Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2018 :  11:14:51  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Χθες έχοντας άδεια πήγα αρχικά στη θάλασσα νωρίς το απόγευμα για ένα μιαμισάωρο κολυμβητικό session μοιρασμένο χρονικά (αλλά προφανώς όχι σε επίπεδο απόστασης) σε ελεύθερο και πρόσθιο και, ακολούθως, συμμετοχή στην ομαδική προπόνηση του ΣΔΥΘ στο Σέιχ Σου, όπου βγήκαν 15,7 χιλιόμετρα σε λίγο πάνω από μιάμιση ώρα, με τα γνωστά διαλείμματα για θέα, φώτος, κτλ, αλλά και τις γνωστές εντάσεις στις ανηφόρες.

https://flow.polar.com/training/analysis/2774627222

Σήμερα ρεπό!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2018 :  20:03:11  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα! σήμερα είχε double feature το πρόγραμμα με 8χλμ στο Καλλιμάρμαρο ελεύθερο τρέξιμο με σκάλες το πρωΐ και το απόγευμα ασκήσεις εδάφους με το βάρος του σώματος, σανίδες, κατακόρυφα, μονόζυγα κλπ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stressbuster
Forum-Runner



56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2018 :  11:23:17  Εμφάνιση Προφίλ
Μια ιδιαιτερη προπονηση χθες μαζι με τον προπονητη.Καναμε μαζι έναν ημιμαραθωνιο 21.100.Δυνατη προπονηση για μενα , χαλαρη για αυτόν , εγω αρχισα να τρεχω τον Απριλη εκεινος κατεχει ρεκόρ μαραθωνιου 2,13. Πηγα με 155 μεσους παλμους και 5.56 ρυθμο εκανα 2 ωρες και ηταν εμπειρια για μενα να σταθω διπλα του.
Βασιλη ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2018 :  12:07:58  Εμφάνιση Προφίλ
stressbuster όντως ιδιαίτερη!!

εγώ σημερα fartlek με Χαλαρές εντάσεις στο Χαλανδρίου - κάτι 200άρια, 400άρια και ένα 800άρι. 11χλμ όλα μαζί!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2018 :  13:11:42  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Σήμερα το πρωί, 40 ποδηλατικά χιλιόμετρα στο (ξαπλωτό) στατικό σε 72', με προοδευτική αύξηση της έντασης. Βέβαια, λόγω της ιδιαιτερότητας της συγκεκριμένης άσκησης, με τη σχεδόν οριζόντια στάση του σώματος, αυτό δεν αποτυπώθηκε τόσο πολύ στον παλμογράφο (η πλατφόρμα της polar μου το έβγαλε ως recovery training), αλλά η αλήθεια είναι πως ίδρωσα πολύ, σε σημείο που μου την είπαν οι υπεύθυνοι του γυμναστηρίου για τη λιμνούλα που δημιουργήθηκε από κάτω. Για την οποία, βέβαια, είχα πρόθεση να τη μαζέψω εγώ ο ίδιος με κάποια σφουγγαρίστρα, αλλά μάλλον στα trendy γυμναστήρια απαγορεύεται η εφίδρωση...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stressbuster
Forum-Runner



56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2018 :  13:58:46  Εμφάνιση Προφίλ
Στο Κυριακατικο 28αρι στο τελος σταματησα να καθισω σε παγκακι να φαω τη μπανανα.Οταν σηκωθηκα καταλαβα γιατι δεν πλησιασε κανεις να κατσει ετσω στην άλλη πλευρα του παγκακιου.Εσταζε το παγκακι ιδρωτα με κοιταζαν περιεργα, ετσαζε το σορτσακι κατω ετρεχαν ζουμια χεχεχε σαν να με εκανα αποψυξη, αφησα ένα τεραστιο λεκε και μια λιμνη από κατω και την εκανα με τροπο.
Riffraff τα ιδια , ιδρωνω δεν παιζω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2018 :  17:58:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Peter L

