Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Οταν κάνει κρύο...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

annakoun
Forum-Runner



92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/10/2011 :  00:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι δηλωμένη κρυουλιάρα. Απέκτησα πρόσφατα και TV και ο πειρασμός του καθισιού είναι μεγάλος. Έχω σταματήσει εδώ και 15 μέρες το τρέξιμο και υποτίθεται ότι θα έβαζα τα δυνατά μου για τα 10 του ΚΜΑ.

Κάνει κρύο! Τι κάνουμε; Γάντια, σκούφο και κατά τα άλλα απλό ισοθερμικό; Ή fleece; Τι κάνετε εσείς; Φόρμα, κολλάν; Δώστε ιδέες. Μένω στο βουνό και οι -3 βαθμοί σε σχέση με τη θερμοκρασία στην Αθήνα είναι δεδομένοι.

Anything for freedom...

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  00:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
νομίζω ότι όταν ξεκινήσεις θα ζεσταθείς. Φόρα γάντια κ σκούφο από όπου φεύγει η θερμότητα, κ ζεστένονται δύσκολα, κ ξεκίνα, με μια απλή φόρμα κ ένα φουτερ. Νομίζω θα είσαι εντάξει, αρκεί να καταλήξεις γρήγορα κάπου ζεστά όταν τελειώσεις το τρέξιμο.
Μόνο τα 5-10 πρώτα λεπτά πιστεύω θα κρυώνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  07:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χοντρό κολάν kalenji, ισοθερμική μπλούζα, γάντια, σκούφο και όταν έχει αρκετό κρύο κάνω 5-10 λεπτά στατικό ποδήλατο πριν βγω έξω

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  09:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θερμαντικη αλοιφη κι ο,τι ειπαν τα παιδια...

ρε γιαννη αυτα τα kalenji εμεις εδω πώς τα παιρνουμε;;;;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  10:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ εδώ πάνω που έχει πολύ πολύ κρύο φοράω γάντια σκούφο, κολάν χοντρό, φανέλα, μπλούζα και 2η φόρμα από πάνω και πάλι κρυώνω. Μετά από 15 λεπτά τρέξιμο αρχίζεις και συνέρχεσαι.
Οπότε όταν κάνει κρύο, κρυώνουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  11:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και μακριά από βαμβακερά ρούχα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

erasitexnis
Advanced Forum-Runner

Greece
240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  12:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οτι κ αν κανεις αν δεν καταληξεις σε ζεστο μερος την αρπαξες..θεσσαλονικη χθες πηγα στο βοηθητικο του καυτατζογλειου κ θεριζε..κατω φορουσα σορτσ και απο πανω ισοθερμικο κ φλις(δε βρηκα στα λιντλ κατω ισοθερμικο-πηγα στην ολυμπιαδος κ μ πε η υπευθυνη οτι σε 1ΩΡΑ ειχαν φυγει)..σημερα ειμαι κρεβατομενος με πυρετο,ποναν τα κοκκαλα μ,πνιγομαι στ βηχα(εχω κ χρονια βροχητιδα βλεπεις)..κατα τ αλλασφυζω απο υγεια...κ γιατι ολα αυτα...γιατι οταν τελειωσα περπατησα κανα 20λεπτο μεχρι να φτασω στο σπιτι που φιλοξενουμαι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  12:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by erasitexnis

οτι κ αν κανεις αν δεν καταληξεις σε ζεστο μερος την αρπαξες..θεσσαλονικη χθες πηγα στο βοηθητικο του καυτατζογλειου κ θεριζε..κατω φορουσα σορτσ και απο πανω ισοθερμικο κ φλις(δε βρηκα στα λιντλ κατω ισοθερμικο-πηγα στην ολυμπιαδος κ μ πε η υπευθυνη οτι σε 1ΩΡΑ ειχαν φυγει)..σημερα ειμαι κρεβατομενος με πυρετο,ποναν τα κοκκαλα μ,πνιγομαι στ βηχα(εχω κ χρονια βροχητιδα βλεπεις)..κατα τ αλλασφυζω απο υγεια...κ γιατι ολα αυτα...γιατι οταν τελειωσα περπατησα κανα 20λεπτο μεχρι να φτασω στο σπιτι που φιλοξενουμαι



