Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Σκέψεις για το barefoot running
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 97

nikolasss
Advanced Forum-Runner

Greece


264 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2012 :  23:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[/quote]

#4 Τέτοιες ταχύτητες είναι στο 10ετές προπονητικό μου πλάνο για αποστάσεις...100 μέτρων!!!

Free your feet...free your senses!
[/quote]


shock and awe! υπάρχουν αυτές οι ταχύτητες?

"run on and on"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

grgeorgios
Advanced Forum-Runner

Greece
341 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2012 :  17:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από μια συζήτηση με ένα φίλο μου από Αμερική που τρέχει ανυπόδητος εδω και πολλά χρόνια είπα πριν 4 μήνες να το δοκιμάσω ξεκίνησα με 1 χιλιόμετρο 2 φορές την εβδομάδα και τώρα κάνω 5 χιλιόμετρα 2 φορές την εβδομάδα .
Επειδη έχω τον μαραθώνιο και δεν θέλω να το ρισκάρω προς το παρων μένω στα 2 5αρια την βδομάδα μετά θα δω τι θα κάνω αφου φυσικά ακούσω και την γνωμη των παλαιών στο άθλημα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2012 :  18:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Που τρέχεις σε στίβο ή στο δρόμο; Τελείως γυμνό το πέλμα;

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

grgeorgios
Advanced Forum-Runner

Greece
341 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2012 :  20:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ένα 5αρι το κάνω σε γηπεδο μισό στο γρασίδι και μισό στο στίβο και το άλλο στον δρόμο βάζω μια λεπτή κάλτσα ίσα ίσα για να μην τρίβω τα πόδια μου να φύγει η μαυρίλα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2012 :  12:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το δέρμα της πατούσας είναι ΟΚ?
Πόνοι στα πέλματα;
Αν όλα είναι εντάξει μπορείς να συνεχίσεις να αυξάνεις σταδιακά τα χιλιόμετρα στο ταρτάν (3, 4, 5) και κάποια στιγμή εντελώς ξυπόλητος στο δρόμο!
Με πολύ χαλαρούς ρυθμούς όμως και άσχετα από την προπόνηση για το μαραθώνιο.

Με παπούτσι πως τρέχεις; Forefoot ή Heel strike?
Ποια παπούτσια χρησιμοποιείς;


___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 06/09/2012 12:34:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

