Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2013 :  21:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

19 χιλ σημερα στο 4,48 !

Ευχαριστω !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2013 :  22:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien


19 χιλ σημερα στο 4,48 !

Ευχαριστω !



Πετάς Στρατηγέ! Φτού φτού μη σε ματιάσω!

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2013 :  22:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lazy

Ναι...το προγραμμα εχει 20αρι αυτη την Κυριακη (με 30αρι την προηγουμενη). Και θα το κανω το 20αρι...απλα ελεγα να το ανεβασω στα 25+ αλλα δεν ξερω μηπως ειναι πολυ αργα για αλλη τετοια μεγαλη προπονηση.....θελω να το κανω αν ειναι να μου προσφερει κατι και να καλυψει χαμενο εδαφος, οχι για να εχει αντιθετα αποτελεσματα. Συν τοις αλλοις , ενας λογος που το σκεφτομαι να το αφησω για μεγαλυτερο, ειναι επειδη αν - χτυπα ξυλο - βγει κανενα ακομα θεμα τωρα, ουσιαστικα αντιο ΚΜΑ!!

---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...


Βάζεις "στο τραπέζι" δύο διαφορετικά πράγματα νομίζω..
Στην θέση σου θα έκανα...23!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2013 :  22:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η δικιά μου "μεγάλη βδομάδα" έκλεισε χτές με 80km, ρεπό σήμερα, αύριο έχει sex και η βδομάδα θα πάει στα 70km. Μιά χαρά πάει το πρόγραμμα, χωρίς κανένα τραυματισμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2013 :  23:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Η δικιά μου "μεγάλη βδομάδα" έκλεισε χτές με 80km, ρεπό σήμερα, αύριο έχει sex και η βδομάδα θα πάει στα 70km. Μιά χαρά πάει το πρόγραμμα, χωρίς κανένα τραυματισμό.

Τι ενοεις ρε Γιωργο κακ δε σε πιανω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2013 :  23:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

quote:
Originally posted by zoro

Η δικιά μου "μεγάλη βδομάδα" έκλεισε χτές με 80km, ρεπό σήμερα, αύριο έχει sex και η βδομάδα θα πάει στα 70km. Μιά χαρά πάει το πρόγραμμα, χωρίς κανένα τραυματισμό.

Τι ενοεις ρε Γιωργο κακ δε σε πιανω?


leo τι δεν κατάλαβες;; αυτό με το..sex;; xaxaxa
Πώς πάνε οι προπονήσεις;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  00:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro
Βάζεις "στο τραπέζι" δύο διαφορετικά πράγματα νομίζω..
Στην θέση σου θα έκανα...23!



Ειναι που ειμαι σε διλημμα. Αλλα ας τα παρουμε ενα-ενα γιατι προεχει το εξης: Εχει περισσοτερα να δωσει ενα μεγαλο long, ισως και κοντα στα 30, 2 βδομαδες πριν την Κλασσικη σε καποιον που νιωθει οτι χρειαζεται να καλυψει εδαφος, ή θα εκανε περισσοτερο κακο αντι καλο αφηνοντας τον οργανισμο κουρασμενο ενοψει ΚΜΑ;
2 σημειωσεις: απο τη μια νιωθω, λογικα μαλλον, εντελως ξεκουραστος και γεμματος -απο την αλλη αν το κανω θα ειναι το τριτο 30αρι σε 3 βδομαδες (μηπως ειναι υπερβολη;)

Το δευτερο κομματι που ανεφερες, αυτο που ειπα για τον κινδυνο να προκυψει κανενας τραυματισμος που θα στερησει τον ΚΜΑ, ετσι κι αλλιως δεν το σκεφτομαι πριν αποφασισω οτι αξιζει να γινει το πρωτο. Αλλωστε αυτο δεν εχει να κανει με γνωσεις αλλα (και) με τυχη και ρισκο! Για το πρωτο κομματι ομως, επειδη ειμαι και απειρος, για αυτο και ρωταω...

Βασικα ειμαι αναμεσα σε τρεις επιλογες:
ενα μεγαλο (30αρι), αργο
ενα μικροτερο (22~25), αργο
ενα 20αρι με καποια χλμ σε λιγο πιο γρηγορο τεμπο (ας το πουμε marathon pace) που εχω και καιρο να κανω.

...και για να ειμαι ειλικρινης, βρισκω πιο ενδιαφερουσα επιλογη την 3η.