Περαστικά αδελφέ. Όταν κάποιος λύσει όλα τα προβλήματα και μικροενοχλήσεις αυτό το 20λέπτο περπάτημα ή 20λεπτη αναμονή είναι ένας λόγος για να πάθεις πολύ μεγάλη ζημιά. Φρόντισε την επόμενη φορά να κάνεις άλλα 2χλμ μέχρι το σπίτι σου τρέχοντας. Μη σε ενδιαφέρει κίνηση, πεζοί. Σε όποιον αρέσει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2011 :  12:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το προβλημα με το κρυο ειναι τα πρωτα 10-15 λεπτα πριν ζεσταθουμε και το ΜΕΤΑ οπου πρεπει να αλλαξουμε και να ντυθουμε καλα πριν κρυωσει το σωμα.Γενικως τα κλασσικα που ειπαν τα παιδια καλη προστασια των ακρων με γαντια σκουφακι κολαν και αντιανεμικο αλλα απο μεσα καλυτερα τεχνικη μπλουζα για την αποβολη του ιδρωτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2011 :  22:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χτυπάς 1-2 ρακάκια πριν και ανεβαίνει η θερμοκρασία στο κόκκινο.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roxani
Advanced Forum-Runner

Greece


396 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2011 :  21:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγώ βάζω μπροστά μου trexantiri και xypolitako να τρώνε
εκείνοι το πολύ κρύο και εγώ τρέχω απο πίσω τους.
Προσωπικά το θέμα μου είναι τα χέρια οπότε φοράω γάντια απαραίτητα,
κατα τα άλλα ξεκινάω με ένα φουτεράκι η αντιανεμικό αλλά στην συνέχεια μένω με το κοντομάνικο πάντα.Προσέχω όμως να ντύνομαι μετά καλά
(σαν κρεμμύδι)

Δέν υπάρχουν μοναδικές ευκαιρίες,η ζωή μας δίνει πάντοτε και άλλες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

annakoun
Forum-Runner



92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2011 :  21:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ παιδιά. Μάλλον το πνεύμα είναι αδύναμο και εξ αιτίας αυτού και η σαρξ...

Anything for freedom...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PrimitiveRunner
Forum-Runner

136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2011 :  22:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είπες τη σωστή κουβέντα annakoun!Όσο λές βαριέμαι,κάνει κρύο..θα βαριέσαι και θα κρυώνεις και δέν πρόκειται να βγείς έξω απο το σπίτι!Σήμερα έτρεχα στην παραλία με κρύο και μπόλικα μποφόρ φορώντας κλασικά μόνο το σορτσάκι μου,το οποίο μετά το τέλος της προπόνησης έβγαλα και βούτηξα στην απίστευτη θάλασσα!Τα πάντα είναι στο μυαλό (αν υπάρχει..έχω αυτογνωσία!)...και επίσης πολύ μεγάλο ρόλο παίζει το κίνητρο!Πούλα λοιπόν την τηλεόραση και ανακάλυψε την ομορφιά και τα μονοπάτια του βουνού στο οποίο μένεις!Ακόμα και καλή ψυχολογία να μην έχεις,τόλμα και θα σε αποζημιώσει το σώμα σου!Προσοχή μή κάνεις το λάθος να ντύνεσαι πολύ βαριά (ντύσιμο κρεμμύδι) και μετά απο λίγο αρχίζεις να ιδρώνεις και να βγάζεις!Είναι ότι χειρότερο!

Free Your Mind...Free Your Feet!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Path runner
Forum-Runner

Bangladesh


96 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2011 :  11:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εαν ψάχνουμε δικαιολογίες πάντα θα βρίσκουμε.
Όχι σήμερα δεν μπορώ έχει πολύ ζέστη,ψιχαλίζει,έχει υγρασία,χιονίζει,δεν μ'αφήνει η γυναίκα μου...


"Long distance running is 90% mental and the other half is physical".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2011 :  12:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι μωρε,βαλτα με το μυαλο σου και θα δεις τη διαφορα...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2011 :  18:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γαντια,σκουφο , κολαν, ντυσιμο αναλογο και οπως πολυ σοφα προειπε συμφουριτης, το τρεξιμο μας να καταληγει σε ζεστο μερος που θα αλλαξουμε τα ρουχα μας.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000