Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2013 :  22:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Vaterman

Χθες για πρώτη φορά εδώ και 1 χρόνο πήγα για προπόνηση βράδυ! Συνηθισμένος από τις προπονήσεις μέσα στη ζέστη και τον καυτό ήλιο, φανταστείτε πώς μου φάνηκε χθες!!! Πώς να μην το ευχαριστηθώ??? Αν και όλοι μου είπαν να μην το κάνω γιατί είναι λάθος προπονητικά τόσο κοντά στον ΚΜΑ, εγώ το έκανα...
Λοιπόν πολύ χαλαρά , άνετα και χωρίς καμμιά πίεση και ζόρισμα χθες βράδυ έκανα έναν ημί...
21,100 μ... σε 1,32,40 (ανεπίσημο προσωπικό ρεκόρ αφού σε αγώνα έχω 1,38!!!) με περάσματα στα χιλ ολοένα και πιο γρήγορα κάνοντας ανετότατα το τελευταίο στο 4,08... Μέσος τελικός ρυθμός 4,23/χιλ. Επισήμανση: Μηδενική τροφοδοσία (μόνο 200 ml νερό)...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



!?!?!?!?!?!
Τι πίνεις και δε μας δίνεις;

Free your feet...free your senses!



Αχαχαχαχα Μανόλη κι εγώ χθες αναρωτιόμουν αν τα βγάλω στο 4,30... αλλά... έκανα λάθος... στο τέλος τόσο άνετος αναρωτιόμουν κι εγώ τί έγινε!!! Αχαχαχαχα...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2013 :  23:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο έκανες ρεκόρ ημί -6 λεπτά τρέχοντας...μόνος;;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2013 :  23:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Νίκο έκανες ρεκόρ ημί -6 λεπτά τρέχοντας...μόνος;;;;



Ναι και χωρίς να ζοριστώ καθόλου!!! Και με μηδέν τροφοδοσία! Ούτε τζελάκια, νερά ισοτονικά όπως στους αγώνες. Αν ζοριζόμουν δεν ξέρω τί θα έγραφε αληθινά... δεν ξέρω... από χθες αναρωτιέμαι

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2013 :  23:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυριο θα παω για ενα δεκάρακι στα Αναβρυτα , το σχολείο που πήγα γυμνάσιο-Λύκειο, εκεί ξεκίνησα τα πρώτα μου τροχαδια στον ανώμαλο όπως τον λεγαμε τότε!!!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Despixi
Advanced Forum-Runner

Greece


284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2013 :  23:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vaterman

Χθες για πρώτη φορά εδώ και 1 χρόνο πήγα για προπόνηση βράδυ! Συνηθισμένος από τις προπονήσεις μέσα στη ζέστη και τον καυτό ήλιο, φανταστείτε πώς μου φάνηκε χθες!!! Πώς να μην το ευχαριστηθώ??? Αν και όλοι μου είπαν να μην το κάνω γιατί είναι λάθος προπονητικά τόσο κοντά στον ΚΜΑ, εγώ το έκανα...
Λοιπόν πολύ χαλαρά , άνετα και χωρίς καμμιά πίεση και ζόρισμα χθες βράδυ έκανα έναν ημί...
21,100 μ... σε 1,32,40 (ανεπίσημο προσωπικό ρεκόρ αφού σε αγώνα έχω 1,38!!!) με περάσματα στα χιλ ολοένα και πιο γρήγορα κάνοντας ανετότατα το τελευταίο στο 4,08... Μέσος τελικός ρυθμός 4,23/χιλ. Επισήμανση: Μηδενική τροφοδοσία (μόνο 200 ml νερό)...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



Νίκο οι βραδινές προπονήσεις είναι τρέλα. Εγώ λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων και δουλειάς τις καθημερινές προπονούμαι σχεδόν πάντα μετά τις 9:30 το βράδυ, κάποιες φορές μάλιστα ξεκινάω 10 και τελειώνω κοντά 11:30, 12.... Ξέρω οτι αντενδείκνυται αλλά δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Τα Σαββατοκύριακά βέβαια ξεκινάω αρκετά νωρίς, μπορεί και 6:00, σχεδόν νύχτα, πάλι για να μην είναι αισθητή η απουσία μου στα παιδιά.. Τώρα πώς θα πάει στον ΚΜΑ με τις βραδινές προπονήσεις, θα δείξει... και επίσης δεν πίνω ισοτονικά, παρά μόνο νερό μετά το πέρας της προπόνησης.. μόνο στα 20άρια πίνω και ενδιάμεσα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  11:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γύρισα απο το 10 αρακι , ειχα πολλα χρονια να πάω! Μπορει κι απο τότε που τελείωσα το σχολείο εκει...εχουν φτιάξει το κλασσικό Λύκειο, το κλειστό γήπεδο ,που ειχε μεχρι και σκουός!! Παρατημένο...οι διαδρομες μου φάνηκαν πιο δύσκολες απο τότε.....πολλές ανηφορες!, αρκετός κόσμος.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  17:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@despixi: χαράς στο κουράγιο σου...και μόνο για αυτό αξίζεις θερμά συγχαρητήρια!