---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  00:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στη θέση σου θα έκανα 22-23. Και αυτό θα κάνω την Κυριακή.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  00:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συμφωνω κι εγω με την Αλεξανδρα. εγω απο μεριας μου σημερα αποφορτιση με την καθιερωμενη πεζοπορια, τριωρη αυτη τη φορα, με φορτο 25 κιλα, παρεα τον σκυλακο μου, αλλα χωρις gps .οποτε δε ξερω τι εγραψα. κινηθηκα σε δασικο εδαφος, μαζεψα και 3 κιλα καστανα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  09:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα είχα διαλειματική στην πρωινή ζώνη του γηπέδου. Για άλλη μια φορά ο Xipolitakos μου έκανε παρέα και τον ευχαριστώ!
Ήταν και ο trexantiris όπου για χαλάρωμα ερχόταν μαζί μου αλλά μετά έπρεπε να σχολάσει (τουλάχιστον πρόλαβε να μου δώσει εύσημα για το πάτημα μου!!!)
Πάντως Μανώλη το δεύτερο σετ (όταν έφευγες) ήταν όντως αρκετά πιο γρήγορο αλλά το ένιωθα αρκετά άνετο)
Στο τέλος γνώρισα και τον Laga (αν δεν κάνω λάθος)!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akatsiros
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  09:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και εγώ απέχω πάρα πολύ από τα χιλιόμετρα απου διαβάζω στο forum(50-60 τις τελευταίες 7 εβδομάδες), και αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα τραυματισμών σαν τους δικούς σου σύν τελευταία στον προσαγωγό, σου λέω απερίφραστα ΜΗΝ κάνεις τρίτο συνεχόμενο 30άρι και μάλιστα 2 εβδομάδες πριν τον ΚΜΑ. Είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο.
Επειδή έχω κάνει μόνο 1 30άρι πριν 2 εβδομάδες και εμένα με τρώει να κάνω άλλο ένα, που αν δεν είχα τον προσαγωγό θα το έκαν ατην προηγούμενη Κυριακή. Αλλά δεν θα υποκύψω στον πειρασμό και θα μείνω σε ότι έχω κάνει μέχρι τώρα (3 20άρια, 2 24άρια, 2 27άρια και ένα 30άρι). Αυτό το ΣΚ θα κάνω 22-24 χλμ σε ρυθμό που δεν θα μου ερεθίσει τους τραυματισμούς που έχω ήδη υποστεί.