grgeorgios
Advanced Forum-Runner

Greece
341 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2012 :  17:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το δέρμα μου είναι λίγο σκληρό αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο είχα κάτι πόνους στην καμαρα όταν ξεκινησα (κουβαλαγα περιπου 84 κιλά τώρα ειμαι 80 με στόχο τα 75 ) αλλά το μπαλάκι κατω απο το γραφειο και ο πάγος μετά απο το τρέξιμο τους εξαφάνησαν πλέον δεν πονάω λιγο οι γάμπες μου το επόμενο πρωι αλλά αυτο είναι λογικό
Από παπουτσια έχω ένα ζευγάρι asics gel speedstar 6 για τα μεγάλα μου αν δεν κανω λάθος έχει 9 mm drop και ένα ζευγάρι saucony kinvara2 για διαλειματικες και μέχρι 10 χλμ με 4 mm drop τώρα το πως πατάω είναι αλλο θέμα εγω όπως με βλέπω ειμαι μέση και μπροστα τώρα αν είμαι χωμα σίγουρα παιζει και φτέρνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2012 :  21:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη, Χρήστο
έχω φτάσει να τρέχω ξυπόλητος 3,93 χλμ(!!!!) σε ταρτάν. Στην άσφαλτο απογοητεύτηκα γιατί ήταν άγρια και δεν άντεξα πάνω από 700μ. Σε καθημερινή βάση, περίπου 2-3 φορές ημερησίως κάνω περίπου 1-1,5 χλμ τη φορά με το σκύλο ξυπόλητος. Αντιμετωπίζω 1 προβληματάκι με τα χαλικάκια στο δρόμο αλλά γενικά καλά. Η υγεία των ποδιών δεν έχει παρουσιάσει κάτι το ιδιαίτερο εκτός από 1 μικροπόνο στο δεξιό μετατάρσιο για λίγο. Το αριστερό(το πονενμένο) ούτε που δείχνει να έχει πρόβλημα, φτου, φτου, φτου!!! Οι πατούσες μάλλον σκληραίνουν και σε μερικά σημεία είναι σαν να τα έχεις περάσει με γυαλόχαρτο. Επιπλέον οι γάμπες δεν με πονάνε.
Παρατήρησα επίσης ότι όταν πάω σταδιακά, δηλαδή τελειώνω την διαλειμματική με παπούτσια και προχωράω σε ξυπόλητο για την αποθεραπεία πάλι όμως με μικρά ανοίγματα (δεν κρατιέται το άτιμο!!!) οι πατούσες ανταποκρίνονται καλύτερα. Αν πάω ξυπόλητο κατευθείαν έχω ψιλοπόνους σα να μου λέει σταμάτα.
Παπούτσια για γήπεδο: adidas climacool modulate, asics hyperspeed και για άσφαλτο τα adidas πάλι. Σπανίως τα saucony jazz 14.
Γήπεδο πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα για διαλειμματικές και 1-2 προπονήσεις σε άσφαλτο.
Με ενδιαφέρει αποκλειστικά το ξυπόλητο και όχι τα σανδάλια. Δεν μπορώ να κάνω χαλικομασάζ. Συνολικά τρέχω ξυπόλητο 3 εβδομάδες.
Πως θα είναι τα επόμενα βήματα μου;
Περιορίζομαι για ξυπόλητο στο γήπεδο αυξάνοντας τα χλμ πχ 1 ανά προπόνηση (2/εβδομάδα);
Το περπάτημα στους δρόμους πιστεύεται ότι έχει την ίδια βαρύτητα με το τρέξιμο ως προς την σκλήρυνση; Να αυξήσω τις αποστάσεις;
Ο χειμώνας εδώ πάνω είναι σκληρός, τι γίνεται; Σανδάλια με κάλτσες;
Πόσο καιρό πιστεύεται θα μου πάρει να τρέξω γύρω στα 10 χλμ ξυπόλητος;
Μεγάλη διαφορά το ταρτάν με την άσφαλτο!!!!!!!!!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  14:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Μανώλη, Χρήστο
έχω φτάσει να τρέχω ξυπόλητος 3,93 χλμ(!!!!) σε ταρτάν. Στην άσφαλτο απογοητεύτηκα γιατί ήταν άγρια και δεν άντεξα πάνω από 700μ. Σε καθημερινή βάση, περίπου 2-3 φορές ημερησίως κάνω περίπου 1-1,5 χλμ τη φορά με το σκύλο ξυπόλητος. Αντιμετωπίζω 1 προβληματάκι με τα χαλικάκια στο δρόμο αλλά γενικά καλά. Η υγεία των ποδιών δεν έχει παρουσιάσει κάτι το ιδιαίτερο εκτός από 1 μικροπόνο στο δεξιό μετατάρσιο για λίγο. Το αριστερό(το πονενμένο) ούτε που δείχνει να έχει πρόβλημα, φτου, φτου, φτου!!! Οι πατούσες μάλλον σκληραίνουν και σε μερικά σημεία είναι σαν να τα έχεις περάσει με γυαλόχαρτο. Επιπλέον οι γάμπες δεν με πονάνε.
Παρατήρησα επίσης ότι όταν πάω σταδιακά, δηλαδή τελειώνω την διαλειμματική με παπούτσια και προχωράω σε ξυπόλητο για την αποθεραπεία πάλι όμως με μικρά ανοίγματα (δεν κρατιέται το άτιμο!!!) οι πατούσες ανταποκρίνονται καλύτερα. Αν πάω ξυπόλητο κατευθείαν έχω ψιλοπόνους σα να μου λέει σταμάτα.
Παπούτσια για γήπεδο: adidas climacool modulate, asics hyperspeed και για άσφαλτο τα adidas πάλι. Σπανίως τα saucony jazz 14.
Γήπεδο πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα για διαλειμματικές και 1-2 προπονήσεις σε άσφαλτο.
Με ενδιαφέρει αποκλειστικά το ξυπόλητο και όχι τα σανδάλια. Δεν μπορώ να κάνω χαλικομασάζ. Συνολικά τρέχω ξυπόλητο 3 εβδομάδες.
Πως θα είναι τα επόμενα βήματα μου;
Περιορίζομαι για ξυπόλητο στο γήπεδο αυξάνοντας τα χλμ πχ 1 ανά προπόνηση (2/εβδομάδα);
Το περπάτημα στους δρόμους πιστεύεται ότι έχει την ίδια βαρύτητα με το τρέξιμο ως προς την σκλήρυνση; Να αυξήσω τις αποστάσεις;
Ο χειμώνας εδώ πάνω είναι σκληρός, τι γίνεται; Σανδάλια με κάλτσες;
Πόσο καιρό πιστεύεται θα μου πάρει να τρέξω γύρω στα 10 χλμ ξυπόλητος;Μεγάλη διαφορά το ταρτάν με την άσφαλτο!!!!!!!!!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.



