Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

Dstamatioy
Newbie Forum Runner

Greece
23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  16:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έκανα και εγώ το τελευταίο μεγάλο long run στην κλασική σήμερα. 30 χλμ σε 3.06 ώρες.Ηταν η πρώτη μου φορά που έτρεξα την απόσταση και δη στην κλασικη.Ολα πήγαν καλά. Γεμάτη κόσμο η Μαραθωνος σήμερα . Καλή επιτυχία σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  16:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gioge

Μοναχικά 32χλμ σήμερα και για μένα σε αντίθεση με τους "τυχερούς" που βρέθηκαν στο Μαραθώνα . Πολύ κούραση στο τέλος.Τροφοδοσία μόνο νερό.
Συντήρηση και ξεκουραση απο'δω και εμπρός. Καλη επιτυχία και καλό τερματισμό σε όλους .

http://runkeeper.com/user/gioge/activity/259539331?&tripIdBase36=4aittv

Αλήθεια το runkeeper το χρησιμοποιεί κανείς ?



εγώ...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  17:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy
αλλα πραγματικα το λεω δεν μ'ευχαρισθει καθολου να τρεχω με ρυθμο
7λ/χλμ,



Θέλει λίγη συνέπεια και υπομονή. Πριν ένα χρόνο πήγαινα στο αργό μου αερόβιο ρυθμό (<140 σφυγμούς) με 6:40 λ/χλμ. (στο ίσιωμα, γιατί στην ανηφόρα ήταν σχεδόν περπάτημα). Σήμερα αυτό έχει γίνει 5:50 λ/χλμ! Δεν είναι λίγο, όταν έναν ημί θα τον τρέξεις στους 165 σφυγμούς μο (το υπολογίζω στο 4:50 λ/χλμ) και τον μαραθώνιο στους 160 (το υπολογίζω στο 5:30 λ/χλμ).

Επίσης, δεν ανέφερα να μην γίνονται καθόλου αναερόβιες προπονήσεις, αλλά μετά από αρκετούς μήνες αποκλειστικής αερόβιας προπόνησης και για ένα μήνα το πολύ με 1-2 την εβδομάδα. Επίσης, η συμμετοχή σε αγώνες είναι αναερόβια προπόνηση. Επαναλαμβάνω, δεν είμαι ειδικός, καταθέτω την προσωπική μου στάση απέναντι στα πράγματα, την οποία βασίζω σε αυτά που λέει και ο Maffetone.

Φίλε spy, από τη στιγμή που δεν έχουμε έναν προπονητή πάνω από το κεφάλι μας να μας λέει τι να κάνουμε, γιατί να μην το παίξουμε με ασφάλεια; εξάλλου, η συνέπεια στην προπόνηση είναι αυτή που μας βελτιώνει και αυτή επιτυγχάνεται όταν δεν τραυματίζεσαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  17:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω πηρα την απόφαση σημερα οτι δεν θα ερθω στον ΚΜΑ. Συνδιασμος φορτου εργασίας, προπονητικών αναποδιων και του να μην ειμαι στην κατάσταση που έπρεπε για μια αξιοπρεπή βόλτα...
Δεν φταιει κάποιος, αλλαξα τρόπο προπόνησης πορσπαθώντας να βελτιώσω τον αερόβιο μηχανισμό μου και αυτό απλά θέλει πολύ χρόνο,που δεν είχα.
Καλή επιτυχία σε όλους σας, ξέρω πόσο μοχθήσατε και ποσο δύσκολο ήταν να βγαινετε σχεδόν καθημερινά για προπόνηση παλεύοντας με όλα τα άλλα της καθημερινότητας Θα μπορούσα να τερματίσω αλλα ειναι θέμα σεβασμού προς τον εαυτό μου και τον κατεξοχήν Μαραθώνιο της χώρας μας.
Η αίσθηση ειναι πικρόγλυκη, αλλά έχω τον Ενιππέα τον Δεκέμβριο να παρηγορηθώ. Σας ευχαριστώ για την συμπαραστασή σας και ευχομαι να πετύχετε όλοι ,υγιεις, τον προσωπικό σας στόχο, είτε τρέχωντας, είτε πετώντας!