Born to be alive
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  10:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
20΄ ζέσταμα, 8χ2΄μεταξύ 04:25-04:56 και 4λεπτα χαλαρά ενδιάμεσα. Σύνολο 14,1 σε 01:18΄.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  10:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φιλοι μου εγω δεν εχω γραψει επ ουδενι τα χλμ σας, 54,5 χλμ μεγιστο εβδομαδιαιο. τα longs που εκανα ηταν 2-3 15αρια , 1 18αρι, 2-3 20αρια-ημι, ενα 25αρι, ενα 32αρι και μου μενουν ενα 20αρι και ενα 15αρι. βεβαιως ειχα και καμμια 15αρια 12αρακια που δεν τα λες long αλλα δεν τα λες και λιγα. για τον αξιοπρεπη τερματισμο πιστευω οτι ειναι αρκετα. για κατω απο 4 ωρες δεν νομιζω. αν ηταν να ρισκαρω για ενα 30αρι καλυτερης προετοιμασιας την παρουσια μου στην αφετηρια, εγω δεν θα το εκανα. η ασφαλεια μας πανω απο ολα! σιγουρα κι εγω θα ηθελα να κανω αλλα 5-6 longs ακομα αλλα επειδη αργησα να μπω σε προγραμμα (οχι ευτυχως λογω τραυματισμων) δε θα με τεντωσω τη δεδομενη χρονικη στιγμη. πρεπει το φορουμ να εχει τις μικροτερες δυνατες απουσιες απο τον κμα. αλλωστε αυτο δεν ειναι το φορουμ? αλληλουποστηριξη και ενθαρρυνση? διαβαζουμε τοσα και τοσα για τραυματισμους ειτε παλιους που λογω φορτου ξαναρχονται στην επιφανεια, ειτε καινουργιους που μπορει και στο μελλον να μας ξαναπασχολησουν. μην ξεχναμε οτι δεν ειμαστε πιτσιρικαδες για να πουμε οτι σε 3 μηνες θα ειμαστε σε θεση να τρεχουμε στο 85-90% , ουτε εφοπλιστες για να τα σκαμε σε γιατρους, οταν υπαρχει μια ολοκληρη ενοτητα στο φορουμ για τραυματισμους, που μπορει να αποτελεσει ασπιδα ολων μας. ισως να το βλεπω εγω ετσι, ισως να μην εχω μπει για τα καλα στην <<αρρωστεια>> του τρεξιματος (αμφιβαλω ομως), ισως απλα να προτιμω να μαθω απο το παθημα καποιου ατυχου ή ξεροκεφαλου συμφορουμιτη παρα να βιωσω εστω και μια μερα αναγκαστικη καθηλωση. that's my point of view
φιλικα
Παναγιωτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  11:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παναγιωτη, ισως ο «ξεροκεφαλος συμφορουμιτης» απο τον οποιο θα μαθεις απο τα λαθη του να ειμαι εγω...χαχαχαα!!!
Και, πιστεψε με, αν δεν ηταν προσφατος ο τελευταιος εκ των τραυματισμων, θα το εκανα χωρις να μπω στη διαδικασια να ρωτησω...αλλα επειδη βλεπω οτι δεν λενε να με αφησουν τα προβληματα, λογικα θα παω σε μια πιο συγκρατημενη τελευταια «μεγαλη» προπονηση και το πολυ-πολυ, αν δω οτι δεν εχω ενοχλησεις προς το τελος, να βαλω μερικα γρηγοροτερα χιλλιομετρα σε ρυθμο μαραθωνιου, γιατι εχω αρχισει να βαριεμαι το 6'/χλμ που παω (οποτε παω) τελευταια.
Και φυσικα, καλυτερα τελικα αυτο που εκανες εσυ, λιγοτερα θεωρητικα χιλλιομετρα αλλα σταθερα, παρα αυτο που πηγα να κανω εγω, που ξεκινησα με 60-70 ανα βδομαδα (με προοπτικη να ανεβω κι αλλο οσο περνουσε ο καιρος) και με τα προβληματα που βγηκαν να εχω αρκετες νεκρες βδομαδες, χωρις να βγω καν για τρεξιμο, που εριξαν το μεσο ορο μου δραματικα σε βαθμο που ισως θα πρεπε ακομα και τη συμμετοχη μου να σκεφτομαι!



---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2013 :  11:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μην κακολογεις τον εαυτο σου... αν ειχες διαβασει σε αλλο θεμα την ιστορια του τραυματισμενου ωμου μου (δε θυμαμαι που το εγραψα) ισως να ειμαι στο top ten του φορουμ στη λιστα με τους πιο ξεροκεφαλους!!! επισης μην κολλας με το 6'/χλμ που πας τωρα γιατι αν αυτος ο ρυθμος σου δινει τερματισμο με εικονα αξιοπρεπη, ειναι καλο! δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αυτο που θα σου πω, δεν ξερω αν σημβαινει και σε αλλους συναθλητες, στον αγωνα ΠΑΝΤΑ μου βγαινει καλυτερος ρυθμος απο τα τεμπο που δουλευα στις προπονησεις. δε ξερω πως και γιατι, ισως η αδρεναλινη που βαραει κοκκινα... αλλα χωρις να εχω ανεβασμενους παλμους παω πιο γρηγορα... σε ολη μου την προετοιμασια δεν μπορουσα να ξεφυγω απο τα 10χλμ/ωρα (6'/χλμ) και προχθες μου βγηκε ο αγωνας ανετα στο μ.ο. 11χλμ/ωρα (5'30''/χλμ). στις προπονησης απο ελλειψη ενδιαφεροντος-ατονια δεν υπαρχει το κινητρο που θα σε βγαλει πιο πανω. κοιτα λοιπον να αραξεις στα 6 στις προπονησεις σου αν αυτο λεει το σωμα σου, και πιστεψε με στον αγωνα με 22χλμ ανηφορες μπορει και να το βελτιωσεις... στην προπονηση παν τα ποδια. στον αγωνα οτι εχουν κανει σε λονγκ τα ποδια σου ειναι καλα! η ψυχη θα σε ξεκολλησει απο τα 6 και εδω ειμαστε και θα τα λεμε και μετα!ειδικα αν κολλησεις πισω απο καμια κινεζικη βρακουμπα οι ανηφορες δε θα υπαρχουν!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000