Να τα πάρουμε τα πράγματα ένα-ένα:
#1 Συνήθως το ταρτάν είναι όντως πιο ήπιο από μια κανονική άσφαλτο, με εξαίρεση την άσφαλτο «γυαλί» που είναι…χαλί τα την πατήσεις! Φαίνεται πάντως ότι έχεις πετύχει αρκετά «άγρια» ασφάλτινη επιφάνεια που σε ταλαιπωρεί.

#2 Πρσαρμογές --> Το δέρμα θα αρχίσει να προσαρμόζεται σε δύο διαστάσεις: καταρχήν η επιφάνεια στα σημεία πιο έντονης τριβής θα σκληραίνει προοδευτικά και θα γίνεται πολύ λιγότερο επιρρεπής στα ξεπετσιάσματα. Κατά δεύτερον, το πάχος της επιδερμίδας στα σημεία που μας ενδιαφέρουν θα αυξάνει συνεχώς. Αυτό αμέσως φέρνει δύο πλεονεκτήματα στο προσκήνιο: ακόμη και αν μια «στρώση» δέρματος φύγει λόγω τριβής, το υπόστρωμα θα παραμένει αρκετά ισχυρό για να σε καλύψει στην επόμενη προπόνηση. Επιπλέον το πάχος του δέρματος (σε συνδυασμό πάντα και με τη σκληρότητά του) θα μειώνει σημαντικά την αίσθηση δυσφορίας που επιστρέφουν – μετά από κάποια ώρα - οι νευρικές απολήξεις στο πέλμα. Βέβαια αυτή η αίσθηση δυσφορίας μειώνεται και με την γενικότερη εμπειρία στο ξυπόλητο τρέξιμο/περπάτημα, απλά επειδή τα νεύρα/εγκέφαλος αρχίζουν και φιλτράρουν με διαφορετικό τρόπο τις αισθητήριες πληροφορίες από τα πέλματά σου.
Στο παρελθόν πατούσα χαλίκι και πεταγόμουνα, τώρα καμιά φορά δεν παίρνω χαμπάρι ότι πάτησα κάτι ενοχλητικό. Μετά τα πολλά χιλιόμετρα όμως, οι νευρικές απολήξεις αρχίζουν να επιστρέφουν μηνύματα πόνου/δυσφορίας, οπότε το χαλίκι που πάτησες πριν και δε σου έκανε καμία αίσθηση, τώρα μπορεί να σε πετάξει στον αέρα! Πλέον αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που θα με κάνει να αναζητήσω μια τυπική προστασία σε μελλοντικό Μαραθώνιο, και όχι ο φόβος ξεπετσιάσματος.
Οι γάμπες σου προφανώς αρχίζουν και αποκτούν «χαρακτήρα»!

#3 Επειδή το πέλμα είναι καλά ζεσταμένο.

