν αναφέρω "σπασμένα", δεν εννοώ μόνο μεταφορικά, αλλά (και) στην κυριολεξία, αφού στο ενδιάμεσο έβαλα ένα 5άρι στο κωπηλατικό σε 23:30.

Κυριακή: Αφού την ώρα που μπορούσα να βγω για τρέξιμο με διώξανε από δύο γήπεδα λόγω αγώνα και αφού για διάφορους λόγους δεν ήθελα να απομακρυνθώ από την περιοχή, για πρώτη φορά έκανα LR στο διάδρομο του γυμναστηρίου. Όχι τίποτα γιγαντιαίο, 20,5 στο διάδρομο συν άλλο 1,5 έξω στα σούρτα φέρτα. Η συγκεκριμένη "απόσταση" βγήκε σε 102' με μια δομή πυραμίδας για να περνάει πιο ανώδυνα η ώρα.

Βασικά, το πρώτο 20λεπτο (3,6 km) ήταν ζέσταμα και από εκείνο το σημείο και μετά, με αφετηρία τα 12 km/h (5:00) κάθε 5' αύξανα την ταχύτητα κατά 0,1 km/h έως ότου στα 65' να φτάσω τα 13 km/h (4:36). Εκεί έμεινα για 2 χιλιόμετρα, αλλά επειδή οι "συνθήκες γυμναστηρίου" (ζέστη, υγρασία, έλλειψη οξυγόνου) σε μένα τουλάχιστον επιδρούν κάπως μυστήρια (ανεβάζω 5-7, ακόμη και 10 παλμούς παραπάνω από έξω για ίδια ταχύτητα), αυτό το κομμάτι το έβγαλα αναερόβια, αναγκάστηκα να κατεβάσω σταδιακά (ανά χιλιόμετρο) στη συνέχεια. Στα 90' είχαν βγει 18,3 km, πράγμα που σημαίνει ότι στα 70' ποιοτικά (20'-90') βγήκαν 14,7 km. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, άρχισα να το σβήνω, μειώνοντας την ταχύτητα κάθε 500 μέτρα και κλείνοντας το πρόγραμμα στο 6:00.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ως εναλλακτική, μπορεί να γίνει LR στο διάδρομο, αλλά όσα mind games και να εισάγεις στη διαδικασία για να διαχειριστείς το χρόνο, φέρνει λιγάκι στη "μέρα της μαρμότας". Σαν το έξω δεν έχει...

Τελικός απολογισμός εβδομάδας:
- Τρέξιμο: 64 km
- Ποδήλατο: 52,5 km
- Περπάτημα: 22 km
- Κωπηλατικό: 10 km

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2018 :  12:21:34  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτέρη καλή εβδομάδα!
Μια χαρά σου πήγε το Long :D :D :D
φίλε, ότι λίγο έχασες από ποιοτικό τρέξιμο λόγω των ιδιαιτέρων (ή και μη) συνθηκών του διαδρόμου, θεωρώ επανακτήθηκε ως προς την ψυχολογική παραμετρο της προσήλωσης και της υπομονής...
δεν θα πω ποτέ και σε κανένα να προτιμήσει διάδρομο αντί για έξω, αλλά όταν το φέρνουν οι συνθηκες, από το να αναβάλει κανείς και ενδεχομένως να χάσει κιόλας την προπόνηση του, ιδιαιτέρως αν ο χρόνος του είναι περιορισμένος, καβαλάει διάδρομο και ξεμπερδεύει!!

πολύ μου αρέσει η πολυποίκιλη προπονηση σου!
να είσαι καλά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2018 :  12:55:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

Λευτέρη καλή εβδομάδα!
Μια χαρά σου πήγε το Long :D :D :D
φίλε, ότι λίγο έχασες από ποιοτικό τρέξιμο λόγω των ιδιαιτέρων (ή και μη) συνθηκών του διαδρόμου, θεωρώ επανακτήθηκε ως προς την ψυχολογική παραμετρο της προσήλωσης και της υπομονής...
δεν θα πω ποτέ και σε κανένα να προτιμήσει διάδρομο αντί για έξω, αλλά όταν το φέρνουν οι συνθηκες, από το να αναβάλει κανείς και ενδεχομένως να χάσει κιόλας την προπόνηση του, ιδιαιτέρως αν ο χρόνος του είναι περιορισμένος, καβαλάει διάδρομο και ξεμπερδεύει!!

πολύ μου αρέσει η πολυποίκιλη προπονηση σου!
να είσαι καλά!



Καλημέρα, Πάνο!

