Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  21:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 χαλαρή ωρίτσα στο πάρκο σήμερα.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  21:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
like, like!!!!
άσε που δε βλέπω τι έχουμε να σου συγχωρέσουμε

quote:
Originally posted by Vaterman

Η κόπωση από τις αλεπάλληλες μεσημεριανές με τον ήλιο κατακέφαλα προπονήσεις (αν κ ελεύθερες)και μετά τον τραυματισμό μου φάνηκε χθες κ σήμερα... Τεσπα... σήμερα στις 12 το μεσημέρι 18άρι με μέσο ρυθμό 5,30 (συγχωρέστε με αλλά από το 10 έως το 13 συνόδευα αιθέρια νέα ύπαρξη σε ρυθμό 6,30!!!)... Τροφοδοσία καμμιά!!! στέγνωσε το στόμα κ τα χείλη μου! Μουα ρέσουν τα βασανηστηρια τελικά! αχαχαχαχαχα

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  22:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αχαχαχα μη βιάζεσαι... έχουμε κι αύριο μία από τα ίδια!!!! Στο τέλος βλέπω εκείνη να προοδεύει κι εμένα να .... πέφτω!!!! αχαχαχαχαχα


quote:
Originally posted by Hermes

like, like!!!!
άσε που δε βλέπω τι έχουμε να σου συγχωρέσουμε

quote:
Originally posted by Vaterman

Η κόπωση από τις αλεπάλληλες μεσημεριανές με τον ήλιο κατακέφαλα προπονήσεις (αν κ ελεύθερες)και μετά τον τραυματισμό μου φάνηκε χθες κ σήμερα... Τεσπα... σήμερα στις 12 το μεσημέρι 18άρι με μέσο ρυθμό 5,30 (συγχωρέστε με αλλά από το 10 έως το 13 συνόδευα αιθέρια νέα ύπαρξη σε ρυθμό 6,30!!!)... Τροφοδοσία καμμιά!!! στέγνωσε το στόμα κ τα χείλη μου! Μουα ρέσουν τα βασανηστηρια τελικά! αχαχαχαχαχα

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!





ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  22:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rowergr

κλείνω 1.5+ χωρίς προπόνηση..... "νιώθω πιο ευάλλωτη από ποτέ" που λέει και ο μισητός Παντελίδης...Ακόμη δεν ξέρω γτ λέει ευάλλωτη

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος


Αν εννοείς 1.5+ μέρα χωρίς προπόνηση, ε, δεν είναι και μεγάλο διάστημα αποχής! Αν μιλάς για μήνα, τότε ναι, είναι κατιτίς...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  22:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

@trexantiris θεωρητικά κατώφλι είναι το 4άρι
(πρέπει να εργομετρηθώ,δεν γίνεται να είμαι άλλο στο σκότος)

@xipolitakos τι καλά που θα ήταν ελεύθερο τρέξιμο


______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!


Το σκέφτεσαι να τρέχεις στο 4' για...ελεύθερο τρέξιμο;(!?!?!?!) φσσσστ...μποινκ!

Λοιπόν, αν το κατώφλι σου το εκτιμάς στο 4', τότε το 4'20'' είναι περίπου ο ρυθμός Μαραθωνίου ή Ημιμαραθωνίου. Με αυτή την έννοια, μάλλον τα 8 Χ 1000άρια στο 4' (όχι όμως 4'10'') είναι προτιμότερα. Αν μάλιστα αντέχεις διάλειμμα μόλις 30'' τότε ίσως είναι ακόμη καλύτερα! Αλλιώς παραμένεις στο 1' διάλειμμα...

Edit: αν όμως τα 9Κ στο 4'20'' τα αυξήσει σημαντικά (π.χ. στα 14+), τότε για προετοιμασία Ημι (ή Μαραθωνίου), και αυτή η προπόνηση είναι πολύ καλή!

Free your feet...free your senses!