Ανώμαλη προσγείωση στην Αθηνα ,
Σάββατο απόγευμα 1.5 ώρα στο πανέμορφο κτήμα Συγγρού
Κυριακη πρωί 3.5 ωρες στην Πάρνηθα
δευτέρα 1 ώρα ελεύθερο στο άλσος προμπονά
τετάρτη 20΄ζέσταμα ,35΄τέμπο στο 4.45 ,20 χαλαρά
πεμπτη 1 ώρα ελέυθερο ,τροποποίηση της προπόνησης γιατί ουτε λόγος για δύναμη.
Αύριο ταξίδι στον Εβρο για τον αγώνα δρόμου Τυχερού.
Η ξεκούραση αναβάλετε για το επόμενο καλοκαίρι.

@Μανώλη ο κύριος λόγος που θα μπω στο βουνό είναι για να καθαρίσει το μυαλό μου και δεύτερον να δουλέψω λίγο σε δύναμη και ιδιοδεκτικότητα.





Πέτρο από το βουνό θα βγεις πιο δυνατός, το μόνο σίγουρο! Πιθανόν να τα πούμε και στον "Ηρακλή" (όπου και θα κινηθώ πολύ αργά-προπονητικά, λίγες βδομάδες πριν το ROUT)!

Στα δικά μου: ένα άσχημο διάστρεμμα 2ου βαθμού κατά τη διάρκεια νυχτερινής βουνίσιας προπόνησης με έχει βγάλει εδώ και 13 μέρες εκτός προπονήσεων και απλά κάποια στοχευμένα χαλαρά τρεξίματα αποκατάστασης με βάζουν σιγά-σιγά πάλι πίσω στο παιχνίδι.

Από ότι φαίνεται πάντως ο βασικός στόχος της χρονιάς στα δάση της Ροδόπης σώζεται, απλά κατεβαίνει τώρα ο πήχης και πάμε να διασκεδάσουμε όσο πιο πολύ γίνεται αυτήν την περιπέτεια!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2018 :  18:55:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Peter L

Ανώμαλη προσγείωση στην Αθηνα ,
Σάββατο απόγευμα 1.5 ώρα στο πανέμορφο κτήμα Συγγρού
Κυριακη πρωί 3.5 ωρες στην Πάρνηθα
δευτέρα 1 ώρα ελεύθερο στο άλσος προμπονά
τετάρτη 20΄ζέσταμα ,35΄τέμπο στο 4.45 ,20 χαλαρά
πεμπτη 1 ώρα ελέυθερο ,τροποποίηση της προπόνησης γιατί ουτε λόγος για δύναμη.
Αύριο ταξίδι στον Εβρο για τον αγώνα δρόμου Τυχερού.
Η ξεκούραση αναβάλετε για το επόμενο καλοκαίρι.

@Μανώλη ο κύριος λόγος που θα μπω στο βουνό είναι για να καθαρίσει το μυαλό μου και δεύτερον να δουλέψω λίγο σε δύναμη και ιδιοδεκτικότητα.





Πέτρο από το βουνό θα βγεις πιο δυνατός, το μόνο σίγουρο! Πιθανόν να τα πούμε και στον "Ηρακλή" (όπου και θα κινηθώ πολύ αργά-προπονητικά, λίγες βδομάδες πριν το ROUT)!

Στα δικά μου: ένα άσχημο διάστρεμμα 2ου βαθμού κατά τη διάρκεια νυχτερινής βουνίσιας προπόνησης με έχει βγάλει εδώ και 13 μέρες εκτός προπονήσεων και απλά κάποια στοχευμένα χαλαρά τρεξίματα αποκατάστασης με βάζουν σιγά-σιγά πάλι πίσω στο παιχνίδι.

Από ότι φαίνεται πάντως ο βασικός στόχος της χρονιάς στα δάση της Ροδόπης σώζεται, απλά κατεβαίνει τώρα ο πήχης και πάμε να διασκεδάσουμε όσο πιο πολύ γίνεται αυτήν την περιπέτεια!

Free your feet...free your senses!