1. Δεν είμαι τελείως βέβαιος ότι εν τέλει, αν πιάνεις τους σφυγμούς που θες, είναι τόσο χειρότερο να τρέχεις σε (ελαφρώς) χαμηλότερη ταχύτητα. Με την εξής έννοια. Αν πάω έξω να τρέξω τώρα στο 4:36, το οποίο στο διάδρομο με έβαλε σε ενδιακατωφλιακές καταστάσεις, θα μου βγει αβίαστα, κάπου στους 155-157 παλμούς. Απτην άλλη, το ίδιο θα συνέβαινε και τρέχοντας έξω στο 4:10-4:20 σε παλμούς ανάλογους με αυτούς του διαδρόμου. Με τη διαφορά ότι εκεί ίσως η μηχανική καταπόνηση να ήταν μεγαλύτερη. Στο δικό μου το γυμναστήριο, τουλάχιστον, το τρέξιμο στο διάδρομο θα το παρομοίαζα ίσως με προπόνηση σε υψόμετρο για να σου δώσω μία αίσθηση.

2. Πραγματικά, δεν το συζητάμε. Από το να κάθεσαι να τσακώνεσαι με τον κάθε ανευθυνοϋπεύθυνο σταδίου ή να χρειαστεί να πας να τρέξεις σε κάποια πολύ σκληρή επιφάνεια (πχ παραλία Θεσσαλονίκης) ή να χαλάς το πρόγραμμά σου, ανεβαίνεις στο μηχάνημα και τέλος.

3. Μέχρι στιγμής μου βγαίνει πολύ άνετα αυτό το combo και χωρίς ενοχλήσεις. Πολύ πιο άνετα από τις προηγούμενες δύο προετοιμασίες που αυτό το μονότονο τρέξιμο με κούραζε σωματικά και, κυρίως, ψυχολογικά. Η μόνη μου ανησυχία είναι τα λίγα χιλιόμετρα ασφάλτου, με 1,5 run στο διάδρομο, 1,5 σε χόρτο/χώμα στο γήπεδο και μόλις ένα 15άρι τη βδομάδα, κάθε Τετάρτη, στο δρόμο. Σίγουρα, πάντως, καλύτερα να πας στον αγώνα ξεκούραστος και υγιής, παρά "φορτωμένος" και με ενοχλήσεις.

ΥΓ. Α, και για να μην το ξεχάσω, στο διάδρομο μπορείς εύκολα να μετρήσεις και το βηματισμό σου σε διαφορετικές ταχύτητες κιόλας. Εγώ τοκανα χθες σε 3 περιπτώσεις (για να περάσει η ώρα) και έβγαλα 178, 179, 178.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2018 :  16:10:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:
Originally posted by Hermes

Λευτέρη καλή εβδομάδα!
Μια χαρά σου πήγε το Long :D :D :D
φίλε, ότι λίγο έχασες από ποιοτικό τρέξιμο λόγω των ιδιαιτέρων (ή και μη) συνθηκών του διαδρόμου, θεωρώ επανακτήθηκε ως προς την ψυχολογική παραμετρο της προσήλωσης και της υπομονής...
δεν θα πω ποτέ και σε κανένα να προτιμήσει διάδρομο αντί για έξω, αλλά όταν το φέρνουν οι συνθηκες, από το να αναβάλει κανείς και ενδεχομένως να χάσει κιόλας την προπόνηση του, ιδιαιτέρως αν ο χρόνος του είναι περιορισμένος, καβαλάει διάδρομο και ξεμπερδεύει!!

πολύ μου αρέσει η πολυποίκιλη προπονηση σου!
να είσαι καλά!



Καλημέρα, Πάνο!

1. Δεν είμαι τελείως βέβαιος ότι εν τέλει, αν πιάνεις τους σφυγμούς που θες, είναι τόσο χειρότερο να τρέχεις σε (ελαφρώς) χαμηλότερη ταχύτητα. Με την εξής έννοια. Αν πάω έξω να τρέξω τώρα στο 4:36, το οποίο στο διάδρομο με έβαλε σε ενδιακατωφλιακές καταστάσεις, θα μου βγει αβίαστα, κάπου στους 155-157 παλμούς. Απτην άλλη, το ίδιο θα συνέβαινε και τρέχοντας έξω στο 4:10-4:20 σε παλμούς ανάλογους με αυτούς του διαδρόμου. Με τη διαφορά ότι εκεί ίσως η μηχανική καταπόνηση να ήταν μεγαλύτερη. Στο δικό μου το γυμναστήριο, τουλάχιστον, το τρέξιμο στο διάδρομο θα το παρομοίαζα ίσως με προπόνηση σε υψόμετρο για να σου δώσω μία αίσθηση.
αυτό ακριβώς!
2. Πραγματικά, δεν το συζητάμε. Από το να κάθεσαι να τσακώνεσαι με τον κάθε ανευθυνοϋπεύθυνο σταδίου ή να χρειαστεί να πας να τρέξεις σε κάποια πολύ σκληρή επιφάνεια (πχ παραλία Θεσσαλονίκης) ή να χαλάς το πρόγραμμά σου, ανεβαίνεις στο μηχάνημα και τέλος.