Στα δικά μου:

το ταπεριασμα βαίνει καλώς...τα χαλαρά χιλιόμετρα συνεχίζονται:
- 17Κ προχθές με 10 Χ 100 ανοίγματα και πλειομετρικές,
- σχεδόν 7Κ εχθές στο 5'03" σε καλοπατημένο χωματόδρομο για αποκατάσταση και
- 24Κ σήμερα πολύ χαλαρά στο 4'56", τελευταίο ουσιαστικά LR πριν τον αγώνα.

Καλώς να μπούμε στην προτελευταία βδομάδα της ακόμη μεγαλύτερης χαλαρότητας!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  20:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα 19άρι με ρυθμό πιο γρήγορο απο μαραθωνίου δίπλα στη θάλασσα.
Έ με τέτοια ωραία θάλασσα και καιρό δεν άντεξα.
Αμέσως μετά φόρεσα το μαγιό μου
για ένα ωραίο απολαυστικό κολύμπι.
Super!!!

Edited by - afentis on 27/10/2013 20:46:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  20:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Despixi

quote:
Originally posted by Vaterman

Χθες για πρώτη φορά εδώ και 1 χρόνο πήγα για προπόνηση βράδυ! Συνηθισμένος από τις προπονήσεις μέσα στη ζέστη και τον καυτό ήλιο, φανταστείτε πώς μου φάνηκε χθες!!! Πώς να μην το ευχαριστηθώ??? Αν και όλοι μου είπαν να μην το κάνω γιατί είναι λάθος προπονητικά τόσο κοντά στον ΚΜΑ, εγώ το έκανα...
Λοιπόν πολύ χαλαρά , άνετα και χωρίς καμμιά πίεση και ζόρισμα χθες βράδυ έκανα έναν ημί...
21,100 μ... σε 1,32,40 (ανεπίσημο προσωπικό ρεκόρ αφού σε αγώνα έχω 1,38!!!) με περάσματα στα χιλ ολοένα και πιο γρήγορα κάνοντας ανετότατα το τελευταίο στο 4,08... Μέσος τελικός ρυθμός 4,23/χιλ. Επισήμανση: Μηδενική τροφοδοσία (μόνο 200 ml νερό)...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



Νίκο οι βραδινές προπονήσεις είναι τρέλα. Εγώ λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων και δουλειάς τις καθημερινές προπονούμαι σχεδόν πάντα μετά τις 9:30 το βράδυ, κάποιες φορές μάλιστα ξεκινάω 10 και τελειώνω κοντά 11:30, 12.... Ξέρω οτι αντενδείκνυται αλλά δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Τα Σαββατοκύριακά βέβαια ξεκινάω αρκετά νωρίς, μπορεί και 6:00, σχεδόν νύχτα, πάλι για να μην είναι αισθητή η απουσία μου στα παιδιά.. Τώρα πώς θα πάει στον ΚΜΑ με τις βραδινές προπονήσεις, θα δείξει... και επίσης δεν πίνω ισοτονικά, παρά μόνο νερό μετά το πέρας της προπόνησης.. μόνο στα 20άρια πίνω και ενδιάμεσα...



Όπως λέει και ο Μανόλης πιο κάτω ΕΥΓΕ!!! Μια χαρά θα τα πας... μην αγχώνεσαι! Απλά εγώ πήγα για προπόνηση 7 το βράδυ μετά από 1 ολόκληρο χρόνο μεσημεριανών προπονήσεων...

Σήμερα 20 κάτι χιλιόμετρα σε δρόμο με αρκετές έντονες κλίσεις αργά στο 5,40' καθότι συνοδός φρέσκων πρωτάρηδων συντρεχτών για τον ΚΜΑ

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jpsih
Senior Forum-Runner

Greece


519 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  21:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vaterman


Όπως λέει και ο Μανόλης πιο κάτω ΕΥΓΕ!!! Μια χαρά θα τα πας... μην αγχώνεσαι! Απλά εγώ πήγα για προπόνηση 7 το βράδυ μετά από 1 ολόκληρο χρόνο μεσημεριανών προπονήσεων...

Σήμερα 20 κάτι χιλιόμετρα σε δρόμο με αρκετές έντονες κλίσεις αργά στο 5,40' καθότι συνοδός φρέσκων πρωτάρηδων συντρεχτών για τον ΚΜΑ

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



ελα μην παραπονιεσαι.. οι κενυατες με το φως της ημερας προπονουνται
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  21:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jpsih

quote:
Originally posted by Vaterman


Όπως λέει και ο Μανόλης πιο κάτω ΕΥΓΕ!!! Μια χαρά θα τα πας... μην αγχώνεσαι! Απλά εγώ πήγα για προπόνηση 7 το βράδυ μετά από 1 ολόκληρο χρόνο μεσημεριανών προπονήσεων...