οοο..περαστικα μανο!!!
τις κυριακες ο βενζινας στον δρομο που τρεχαμε με ρωταει συνεχως..γιατι μονος σημερα?
γκαντεμια φιλε!καλη αποκατασταση!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2018 :  17:20:43  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα! σήμερα πρωΐ 18χλμ στην Κηφησιά με λίγο εντασούλα μέσα έτσι να ανάβουν τα αίματα λίγο-λίγο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2018 :  15:17:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by georun

quote:
Originally posted by trexantiris


=====================

Στα δικά μου: ένα άσχημο διάστρεμμα 2ου βαθμού κατά τη διάρκεια νυχτερινής βουνίσιας προπόνησης με έχει βγάλει εδώ και 13 μέρες εκτός προπονήσεων και απλά κάποια στοχευμένα χαλαρά τρεξίματα αποκατάστασης με βάζουν σιγά-σιγά πάλι πίσω στο παιχνίδι.

Από ότι φαίνεται πάντως ο βασικός στόχος της χρονιάς στα δάση της Ροδόπης σώζεται, απλά κατεβαίνει τώρα ο πήχης και πάμε να διασκεδάσουμε όσο πιο πολύ γίνεται αυτήν την περιπέτεια!

Free your feet...free your senses!


οοο..περαστικα μανο!!!
τις κυριακες ο βενζινας στον δρομο που τρεχαμε με ρωταει συνεχως..γιατι μονος σημερα?
γκαντεμια φιλε!καλη αποκατασταση!!



Ευχαριστώ Γιώργο! (και για την ευκαιρία που μου έδωσες να γνωρίσω κάποια ωραία ασφάλτινα κομμάτια του νησιού από τη...δρομική οπτική γωνία )

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2018 :  15:48:22  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα και καλή βδομάδα σε όλους!

Παρασκευή απόγευμα είχε συμπλήρωση του df μετά τα 40 πρωινά ποδηλατικά χιλιόμετρα με 70+ κολυμβητικά λεπτά στη Ν. Ηράκλεια με εκλεκτή παρέα από τη δουλειά με τους οποίους αποχαιρετίσαμε το καλοκαίρι με τον τρόπο που του αρμόζει.

Σάββατο είχε 20 διαδρομικά χιλιόμετρα (94'), τα οποία έγιναν βέβαια σε κακή ώρα (δύο το μεσημέρι όταν έχεις σηκωθεί στις 9 παρά πλέον πεινάς!). Τέσπα, το εν λόγω long run, το οποίο είχε και στοιχεία τέμπο μέσα, δομήθηκε ως εξής:

- Από 10' σε 10,5-11,3-12 km/h.
- Από το ημίωρο μέχρι την ώρα προοδευτική αύξηση της ταχύτητας κατά 0,5 km/h κάθε πεντάλεπτο (12,5-13-13,5-14-14,5-15).
- Επιστροφή στα 14 km/h για ένα δεκάλεπτο.
- Από 5' σε 13,5-13-12,5
- 7,5 λεπτά στα 12 και 1-2 λεπτά στο 11 για σβήσιμο.

Το απόγευμα είχε περίπου 5 χιλιόμετρα περπάτημα, μιας και με τη γυναίκα αποφασίσαμε να το κόψουμε με τα πόδια από το σπίτι ως το συναυλιακό χώρο του Street Mode Festival.

Την Κυριακή, αφού το προηγούμενο βράδυ είχα φάει και 6-7 ώρες ορθοστασίας στα live, ρουφώντας παράλληλα από τριγύρω και παράγωγα καύσης από καπνούς διαφόρων ποικιλιών, σηκώθηκα (ή μάλλον κατάφερα να σηκωθώ) στις 11 μετά από κάτι εκατομμύρια χρόνια, οπότε η οποιαδήποτε σκέψη για περαιτέρω δραστηριότητες πήρε το δρόμο για τις καλένδες. Συνεπώς, ένα υπέροχο ρεπουδάκι.

Σήμερα το πρωί, 5 πεζοπορικά χιλιόμετρα και η επιστροφή θα γίνει τρέχοντας. Τα αποτελέσματα (είμαι βέβαιος πως όλοι αγωνιάτε! ) αύριο...