Edited by - trexantiris on 18/07/2013 22:35:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  22:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποια χιλιόμετρα στα Τίρανα, με ποικιλία και...όρεξη (να φύγει και το στρες της δουλειάς!)
Θα επιστρέψω με "φωτορεπορτάζ" (άπειρες φορές έχω βρεθεί στα Τίρανα, ε, να μην ποστάρω και καμιά φώτο;)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  23:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Άντε να δούμε.
2 δοκιμαστικά 400ριά σε διάδρομο, την ταχύτητα αφήστε την, οκ σε καμιά 10ριά μέρες θα σας πώ νούμερα πάλι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jpsih
Senior Forum-Runner

Greece


519 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2013 :  23:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vaterman

Αχαχαχα μη βιάζεσαι... έχουμε κι αύριο μία από τα ίδια!!!! Στο τέλος βλέπω εκείνη να προοδεύει κι εμένα να .... πέφτω!!!! αχαχαχαχαχα


quote:
Originally posted by Hermes

like, like!!!!
άσε που δε βλέπω τι έχουμε να σου συγχωρέσουμε

quote:
Originally posted by Vaterman

Η κόπωση από τις αλεπάλληλες μεσημεριανές με τον ήλιο κατακέφαλα προπονήσεις (αν κ ελεύθερες)και μετά τον τραυματισμό μου φάνηκε χθες κ σήμερα... Τεσπα... σήμερα στις 12 το μεσημέρι 18άρι με μέσο ρυθμό 5,30 (συγχωρέστε με αλλά από το 10 έως το 13 συνόδευα αιθέρια νέα ύπαρξη σε ρυθμό 6,30!!!)... Τροφοδοσία καμμιά!!! στέγνωσε το στόμα κ τα χείλη μου! Μουα ρέσουν τα βασανηστηρια τελικά! αχαχαχαχαχα

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!





ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



εντος ή εκτος σταδιου η προπονηση?
να ξερουμε που θα τρεχουμε οταν κατεβουμε..

θα κατεβεις δαικλη?

Edited by - jpsih on 19/07/2013 00:32:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2013 :  09:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα,
18km σε 1ω35λ σήμερα στην πρωινή δροσούλα. Τώρα θάλασσα για 4-5 μέρες. Ελπίζω πέρα από μπανάκια να κάνω και καμιά προπόνηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2013 :  09:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

καλημέρα,
18km σε 1ω35λ σήμερα στην πρωινή δροσούλα. Τώρα θάλασσα για 4-5 μέρες. Ελπίζω πέρα από μπανάκια να κάνω και καμιά προπόνηση





Kαι τα μπανάκια προπονησούλα είναι

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2013 :  11:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
15min ζεσταμα, 4χ100m ανοιγματα, 9κμ στο 4:30, 10min χαλαρα,4χ100mμπανακι, καλο πρωινο..... δουλεια

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2013 :  12:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by rowergr

κλείνω 1.5+ χωρίς προπόνηση..... "νιώθω πιο ευάλλωτη από ποτέ" που λέει και ο μισητός Παντελίδης...Ακόμη δεν ξέρω γτ λέει ευάλλωτη

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος


Αν εννοείς 1.5+ μέρα χωρίς προπόνηση, ε, δεν είναι και μεγάλο διάστημα αποχής! Αν μιλάς για μήνα, τότε ναι, είναι κατιτίς...

Free your feet...free your senses!



Μήνα! Σήμερα το απόγευμα θα κάνω κανά χιλιομετράκι κολύμπβηση...αν μπορέσω

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2013 :  16:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Κάποια χιλιόμετρα στα Τίρανα, με ποικιλία και...όρεξη (να φύγει και το στρες της δουλειάς!)
Θα επιστρέψω με "φωτορεπορτάζ" (άπειρες φορές έχω βρεθεί στα Τίρανα, ε, να μην ποστάρω και καμιά φώτο;)

Free your feet...free your senses!


Τελικά λόγω πίεσης χρόνου δεν πρόλαβα να κάνω πιο πλήρη "δρομική" φωτοκάλυψη της πόλης και πρόλαβα μόνο τις παρακάτω (που θα πάει, κάποια φορά θα το έχω το "θέμα μου"):

Ξεκινώντας από το ξενοδοχείο με ντάλα ήλιο...


Βιαστικό πέρασμα από την κεντρική πλατεία των Τιράνων, ένα "κλικ" στην είσοδο του Μουσείου και βουρ για το κεντρικό πάρκο της πόλης...


...φτάσαμε σε μια από τις εισόδους του πάρκου και μπαίνουμε πλέον σε πιο δροσερό περιβάλλον...


Αρκετές διαδρομές με "σταμπαριστό τσιμέντο" περιμένουν το δρομέα, σκιερές και πολύ ωραίες...