#4 Τα σανδάλια να τα έχεις πάντα στο οπλοστάσιό σου…θα σου είναι χρήσιμα στο μέλλον, πίστεψέ με! Το χαλίκι λοιπόν το ξεχνάμε. Οι 3 βδομάδες είναι ακόμη λίγες, μη βιάζεσαι…δεν θα καταλάβεις το πότε το δέρμα της πατούσας (και η ίδια η υποδομή της) θα αρχίσουν να προσαρμόζονται στις νέες απαιτήσεις. Και μην ξεχνάς: το γυμνό δέρμα εκεί κάτω να είναι ο οδηγός σου για το πόσο θα τρέξεις: αρχίζεις και δυσφορείς; Τότε ίσως ήρθε η ώρα να σταματήσεις! Αυτό θα σε προστατέψει από επιπλοκές στο μέλλον. Αντίθετα αν τρέχεις σε υπερπροστατευτικό πατούμενο, τότε έχεις την «πολυτέλεια» να συνεχίσεις ακόμη και με κουρασμένα πέλματα/πόδια…και οι τραυματισμοί θα σε περιμένουν στη γωνία.

#5 Προς στιγμή περιορίζεσαι στην «ασφάλεια» του ταρτάν για τα ξυπολητοτρεξίματά σου. Όταν πλέον στο ταρτάν θα βγάζεις καλές αποστάσεις (και συνεχόμενα), τότε αρχίζεις και δοκιμάζεις και στην άσφαλτο.

#6 Ναι, το περπάτημα ίδιας απόστασης με γυμνό πέλμα στην άσφαλτο, θα σου φέρει καλές (κάπως βέβαια υποδεέστερες) προσαρμογές στο δέρμα, από ότι το τρέξιμο. Οπότε αν έχεις την «πολυτέλεια» να περπατάς ξυπόλητος σε άσφαλτο, χωρίς να γίνεσαι το αντικείμενο σχολιασμού όλης της πόλης, τότε βέβαια κάντο! Και όσο πιο άγρια η άσφαλτος, τόσο το καλύτερο!

#7 Σκέτα σανδάλια (χωρίς κάλτσες) αρκούν. Το πέλμα ζεσταίνεται πάρα πολύ όταν τρέχεις και δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερο θέμα με χαμηλή θερμοκρασία αρκεί να: μην πατάς απευθείας σε χιόνι ή βρεγμένη/παγωμένη επιφάνεια (για αυτό και η χρήση των σανδαλιών είναι αποτελεσματική). Αν βέβαια τα πράγματα είναι πολύ άσχημα, τότε τα Hyperspeed είναι σούπερ! (με κάλτσες πάντα ;-)

#8 Το θέμα δεν είναι το πόσο χρόνο θα χρειαστείς, αλλά ότι κάποια στιγμή θα μπορείς να το κάνεις… Μη βιάζεσαι Βασίλη! Άκου το πέλμα σου και σεβάσου το, και αυτό θα σε ανταμείψει!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  15:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις θα τρέχεις στο χιόνι...
Όπως λέει και ο Μανώλης όλα θα έρθουν σιγά σιγά χωρίς βιασύνες. Και εμείς από το ταρτάν του γηπέδου ξεκινήσαμε.
Αν θες να δοκιμάσεις άσφαλτο οπωσδήποτε πρέπει να ψάξεις να βρεις δρόμο «γυαλί» για αρχή, πράγμα δύσκολο, γιατί σημαίνει ότι θα είναι πολυσύχναστος από αυτοκίνητα….
Πάντως το τρέξιμο σε μονοπάτια πατημένα ή πιο αγρία άσφαλτο θα σου είναι απαραίτητο σε λίγο καιρό… για να μην πω και τα χαλίκια…


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  16:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Ελπίζω να έχεις δίκιο για τον χειμώνα γιατί το μείον κρατάει για 2-3 μήνες!!!!

Πιστεύεις ότι στο γήπεδο δεν σε κοιτάνε με απορία;;;;;;; Συνήθισαν όμως και δεν τους φαίνεται περίεργο. Ετσι και στις γειτονιές, θα συνηθίσουν.