3. Μέχρι στιγμής μου βγαίνει πολύ άνετα αυτό το combo και χωρίς ενοχλήσεις. Πολύ πιο άνετα από τις προηγούμενες δύο προετοιμασίες που αυτό το μονότονο τρέξιμο με κούραζε σωματικά και, κυρίως, ψυχολογικά. Η μόνη μου ανησυχία είναι τα λίγα χιλιόμετρα ασφάλτου, με 1,5 run στο διάδρομο, 1,5 σε χόρτο/χώμα στο γήπεδο και μόλις ένα 15άρι τη βδομάδα, κάθε Τετάρτη, στο δρόμο. Σίγουρα, πάντως, καλύτερα να πας στον αγώνα ξεκούραστος και υγιής, παρά "φορτωμένος" και με ενοχλήσεις.
Ευαγγέλιο τα λόγια σου!!
ΥΓ. Α, και για να μην το ξεχάσω, στο διάδρομο μπορείς εύκολα να μετρήσεις και το βηματισμό σου σε διαφορετικές ταχύτητες κιόλας. Εγώ τοκανα χθες σε 3 περιπτώσεις (για να περάσει η ώρα) και έβγαλα 178, 179, 178.

--------------------------
Run-time Error

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Andam
Newbie Forum Runner

Greece


2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2018 :  00:57:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα στους δρομεις

Ειμαι λιγακι ασχετος με το θεμα και απροπονητος αφου περυσι τετοια εποχη αρχισα να ασχολουμε με το τρεξιμο μετα απο κυριολεκτικα χρονια ακινησίας. Να πω οτι ειμαι 30χρονων 95κιλα 1,90 υψος αν παιζει ρολο.

Εχω διαβασει αρκετα τις συζητήσεις και εχω ψιλοτρομαξει με το ποσα ειναι αυτα που δεν ξερω και εχω να μαθω.
Το δικο μου στορυ εχει ως εξης. Σταδιακα σε περιπου 6 μήνες που δεν πηδουσα ουτε εφημεριδα εφτασα να τρεχω 15km με ρυθμο 6,1-6,5m/km στην προπονηση μου απλα φορώντας αθλητικα μετα τη δουλεια κατα τις 7 και βγαινοντας παραλια.

Απο τοτε λοιπον (Σεπτεμβρης) εχουν περασει αλλοι 4 μηνες και το μονο που εχω καταφερει ειναι να τεινω να ξεχασω αυτο το προσωπικο μου ρεκορ καθως δεν το πιανω συχνα.
Για να δωσω ολες τις ινφο τρεχω παραλια κυρίως και προσπαθω να βαζω λιγη ανηφορα οπως ειναι αυτη της γεφυρας στο Σταυρος Νιαρχος. Οχι τπτ τρελο δλδ.
Οι διαπιστωσεις μου ειναι οι εξης:
1) Οποτε δοκιμασα να τρεξω διαφορετικη ωρα (δλδ 10,11 ή 12 το πρωι ή ακομα και μεσημερι) δεν τα καταφερα καθως αισθανομουν τα ποδια μου πολυ βαρια και λαχανιαζα πολυ γρηγορα. Φταιει το φαι; για πρωινο τρωω κανα τοστ και συνηθως φρουτο οπως πορτοκαλι.
2) Το τρεξιμο που κανω ηταν μεχρι τωρα ανα 2 ημερες και συνηθως πηγαινε ως εξης Κυρ->15km Τρ->8km Παρ->12km γιατι δεν μπορουσα να βγαλω αλλο. Πρεπει να αλλαξω κατι κατα την πολυτιμη γνωμη σας; Δε φτανει το βγαινω εξω κ τρεχω;
3) θελω να συμμετασχω στον μαραθωνιο που ερχεται κ δν ξερω αν θα ειμαι ετοιμος και αυτο με ριχνει ψυχολογικα αφου χανω τον στοχο μου

Σορρυ για το σεντονι αλλα τα παραπανω με βασανιζουν αρκετα και βλεποντας οτι εδω ειστε ολοι υπερ-καταρτισμενοι στο θεμα κρεμομαι ειλικρινα απο την οποιαδηποτε βοηθεια γνωση πανω στο θεμα που μπορειτε να μου δωσετε..

Θενξ
Αντώνης

..τρέχω για να τρώω και τρώω για να τρέχω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000