Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Σύσπαση γάμπας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2012 :  20:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διάβασέ το:

http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6200&whichpage=1

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2012 :  21:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ, είναι ώρα για μελέτη.
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6383
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6007

Edited by - giorgosdelta on 06/03/2012 21:10:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

toulge
Advanced Forum-Runner

Greece
299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2012 :  01:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Διάβασέ το:

http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6200&whichpage=1

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.


΄

Σε ευχαριστω πολυ για το πολυ κατατοπιστικο topic που μου εστειλες καθως και για τις πολυ χρησιμες συμβουλες σου.Να εισαι σιγουρος οτι πλεον θα μαθω να Σ Ε Β Ο Μ Α Ι τα σημαδια του σωματος μου και θα τραβαω χειροφρενο σε οτι αισθανομαι.Οταν δεις τα χειροτερα τοτε μαθαινεις να εκτιμας τα καλυτερα..Ισως η υπερβολικη ματαιοδοξια μου του στιλ ...δεν παθαινω τιποτα , αντεχω τα παντα ειμαι σιδερο υπηρχαν στο πισω μερος του μυαλου μου.Κοιτουσα τις επιδοσεις μου σε polar-garmin και ελεγα..αντεχω γραφω 90-100 χλμ την εβδομαδα , κανω 6-9 ποδηλατα , κανω βαρη καιω 2000 και πλεον θερμιδες την μερα φερτε μου και αλλα να κανω..Ομως πρεπει να μαθω να ταξινομω τις απαιτησεις μου..Η διαφορετικα αν τα θελω ολα να ριχνω ρυθμους και να μην προσπαθω να τα κανω ολα τελεια (οντας τελειομανης εκ φυσεως..)Να σκεφτεις οτι πολλες φορες αναρωτιωμουν οτι ενω ακομα και οι επαγγελματιες εχουν ρεπο τουλαχιστον 1 μερα την εβδομαδα , κανουν χαλαρωμα η ρεπο την επομενη του αγωνα εγω ελεγα μεσα μου..εσυ αγορι μου δεν εχεις αναγκη..γιατι να κανεις ρεπο αφου νιωθεις σιδερο και δεν το εχεις αναγκη..Ομως πλεον οπως ειπε και ενα αλλο παιδι εδω και η ξεκουραση ειναι μερος της προπονησης.Και να μην νιωθω την τοση κουραση θα την δινω απλοχερα στον εαυτο μου.Ειναι 2 χρονια σχεδον που αρχισα εντατικα προπονησεις , ηδη εκανα εναν μαραθωνιο (τον πρωτο μου) με σχετικα καλο χρονο για το χρονικο διαστημα που αρχισα να σκεφτομαι να κατεβω (1,5 χρονο προετοιμασιας και 2 αγωνες μονο πριν τον μαραθωνιο για τσεκαρισμα) και ο μαραθωνιος μου βγηκε σε 3:22 αλλα με αρκετο πιασιμο τις επομενες 2 μερες που πιθανον να οφειλετο στο γεγονος οτι κανενα long run μου απο τα μολις 2 που εκανα δεν ξεπερασαν τις 2,5 ωρες. Σοφοτερος λοιπον και διαβαζοντας ενα προγραμμα προετοιμασιας 7 εβδομαδων απο το επισημο site και επιμηκυνοντας το λιγο (12 βδομαδες μιας και ειχα χρονο) ανεβασα τα χλμ σε περιπου 90-100 την εβδομαδα απο 50-60 που ειχα στην προετοιμασια της κλασσικης με ηδη 7 long run απο τα οποια τα 4 σε πανω απο 3 ωρες για να συνιθιζει και το σωμα στην μεγαλη καταπονηση και η αληθεια ειναι οτι πλεον δεν ενιωθα κανενα πονο κανενα πιασιμο αλλα βεβαια με ρυθμο τουλαχιστον 1 λεπτο κατω απο αυτον που επεδιωκα να κανω στον μαραθωνιο και ειχα σαν κρυφη ελπιδα την βελτιωση του χρονου μου που λογο και της ευκολοτερης διαδρομης πιστευα οτι θα ηταν κοντα στις 3 ωρες.Ομως αδιαφοροντας για το σωμα μου για την ξεκουραση μου δεν εκοβα ουτε τα ποδηλατα , ουτε τα βαρη μου και ελεγα μεσα μου οτι ολα θα τα προλαβω...