Edited by - mbair on 20/10/2013 17:11:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  17:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 : 14:02:18 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους
Μοναχικά 32χλμ σήμερα και για μένα σε αντίθεση με τους "τυχερούς" που βρέθηκαν στο Μαραθώνα . Πολύ κούραση στο τέλος.Τροφοδοσία μόνο νερό.
Συντήρηση και ξεκουραση απο'δω και εμπρός. Καλη επιτυχία και καλό τερματισμό σε όλους .

http://runkeeper.com/user/gioge/activity/259539331?&tripIdBase36=4aittv

Αλήθεια το runkeeper το χρησιμοποιεί


ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΩ.ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ?
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ LONG RUN HTAN XTEΣ Ο ΗΜΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ...
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  19:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
chamav το ειπα και πριν,το λεω και τωρα...εχεις δικιο, παρ'οτι διακρινομαι και για την υπομονη, αλλα και για την συνεπεια μου!Προφανως οταν τραυματιζομαι, με την συχνοτητα με την οποια τραυματιζομαι , φταιω εγω...δεν αποποιουμαι των ευθυνων μου,αλλα απο την αλλη τρεχω με τον τροπο που τρεχω, επειδη ετσι αισθανομαι και ετσι μ' ευχαρισθει!Δυστυχως η ευτυχως ... δεν υπακουω σε κανονες και χαιρομαι πολυ γι'αυτο..διοτι ετσι αισθανομαι οτι αφηνομαι ελευθερος.Αντιλαμβανομαι φυσικα οτι αυτο εχει κοστος... το οποιο συνειδητα επωμιζομαι!Σου ευχομαι απο καρδιας καθε επιτυχια , οποια κι αν ειναι η ενασχοληση σου, και φυσικα καλο και υγιη τερματισμο στον μαραθωνιο!

mbair, συμπασχω...και σου ευχομαι ειλικρινα ολα οπως τα θελεις απο εδω και στο εξης!!!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  20:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...παρεπιπτοντως, σημερα κολυμβηση 2250 μετρα σε 1 ωρα και 21 λεπτα, παγκοσμιο ρεκορ βραδυτητας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  20:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα βγήκε το τελευταίο μεγάλο με σχετική άνεση και χωρίς ενοχλήσεις και έτσι έκλεισε η εβδομάδα με 91χλμ.
Ας αρχίζουμε να (ψίλο)ξεκουραζόμαστε λοιπόν :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  21:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταίο μεγάλο σήμερα ζαλίζοντας γύρω γύρω το άλσος της Φιλαδέλφειας. 32km σε 2:46 (5:11 min/km).

spy, mbair, περαστικά! Είναι άσχημο να φτάνεις στην πηγή και να μην πίνεις νερό. Έχω φτάσει κι εγώ, έχω βρέξει τα χείλια μου και τελευταία στιγμή μου είπε ΟΧΙ! Εύχομαι να εξελιχθούν όλα καλά, να έχουμε υγεία και να τρέχουμε χωρίς να μας τρέχει

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  21:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

anna_ves ευχαριστω, να εισαι καλα... αλλωστε εισαι το μοναδικο ατομο που γνωριζω απο το φορουμ!Στον αγωνα στις Κροκεες (Βρεττακεια) ξεκινησαμε παρεα , προσπαθησα να σ' ακουληθησω για 3-4 χλμ , αλλα εγινες καπνος και σ'εχασα!Οταν τερματισα περιπου 15 λεπτα μετα απο εσενα, σου συστηθηκα, αλλα τωρα που να με θυμασαι...!Σου ευχομαι καλο τερματισμο ... και χρονο κατω απο 3:10...ωστε να εισαι στις καλλιτερες 12 γυναικες-μαραθωνοδρομους της χωρας μας...αν και ερασιτεχνης δρομεας, κι αν τα στοιχεια μου δεν ειναι απολυτα σωστα, συγχωρεσε με , αλλα πιστευω οτι δεν απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα!Καλη επιτυχια!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  21:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιο το σημερινο LR πανω στην κλασσικη σημερα,το πρωτο μισο υπο το φως του φεγγαριου και το υπολοιπο μισο με το φως του ηλιου,βγηκε 34.4χλμ,ολα καλα,προλαβαμε να ανεφοδιαστουμε και στο τραπεζακι της GU, αν και ειμασταν κοντα στα τελειωματα ,τους ευχαριστουμε πολυ για αυτο!!Παααρα πολυς κοσμος σημερα ειτε μεμονομενοι ειτε σε γκρουπακια,πραγματικα μυρισε κλασσικη σημερα(αφου απο περιεργεια μετρησα επιστρεφοντας με το αυτοκινητο μεταξυ 17ουχλμ και 28ουχλμ 100 δρομεις μεσα σε ενα εικοσαλεπτο και στα δυο ρευματα της λεοφωρου).Α!!Ειδα και ενα ΤΡΕΝΟ να ερχεται κατα πανω μας στο 20 της διαδρομης...ηταν ο TREHANTIRIS-Μανωλη σου φωναξα αλλα δεν με ξερεις φατσικα οποτε που να με καταλαβεις..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  22:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy


anna_ves ευχαριστω, να εισαι καλα... αλλωστε εισαι το μοναδικο ατομο που γνωριζω απο το φορουμ!Στον αγωνα στις Κροκεες (Βρεττακεια) ξεκινησαμε παρεα , προσπαθησα να σ' ακουληθησω για 3-4 χλμ , αλλα εγινες καπνος και σ'εχασα!Οταν τερματισα περιπου 15 λεπτα μετα απο εσενα, σου συστηθηκα, αλλα τωρα που να με θυμασαι...!Σου ευχομαι καλο τερματισμο ... και χρονο κατω απο 3:10...ωστε να εισαι στις καλλιτερες 12 γυναικες-μαραθωνοδρομους της χωρας μας...αν και ερασιτεχνης δρομεας, κι αν τα στοιχεια μου δεν ειναι απολυτα σωστα, συγχωρεσε με , αλλα πιστευω οτι δεν απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα!Καλη επιτυχια!!!



spy, δεν ξεχνάω εύκολα ούτε ονόματα, ούτε πρόσωπα. Το 3:10 προς το παρόν δεν το βλέπω ούτε με κιάλια, αλλά καλό είναι να έχουμε μακροπρόθεσμους στόχους (και πίστεψέ με, έχω φάει κι εγώ τους τραυματισμούς με το κουτάλι). Το κακό είναι ότι πρέπει να πάθουμε για να μάθουμε, γιατί η εφηβική φύση και ξεροκεφαλιά του δρομέα τον κάνει υπερβολικά ενθουσιώδη με αποτέλεσμα να το παρακάνει. Ό,τι και να μας λένε οι παλιότεροι κι εμπειρότεροι, πρέπει να φάμε την κεφάλα μας πρώτα και μετά να ακούσουμε.

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  22:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά δεν ξέρω αν έκανα καλά.
Ξεκίνησα συντηρητικά μέχρι και το 5 χιλιόμετρο αλλά μετά μέχρι και το 30 πήγαινα με ρυθμό μαραθωνίου και κάποια διαστήματα έπιανα το ρυθμό μου για 10άρι. Όλα αυτά χωρίς να μου βγεί η κούραση. Τα τελευταία 2 χλμ για ολοκλήρωση του 32 τα πήγα συντηρητικά.
Καλά έκανα; ή ...έκαψα την μηχανή;

Πάντως έμεινα ευχαρηστημένος
και χωρίς να κάψει λαδάκι η μηχανή παρακαλώ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  22:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως θα μου λείψουν πολύ τα 32άρια μιας και ήταν το τελευταίο μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  22:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Vaterman

Περαστικά και στους 2 σας!!! Εμένα ο τραυματισμός-ενόχληση μου δεν αποδείχθηκε κάτι σοβαρό.

Σήμερα 2 χιλ ζέσταμα (5,20'), 16 χιλ τέμπο στο 4,28/χιλ και 2,5 αποθεραπεία (5,35')

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



...και μετά μου "κλαίγεσαι" ότι δεν πάει το ένα, δεν πάει το άλλο, δεν τραβάει το μηχάνημα και άλλα τέτοια φαιδρά! Βρεγμένη σανίδα που μας χρειάζεται!

Free your feet...free your senses!


+1

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000