Σήμερα 20 κάτι χιλιόμετρα σε δρόμο με αρκετές έντονες κλίσεις αργά στο 5,40' καθότι συνοδός φρέσκων πρωτάρηδων συντρεχτών για τον ΚΜΑ

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



Αχαχαχαχαχα true!!!

ελα μην παραπονιεσαι.. οι κενυατες με το φως της ημερας προπονουνται



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  22:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα βγω λίγο εκτός θέματος αλλά έχει σχέση με την προπόνηση

πολύ κακό πράγμα η απληστία…

πριν 2 εβδομάδες τρέχω σε έναν μαραθώνιο. Εντάξει πήγε καλά, όμως έχοντας θέμα αρθρίτιδας στους αστραγάλους έκανα αποχή μιας εβδομάδας για να τους ξεφουσκώσω μετά την ταλαιπωρία του αγώνα,

την εβδομάδα που μόλις πέρασε ήμουν μια χαρά και έκανα 3 10ράκια έτσι σήμερα το πρωί είπα να δοκιμάσω να κάνω ημιμαραθώνιο για να δω μήπως είμαι σε θέση να τρέξω και στον κλασικό μια που είχα δηλώσει συμμετοχή

Από ανάσες και μυικά όλα καλά αλλά η αρθρίτιδα στους αστραγάλους επανήλθε δριμύτερη και από το μεσημέρι δεν μπορώ σχεδόν να περπατήσω


Προφανώς είναι μέγα λάθος να παρασυρόμαστε από τον ενθουσιασμό εκμεταλλευόμενοι τις προσαρμογές που έχουν επιτευχθεί διότι αν σταματήσουμε αυτές θα χαθούνε... Μετά από μαραθώνιο καλύτερα 1 μήνα ξεκούραση για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο από πιθανούς σοβαρούς τραυματισμούς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  22:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vaterman

Χθες για πρώτη φορά εδώ και 1 χρόνο πήγα για προπόνηση βράδυ! Συνηθισμένος από τις προπονήσεις μέσα στη ζέστη και τον καυτό ήλιο, φανταστείτε πώς μου φάνηκε χθες!!! Πώς να μην το ευχαριστηθώ??? Αν και όλοι μου είπαν να μην το κάνω γιατί είναι λάθος προπονητικά τόσο κοντά στον ΚΜΑ, εγώ το έκανα...
Λοιπόν πολύ χαλαρά , άνετα και χωρίς καμμιά πίεση και ζόρισμα χθες βράδυ έκανα έναν ημί...
21,100 μ... σε 1,32,40 (ανεπίσημο προσωπικό ρεκόρ αφού σε αγώνα έχω 1,38!!!) με περάσματα στα χιλ ολοένα και πιο γρήγορα κάνοντας ανετότατα το τελευταίο στο 4,08... Μέσος τελικός ρυθμός 4,23/χιλ. Επισήμανση: Μηδενική τροφοδοσία (μόνο 200 ml νερό)...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!




Σίγουρα θα περιμένεις κανένα μισάωρο στον τερματισμό του ΚΜΑ για να με δεις.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2013 :  22:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by Vaterman

Χθες για πρώτη φορά εδώ και 1 χρόνο πήγα για προπόνηση βράδυ! Συνηθισμένος από τις προπονήσεις μέσα στη ζέστη και τον καυτό ήλιο, φανταστείτε πώς μου φάνηκε χθες!!! Πώς να μην το ευχαριστηθώ??? Αν και όλοι μου είπαν να μην το κάνω γιατί είναι λάθος προπονητικά τόσο κοντά στον ΚΜΑ, εγώ το έκανα...
Λοιπόν πολύ χαλαρά , άνετα και χωρίς καμμιά πίεση και ζόρισμα χθες βράδυ έκανα έναν ημί...
21,100 μ... σε 1,32,40 (ανεπίσημο προσωπικό ρεκόρ αφού σε αγώνα έχω 1,38!!!) με περάσματα στα χιλ ολοένα και πιο γρήγορα κάνοντας ανετότατα το τελευταίο στο 4,08... Μέσος τελικός ρυθμός 4,23/χιλ. Επισήμανση: Μηδενική τροφοδοσία (μόνο 200 ml νερό)...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!




Σίγουρα θα περιμένεις κανένα μισάωρο στον τερματισμό του ΚΜΑ για να με δεις.

___________________
Run Natural... run Bare


Εσύ άσε την παραπληροφόρηση και τα ψόφια!!! Μακάρι να μου βγεί στον αγώνα κάτι καλό κι ας με περιμένεις εσύ μισή ώρα!!! Από καρδιάς το αύχομαι... αν και το έχεις!!! Είσαι στανταράκι!!!!!

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kasajohn
Advanced Forum-Runner

Greece


237 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2013 :  02:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σήμερα 7χλμ στο 4:30 γιατί αυτή την εβδομάδα λόγω υποχρεώσεων έκανα μόνο!! 7 χλμ οπότε έπρεπε να τονώσω λίγο το σώμα να θυμηθεί πώς είναι... άντε να δούμε

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000