Λαθος.Πλεον σοφοτερος κανω καλυτερο προγραμματισμο.Ευτυχως το ποδι το αισθανομαι παρα πολυ καλυτερα αλλα φυσικα δεν βιαζομαι , ξεχναω τον ΣΔΥΑ (κι ας ημου απο τους πρωτους που δηλωσα συμμετοχη , ας το περιμενα πως και πως) και βαζω σαν στοχο να ξαναξεκινησω σιγα σιγα προετοιμασια απο την νεα εβδομαδα (αν ολα πανε καλα με το ποδι) και να συμμετεχω στον Μ.Αλεξανδρο και οτι βγει..

think positive

Edited by - toulge on 07/03/2012 01:15:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2012 :  07:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκουράσου και να δείς ότι θα πας πολύ καλύτερα.
Πιές και 1 μπύρα παραπάνω βρε αδελφέ, δε χάλασε ο κόσμος!!!!!

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cnp271268
Forum-Runner

55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2012 :  12:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit cnp271268 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο
ειδα τωρα για το προβλημα σου. Αντιμετωπισα το ιδιο και πρεπει να σου πω οτι με παιδεψε χρονια ολοκληρα.
Θελει ξεκουραση κατ'αρχην . Δεν ξερω σε τι κατασταση εισαι τωρα αλλα παντως αν μπορεις και προπονεισαι να πηγαινεις αργα, τουλαχιστον στην αρχη , να βαζεις μια καλη θερμαντικη (μια καλυτερη απο την counterpain) και στα μεγαλα τρεξιματα ισως ειναι σκοπιμο ενα αντιφλεγμονωδες των 250 πριν και ενα μετα (ισως και στη μεση) . Παντως δεν θελει ζορι. εγω ισα ισα το ξεπερασα κι κανω προπονηση για τον Αλεξανδρειο - χωρις παντως να ειναι το ποδι μου 100%.

trehontas.blogspot.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2012 :  16:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγη προσοχή ρε παιδιά με τα φάρμακα και ειδικά με τα ΜΣΑΦ. Με κάθε φιλική διάθεση, τι πάει να πει «ενα αντιφλεγμονώδες των 250»? και τι πάει να πει «ένα πριν και ένα μετά»!!! Τι είναι, καραμέλες?

--------------------------------------------------------
When you cross that finish line -no matter how slow, no matter how fast- it will change your life forever



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

joker is job
Senior Forum-Runner

Greece
499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2012 :  19:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
cnp271268 Posted - 07/03/2012 : 12:52:45
Νικο ειδα τωρα για το προβλημα σου. Αντιμετωπισα το ιδιο και πρεπει να σου πω οτι με παιδεψε χρονια ολοκληρα.
Θελει ξεκουραση κατ'αρχην . Δεν ξερω σε τι κατασταση εισαι τωρα αλλα παντως αν μπορεις και προπονεισαι να πηγαινεις αργα, τουλαχιστον στην αρχη , να βαζεις μια καλη θερμαντικη (μια καλυτερη απο την counterpain) και στα μεγαλα τρεξιματα ισως ειναι σκοπιμο ενα αντιφλεγμονωδες των 250 πριν και ενα μετα (ισως και στη μεση). Παντως δεν θελει ζορι. εγω ισα ισα το ξεπερασα κι κανω προπονηση για τον Αλεξανδρειο - χωρις παντως να ειναι το ποδι μου 100%.



Επικίνδυνο!!

Εκτός των παρενεργειών, κουκουλώνει το πρόβλημα και μπορεί
να το επιδεινώσει άθελα του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2012 :  19:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cnp271268

Νικο
ειδα τωρα για το προβλημα σου. Αντιμετωπισα το ιδιο και πρεπει να σου πω οτι με παιδεψε χρονια ολοκληρα.
Θελει ξεκουραση κατ'αρχην . Δεν ξερω σε τι κατασταση εισαι τωρα αλλα παντως αν μπορεις και προπονεισαι να πηγαινεις αργα, τουλαχιστον στην αρχη , να βαζεις μια καλη θερμαντικη (μια καλυτερη απο την counterpain) και στα μεγαλα τρεξιματα ισως ειναι σκοπιμο ενα αντιφλεγμονωδες των 250 πριν και ενα μετα (ισως και στη μεση) . Παντως δεν θελει ζορι. εγω ισα ισα το ξεπερασα κι κανω προπονηση για τον Αλεξανδρειο - χωρις παντως να ειναι το ποδι μου 100%.

trehontas.blogspot.com/



Για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα και για γρήγορο ξεκίνημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις κι ένα κανόνι. Βάζεις μπαρούτι, μπαίνεις μέσα κι αναβεις το τσακμάκι για να δεις τι γίνεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000