Οι πατούσες μου δεν ξεπετσιάζουν αλλά μάλλον σα να λειαίνουν(μετατάρσια-φτέρνα) ψιλομαυρίζουν και σκληραίνουν. Βέβαια αυτά στο ταρτάν.

Θα πάω σε σκέτα σανδάλια και όχι σαγιονοροχουαράτσες για να βελτιώσω την προσαρμογή των ποδιών στην άσφαλτο.
Ποιά απόσταση θεωρείς καλή στο ταρτάν; Ανω των 12 χλμ;

Εις το επανιδείν λοιπόν για τα ξυπόλητα νέα...........


The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.

Edited by - gargadua on 03/10/2012 17:23:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  18:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua


Ποιά απόσταση θεωρείς καλή στο ταρτάν; Ανω των 12 χλμ;





Το ότι έχει τρέξει κανείς πάνω από 12 - 15Κ - 20 - 35 - 40Κ στο ταρτάν λέει ότι το δέρμα σου σκληραίνει όλο και περισσότερο. Κάθε απόσταση, μεγαλύτερη από την προηγούμενη και χωρίς τραυματισμό, είναι ευπρόσδεκτη.
Τα δύσκολα ξεκινάνε στο δρόμο…
Για την ποιότητα του δικού μου δέρματος, θεωρώ ότι ήμουν διπλά ικανοποιημένος, όταν πραγματικά ξεπέρασα τα 20Κ στο στίβο, γιατί μπορούσα να κάνω medium LRs καθώς και διαλειμματικές, χωρίς ιδιαίτερο προβλημα.


Το θέμα είναι να μην το αφήνεις και να το δουλεύεις.

Πήγαινέ το λοιπόν σταδιακά και σύμφωνα με το δέρμα σου…


___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 03/10/2012 18:09:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  18:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

[quote][i]

#8 Το θέμα δεν είναι το πόσο χρόνο θα χρειαστείς, αλλά ότι κάποια στιγμή θα μπορείς να το κάνεις… Μη βιάζεσαι Βασίλη! Άκου το πέλμα σου και σεβάσου το, και αυτό θα σε ανταμείψει!

Free your feet...free your senses!



Ακριβώς!

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  18:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Επιπλέον το πάχος του δέρματος (σε συνδυασμό πάντα και με τη σκληρότητά του) θα μειώνει σημαντικά την αίσθηση δυσφορίας που επιστρέφουν – μετά από κάποια ώρα - οι νευρικές απολήξεις στο πέλμα. Βέβαια αυτή η αίσθηση δυσφορίας μειώνεται και με την γενικότερη εμπειρία στο ξυπόλητο τρέξιμο/περπάτημα, απλά επειδή τα νεύρα/εγκέφαλος αρχίζουν και φιλτράρουν με διαφορετικό τρόπο τις αισθητήριες πληροφορίες από τα πέλματά σου.
Στο παρελθόν πατούσα χαλίκι και πεταγόμουνα, τώρα καμιά φορά δεν παίρνω χαμπάρι ότι πάτησα κάτι ενοχλητικό.




Βασίλη για εμένα αυτό είναι το πιο σημαντικό αν θέλεις να βγείς στο δρόμο. Η μείωση της αισθησης δυσφορίας.

Δε σε βλέπω να γλυτώνεις τη χαλικολεκάνη. Κυρίως στο μακρύ χειμώνα σας.
Φαντάσου...
Τζάκι, λουκάνικα, και χαλικολεκάνη μπροστά στην τηλεόραση...
ή χαλικολεκάνη διαβάζοντας ένα βιβλίο...

http://www.youtube.com/watch?v=_24-oCx1lek&feature=youtu.be

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  18:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρα από την πλάκα οι άγριες επιφάνεις διαμορφώνουν καλύτερο χαρακτήρα - μεγαλύτερη αντοχή, στο δέρμα του πέλματος.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roxani
Advanced Forum-Runner

Greece


396 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  18:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρα από την πλάκα οι άγριες επιφάνειες κάνουν τα πόδια σας μια αηδία.

Run Forest run!!










Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 97 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000