Σε κομβικό σημείο του πάρκου έχουμε άμεση επαφή με την τεχνητή λίμνη που δημιουργεί αυτό το φράγμα (η ευθεία του δρόμου βρίσκεται κατά μήκος της "κόψης" του φράγματος και είναι ιδανική για γρήγορα διαλειμματικά κομμάτια). Η ώρα (λόγω ζέστης) δεν έχει τραβήξει ακόμη κόσμο, αλλά πιο αργά το απόγευμα/βράδυ αυτό το σημείο είναι απλά κατάμεστο!


...μια άλλη όψη της όχθης της λίμνης...


...συνεχίζοντας στο παραλίμνιο κομμάτι του πάρκου, όπου η λωρίδα ευκολοπάτητου χώματος στα δεξιά αποτελεί ιδανικό "διάδρομο" τρεξίματος!


Η προπόνηση βγήκε και αφού επιστρέφω στο ξενοδοχείο, ο "δρόμος μου" με φέρνει στο εξαιρετικό γυμναστήριό του! Ώρα για ενδυνάμωση ποδιών και κορμού. Τα βάρη όμως στα πόδια φέρανε την ανάγκη για ένα σύντομο και πολύ χαλαρό τρεξιματάκι αποκατάστασης σε έναν από τους διαδρόμους "εργαλεία" της Τechnogym: βάζω 1% κλίση, 5'/km ρυθμό και λίγα χιλιόμετρα βγαίνουν "τσακ-μπαμ"...


Η προπόνηση βγήκε, ενδυνάμωση έγινε, το τρέξιμο αποκατάστασης ακολούθησε, τί μένει για μια ολοκληρωμένη - απολαυστική - αποκατάσταση; Μια βουτιά... Το δίλημα είναι: στην εσωτερική πισίνα που εκείνη τη στιγμή είχε ένα νερό στους 21 βαθμούς (μπρρρρρ) ή στην εξωτερική πισίνα (στο βάθος) με νερό στους 26 βαθμούς; Τελικά προτίμησα την "ψυχρολουσία" (παρακαλώ να μη γελάνε οι χειμερινοί κολυμβητές) της εσωτερικής αλλά η δροσιά της με έφερε "στα ίσια" πιο αποτελεσματικά! Ντους πριν - πισίνα - ντους μετά και βουρ στο δωμάτιο για μπάνιο και χαλάρωμα...γιατί η δουλειά δεν έχει τελειώσει ακόμη!


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2013 :  20:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντός.... εντός...

Δαικλή μάλλον... Βρετάκεια πάρα πολύ πιθανό, Επικούρειο ίσως και Ανδάνειο σίγουρα όχι...
Καλώς να έρθεις Δημήτρη...



quote:
Originally posted by jpsih

quote:
Originally posted by Vaterman

Αχαχαχα μη βιάζεσαι... έχουμε κι αύριο μία από τα ίδια!!!! Στο τέλος βλέπω εκείνη να προοδεύει κι εμένα να .... πέφτω!!!! αχαχαχαχαχα


quote:
Originally posted by Hermes

like, like!!!!
άσε που δε βλέπω τι έχουμε να σου συγχωρέσουμε

quote:
Originally posted by Vaterman

Η κόπωση από τις αλεπάλληλες μεσημεριανές με τον ήλιο κατακέφαλα προπονήσεις (αν κ ελεύθερες)και μετά τον τραυματισμό μου φάνηκε χθες κ σήμερα... Τεσπα... σήμερα στις 12 το μεσημέρι 18άρι με μέσο ρυθμό 5,30 (συγχωρέστε με αλλά από το 10 έως το 13 συνόδευα αιθέρια νέα ύπαρξη σε ρυθμό 6,30!!!)... Τροφοδοσία καμμιά!!! στέγνωσε το στόμα κ τα χείλη μου! Μουα ρέσουν τα βασανηστηρια τελικά! αχαχαχαχαχα

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!





ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



εντος ή εκτος σταδιου η προπονηση?
να ξερουμε που θα τρεχουμε οταν κατεβουμε..

θα κατεβεις δαικλη?



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2013 :  00:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πω πω Μανωλη τελειες οι φωτο, η διαδρομη, το ξενοδοχειο, το γυμναστηριο, ολα τελεια! Αν εξαιρεσεις τη δουλεια, μοιαζουν με διακοπες πολυτελειας!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000