@trexantiris: Μανόλη, περαστικά και γρήγορη επάνοδο!

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 03/09/2018 16:30:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2018 :  18:51:42  Εμφάνιση Προφίλ
Λευτέρη βογκησε ο διάδρομος!!!
στα δικά μου, 3 φορες μια κυκλίτσα 1,5χλμ στο κτήμα Συγγρού γρήγορα με μικρό διάλειμμα. 10χλμ το όλον!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2018 :  09:03:10  Εμφάνιση Προφίλ
Περισσότερο κουρασμένος και χοντρός θα έλεγα δεν έχω νοιώσει τα τελευταία χρόνια.
Η βδομάδα κόλαση πέρασε και πάμε σιγά να μπούμε σε μια σειρά.
2 φορές λόγω κούρασης δεν ολοκλήρωσα την προπόνηση.
27/8 35 χιλ. σε 3.34 μείον 26 από το 4ωρο.
29/8 50 ελεύθερο στο χορτο 10χ100 και 10 χαλαρά
30/8 50΄στο 5.50 10χ100 και 10 χαλαρα
2/8 20 ζέσταμα 2χ4΄ ανηφόρες 20΄τέμπο αντι για 30΄και κοψιμο 2χ4΄ανηφόρες γιατί δεν πήγαινε άλλο.20΄χαλαρά.
Η επιστροφή οδικώς από Έβρο με διαλύει.Σκέφτηκα κάποια στιγμή αν έχουμε δρομείς επαγγελματίες οδηγούς .

Μανώλη περαστικά , ελπίζω να τα πούμε στον Ηρακλή αλλά πάνω απ΄όλα θέλω να σε μαρκάρω στο live του ROUT μαζί με άλλους φίλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2018 :  11:15:42  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Χθες απόγευμα 16 χιλιόμετρα σε 78:19 με τα πρώτα (ανηφορικά) 500 μέτρα να γίνονται στο δρόμο προς το Καυταντζόγλειο, τα επόμενα 10 να γίνονται στην περίβολο του Καυταντζογλείου (22' στη φορά του ρολογιού και 25' στη φορά της σύμβασης στο στίβο) με τις ταχύτητες μεταξύ του 5ου και του 10ου χιλιόμετρου να παίζουν μεταξύ του 4:40 και του 4:10 (προοδευτικά αυξανόμενες). Τέλος, έπειτα από μια μικρή διακοπή για κατούρημα και για να βάλω τα πράγματά μου στο σακίδιο, το φορτώθηκα και έτρεξα ως το σπίτι μέσω Ολυμπιάδος και λοιπών "επίπεδων" δρόμων ελεύθερα (και μάλιστα φορώντας από πάνω μόνο το στηθόδεσμο, εεεε, παλμογράφο ήθελα να πω) σε ταχύτητες μεταξύ του 4:50 και του 5:10.

Καλά ήταν, μπορείς να γεμίσεις χιλιόμετρα με τέτοιου τύπου "διαδρομές", ενώ και η περίβολος του Καυταντζογλείου, όσα αρνητικά και να έχει (πεζοπόρους, μη ομαλή επιφάνεια, μισή ανηφορική μισή κατηφορική, κτλ.) την καλοκαιρινή περίοδο έχει ένα μεγάλο καλό. Προσφέρει σκίαση (τουλάχιστον) στο μισό της διαδρομής, ενώ και λόγω του ύψους των κερκίδων, αλλά και της εναλλαγής σκιαζόμενων και λιαζόμενων περιοχών, δημιουργείται τοπικά μικροκλίμα με σχετικά έντονες ροές που όσο να πεις, δροσίζουν.

Σήμερα το πρωί, 5,7 χιλιόμετρα σε ένα μισάωρο στο κωπηλατικό και 175 όροφοι στη σκαλιέρα σε ένα ακόμη μισάωρο.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2018 :  19:17:20  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα και από εμένα! σήμερα είχε το "μενού" ποδάρια (σκουωτς & μηχανήματα), κοιλιακούς και "χλιαρή" πλάτη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000